Szarik

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop

Opis postaci

Szarik - pies domowy (łac.: Canis familiaris), rasy owczarek niemiecki, maści szarej, podpalany, wiek 3-4 lata. Do niedawna najbardziej popularny w Polsce pies. Były członek załogi czołgu "Rudy" (numer taktyczny 102). Jego wspólnikami byli: Jan Kos, Gustaw Jeleń, Grigorij Saakaszwili i Tomasz Czereśniak.

Niechlubna rola i upadek Szarika

Do jego upadku doprowadziło publikowanie w 2006 r. wyników szeroko zakrojonych badań, prowadzonych przez IPN. Wykazały one, że Szarik był jednym z najbardziej prominentnych działaczy Układu, kluczowym elementem Szarej Sieci oraz potomkiem w prostej linii członków KPP.

Okazało się też, że w latach siedemdziesiątych ubiegłego stulecia Szarik był tajnym współpracownikiem i z inspiracji WSI prowadził cyniczne działania, mające na celu zakłamanie wybitnych osiągnięć polskiej kynologii stosowanej. Ostatecznie pogrążyły go w oczach opinii publicznej opublikowane przez "Nasz Dziennik" stare fotografie, przedstawiające Szarika uczestniczącego w libacji alkoholowej w towarzystwie oficerów KGB.

Do upadku Szarika przyczyniła się też błyskotliwa kariera Irasiada, którego kontakty z Małym Księciem zostały szeroko upowszechnione w mediach krajowych i zagranicznych.

Dalsze losy Szarika typowe są dla PRL-owskiej martyrologii postkomunistycznych "męczenników".

Żenujący image podstarzałego "gwiazdora" w czeskiej TV "Prima"

Emigracja

Przebiegle podając się za istotę prześladowaną we własnej Ojczyźnie, Szarik nielegalnie zbiegł z kraju i został tak zwanym "uchodźcą politycznym". W dniu 22.10.2006 pojawił się w Czechach, gdzie zadebiutował w komercyjnej telewizji "Prima". Cynicznie rozprzedając na prawo i lewo swoją tanią popularność, Szarik stał się gwiazdą tego kanału, walnie przyczyniając się do wzrostu jego oglądalności. Było to możliwe jedynie w kraju, do którego nie dotarły jeszcze szczytne idee PiSjanizmu, kraju opanowanym przez miejscowy Układ, liberałów i różnorodne szare sieci, inspirowane przez określone siły.

Powrót do Wolski

Równolegle z wątpliwą karierą Szarika w Czechach, wrogie media w Wolsce (w szczególności Polsat i TVN), rozpoczęły obrzydliwą kampanię zmierzającą do rehabilitacji tego zdrajcy w kraju. W ramach tej kampanii stacje te rozpoczęły pertraktacje z TVP w celu uzyskania praw do emisji na swoich wrogich antenach przygód odszczepieńca.

Uwięzienie

Na szczęście dzięki twardej i odpowiedzialnej postawie głównego negocjatora Bronisława Wildsteina, nadawcy ci, mimo stosowania wyjątkowo nieczystych metod (np. próby korupcji politycznej), nie zdołali dogadać się z TVP, a ich usiłowania uwolnienia i ponownego wylansowania Szarika i jego zakłamanych przygód spełzły na niczym.

Jedynym ustępstwem na rzecz wrogich mediów była zgoda na emisję przygód Szarika w formie kilkuczęściowego filmu na antenie tematycznego kanału "Kino Polska". Jednak po wyemitowaniu pierwszych części przygód, co - jak kłamliwie twierdzą przedstawiciele kanału - "znacznie poprawiło oglądalność", w połowie stycznia 2007 r. Pan Wildstein zdecydował się na wycofanie warunkowego zwolnienia, zawieszenie wszelkich rozmów z "obrońcami" Szarika i jego ostateczne bezterminowe uwięzienie.

Doceniającmądrą i odpowiedzialną decyzję oraz wkład prezesa Wildsteina w odkłamanie podstawowych pryncypiów wolskiej kynologii, Bracia Mniejsi Zjawisko biologiczne uhonorowali go zaszczytnym tytułem Naczelnego Hycla IV RP.

Uwolnienie Szarika w wyniku nacisków określonych sił

Niestety, w dniu 18.01.2007 Naczelny Hycel IV RP, w wyniku podłych intryg wrogów narodu, inspirowanych przez określone siły, jak również bezprecedensowych ataków frakcji chadeckiej parlamentu europejskiego, reprezentowanej przez Platformę Obywatelską, zmuszony został do uwolnienia Szarika.

W wyniku zakulisowych działań i nacisków na prezesa TVP, prawa do premierowej emisji (oraz jej trzech powtórek) dalszych odcinków przygód tego liberalnego antybohatera uzyskał wrogi kanał telewizyjny "Kino Polska". Emisja tego obrzydliwego i zakłamanego materiału rozpocznie się na antenie stacji 04.02.2007.

Patrz też