Teczka

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop

Teczka - broń taktyczna eliminująca przeciwników politycznych. Zasadą działania jest intencja wywołania "śmierci społecznej", służyć więc może w celu obalania autorytetów, usuwania z pracy i do obrony rządu (tzw. TOR - Teczka Obrony Rządu).

Konstrukcja

Występuje w dwóch wersjach:

W wersji snajperskiej eliminuje przeciwników w sposób selektywny. Teczka odnajduje się w sposób niewyjaśniony i nagły po wielu latach, eksplodując porażającymi dowodami i skrótami myślowymi.

W wersji masowego rażenia sposób ataku efektem zbliżony jest do zastosowania gazu bojowego. Atak następuje przez lustrację, siejąc atmosferę wzajemnej podejrzliwości. Porażające dowody są utajniane lub nie istnieją. Przeciwnik niszczony jest przez rozmnożone domysły i klimat domniemanej winy.

Geneza

Teczka wzór "Stan Tymiński" model 1990

Pierwszą teczkę przywiózł do Polski Stan Tymiński w 1990 roku.

W kampanii wyborczej Tymiński posługiwał się czarną teczką, w której miał mieć, według swoich oświadczeń, kompromitujące przeciwników dokumenty, które jednak nie zostały ujawnione; za jego sprawą pojawiło się w polityce polskiej określenie "teczka" jako zbiór domniemanych kompromitujących materiałów służących do szantażowania ich ujawnieniem.

Zastosowania

Teczki w wersji masowego rażenia nie stosuje się, gdyż oznacza to nagłe rozbrojenie całego arsenału. Teczka w wersji masowego rażenia występuje jedynie w zapowiedziach i do nich ogranicza się jej zastosowanie.

Teczka snajperska wzór "IPN" model 2006
Z powodzeniem stosuje się natomiast teczki w wersji snajperskiej, wśród których najgroźniejsza jest Teczka wzór IPN model 2006.

Teczkę w wersji snajperskiej stosuje się:

Chociaż zgodnie z definicją teczki stosowane są przez krąg wtajemniczonych członków najwyższych władz, cieszących się niesłabnącym poparciem społeczeństwa, czasami dochodzi do nieudolnych prób wykorzystania tej broni przez przeciwników Nowego Porządku.

Przykładem takiego partackiego zastosowaniadokumenty dotyczące rezygnacji abp Wielgusa, zwane przez prymasa Glempa "świstkami": wrogie siły wywodzące się z kręgów łże-elit i przeciwników Radia Maryja wywlokły na światło dzienne szczegóły współpracy Wielgusa z SB, mając nadzieję na zdestabilizowanie sytuacji w powstającej IV RP. Na szczęście jeszcze w dniu niedoszłego ingresu (07.01.2007) opinia publiczna mogła się dowiedzieć, że to Ojciec Narodu interweniował u papieża i nie dopuścił do przejęcia stolicy arcybiskupiej przez Wielgusa.

Elektroniczna teczka wzór "Agora" model 2007

Po wyborach prezydenckich 2010, które przez nieporozumienie wygrał osławiony agent WSI - uzurpator Bronisław Komorowski (ros.: Бронислав Коморовский, pseudonim operacyjny: "Gajowy") (przy prawdopodobnym udziale kryptoliberalnej V kolumny), Ojciec Narodu zdecydował o konieczności zateczkowania również posłów PiS. W teczkach zbierane są wszystkie wypowiedzi dotyczące Jarosława Kaczyńskiego, sytuacji wewnątrz PiS oraz przegranej kampanii prezydenckiej. [1]

Techniki użycia

Ostrzeżenie

Choć oryginalne teczki znajdujące się obecnie na stanie uzbrojenia PiS i koalicjantów są starannie wykonane, z wykorzystaniem najnowszych materiałów i technologii oraz charakteryzują się wysoką niezawodnością, szybkostrzelnością i olbrzymią siłą rażenia, to istnieje jednak niewielkie prawdopodobieństwo (ok. 1:13 000 000), trafienia na teczkę fałszywą, której parametry są niedoskonałe. Jak dotychczas (stan na połowę stycznia 2007 r.) w Wolsce stwierdzono wystąpienie tylko trzech fałszywych egzemplarzy.

Ofiary

Ofiary teczek w IV RP dzielą się na przypadkowe (te trafione fałszywą teczką) oraz celowe.

Ofiary przypadkowe

Ofiary celowe

oraz wielu, wielu innych...

Nieoczekiwane dozbrojenie IPN

W dniu 08.03.2018 r. IPN ogłosił, że wzbogacił swój arsenał o niemal 12 tys. teczek agentów wywiadu wojskowego. Podczas prac porządkowych archiwiści z IPN odkryli niemal 12 tys. zmikrofilmowanych dokumentów - historycy myśleli, że dokumenty zniszczyły tajne służby PRL. Mikrofilmy odkryto podczas prac porządkowych już w 2016 r., ale dopiero kilka dni przed ogłoszeniem tego faktu zakończyło się ich opracowywanie.

Jak podaje komunikat IPN w sumie do Arsenału Archiwalnego trafiły 63 tys. opisów akt z archiwum IPN. Mowa o dokumentach wytworzonych przez cywilne organy bezpieczeństwa, w tym także pochodzące z tzw. zbioru zastrzeżonego. Wśród danych zamieszczonych w zbiorach internetowych IPN znajdują się opisy zmikrofilmowanych niemal 12 tysięcy teczek personalnych i ok. 1700 kart ewidencyjnych agentury Informacji Wojskowej i WSW. Dokumenty pochodzą z lat 1943-1974 i tylko 800 z nich zachowało się w oryginale. Mikrofilmy zawierają najważniejsze elementy teczek personalnych: dokumenty związane z werbunkiem, zobowiązania do współpracy, dokumenty z danymi personalnymi. Wśród kopii znajdują się także donosy:

Patrz też

Linki zewnętrzne: