Waldemar Pawlak

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop
Wicepremier Tymczasowego Rządu Okupacyjnego naradza się z innymi kolaborantami (wszyscy w tajnych strojach bojowych)

Waldemar Pawlak - prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego, partii stanowiącej niewyszukaną smakowo przystawkę, która została skonsumowana przez zbrodniczą Platformę Obywatelską w celu utworzenia samozwańczego Tymczasowego Rządu Okupacyjnego, powołanego przez Donaldu Tusku w wyniku bezczelnie zmanipulowanych wyborów 21.10.2007.

W celu likwidacji Przedczwartej RP Pawlak stanął po stronie określonych sił i w dniu 05.06.1992 został zdradziecko desygnowany przez prezydenta Wałęsę i Sejm RP na urząd premiera (tzw. "lewy czerwcowy"). 10.07.1992 jego misja stworzenia rządu zakończyła się niepowodzeniem (tzw. "33 dni Pawlaka").

Ponownie został premierem po wyborach parlamentarnych w 1993 roku i stworzeniu rządu koalicyjnego SLD-PSL. Do dymisji podał się w lutym 1995 roku po kryzysie politycznym koalicji.

W nagrodę za serwilizm i kolaborację z okupantami, Waldemar Pawlak został w dniu 16.11.2007 mianowany na stanowiska Komisarza ds. Rujnowania Kwitnącej za czasów PiS Gospodarki oraz Wicepremiera w ich marionetkowym rządzie.

Na szczęście dla Wolski, w dniu 29.07.2009 okazało się ponad wszelką wątpliwość, że Waldemar Pawlak jest wicepremierem - podobnie jak cały Tymczasowy Rząd Okupacyjny - marionetkowym i zupełnie pozbawionym jakiegokolwiek znaczenia. Porażające dowody na ten niewątpliwie autentyczny fakt przedstawiła jedna z najwybitniejszych - obok Nelly Rokity - intelektualistek Ruchu Oporu, Elżbieta Jakubiak, która w audycji "Salon polityczny Trójki" brawurowo stwierdziła:

Patrz też

Linki zewnętrzne