Wieśmac

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop

Wieśmac - artykuł żywnościowy z rodziny hamburgerów. W zwykłych okolicznościach wykorzystywany do zwiększania poziomu cholesterolu oraz podnoszenia średniej wartości wagi Wolaków. W specyficznych okolicznościach, w rękach zamachowców, niebezpieczne narzędzie ataku na elity władzy IV RP.

Zamach

W dniu 05.01.2007, dwaj dziennikarze stacji RFN FM: Roman Osica i Krzysztof Zasada, w trakcie konferencji prasowej MSWiA podarowali ówczesnemu ministrowi Ludwikowi Dornowi oraz wiceministrowi Markowi Surmaczowi dwa Wieśmaki. Haniebny ten Akt miał w intencji zamachowców nawiązywać do decyzji wiceministra Surmacza z dnia 30.11.2006 o powołaniu w ramach struktur Policji nowej formacji "Police McDrive Catering Service". Dzięki przytomności umysłu obdarowanych, którzy nie tknęli kanapek oraz szybkiej reakcji jednego z ich podwładnych, zamach ten nie doszedł do skutku.

Dochodzenie

Tak poważny atak musiał zostać szczegółowo zbadany, a winni i ich mocodawcy przykładnie ukarani. Dochodzenie trwało kilka miesięcy, a jego wyniki upubliczniono dopiero w dniu 22.04.2007. Wyczerpujący, dwustronnicowy raport sporządzony przez Jacka Maziarskiego (zaufanego kolegę ministra Dorna) zawiera logiczne konkluzje, iż zamach był dziełem określonych sił i powinien być ścigany z urzędu z powodu naruszenia aż 3 obowiązujących ustaw, w tym ustawy o nieuczciwej konkurencji i prawa prasowego. Raport stwierdza ponadto, co następuje (źródło: tygodnik "Wprost"):

Dodatkowe okoliczności

Cytowany powyżej profesjonalny raport zawiera prawdziwe i trudne do odparcia wnioski oparte na zaawansowanej sztuce dedukcji tudzież dialektyki. Istnieją jednakże poważne przesłanki świadczące o tym, że ten bulwersujący incydent nie został dostatecznie dogłębnie zbadany. Wybitni analitycy z zakresu tej dziedziny, którzy na prośbę Muzeum konsultowali sprawę tego eksponatu wskazują na dodatkowe okoliczności przeoczone w raporcie:

Aktualny stan

Niestety, po zmianach personalnych w MSWiA, raport analizowany w departamencie prawnym ministerstwa przez zatrudnionych tam wykształciuchów został odrzucony, zaś całe dochodzenie wstrzymane. Pozostaje mieć nadzieję, że te skandaliczne decyzje zostaną uchylone przez Geniusza Mazowsza lub Jego podwładnych.

Patrz też

Linki zewnętrzne