ZSRR

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop
Flaga ZSRR
Mapa ZSRR

Charakterystyka

ZSRR - Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich (ros.: Союз Советских Социалистических Республик – СССР, ang.: The Union of Soviet Socialist Republics - USSR) - pierwszy socjalistyczny kraj świata, graniczący z UBekistanem.

Położenie geograficzne

Jest to kraj niezmierzony o różnorodnej przyrodzie. Ciągnie się z zachodu na wschód i z północy na południe, od śnieżnobiałych równin tundry podbiegunowej, do słonecznych krain podzwrotnikowych z wiecznie zieloną bujną roślinnością i do majestatycznych gór Azji Środkowej i Kaukazu, od wybrzeży Bałtyku, do przestworzy Pacyfiku.

Na tych olbrzymich przestrzeniach rozpościerają się bezbrzeżne morza pszenicy, aksamitne dywany łąk alpejskich, zielone masywy lasów iglastych i liściastych, potężne burzliwe rzeki, lustrzane tafle jezior górskich, dziwaczne skały i malownicze wąwozy. Wspaniała jest panorama pięknych zakątków kroju.

Ludność

Naród radziecki panuje nad szóstą częścią świata. Wszystkie bogactwa ziemi i jej wnętrza, wszystkie dzieła rąk ludzkich - robotników, chłopów, pracowników umysłowych, wszystkie owoce twórczej energii i talentu synów i cór narodu - stanowią jego własność.

Bogactwa naturalne

Ziemia radziecka jest gigantycznym źródłem bogactw naturalnych. Zawiera wszystko to, co niezbędne dla wszechstronnego rozwoju gospodarki narodowej: różnego rodzaju rudy, ropę naftową, węgiel, gaz, diamenty itd.

Klimat

Niezmierzone tereny ZSRR charakteryzują się różnorodnymi warunkami klimatycznymi: podczas gdy na północy Syberii temperatura spada do -50 stopni, w Gruzji, na wybrzeżu Morza Czarnego, kwitną róże.

Rolnictwo

Warunki naturalne sprzyjają uprawie różnych cennych roślin. Różnorodne pod względem warunków naturalnych dzielnice kraju, uzupełniają się wzajemnie. Zorganizowany na wielką skalę planowy podział pracy między rejonami ZSRR, warunkuje wszechstronny rozwój gospodarki całego kroju.

Rozwój społeczny

W czasie, jaki upłynął od Wielkiej Październikowej Rewolucji Socjalistycznej 1917, roku naród radziecki osiągnął wielkie sukcesy w budownictwie nowego społeczeństwa socjalistycznego.

Rozpad ZSRR - gigantyczna mistyfikacja

W dniu 26.12.1991 Rada Republik Najwyższej Rady ZSRR, ogłosiła uchwaloną przez siebie deklaracją o rozwiązaniu ZSRR, a 15 radzieckich republik związkowych - ogłosiwszy uprzednio suwerenność - wystąpiło z ZSRR i stało się niepodległymi państwami.

Faktycznie - co wyszło na światło dzienne dopiero po 25 latach (!!!) - rzekomy "rozpad" był jedynie gigantyczną i niespotykanie przebiegłą kombinacją operacyjną, przeprowadzoną przez działające wspólnie i w porozumieniu KGB (z Radosławem Sikorskim), GRU (z Ryszardem Petru), Mosad (z Bronisławem Geremkiem), BND (z Tomaszem Lisem), SB (z Lechem Wałęsą) i WSI (z Bronisławem Komorowskim).

Obnażenie tej haniebnej mistyfikacji stało się możliwe dopiero po dojściu do władzy w Wolsce Biało-Czerwonego Obozu, w którego imieniu szokującą dla całego świata prawdę bezkontekstową brawurowo ogłosiła Beata Kempa - jedna z najwybitniejszych myślicielek współczesności (obok Nelly Rokity, rzecz jasna) i znakomita szefowa Kancelarii pani premier megamocnego rządu Naszego Umiłowanego Przywódcy, Nowego Zbawiciela Wolski, Obrońcy Europy przed islamem, Wielkiego Higienisty, niezłomnego i charyzmatycznego, przypadkowo niedointernowanego, Cudownie Ocalonego Prezesa-Premiera-prawie Prezydenta Jarosława (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmienionego-Kaczyńskiego, twardej jak Margaret Thatcher, ale wrażliwej i ciepłej jak dziewczyna z południa Polski, Beaty Szydło:

Związki Wolski z ZSRR

Patrz też

Linki zewnętrzne