Zagłuszanie

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop

Definicja

Zagłuszanie - swoista odmiana cenzury stosowana w szczególności wobec mediów elektronicznych uważanych za nieprawomyślne. Z fizycznego punktu widzenia, zagłuszanie jest aktywną formą wykorzystania widma elektromagnetycznego do zakłócania i uniemożliwienia użycia go przez emitenta sygnału radiowego lub telewizyjnego, bądź też uniemożliwienia odbioru czystego sygnału przez adresata.

Zagłuszanie w PRL

Za czasów komuny, w całej Polsce jak i w innych krajach bloku wschodniego, rozmieszczone były krótkofalowe nadajniki mające zagłuszać odbiór wrogich ustrojowi stacji radiowych, takich jak "Radio Wolna Europa", "Głos Ameryki" czy "BBC".

Zagłuszanie w III RP

W III RP nadajników zagłuszających co prawda już nie było (a Rosjanie zamiast zagłuszać, pomagali w nadawaniu, użyczając wojskowych nadajników Radiu Maryja), ale wszechobecny żydo-masoński układ podejmował liczne próby zagłuszenia jedynej niezależnej stacji radiowej, powołując się na rzekome niejasności z przyznaniem koncesji nadawania czy tzw. "antysemityzm" stacji.

Zagłuszanie w IV RP

W dobie IV RP, praktyki z czasów PRL wymagają ponownego użycia, choć tym razem w jedynie słusznym celu - dla uchronienia narodu przez reakcyjnymi materiałami propagandowymi emitowanymi przez obrazoburczą stację telewizyjną TVN 24 oraz przed docieraniem do obywateli informacji z głównych ośrodków dywersyjnych wrogów narodu.

Obowiązująca w IV RP definicja zagłuszania

Nowe wyzwania postawione przed siłami wolności i postępu budującymi IV Rzeczpospolitą, wymagały oczywiście sformułowania nowej definicji zagłuszania, która po raz pierwszy przedstawiona została w zamkniętym gronie najwyższych władz Wolski w czerwcu 2007 r., podczas okupacji kancelarii premiera przez groźną grupę terrorystyczną pielęgniarek.

Definicja to podana została do publicznej wiadomości w dniu 11.02.2008, kiedy to ujawniona została treść decyzji o podjęciu zagłuszania telefonów komórkowych pielęgniarek. Zgodnie z tym ważnym dokumentem, w czasach IV RP zagłuszanie błyskotliwie zdefiniowane zostało jako:

Wolski satelita "Książę Jarosław" (w systematyce obiektów według nomenklatury NASA - Prince Jerry) zestrzeliwuje wrażą machinę propagandową

Ważniejsze przykłady zastosowania działań zapewniających bezpieczeństwo teleinformatyczne i telewizyjne

  1. Pionierką w dziedzinie ochrony społeczeństwa przed jątrzącymi programami TVN, jest wybitna bojowniczka na rzecz prawdziwie wolnych, wiarygodnych i odpolitycznionych mediów Patrycja Kotecka, która podjęła próbę zagłuszenia wozu transmisyjnego, cynicznie przekazującego na żywo relację z protestu dziennikarzy, odbywającego się przed siedzibą TVP. Niestety sprawdzone metody stosowane za czasów towarzysza Gierka nie znajdują już zastosowania, ponieważ finansowana przez wrogie zachodnie siły TVN posługuje się imperialistyczną technologią tzw. przekazu satelitarnego. Aby temu przeciwdziałać, planuje się umieszczenie na orbicie okołoziemskiej sieci wolskich satelitów wojskowych, wyposażonych w lasery rentgenowskie, które zestrzeliwałyby każdego satelitę telekomunikacyjnego nadającego nieprawomyślne treści.
  2. Na przełomie stycznia i lutego 2008 r. okazało się, że niewątpliwe sukcesy na polu zagłuszania odnotowały również służby specjalne, a w szczególności Biuro Ochrony Rządu, które - na polecenie najwyższych władz państwowych - zagłuszało telefony komórkowe terrorystek ze złowrogiego komanda pielęgniarek. Zbrodnicza ta organizacja w czerwcu 2007 r. w sposób niespotykanie bezprawny okupowała kancelarię premiera IV RP i nielegalnie manifestowała przed jej budynkiem. Jedynie z powodu niesłychanej skromności ówczesnych władz, które na względzie miały jedynie dobro Ojczyzny, a nie własną popularność, sukcesy te nie zostały odpowiednio nagłośnione, a przedstawiciele władz, w osobach na przykład premiera Kaczyńskiego lub zasłużonego rzecznika rządu Jana Dziedziczaka, z podziwu godną skromnością i prostolinijnością deklarowali, że żadnego zagłuszania nie ma.
  3. 04.06.2016 - ponieważ podczas wręczania nagrody dla zwycięzcy koncertu Złote Opole (niem.: Oppeln), podczas którego wybierano największy hit w historii Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki znakomity prezes dobrze zmienionej TVP przewidział, że cudzoziemcy będą przeszkadzać gwizdami wprowadził dwa zabezpieczenia:

Patrz też

Linki zewnętrzne