Zjednoczenie

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop
Przykład zjednoczenia istniejącego od ponad 100 lat

Zjednoczenie - miejsce ukrywania się winnych nadużyć, winnych śmierci górników i wszelkiej maści innych malwersantów ujawnione podczas miesięcznicy smoleńskiej - jakże miłej Prawym Wolakom uroczystości nekropolitycznej.

Dawniej: nazwa organu zarządzania daną branżą przemysłu lub usług w okresie PRL (1945-1981). Pierwsze zjednoczenia funkcjonowały w Polsce w okresie międzywojennym, które zrzeszały firmy prywatne danej branży. Po II wojnie światowej, w okresie gospodarki centralnie sterowanej, ewaluowały formy i nazwy organów zarządzania poszczególnymi branżami.

Chronologia pierwotna

Akt powołania zjednoczeń zlikwidowanych w 1981 r. - chronologia wtórna

Sam Nasz Umiłowany Przywódca, Nowy Zbawiciel Wolski, niezłomny i charyzmatyczny, przypadkowo niedointernowany, Cudownie Ocalony Prezes-Premier-prawie Prezydent Jarosław (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmieniony-Kaczyński na obchodach kolejnej miesięcznicy smoleńskiej powołał ponownie do życia zlikwidowane przez komunistów zjednoczenia i natychmiast wykrył ukrywających się tam zabójców górników i innych wszelkiej maści złodziei i komunistów:

  1. 10.03.2016 - "Ale jest wiele innych spraw. Rozmawiałem z górnikami. Oni mówią, że jest wielu tych, którzywinni nadużyć, winni śmierci górników - i cały czas są w zjednoczeniach, w kompaniach. Oni powinni odejść. I odejdą."

Próba egzegezy semantycznej

Ten nowoczesny termin nowomowy został wprowadzony do tezaurusa języka wolskiego przez samego Wielkiego Językoznawcę w dniu 10.03.2016 w celu wskazania Prawym Wolakom gdzie zadekowały się sługusy reżimu okupacyjnego. Trzeba obiektywnie przyznać, że pomysł ukrycia się w zlikwidowanych zjednoczeniach miał wszelkie szanse powodzenia, bo jakże ścigać zabójców górników i innych malwersantów, skoro są w tym, czego nie ma. Ta prosta konstatacja pozwala w pełni docenić geniusz samego Naszego Umiłowanego Przywódcy, Nowego Zbawiciela Wolski, niezłomnego i charyzmatycznego, przypadkowo niedointernowanego, Cudownie Ocalonego Prezesa-Premiera-prawie Prezydenta Jarosława (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmienionego-Kaczyńskiego i jego konkretny przejaw, czyli ponowne powołanie zjednoczeń. Dzięki temu wymierzenie należnej i jedynie słusznej za tak potworne zbrodnie wobec Narodu kary śmierci winowajcom stanie się możliwe i jak obiecał sam niezwykle prawdomówny Nasz Umiłowany Przywódca, Nowy Zbawiciel Wolski, niezłomny i charyzmatyczny, przypadkowo niedointernowany, Cudownie Ocalony Prezes-Premier-prawie Prezydent Jarosław (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmieniony-Kaczyński zostanie zrealizowane. (cnd.)

Patrz też

Linki zewnętrzne