Artur Zawisza

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop
Poseł Zawisza namyśla się...
...lecz mimo wysiłku czynność ta nie udaje mu się

Artur Zawisza (ang.: Zaveeshah the Black) - najbardziej niezrównoważony psychicznie poseł Sejmu IV i V kadencji, były działacz PiS, aktualnie Były Wielki Wolak. Próba wykreowania go na jednego z liderów Partii zakończyła się wielką klapą, ponieważ Jarosław Kaczyński zorientował się, że ma do czynienia z oporną materią niezdolną do kierowania kolektywem, co najwyżej samochodem i to w dodatku z przewodnikiem.

Prywatnie Artur Zawisza to bokser wagi koguciej z racji nikczemnego wzrostu (predystynującego go, wzorem Wybitnego Stratega do czynów wielkich) i wątłych kształtów, jednocześnie oskarżony o pobicie nie stawiał się w sądzie na rozprawach, twierdząc, że nie dochodziły do niego wezwania.

Jako przewodniczący sejmowej komisji śledczej zebrał ciężkie baty krytyki zarówno ze strony opozycji, jak i własnych kolegów z PiS. W rezultacie odsunięty od sitka i szkła popadł w niełaskę.

Dotknięty tym do żywego poseł Zawisza złożył rezygnację z członkostwa w PiS i - podążając za swym nowym guru, Markiem Jurkiem - przystąpił do partii Prawica Rzeczypospolitej, znikając tym samym zupełnie z firmamentu wolskiej polityki.

Patrz też

Linki zewnętrzne