Złote myśli

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop
Okładka zbiorku wydanego nakładem PiS

Złote myśli - zbiór głęboko poruszających konstatacji i prawd o życiu, polityce, ludziach oraz sprawach błahych, wygłoszonych przez członków PiS oraz ich koalicjantów, jak też przez wybitnych przedstawicieli ruchu odnowy na całym świecie.

Te jedynie słuszne maksymy są deprecjonowane przez wszelkiej maści agentów Układu, przedstawicieli łże-elit, liberalnych wykształciuchów oraz ważniejszych agentów szarej sieci i tendencyjnie określane przez nich mianem bełkotu lub nowomowy. Najbardziej wartościowe z tych przemyśleń to:

Spis treści

Nasz Umiłowany Przywódca, Nowy Zbawiciel Wolski, niezłomny i charyzmatyczny, przypadkowo niedointernowany, Cudownie Ocalony Prezes-Premier-prawie Prezydent Jarosław (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmieniony-Kaczyński - Geniusz Mazowsza

Patrz: Złote myśli Ojca Narodu

Miłościwie Nam Czasami Obecny i Chronicznie Niepoinformowany

 1. "W nas tkwi coś takiego, że naruszamy różnego rodzaju poprawność. Są środowiska, w których istnieje poprawność dogmatyczna. My, a szczególnie brat, nie liczymy się z tym. Śmiem jednak twierdzić, że to my mieliśmy rację, a nie wyznawcy tego czy innego dogmatu" - niedogmatyczny, ale mający rację kandydat na prezydenta IV RP Lech Kaczyński (19.03.2005) [1]
 2. "Znam tylko jednego wielkiego biznesmena i nigdy się tego nie bałem. Ryszarda Krauze. Poznałem go, gdy byłem poza polityką, i cenię sobie, że był miły dla mnie w czasie, gdy w sensie politycznym nic nie znaczyłem" - Lech Kaczyński w rozmowie z Piotrem Najsztubem w "Przekroju" (14.05.2005)
 3. "Seks, nie twierdzę, że jest nieistotny, natomiast nie jest esencją życia" - w wywiadzie dla Wirtualnej Polski (05.09.2005)
 4. "Od prezydenta Busha dowiedziałem się rzeczy, o których nie można przeczytać w prasie, i ja o nich też prasie nie powiem" - do dziennikarzy podczas wizyty w USA (10.02.2006)
 5. "Zostałem ujęty przez prezydenta Busha" – do dziennikarzy po pięciominutowym spotkaniu z Georgem Bushem (z czego 2,5 minuty zajął tłumacz) (15.09.2006)
 6. "I dla nich robienie burz w szklance wody to woda na młyn"Mały Książę o przeciwnikach ("nie chciałby używać słowa wróg"), którzy "chcą, by rola naszego państwa w UE czy w NATO nie była rolą podmiotową" - w wystąpieniu na zjeździe "Solidarności" (28.09.2006)
 7. "Jest również rzeczą normalną, że orzecznictwo Pań i Panów sędziów może być przedmiotem dyskusji. Ale nie zmienia to faktu, że ta dyskusja, szczególnie po wydaniu orzeczenia, ma jedynie teoretyczny charakter, ponieważ zgodnie z naszą Konstytucją orzeczenie takie ma moc powszechnie obowiązującą. [...] Trybunał Konstytucyjny był, jest i będzie organem władzy całkowicie niezależnym i, jak wszyscy w Polsce zauważyli, pilnie owej niezależności strzegącym. Nie sądzę, żeby cokolwiek mogło temu stanąć na przeszkodzie" - podczas uroczystości ślubowania sędziów Trybunału Konstytucyjnego w Pałacu Prezydenckim (04.11.2006)
 8. "Mam świadomość, że część Polaków, którzy przyjechali do Wielkiej Brytanii nadal pobiera zasiłki w Polsce. Jest to coś z czym chcemy walczyć. [...] Zdaję też sobie sprawę, że dla wielu z natury bezczynnych osób Wielka Brytania jest punktem docelowym w poszukiwaniu lepszego życia. [...] Tysiące Polaków przyjeżdżają do Wielkiej Brytanii, którzy kończą tu jako bezrobotni i bezdomni" – w wystąpieniu przed siedzibą premiera Tony'ego Blaira na Downing Street 10 (07.11.2006)
 9. "Samozatrudnienie to najczystsza paranoja" – podczas obrad Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" w Gdańsku (21.02.2007)
 10. "Wpływy profesora Geremka w dyplomacjibardzo duże, choć istotnie był on szefem polskiego MSZ tylko dwa i pół roku, a przedtem był przewodniczącym komisji spraw zagranicznych. Ci ludzie samowolnie przyznali sobie monopol na tę sferę życia i bronią swego korporacyjnego interesu" - w rozmowie z "Wprost" (12.03.2007)
 11. "Jestem optymistą, ale przestrzegam przed nadmiernym optymizmem" - zapytany o możliwość zniesienia amerykańskich wiz dla Wolaków (16.07.2007) [2]
 12. "Za to, że Lepper i Giertych zostali wicepremierami, odpowiedzialność ponosi PO. To oczywiste" - w wywiadzie Agnieszki Kublik i Moniki Olejnik (pseudonim operacyjny: "Stokrotka") na łamach "Gazety Wyborczej" (31.07.2007)
 13. "[...] Nawet gdy chodzi o liczbę wypadków na drogach, to ta w w 2006 r. była najniższa od wielu lat - po raz pierwszy spadliśmy poniżej 5 tys. ofiar śmiertelnych" - stwierdził.
 14. "Dla mnie w kampanii wyborczej największą zbrodnią jest kłamanie; obojętnie, z której strony" - podczas wizyty w Gorzowie Wlkp. (13.09.2007)
 15. "Istnieją utrudnienia w rozwoju państwa, narodu i w ogóle polskości" - podczas spotkania z Polonią w kościele św. Stanisława Kostki na nowojorskim Greenpoincie (24.09.2007)
 16. "Z góry mówię, nie wiem kto wygra wybory, ale jeżeli będą tego rodzaju projekty ustaw, to ja będę wetował, będę z nimi walczył" - o prywatyzacji szpitali (18.10.2007)
 17. W trakcie kampanii wyborczej "wolno mówić prawdę, natomiast absolutnie nie wolno mówić nieprawdy. Gdyby CBA powiedziało nieprawdę, to byłaby to przestępcza ingerencja w kampanię wyborczą. Gdyby CBA nic nie powiedziało, to opinia publiczna o istotnych elementach związanych z ludźmi jednak Platformy Obywatelskiej nie byłaby poinformowana" - o upublicznieniu nagrań operacyjnych tajnych służb, dotyczących korumpowania Beaty Sawickiej (18.10.2007, ibidem)
 18. "Żaden ambasador nie będzie ani powołany ani odwołany bez prezydenta. Chciałbym, żeby na to zwrócić uwagę, tyle mam w tej sprawie do powiedzenia [...] Jeżeli jakiś ambasador będzie miał moją 100-procentową akceptację, to oczywiście zostanie wysłany" - na antenie TV Biznes informując, że nie będzie przeszkadzał w obsadzie stanowisk, no chyba, że będzie przeszkadzał (05.11.2007) [6]
 19. "NATO musi jednoznacznie stwierdzić, że wszystkie akty agresji spotkają się z reakcją.[...] Reakcja Paktu Północnoatlantyckiego na sytuację w Abchazji będzie miernikiem wiarygodności Sojuszu. [...] Polska stoi na stanowisku integralności Gruzji, a Abchazja jest częścią Gruzji. Ostatnie wydarzenia w Abchazjinaruszeniem międzynarodowego prawa" - na konferencji prasowej po spotkaniu z prezydentem Gruzji Dżugaszwilim (15.05.2008)
 20. "Zgadzam się generalnie z tym, że w Polsce ludzie przechodzą na emeryturę zbyt wcześnie. [...] W Polsce należy dążyć do tego, aby ludzie przechodzili na emeryturę nieco później" - do dziennikarzy podczas podróży na szczyt UE w Brukseli (07.11.2008)
 21. "Rosja może zaatakować nas z bliskiej odległości, co pokazała niedawno w Gruzji, tarcza od takich ataków nie chroni. To sprawa naszego wysiłku obronnego i całego NATO, a także UE" - Lech Kaczyński w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" (10.01.2009)
 22. "Tu nasuwa się porównanie z pewną częścią twórczości naszego wybitnego poety Herberta: "Trzeba kochać ludzi, bo szybko odchodzą"" - na konferencji prasowej w Brukseli (18.06.2009)
 23. "Rosję trzeba skłaniać do tego, by zrozumiała, że jej imperium się skończyło i powinna raczej skupić się na wzroście dobrobytu swojego społeczeństwa" – w wystąpieniu w nowojorskim Metropolitan Club (25.09.2009)
 24. "Uważam, że przewaga życia nad śmiercią jest tak niewyobrażalna, że zapewnienie sprawcy zbrodni zabójstwa tak niewyobrażalnej przewagi nad jego ofiarą, jak przewaga: ja będę żył, a ty nie będziesz, jest głęboko niemoralne" - podczas wizyty w Dublinie w ten sposób odpowiedział na pytanie o karę śmierci (30.09.2009)
 25. Jest przekonany, że społeczeństwo opowiedziałoby się za inną opcją "gdyby było w sposób odpowiedni poinformowane" (to znaczy tak, jak on sam) - uznał, że tu leży właśnie "zasadniczy problem polskiej demokracji" - w wywiadzie dla TVP (10.11.2009)
 26. "Tak, miała [ PO ] incydent antyestablishmentowy, żeby wrócić do establishmentu" - źródło: "W Polsce połowa premierów była z czapki", "Wprost", 27.12.2009, str. 29
 27. "Rzecz w tym, że osiągnięcie takiej koordynacji prowadzi przez wskazaną wyżej potrzebę zakwestionowania hegemonii, a i po tym jest mnóstwo trudności w relacjach pomiędzy zagrożonymi drugą prędkością państwami Unii" - źródło: "W Polsce połowa premierów była z czapki", "Wprost", 27.12.2009, str. 33
 28. "Że to co się udało pogłębimy w roku przyszłym, że będziemy stale zmniejszać nasz dystans wobec wysokorozwiniętych krajów Europy" - w Kaczorynce (31.12.2009)
 29. "Miejsce mojego kraju jest w G20. [...] Polska gospodarka jest, według naszych obliczeń, 18 na świecie. Nie będę, nie zamierzam jako prezydent Rzeczypospolitej owijać tu spraw w bawełnę – miejsce mojego kraju jest w G20. [...] To jest postulat prosty, raz – wynikający z rozmiarów polskiej gospodarki, dwa – wynikający z tego, że Polska jest największym krajem pewnego regionu i największym krajem, który przeżył pewną historię, tą historią jest historia transformacji" - oświadczył podczas tradycyjnego noworocznego spotkania z korpusem dyplomatycznym (02.02.2010)
 30. "Doświadczenie uczy, że sukcesy małżonka są udziałem współmałżonka" - podczas śniadania z Adamem Małyszem (26.02.2010)
 31. "Wybór nie tylko słuszny, ale jedynie słuszny" - tak skomentował ponowny wybór brata Jarosława Kaczyńskiego na prezesa PiS (06.03.2010)

Tadeusz Ojciec Dyrektor Rektor Doktor Rydzyk

 1. "Ludzie pokazują palcami, jakim ja samochodem jeżdżę. Że Mercedesem klasy S. A niby czym mam jeździć? Na krowie mam jeździć? Mogę na krowie, ale gdzie ja bym tę krowę trzymał w Radiu Maryja?"na antenie Radia Maryja
 2. "Usłyszałem to i powiem. W tych dniach ktoś był u księdza arcybiskupa Wielgusa i księdza arcybiskupa powiedział tak: "Gdybym nie zrezygnował, to by mnie zabili". Wszystko możliwe" - podczas uroczystości XV Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja (07.07.2007)
 3. "Ja nie będę do tego się ustosunkowywał, co w stosunku do mnie"na antenie Radia Maryja o komentarzach dotyczących afery z taśmami Rydzyka (11.07.2007)
 4. "Szatan się denerwuje bardzo; stanęliśmy mu - za przeproszeniem - na ogonie" - na antenie Radia Maryja o komentarzach dotyczących afery z taśmami Rydzyka (11.07.2007)
 5. "Politycy rządu mówią, że są katolikami. Idźcie do tych ludzi, do tej koalicji, i mówcie: jacy wy katolicy, jacy wy Polacy? Idźcie do nich i zapamiętajcie ich na zawsze. Przyjdą wybory niedługo" - do pielgrzymów na Jasnej Górze (13.07.2008)
 6. "To nic innego, jak antagonizowanie narodu, mają do dyspozycji potężne media. Co oni zrobili ze zwykłego żartu. Ujadali, żeby odwrócić uwagę. Jakie osoby się wypowiadały? Boże jakie prymitywy! Jeżeli takie prymitywy są na takich stanowiskach to jest to prymitywne, a ludzie ich wybierają. To jest takie jak bolszewia tyle tylko, że w pięknych krawatach" - grzmiał w Radiu Maryja na tych, którzy byli oburzeni jego rasistowskim dowcipem o Murzynie (22.07.2009)
 7. "Patrzmy na fakty! Gdzieś, kiedyś zdarzyło się, że ksiądz, duchowny, no wypił kieliszek koniaku. No, podnieście rękę, kto w życiu nie wypił kieliszka koniaku, czy jakiegoś tam piwa? No? Nie widzę nikogo! Jak by wam dali to, by tu połowa wypiła zaraz! I co, pojechał, lekka stłuczka i wszyscy wrzeszczą na cały świat! A najgorsze, że to idzie na cały świat, i co, to jest dobry Polak, dobry katolik, jak na cały świat pluje w swoje gniazdo? I to Katolicka Agencja Informacyjna to rozpowszechniała! W Polsce wszystko można: księdza można obrazić, można kłamać, manipulować, biskupa można obrazić, krzyż można obrazić i sponiewierać, Matkę Bożą można sponiewierać" - grzmiał w osiemnastą rocznicę utworzenia Radia Maryja w expose do wiernych słuchaczy (05.12.2009)
 8. "Jestem w bazylice św. Piotra, a tu mi podchodzi ksiądz włoski i mówi: a wasz biskup to szpieg. Jak ja ci dam szpieg, to będziesz widział. Żaden nasz biskup nie był szpiegiem!" - ibidem
 9. "W piątek wieczorem idziemy i nagle mówią: ojcze, uwaga, kamera z tyłu! Późno w nocy przybiegli, podchodzę - TVN! Patrzę i mówię: słuchaj, tego cię uczyłem, tego się uczyłeś u nas? Po licencjacie u nas, do TVN poszedł, drugi do TVN poszedł, trzeci też. Wiecie jak to boli jak ktoś zdradza? Ale na szczęście tylko trzech. Pan Jezus miał dwunastu, a i tak go jeden sprzedał, tak że proporcje mamy i tak nie najgorsze." - ibidem
 10. "Na ponad 90% katolików gdzie są ci parlamentarzyści, gdzie są te samorządy? Wybieraliście ich, gdzie są ci rządzący? Przecież to Polska, nie prywatne ranczo a rządzący to zgraja jakichś bandytów?" - ibidem
 11. "Problemy, nawet z porozumieniem się z rodziną w Polsce. Dlaczego? No bo oni cały czas są pod wpływem tamtych mediów. Ludzie w Polsce, jak się nasłuchają: Tak, on ma tyle! Mówię wam, nie wiem czy byście wytrzymali. Ale ci ludzie chodzący do kościoła nieraz, przystępując do Komunii takgłupi, że przechodzi ludzkie pojęcie. Tak zazdrośni, tak źli. Jak ksiądz... Co? Ooo, tego. I oni mówią, że ja mam coś. Tyle - ja dziękuję. Dowiecie się na Sądzie Ostatecznym" - podczas spotkania z emigrantami w Toronto o swoich owieczkach (18.01.2010)
 12. "Obawiam się, że te służby, nie wiem jakie, ale one będą kręciły. A ci, którym zależy na tym, oni mają media, są wszędzie, umacniają się coraz bardziej - to przekręty będą nie z tej ziemi. Dzisiaj mi jeszcze ludzie opowiadali, jakie były przekręty, ciągle to do nas dochodzi, jakie oszustwa na oczach. A teraz jeszcze to wszystko jest skomputeryzowane, kto robił tę komputeryzację, to chyba wszyscy wiedzą, prawda?" - na antenie "Radia Maryja" (06.05.2010) [7]
 13. "Proszę zobaczyć przed tamtymi wyborami, jak tu przyjeżdżała Merkel, żeby popierać Tuska. Zapomnieliśmy? A ile pieniędzy dawały fundacje niemieckie na tamtą kampanię. I komu. A tutaj jeszcze Wschód. I pełniący obowiązki prezydenta cieszy się, że 9 [ maja ] będzie w Moskwie. To znaczy dobrze, trzeba pojednania, ale leci razem z Jaruzelskim!" - ibidem
 14. "Przy tych wyborach przecież to będą przekręty nie z tej ziemi! Widzimy przecież: Komorowski, człowiek WSI - ja cytuję pana Szaniawskiego. W każdym razie ja tu czytam pana profesora Szaniawskiego, który obserwuje to wszystko, zresztą za "Naszym Dziennikiem", jeżeli coś przekręcam, to proszę sobie sprawdzić - ibidem
 15. "A sama sprawa tej tragedii. Przecież jest rząd winien temu co się stało. [...] Oczywiście, że on jest winien! To oni wszystko ... Jeżeli nie specjalnie preparowane to było z kimś, to było zaniedbanie, celowe. Za zaniedbania też się płaci. Jeżeli to nie było jeszcze spreparowane przez ... i komu na tym zależało, żeby zginęli tacy ludzie" - na antenie Radia Maryja (19.05.2010)
 16. "Polska stacza się po równi pochyłej, jest rozgrabiana ekonomicznie, uzależniona od innych krajów. By to zmienić potrzebny jest zryw narodu" - w wywiadzie dla "Naszego Dziennika" (19.05.2010)
 17. "Jesteśmy zdani tylko na to, co Putin, premier Rosji, zresztą człowiek z KGB, nam powie. Polacy, ruszcie głowy. Kto do tego dopuścił, o co tu chodzi, jakie służby tutaj pracują? Kto kogo wystawia na prezydenta? Pomyślcie i do wyborów idźcie i rozmawiajcie z ludźmi, bo Polska jest na potwornym zakręcie" - w czasie homilii w Sanktuarium św. Trójcy i św. Anny w Prostyni (30.05.2010)
 18. "Patrzmy nie na to, jak jest ubrany kandydat, czy ma zawiązane sznurowadło, czy jest upudrowany, czy pokazuje się na wałach przeciwpowodziowych, tylko na to, co zrobił, żeby nie było katastrofalnej powodzi. Widzącpotworną manipulację, trzeba wyłączyć telewizor, zwłaszcza pewne telewizje, które służą grupom interesu czy ideologiom, a włączyć swój rozum. Warto też pamiętać o tym, co działo się w ostatnich kilkunastu latach. [...] To był skok na banki, na własność wypracowaną przez cały Naród, i na media. Oddając pozornie władzę, ludzie tamtego systemu zmienili nazwy swoich ugrupowań, stroje, image, sposoby oddziaływania na społeczeństwo. Do tego były im potrzebne media. To prawdziwy dramat, że katolicki Naród, który ma swoją inteligencję, wyższe uczelnie, jest manipulowany przez grupę, która zagarnęła media, wypracowany przez wszystkich majątek, i używa go dla siebie, a nie dla Narodu. Na tych ludzi nigdy nie zagłosuję" - w wywiadzie dla "Naszego Dziennika" (17.06.2010)
 19. "Trzeba nam dziś gorąco się modlić, bo grozi nam rozbiór Polski, tylko w innym stylu niż przed laty. Trzeba więc upaść na kolana i prosić Pana Boga i jego Matkę o zmiłowanie dla Polaków" - w wywiadzie na łamach "Naszego Dziennika" (25.06.2010)
 20. "Niech ta pomoc będzie symboliczną różą dla Matki Bożej, tam, na Jasnej Górze. To znaczy zamiast róży, złóż ofiarę na jej radio" - na antenie Radia Maryja (09.07.2010)
 21. "A teraz jeszcze po tym dramacie wczoraj co opublikował ten MAK, to jakie głosy w świecie? W prasie czy amerykańskiej czy niemieckiej czy włoskiej, europejskiej, na świecie pokazują nas jako ludzi niezorganizowanych, bałaganiarzy, pijaków itd. Ktoś na to przyzwala, ktoś tego chce" - na antenie "Radia Maryja" (13.01.2011) [8]
 22. "To wygląda, jeżeli nie byłoby tragiczne, to śmiesznie. Sądy zajmują się tymi, którzy czynią dobrze i czynią dla narodu. Nasza] posługa jest posługą Kościołowi i narodowi polskiemu [...] Wszyscy służymy Bogu, Kościołowi, ojczyźnie narodowi polskiemu i za to jesteśmy włóczeni po sądach, sądy mają na to czas. Sądy nie zajmują się jakimiś nadużyciami, a zwłaszcza ekipy rządzącej. [...] Oczywiście, my się odwołujemy. To jest niesprawiedliwość, to jest bezprawie. Prawo, które jest wbrew prawu naturalnemu, wbrew prawu naturalnemu jest bezprawiem" - na antenie radia Maryja (11.02.2011) [9]
 23. Się upierają: „nie znoszę tego Kaczyńskiego!” Za co? Za to, że nie został też zamordowany? On miał też tym samolotem lecieć. Za co? I to jest ludzkie, chrześcijańskie? Ja widziałem, w czasie pogrzebu, nie wiem czy państwo widzieli, tam zza ołtarza - nie wiem czy to przypadek, skąd się wzięły dwie kaczki, wyfrunęły?" - na antenie Radia Maryja (14.04.2011)
 24. "Diabeł i wrogowie Polski chcą nas podzielić, skłócić i do tego używają mediów" - na odpuście w kościele Nawiedzenia NMP na osiedlu Bohaterów II Wojny Światowej w Poznaniu - niem. Posen (31.05.2011) [10]
 25. "Z mediami w Polsce jest dramat. Katolicy nie mają nawet pół procenta mediów pisanych. Reszta należy do ludzi niekochających Kościoła i ojczyzny." - ibidem
 26. "To co jest w Polsce, to jest dramat, draństwo najdelikatniej mówiąc, to jak niecywilizowany kraj. Tragedią Polski jest to, że od 1939 roku Polską nie rządzą Polacy." - w rozmowie z PAP w Brukseli (21.06.2011) [11]
 27. "Idzie się w kierunku ustawy, na mocy której będzie można strzelać do Polaków. Także matek Polek w stanie błogosławionym, dzieci i inwalidów! Bez ostrzeżenia! Strzelać! Gdzie ja jestem? To chyba nawet nie robiło ZOMO. Oni coś tam krzyczeli, jak mieli strzelać. To mi przypomina nazizm i stalinizm" - na antenie "Radia Maryja" (05.08.2011) [12]
 28. "Zobaczcie, jak młodzież zagłosowała. Myślę, że oni sobie za przeproszeniem dla szpasu zrobili to, zagłosowali na tych ludzi, którzy ... nawet nie chcę mówić. Przecież to jest straszne! Wchodzi do Sejmu mężczyzna, który stał się kobietą, transwestyta. Ja nie jestem przeciwko człowiekowi, ale widzimy, jakie wartości on niesie. Wchodzą ludzie, jak ktoś nazwał, sodomici." - na antenie "Radia Maryja" (11.10.2011) [13]
 29. "Dziękuję Panu Bogu, że jest takie radio, w którym się dobijamy do prawdy, ja bym się bardzo bał stawać po jakiejkolwiek stronie. Tu nie należy wykluczać działania Złego. On wszystko będzie robił, żeby nas wyprowadzić w pole, diabeł zawsze dzielił." - komentując odejście Bandy Trojga z PiS na antenie "Radia Maryja" (06.11.2011) [14]
 30. "Kto ma media, ma wpływ na człowieka. Ostrzegałbym przed tym zawłaszczaniem wszystkiego, również mediów wszystkich; jedna opcja. Nie kto inny, jak ten, który wywołał straszną wojnę, gdy w 1933 r. doszedł do władzy, bardzo sprytnie zdobył stacje radiowe i rozdał wiele milionów odbiorników nastawionych tylko na jego stację" - na posiedzeniu połączonych komisji sejmowych kultury i środków przekazu oraz kontroli państwowe (27.01.2012)
 31. "Katolicy powinni przestać płacić podatki, bo utrzymują tych, którzy niszczą Polskę i Kościół" - w Radiu Maryja (05.02.2012)
 32. "Usłyszałem, że Polska ma dać ponad 6 miliardów Grecji, która miesiąc temu postanowiła dać renty pedofilom. No ludzie, co oni wyprawiają! Oni chcą doprowadzić Polskę do zupełnej ruiny" - w Radiu Maryja (29.02.2012)
 33. "Proszę zobaczyć na Niemcy, jak oni dbają o swój kraj! I rządzących, ktokolwiek rządzi. Cały czas piękne potężne Niemcy, silne Niemcy! Jak oni się rozwijają, samo lotnictwo. Chociażby Lufthansa podobno ma ponad 300 samolotów czy miejsc dalekosiężnych, dalekich linii. I prócz tego z tego co wiem oni mają Air Berlin, jeszcze jest Condor, nie wiem, pewno jeszcze inne kompanie. A Polska ma wszystkich samolotów cztery czy pięć, w tym własnych dwa! Dwa samoloty, te dalekosiężne, i jeszcze w Locie się kłócą, chcieliby to okraść. Czy to jest normalne? Dwa są własne, a resztę to wypożyczone" - na antenie Radia Maryja (30.05.2012)
 34. "Mam nadzieję, że nie będzie już tych serwerów w Rosji. [...] Te serwery tej głównej komisji wyborczej. Okazało się, profesor ujawnił to, że były w Rosji i na drugi dzień dziwnie jakoś zmarł u siebie w domu. To jest wszystko dziwne. Być może, że normalna śmierć, ale my wiemy jak te śmierci niezbadane normalne były. Jakoś dziwnie jest tych śmierci dużo, tych samobójstw. Nie mówię, żeby panikować, ale jest to wszystko dziwne. Wiele spraw się nie wyjaśnia. A tu się zacieśnia jakaś taka obroża na ludziach, na szyjach ludzi. Zniewolenie: pracy nie ma - Polska może być krajem mlekiem i miodem płynącym!" - na antenie Radia Maryja (09.09.2012)
 35. "Dziękuję też panu profesorowi Mirosławowi Piotrowskiemu i panu Zbigniewowi Ziobro, za to co zrobili, że właśnie w Unii Europejskiej się ruszyło i ten jakiś tam się odzywa, z tej jakiejś partii czy jakieś tam ugrupowania, nie wiem" - na antenie Radia Maryja (29.0La Nona Ora.2012)
 36. "Które media podały ile ludzi było! [ na marszu "Obudź się Polsko!" (niem.: Polen erwache!) ] To nawet niektórzy posłowie powtarzali jak gęsi, za przeproszeniem. Bo usłyszeli, że 200 tysięcy podali. Poseł Kurski to podał, bo oni podali 100, 150 tysięcy - pierwszy on powtarzał! Człowieku, miej ty rozum i zastanów się ile tych ludzi było. Pół miliona to lekko było tych ludzi. A nawet ci ludzie, którzy krytycznie patrzą, powtarzają za tym mediami mętnego nurtu. Ja pokazuję w tej jednej rzeczy tylko. A ile takich rzeczy jest?" - na antenie Radia Maryja (10.10.2012)
 37. "Z tego Radia Watykańskiego idzie raz po raz: pedofilia księży, homoseksualizm księży. I w kółko takie obrzydlistwa, a wrogowie się cieszą. Ciągle się to wałkuje, uderza, a ludzi to gorszy. I to jest na rękę ateistom i tym, którzy chcą niszczyć Kościół. Czy to jest brak roztropności czy kolaboracja? [...] Pytałem się ludzi odpowiedzialnych z różnych kongregacji watykańskich, dlaczego tak się dzieje, dlaczego dopuszczają do tego. "Nie mamy na to wpływu". Mówię o tym bardzo świadomie, bo to jest sprawa publiczna. I nikt przeciwko temu nie występuje, przynajmniej nie słyszę" - na antenie Radia Maryja (14.10.2012)
 38. "A może to dlatego, że to myśmy mieli za mało miłości do takiego księdza, do duchownego. A dlaczego wchodzą ludzie w alkoholizm? Niejednokrotnie szukają pociechy, mają jakieś stresy. Wspierajmy się nawzajem, a zwłaszcza w sprawach wiary i tu, w Kościele. Księży wspierajmy, często są bardzo osamotnieni w swojej posłudze.[...] Zobaczmy w Polsce. Ten straszny atak na duchowieństwo, na każdym kroku. To czy myślicie, że nie można mieć stresów? [...] I to, co się dzieje w Polsce z Kościołem, myślicie, że to nie stresuje duchownych, pasterzy?" - na antenie Radia Maryja o biskupie Piotrze J., który prowadząc samochód po alkoholu staranował latarnię w Warszawie (21.12.2012)
 39. "W sobotę i w niedzielę będzie możliwość złożenia symbolicznej róży dla Matki Najświętszej, to znaczy daru pieniężnego na utrzymanie jej dzieł, jej radia, telewizji i na budowę świątyni wotum wdzięczności za świętego Jana Pawła II. [...] Te dary, symboliczną różę, składamy w kopertach zaadresowanych, z adresem ofiarodawcy do skarbonek w specjalnych namiotach, które będą pomiędzy namiotami Fundacji Nasza Przyszłość" - w komunikatach odtwarzanych na antenie Radia Maryja przed kolejną pielgrzymką Radiosłuchaczy na Jasną Górę (12.07.2014)
 40. "Jak wy [ PiS ] żeście państwo rządzili, to można było normalnie rozmawiać. Pamiętam: załatwialiśmy sprawy czy to radiowe, czy z telewizją. Uczelnia... Minister nauki i szkolnictwa wyższego, czy inni... Jakoś to było takie ludzkie. Normalnie można było załatwiać, rozmawiać" - na antenie Radia Maryja (20.05.2015)
 41. "Słyszałem, jak pewna osoba mówiła, że gdy wygra PiS, będziemy mieli republikę wyznaniową. A przecież gdy odrzucimy Pana Boga, możemy mieć republikę bandytów, złodziei, zboczeńców. Widać jakieś pogubienie, i to ludzi, którzy mają przecież Boga w sercu. [...] Patrząc na to, co się stało, dziękuję Panu Bogu, to jest ogromna szansa. Prezydent, Sejm, Senat, rząd. Teraz tylko, żeby to się udało, będzie bardzo ciężko" - Tadeusz Rydzyk w wywiadzie dla "Naszego Dziennika" (30.10.2015)
 42. "To jest współczesny męczennik [ biskup Edward Janiak - przyp. Muzeum IV RP ], męczennik mediów. Media [ film braci Sekielskich "Zabawa w chowanego" - przyp. Muzeum IV RP ] to zrobiły i media tak robią. I nie dajmy się, katolicy, że na księdza jakiegoś zaczną warczeć, jakieś filmidło zrobią i wszyscy się trzęsą. Udowodnij! A nie, że mam udowadniać, że nie jest wielbłądem. Udowodnij mi winę! A teraz wszystko się pokręciło i my się trzęsiemy. Myślę, że w Kościele powinniśmy się nie bać i upominać się o sprawiedliwość. O prawo właściwe i sprawiedliwość." - Tadeusz Rydzyk podczas uroczystości z okazji 29 rocznicy (okrągłej rocznicy) powstania Radia Maryja (05.12.2020)
 43. "A nie te - nie wiem, czy to są kobiety, czy nie kobiety - te które wołają, żeby zabić dzieci. Co to za kobiety? I mówią, że to jest "Strajk kobiet". To nie jest "Strajk kobiet". - ibidem

Adam Spindoktor Bielan - od 16.11.2010 wróg Narodu

 1. "PiS jest jedną z bardziej demokratycznie zarządzanych partii" - rewelacyjne odkrycie Adama Bielana, który niestety nie wyjaśnił czy bardziej odnosi się do Iranu czy też Korei Północnej (08.11.2007) [15]
 2. "[...] bo ja, jako gorący patriota chciałbym, żeby pan premier Tusk przeszedł do historii jako "Donald Cudotwórca"" - w rozmowie z Jackiem Karnowskim w "Sygnałach Dnia" (22.11.2007)
 3. "Mamy już szósty dzień rządów Donalda Tuska i wielkiej poprawy jak na razie nie widać" - ibidem
 4. "Donald Tusk zepsuł bardzo mocno stosunki Polski z Kijowem. Jest chyba pierwszym przywódcą Polski - premierem, prezydentem - od wielu lat, który najpierw udaje się do Moskwy, a dopiero później do Kijowa" - w radiu RMF FM (30.01.2008)
 5. "Pan prezydent bardzo często pracuje dłużej niż do północy i z całą pewnością by się spotkał w ważnej sprawie z ministrem Sikorskim" - ibidem
 6. [ Jarosław Kaczyński ] "Nie zastanawia się przy tych odpowiedziach i to nie jest jego rola, jakie skutki mogą spowodować jego odpowiedzi, jego słowa" - w rozmowie z Konradem Piaseckim w audycji "Kontrwywiad" na antenie RMF FM (01.03.2010)
 7. "Prezes Kaczyński był pytany w tej sprawie i uczciwie odpowiadał na zadane mu pytania, taką wadę ma właśnie Jarosław Kaczyński"ibidem
 8. "Pytanie, co Napieralski może zrobić dla siebie, żeby nie skończyć jako wypchany łoś, czy jeleń w zbiorze trofeów Bronisława Komorowskiego" - pytał w wywiadzie dla Radiu Zet (21.06.2010)

Uwaga!!! W związku z faktem, że w dniu 16.11.2010 Adam Bielan stał się zdradzieckim PiSim odchodem, wszystkie późniejsze wypowiedzi tego osobnika mają charakter wrogi i - co jest oczywiście oczywiste - stanowią haniebną dywersję wobec jedynie słusznej siły przewodniej narodu.

 1. ""Polska jest Najważniejsza" ma wszystkie atuty, żeby w przyszłości wygrywać. Marzy mi się zwycięstwo, ale wiem, że w tych wyborach będzie to jeszcze trudne, natomiast drugie miejsce jest absolutnie w naszym zasięgu" - w wywiadzie dla "Polska. The Times" (10.12.2010)
 2. "PJN miał być lepszą opozycją, a jest tylko przystawką PO i realizuje cele frakcji, nazwijmy to "marszałkowskiej" w PO. Dobre relacje Joanny Kluzik ze Schetyną przekładają się na to, że PJN jest inny niż miał być. Drugi raz nie wyszedłbym z PiS" - w wywiadzie dla "Radia Zet" (09.05.2011)
 3. "Po wyborach w 2015 roku PiS będzie miał ponad 200 mandatów, a Platforma będzie w stanie rozkładu" - na antenie TVN 24 (09.06.2013)

Joachim Gensek Jojo-Brudziński

 1. "Należy się w tej chwili zastanowić nad tym, jak w maksymalny sposób zminimalizować straty" – w "Kontrwywiadzie" RMF FM (22.01.2007)
 2. "Solidarna Polska polega na tym, że nawet tak ważna grupa zawodowa, tak ciężko pracująca, jaką są pielęgniarki - tak nisko opłacana - nie może zablokować stolicy 40-milionowego państwa" - w rozmowie z Konradem Piaseckim w "Kontrwywiadzie" RMF FM (21.06.2007)
 3. "Widzieliśmy i tu wyrażam ubolewanie, że dwie z pań zostały lekko poturbowane, ale nie przez policję, tylko przez swoje koleżanki" - ibidem
 4. "Nasze finansetransparentne w sposób optymalny"komentując prowokacyjne odrzucenie sprawozdania finansowego z działalności Partii przez Państwową Komisję Wyborczą (03.08.2007)
 5. "Pan Sikora, tak jak większość polityków Samoobrony, dzisiaj być może żyje w przekonaniu jakiejś psychozy antypodsłuchowej. Radziłbym panu Sikorze, żeby poszukał przyczyn tej psychozy nie po stronie PiS-u, ale po stronie tych wszystkich, którzy w Samoobronie doprowadzili do tego, że dzisiaj są obiektem działań profesjonalnej, niezależnej od nacisków politycznych prokuratury, czy służb specjalnych" - o p.o. szefa klubu Samoobrony Krzysztofie Sikorze, twierdzącym, że jest podsłuchiwany przez PiS (03.09.2007)
 6. "Ludzie dosyć mają agresji, chamstwa, wzajemnych inwektyw. Wzywamy, nawet prosimy Platformę, aby zmierzyła się z nami na konkretny program" (04.09.2007) [16]
 7. "Tusk otoczył się posłem Sławomirem Nowakiem, który bije mu brawo nawet, jak popełni głupotę"na antenie TVN 24 (08.10.2007)
 8. "Srutu-tutu. Zbyt długo Pan opisuje politykę, żeby nie zdawać sobie sprawy z tego, jak trudnym partnerem dla każdej partii politycznej może być Waldemar Pawlak i PSL" - komentując informację, że negocjacje PO-PSL dotyczą przede wszystkim programu (02.11.2007) [17]
 9. "Powstanie przy powitaniu Wałęsy to "odruch Pawłowa"" - tym według Joachima Brudzińskiego był gest powstania posłów na powitanie Lecha Wałęsy podczas inauguracji Sejmu VI kadencji. Gdy marszałek senior Zbigniew Religa witał byłego prezydenta, większość posłów - również z PiS - wstała. Jedynie Jarosław Kaczyński demonstracyjnie siedział i gestem nakazał Zycie Gilowskiej, by się nie podnosiła. (08.11.2007) [18]
 10. "Zamiast tworzyć porządny program rządu, PO sięga po gwiazdy estrady, takie jak Doda" - w TVN 24, po raz kolejny udowadniając swoją niezwykłą wiedzę o polityce. Być może sam jest (nieco zazdrosnym) wielbicielem Dody? [19]
 11. "Największym sukcesem było zwiększenie przez PiS swojego poparcia, pozyskanie ponad 2 milionów nowych wyborców. Sukcesem mojej partii, ale i polskiej demokracji, była zdecydowanie wyższa frekwencja niż podczas poprzednich wyborów" - w podsumowaniu roku 2007 dla portalu wp.pl (07.01.2008)
 12. "[...] w Agencji Bezpieczeństwa to chyba wynika nawet z kodeksu pracy, były pieniądze przeznaczone na to, aby przeznaczyć je na nagrody jubileuszowe czy okolicznościowe, nie wiem" - w "Rozmowie Dnia" z Moniką Olejnik (pseudonim operacyjny: "Stokrotka") na antenie "Radia Zet" (01.02.2008)
 13. "Premier jest bratem bliźniaka, prezydenta Rzeczpospolitej" - ibidem
 14. "Mówiąc kolokwialnie, Ciechocinka w Kancelarii nie miały. To nie był Hilton czy Ritz, ale zapewniliśmy pielęgniarkom ciepłe posiłki i koce" - wypowiedź na temat zagłuszania pielęgniarek dla portalu gazeta.pl (15.02.2008)
 15. "PO jest tak przygotowana do rządzenia, jak minister Bogdan Klich gotowy do zestrzelenia satelity" – w programie "Kontrwywiad" w niemieckiej stacji radiowej RMF FM (21.02.2008)
 16. "Tuskowi rosną ośle uszy" - ibidem
 17. "Zamiast zajmować się tym, co w dojrzałych demokracjach jest naturalne, czyli patrzeniem rządzącym na ręce, [ media ] wychwalają tych rządzących, okadzają ich i wylewają tony, przepraszam za wyrażenie, lukrowanej wazeliny" - w rozmowie z Monika Olejnik (pseudonim operacyjny: "Stokrotka") w programie "Gość Radia Zet" (07.05.2008)
 18. ""Słońce Peru" Donald Tusk dał im przykład jak zwyciężać mamy" - komentując na konferencji prasowej w Sejmie podróż 13 wolskich samorządowców do wolskiej bazy w Iraku (20.05.2008)
 19. "Nie ma nic bardziej śmiesznego i żałosnego niż megalomania b. kuratora z Gorzowa. To, że b. premier próbuje dezawuować pana prezydenta może wynikać tylko z tego, że wszystko panu prezydentowi zawdzięcza" - komentując w TVN 24 informację Kazimierz Marcinkiewicza, że Lech Kaczyński, jeszcze jako prezydent-elekt, prosił ABW o zbieranie materiałów na premiera (23.05.2008)
 20. "Postawa ministra Sikorskiego to postawa kabotyńska. Pan minister Sikorski na potrzeby własnego PR-u i własnego lansu naraża dobro żołnierzy" - w rozmowie z "Radiem ZET", komentując wypowiedź Sikorskiego, w której ten stwierdził, że szef organizacji terrorystycznej Hizb-i-Islami, powinien być osądzony za zbrodnie wojenne (08.06.2008)
 21. "Jeżeli nie rozumiecie, że prezydent jest najważniejszym urzędnikiem i ma prawo prowadzić politykę zagraniczną, to weźcie sobie do serca słowa marszałka Piłsudskiego: >kury szczać prowadzać a nie politykę robić<" - w programie "Tomasz Lis na żywo" na antenie TVP (01.09.2008)
 22. "Zlikwidował pan przemysł stoczniowy w Polsce. Nie jest panu wstyd?" - mówiąc do Komisarza Ludowego do spraw Wyprzedaży Wolskiego Majątku Narodowego - Aleksandru Gradu w czasie debaty sejmowej (22.10.2009)
 23. "Ja się nie dziwię akurat tutaj, że pana ministra Rostowskiego klepią po plecach i go chwalą jego koledzy z krajów unijnych, zachodniej Europy, bo jako jedyny kraj w Europie wskutek właśnie tej konferencji prasowej na parkiecie warszawskiej giełdy pana premiera Donalda Tuska i ministra Rostowskiego, kiedy chwalił się tym niespełna jednoprocentowym wzrostem PKB, skutek będzie taki, że zapłacimy jako jedyny kraj w Europie zwiększoną składkę do wspólnej kasy. Wszystkie krajeFrancja, Niemcy, Wielka Brytania – tej składki zapłacą mniej, natomiast my, no, Polak jak zwykle..." - w rozmowie z Wiesławem Molakiem i Henrykiem Szrubarzem w audycji "Sygnały Dnia" na antenie Polskiego Radia (16.11.2009)
 24. "PO to zamordystyczna partia trzymana pod butem przez Tuska i Schetynę. Zazdroszczę PO, że jest taka dyscyplina w głosowaniu, ale nie zazdroszczę strachu, który tam panuje" - w wypowiedzi dla portalu onet.pl (27.03.2010)
 25. "Premier ściskał się z Putinem pod namiotem i w świetle kamer pokazywał swoją rozpacz i swój ból, a parę metrów dalej na błocie, na zwykłej czarnej folii zostawił ciało prezydenta w ruskiej trumnie" - w rozmowie z Moniką Olejnik (pseudonim operacyjny: "Stokrotka") w programie "Kropka nad i" na antenie TVN 24 (13.07.2010)
 26. "Gdy zbieraliśmy się do wyjazdu, padła propozycja, że premier Putin łaskawie prosi pana Kaczyńskiego do namiotu, bo zechce mu złożyć kondolencje. Wyglądało to trochę tak: Imperator Wszechrusi wzywa łaskawie do swojego namiotu, przed swoje oblicze. Z tego, że Jarosław Kaczyński tam nie poszedł, byłem wtedy i jestem dziś bardzo dumny. Zachował się jak mąż stanu" - w wywiadzie dla tygodnika "Wprost" (17.07.2010)
 27. "Jeżeli nie będzie reakcji w najbliższym czasie, jeżeli nie będzie determinacji pana premiera Donalda Tuska i ministrów jego rządu w sprawie walki z konsorcjum Nord Stream, w interesie rozwoju portu Szczecin - Świnoujście w perspektywie kolejnych miesięcy, kolejnych lat, to nie wykluczamy wniosku do Trybunału Stanu" - podpowiedział dziennikarzom podczas konferencji prasowej w Sejmie (07.10.2010)
 28. "Tusk jest dziadowskim premierem, dlatego państwo polskie jest zarządzane dziadowsko" - w rozmowie z Moniką Olejnik (pseudonim operacyjny: "Stokrotka") w programie "Kropka nad i" na antenie TVN 24 (14.12.2010)
 29. "Chciałbym zostać ministrem gospodarki morskiej w rządzie Jarosława Kaczyńskiego i zrobić wszystko, aby nigdy już polscy marynarze, portowcy, stoczniowcy i rybacy nie cierpieli tak jak cierpią przez politykę Tuska i Sikorskiego" - w wywiadzie dla portalu onet.pl (19.12.2010)
 30. "Tusk może być tylko dla Sławomira Nowaka osobą dotkniętą geniuszem boskim" - ibidem
 31. "Ci wszyscy, którzy próbują przypisywać premierowi Kaczyńskiemu w związku z katastrofą smoleńską cele stricte polityczne, dokonują olbrzymiego nadużycia" - w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" (21.12.2010)
 32. "Przedstawimy Donalda Tuska i PO w prawdziwym świetle. To oświetlenie przypomina to, co da się zaobserwować w Mińsku i Moskwie, czyli putinizację" - (04.02.2011) [20]
 33. "Wie pan, zastanawiałem się szczególnie przy pierwszym tekście opublikowanym w "Rzeczpospolitej", czy ten popis niesamowitej erudycji pana prezesa będzie przekonywujący dla czytelników" - w rozmowie z Konradem Piaseckim w audycji "Kontrwywiad" na antenie RMF FM (23.03.2011)
 34. "Kłamią media, kłamią politycy, kłamią przedstawiciele rządu rosyjskiego, kłamie Tatiana Anodina" - w programie "Tomasz Lis na żywo" (04.04.2011)
 35. "Obawiam się, że śmierć może być też zalążkiem rodzącego się, a nie ma nic groźniejszego, zwłaszcza w wydaniu wszelakiego ekstremizmu, niż mit założycielski i śmierci męczeńskiej" - odnośnie zabicia Osamy bin Ladena przez amerykańskie wojsko (02.05.2011) [21]
 36. "[...] w okresie kampanii wyborczej kociokwik jest problemem każdej partii" - na antenie radia TOK FM (12.07.2011) [22]
 37. "Wychodzimy] z założenia, że jakakolwiek próba wywierania nacisku czy "straszaka" w postaci groźby skierowanej pod adresem partii opozycyjnej, że jeżeli będzie prowadzić kampanię informacyjną, to być może zostanie wam odebrana subwencja, jest nieuprawnioną próbą wywierania nacisków przez organ władzy publicznej, jaką jest PKW" - zawyrokował nieomylnie na konferencji prasowej w Sejmie (20.07.2011) [23]
 38. "Oby ci wszyscy, którzy nawoływali do dorżnięcia watahy, którzy mówią o przeciwnikach politycznych "bydło" albo "hieny cmentarne", nie musieli brać na swoje sumienie ofiar porównywalnych do tych w Norwegii." (25.07.2011) [24]
 39. "Gdyby nie tytaniczna praca Antoniego Macierewicza i jego zespołu to mielibyśmy dzisiaj polityczną sieczkę serwowaną nam przez ministra Millera czy Donalda Tuska, współodpowiedzialnych za doprowadzenie do katastrofy" - w wypowiedzi na łamach "Rzeczpospolitej" (04.08.2011)
 40. "Ten rząd jest gotowy na potrzeby współpracy z obcym mocarstwem, z Rosją, z Putinem, narazić bezpieczeństwo prezydenta Rzeczpospolitej i najważniejszych osób w państwie. Nie zapominamy, że pod rządami PO podjęto grę z Putinem, aby wyeliminować z wizyty w Katyniu prezydenta Rzeczypospolitej, grę, która skończyła się niespotykaną wręcz tragedią smoleńską" - na antenie Radia Maryja (22.09.2011)
 41. "Jeżeli ta polityka wobec naszych przyszłych emerytów prowadzona dzisiaj przez Rostowskiego i Donalda Tuska okaże się nadal kontynuowana po 9 października, będzie skutkowało tym, że pokolenie dzisiejszych 40-latków otrzyma emeryturę w wysokości 300 . To jest to, co szykuje nam ekipa liberałów na czele z Donaldem Tuskiem" - ibidem
 42. "Zawiodły niezależne media. Przez ostatnie miesiące, a właściwie lata, obserwowaliśmy ogromną dysproporcję. Jednak pomimo artyleryjskiego ostrzału nie tylko Platformy, ale również znacznej części mediów, uzyskaliśmy wynik, który może napawać optymizmem do tego, by przy kolejnych wyborach mówić o sukcesie i zwycięstwie" - komentując szóste z rzędu przegrane wybory (09.10.2011) [25]
 43. "Z wczorajszego wystąpienia Radka Sikorskiego dowiedzieliśmy się, że gwarantem polskiego bezpieczeństwa jest powrót do IV Rzeszy, do hegemonii Berlina i Niemiec" - w "Kontrwywiadzie" RFN FM (29.11.2011)
 44. "Jesteśmy od kilku lat jedyną partią na scenie politycznej, która poważnie traktuje swoich wyborców, również w wymiarze merytorycznego stylu uprawiania polityki i przedstawiania konkretów" - w wywiadzie dla portalu money.pl (20.12.2011)
 45. "[...] w którymś momencie powinniście już pójść po rozum do głowy, bo ta osłona medialna, która jest już od wielu lat wokół Platformy Obywatelskiej zaczyna przybierać wymiary wręcz karykaturalne." - w "Kontrwywiadzie" radia RFN FM (09.01.2012)
 46. "Polityka rządu doprowadzi w końcu do tego, że w sklepach nie znajdziemy dorsza, za to wietnamską pangę. Jest natomiast na rękę konkurencji: rybakom w Niemczech [...], bo doprowadzi do likwidacji rybackiej floty w Polsce." - podczas konferencji prasowej w Szczecinie (niem. Stettin) (09.01.2012)
 47. "Zasada, że do rządu bierzemy ładnych, gładkolicych, elokwentnych, ale zupełnie niekompetentnych w obszarach, którymi mają się zajmować, jest dobra na standardy polityki medialnej, ale nie dla sprawnego rządzenia krajem" - w wywiadzie dla portalu www.nezalezna.pl (20.02.2012) [26]
 48. "Jarosław Kaczyński zostanie premierem po najbliższych wyborach. To jest dla nas jasne" - na antenie TVN 24 (24.02.2012)
 49. "Bo sam skład tego nowego rządu - przyzna pan redaktor - jest już składem pokazującym, że Tusk sięgnął w polityce tego syndromu, który czasami w medycynie przypisuje się lekarzom, a mianowicie "syndromu Boga". Jest już tym, który strąca z ministerialnych stolców polityków w odbyt jakichś mało prestiżowych pokoików czy gabinetów w Sejmie." - w "Kontrwywiadzie" RFN FM (29.02.2012) [27]
 50. "W wielu obszarach nasze państwo pod rządami Platformy Obywatelskiej zaczyna przypominać afrykański bantustan, a nie demokratyczne państwo w środku Europy. [...] Tymi, którzy mają największą uciechę z obecnych rządów popaprańców, są rosyjskie służby" - na antenie TVN 24 (28.03.2012)
 51. "Tusk w relacjach z Putinem zachowuje się nawet nie jak harcerz, bo obraziłbym harcerzy. Jest zuchem w krótkich majtkach" - w programie "Jeden na jeden" na antenie TVN 24 (17.04.2012)
 52. "Rzeczywiście wybory parlamentarne w roku 2015 i robimy wszystko, kiedy, aby kiedy do tych wyborów dojdzie odsunąć Platformę Obywatelską i aby powstał rząd, który będzie tak samo, jak w latach 2005-2007 dobrze służył Rzeczpospolitej" - w rozmowie z Moniką Olejnik (pseudonim operacyjny: "Stokrotka") w audycji "Gość Radia Zet" (26.04.2012)
 53. "Jedynym liderem na prawicy jest Jarosław Kaczyński" - w wywiadzie dla portalu onet.pl (28.04.2012)
 54. "PiS jest szlachetniejszą i trwalszą marką, niż The Rolling Stones" - ibidem
 55. "Powinna być w tej sprawie [ używania kłamliwego terminu "polskie obozy zagłady" ] bardzo intensywnie prowadzona polityka dezinformacyjna. Im więcej tego typu łgarstw pojawia się w przestrzeni publicznej, tym więcej powinno być polityki prewencyjnej. Nie wystarczą tylko jednostkowe twarde reakcje na kłamstwa, trzeba użyć takich sposobów, żeby takie wystąpienia się nie pojawiały" - w wywiadzie dla portalu money.pl (30.05.2012)
 56. "Za porażkę wizerunkową Polski podczas Euro 2012 odpowiada Donald Tusk i nie pomoże mu ani pan redaktor Piasecki, ani pan Palikot, ani wszyscy pomagierzy pana premiera Tuska i Platformy Obywatelskiej" - w rozmowie z Konradem Piaseckim w audycji "Kontrwywiad" na antenie RFN FM (14.06.2012)
 57. "Wczoraj usłyszałem, że szwedzcy studenci stomatologii przyjeżdżają do Polski, żeby zobaczyć, jak wygląda próchnica, bo 90 procent naszych dzieciaków ją ma" - w rozmowie z Moniką Olejnik (pseudonim operacyjny: "Stokrotka") w audycji "Gość Radia Zet" (06.09.2012)
 58. "Najprościej to określić hasłem "wszystkie ręce na pokład". Gdy okazało się, że Prawo i Sprawiedliwość trwale przejmuje inicjatywę i trwale utrzymuje poparcie wyższe od Platformy Obywatelskiej, to reaktywowano komitet honorowy poparcia Bronisława Komorowskiego, z osobami niewątpliwie wybitnymi w swoich dziedzinach, ale o poglądach politycznych wręcz aberracyjnie i irracjonalnie nienawidzących i wpadających w furię na myśl, że PiS może wygrać wybory" - na antenie radia TOK FM (10.11.2012)
 59. "Profesor Gliński nie jest kandydatem na premiera, jest kandydatem na szefa rządu technicznego" - na antenie Programu 3 Polskiego Radia (16.02.2013)
 60. "Minister Sikorski jest bardzo złym ministrem spraw zagranicznych w rządzie równie nieudanego premiera Tuska. Sikorski powinien przenieść się do swojego dworku pod Bydgoszczą, pielić grządki w swoim ogródku lub najlepiej byłoby gdyby wyjechał za granicę. Może do Afganistanu tylko tym razem, jako korespondent "Komsomolskiej Prawdy"" - w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" (03.04.2013)
 61. "Trudno się spodziewać, aby zdesperowani ludzie, którzy walczą o swoje prawa pracownicze, nie wyrażali tu swojej ekspresji" - w rozmowie z Moniką Olejnik (pseudonim operacyjny: "Stokrotka") w audycji "Gość Radia Zet" (11.09.2013)
 62. "Ja jestem pewny jednego - że wczorajsze wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego Ukraińcy z wdzięcznością zapamiętają na długo. Bo byłem osobiście u boku Jarosława Kaczyńskiego, kiedy pół miliona zgromadzonych mieszkańców Kijowa i z całej Ukrainy krzyczało do Jarosława Kaczyńskiego: "Dziękujemy" i krzyczało i skandowało: "Jarosław Kaczyński". Natomiast nie jestem w stanie, i mówię to z przykrością jako polski obywatel i polski patriota, przypomnieć sobie żadnego wystąpienia prezydenta Rzeczypospolitej, pana Bronisława Komorowskiego, które by mogło przejść do historii. No chyba że takim wystąpieniem będzie opowieść o bigosowaniu albo o wierności małżonki prezydenta Stanów Zjednoczonych" - w rozmowie z Moniką Olejnik (pseudonim operacyjny: "Stokrotka") w programie "Kropka nad i" na antenie TVN 24 (02.12.2013)
 63. "Rządy PiS to był szczęsny i dobry czas dla rolnictwa" - w audycji "Sygnały Dnia" na antenie Polskiego Radia (20.01.2014)
 64. "Coraz większa grupa ludzi uważa, że Antoni Macierewicz jest prawdziwym patriotą i że wykonuje dobrą robotę dla Polski. Tusk i PO będą mieli problem" - w rozmowie z Piotrem Gursztynem na łamach "DoRzeczy" (16.02.2014)
 65. "Najprostszy sposób oddania nieważnego głosu - wystarczy, że członek komisji zrobi wcześniej długopisem krzyżyk na kciuku i podczas liczenia głosów mocniej odciśnie go na karcie do głosowania, co powoduje, że głos jest już nieważny. [...] Tutaj różne cuda nad urną są dokonywane i dlatego mówimy: "Ufamy panu premierowi, ale sprawdzamy" - na konferencji prasowej w Szczecinie (niem.: Stettin) (27.05.2014)
 66. "Wkrótce zaczną się schody, a skończą żarty. Panią Kopacz zaboli rezultat wyborów" - na łamach "Polska The Times" (10.10.2014)
 67. "Wyobrażam sobie sytuację, że jeżeli uchylilibyśmy furtkę do tego typu postaw, za chwilę mogłoby się okazać, że ktoś wpadłby na znakomity pomysł: skoro np. wskutek określonych profitów wynikających z faktu, że jest się kobietą... Bo takie profity są." ("Że co, że ktoś chciałby przejść wcześniej na emeryturę?" - zapytał Konrad Piasecki) "Na przykład." - w programie "Piaskiem po oczach" w TVN24 (03.10.2015) [28]

Tadeusz Równiacha Cymański - od 04.11.2011 wróg Narodu (członek "Bandy Trojga")

 1. "Nie ma lepszej inwestycji, nas by tutaj nawet nie było na tej sali, gdyby matki nas nie wypieściły i nie wykarmiły piersią" – w Sejmie o urlopach wychowawczych
 2. "Kiedy myślę o mediach, to jako katolik, polityk i poseł czuję się zawstydzony. Nie udało nam się zbudować mediów katolickich. Liberalne są, naszych nie ma. Dobrych gazet brak. I między innymi dlatego taki człowiek jak ojciec Rydzyk zasługuje na szacunek" – w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej"
 3. "Tak że noc nie jest niczym złym, zależy do czego jest użyta. I częściej noc ludzi łączy niż dzieli. Proponowałbym więc, żeby jednak wprowadzić troszeczkę nastroju" – 9. posiedzenie Sejmu (26.01.2006)
 4. "Od dzieciństwa jestem zbieraczem znaczków pocztowych. Zawsze szukałem piękna w znaczkach. To z dzieciństwa zostało i do dziś wykupuję abonament" – "Tygodnik Poczta Polska"
 5. "Mam taką potrzebę, by myśleć a nie mówić"
 6. "A już coś mam, mam coś dobrego, bo to co rzeczywiście jest mi wspólne z Markiem Borowskim to jest to, że jest szachistą. Ja jestem szachistą, no miłośnikiem tej gry, z tego, co wiem bardzo dobrze gra marszałek Borowski też lubi szachy i powinien jak szachista zagrać, postawić na tego, bo chociaż, który jest chyba w szachach lepszy, a myślę, że pomimo, że nie grałem ani z panią Waltz-Gronkiewicz, ani z Marcinkiewiczem, myślę, że Kazik gra lepiej, pomimo tego, że pani Waltz-Gronkiewicz z bankiem coś do czynienia, ale liczyć warianty i grać w szachy to jednak trochę co innego niż liczyć pieniądze"Radio Zet, rozmowa z Moniką Olejnik (pseudonim operacyjny: "Stokrotka") (16.11.2006)
 7. "Ale co mówi, jeszcze zaraz, niech pani wybiórczo, ja powiem, sądzę, że tak nie będzie, że nowy szef będzie miał i ponadto powiedział zobaczymy, jak będzie działał nowy zarząd"Radio Zet, rozmowa z Moniką Olejnik (pseudonim operacyjny: "Stokrotka") o nowym prezesie TVP, cenionym odnowicielu Andrzeju Urbańskim (28.02.2007)
 8. "Każdy ma prawo do dziwowania się. Demokracja w naszym kraju ma się świetnie, m.in. dlatego, że nie musimy posiadać kont" (26.05.2007).
 9. "Tu chodzi generalnie o siły zła, o siły ciemności. Świat jest widziany przez premiera jako ciągła walka dobra ze złem. [...] Premier widzi swoją misję jako zmaganie o zmianę świata, Polski" - w rozmowie o szatanie z Anną Wojciechowską w "Dzienniku" (02.07.2007)
 10. "Jakie skutki finansowe - bo to jest dobre pytanie - są związane z realizacją tej ustawy i czy jeszcze zostało trochę tego sukna do rozdarcia?" - na posiedzeniu Sejmu w dniu jego samorozwiązania (07.09.2007)
 11. "Natomiast bez wątpienia to nie jest może tyle zwycięstwo Platformy, co nasza porażka w rozumieniu wyniku. Natomiast może nie wyniku, tylko werdyktu, że wygrała Platforma my przegraliśmy. Co do samych faktów to przeprowadzenie 160 posłów to jest jednak duży sukces" - w rozmowie z Moniką Olejnik (pseudonim operacyjny: "Stokrotka") w Radio Zet (23.10.2007)
  Podobieństwo da się zauważyć na pierwszy rzut oka
 12. "Jarosław Kaczyński czerpie z postaci Piłsudskiego" - w "Kawie na ławę" na antenie TVN (11.11.2007) [29]
 13. "Bo to liberalne ukąszenie jeszcze nie nastąpiło, ale uważajcie, w was jest nadzieja, w was. [...] Pół godziny przerwy – ocalcie chociaż jedną komisję, zróbcie coś. Nie idźcie pod tę liberalną gilotynę. Proszę was o to" - w wystąpieniu sejmowym do posłów PSL (14.11.2007)
 14. "Każdy pies powinien mieć prawo zobaczyć miejsce pracy swojego pana" - komentując przyprowadzenie do Sejmu przez Ludwika Dorna jego psa Saby (30.12.2007) [30]
 15. "Tam, gdzie kultura zawodzi, musi być regres" - w programie "Kawa na ławę" na antenie TVN (06.01.2008)
 16. "Dlaczego naciski, naciski? A przecieki? Przecieki, przecieki!" - podczas debaty Sejmowej dotyczącej powołania komisji śledczej do spraw nacisków na służby (11.01.2008)
 17. "To jest metafora próby zglajszachtowania i ubrania nas w moherowe berety i w buciki toruńskie i powiedzenie, że wszystko to jest Ojciec Rydzyk i jego szable nawet, nawet takie padają słowa. Są to niesłuszne, ja się nie zgadzam" - w rozmowie z Moniką Olejnik (pseudonim operacyjny: "Stokrotka") w audycji "Gość Radia Zet" (04.04.2008)
 18. "Bo jeżeli w ogóle ta sytuacja, on się czuje w jakimś sensie przynajmniej, jako poważny polityk, wpływowy – o, to słowo podkreślę – że proponowany na to stanowisko Zbyszek Wassermann nie został wybrany i to przecież jest na tyle wytrawne, na tyle jest inteligentne, że trudno żeby swojej roli jakiejś w tym, roli to może za mocne słowa, ale właśnie błędu, że nie dołożył wszystkich starań" - w rozmowie z Moniką Olejnik (pseudonim operacyjny: "Stokrotka) w audycji "Gość Radia Zet" (25.04.2008)
 19. "Pan prezydent nie jest bębenkiem, który wydaje dźwięk, gdy się w niego stuknie" - wypowiedź dla portalu dziennik.pl (04.07.2008)
 20. "Ja mówię o kropce nad i, bo być może można, ale my chcemy na pewniaka, a Platforma na niby i tu się różnimy" - Tadeusz Cymański w rozmowie z Moniką Olejnik (pseudonim operacyjny: "Stokrotka") w audycji "Gość Radia Zet" (17.10.2008)
 21. "Chmury ciemne nad nim" - o Ludwiku Dornie - ibidem
 22. "Więc na żywo mówię: Zbyszek Ziobro jest młodym politykiem, który ma, jak to się mówi, duże branie i ma bardzo dużą popularność i jest na pewno skarbem PiS-u" - Tadeusz Cymański w rozmowie z Wiesławem Molakiem i Henrykiem Szrubarzem w audycji "Sygnały Dnia" na antenie Polskiego Radia (01.10.2009)
 23. "To nie PiS podsłuchiwało księdza prałata. To nie nasza partia założyła podsłuch na plebanii św. Brygidy, tylko uprawnione do tego organy państwa polskiego" - Tadeusz Cymański w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" (23.07.2010)
 24. "Gdybym mógł, przytuliłbym Jarosława Kaczyńskiego. Ale i wyżaliłbym się przed nim. Bo PiS powinno wygrywać, a nie wygrywa" – w rozmowie z Tomaszem Machałą na łamach Wprost (29.11.2010)
 25. "On [ Nasz Umiłowany Przywódca, Nowy Zbawiciel Wolski, niezłomny i charyzmatyczny, przypadkowo niedointernowany, Cudownie Ocalony Prezes-Premier-prawie Prezydent Jarosław (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmieniony-Kaczyński ] będzie miał swój PiS do końca życia. [...] Bardzo szanuję Kaczyńskiego, to nieprzeciętny i wybitny polityk, ale ta autokracja i dyktatura… Co to za pocieszenie, że w PO jest tak samo?" - w wywiadzie dla portalu wprost.pl (20.10.2011)
 26. "To świadczy o tym, że poziom wazeliniarstwa doszedł do stanów ekstremalnych i już się przelewa" - ibidem
 27. "Prezes jest cwany, on się w takie rzeczy nie bawi, ma od tego swoich pachołków" - ibidem, w odpowiadając na pytanie, czy rozmawiał o swojej przyszłości w PiS z Jarosławem Kaczyńskim

W związku ze zdemaskowaniem 04.11.2011 Tadeusza Równiachy Cymańskiego jako cynicznego wroga Narodu umieszczone powyżej cytaty i wypowiedzi tego zaprzańca należy traktować jako z gruntu wrogie każdemu Prawemu Wolakowi.

Richard Henry Czarnecki

 1. "Mój blog jest dobrem ogólnonarodowym i dalej będzie istniał" – w wywiadzie dla "Newsweeka" (12.02.2007)
 2. "Lepszy jest premier żywy, niż narażony na niebezpieczeństwa" – komentując zawrócenie samolotu z premierem Kaczyńskim i niedojście do skutku wizyty w Kuwejcie i Katarze (28.04.2007)
 3. "Konspirowanie było w modzie, było trendy, nawet w pewnym sensie było formą szpanowania i naprawdę dziewczynom się podobało jak ktoś konspirował i jeśli ktoś nie konspirował, to miał z definicji mniejsze szanse" - w wypowiedzi dla portalu wp.pl (12.12.2011)
 4. "Komunistyczni dygnitarze w okresie stalinizmu trąbili, że to onipatriotami, a zaplute karły reakcji z AK czy warchoły to zdrajcy ojczyzny. Tusk zagrał w to samo" - na łamach "Gazety Polskiej" (14.04.2012)
 5. "Również naszą porażką okazała się lista 101 najlepszych restauracji świata opublikowana w przedostatnim numerze amerykańskiego tygodnikaNewsweek”. [...] Nie ma natomiast żadnej – powtarzam żadnej – restauracji z Polski! [...] Co to oznacza? Nie wykorzystaliśmy czasu jako kraj (ukłon w stronę władz!) w okresie polskiej prezydencji w roku ubiegłym i piłkarskich mistrzostw Europy w roku obecnym" - na swoim blogu (25.08.2012)
 6. "Wstyd, Victor, Wstyd! [...] Orban zawodzi mnie coraz bardziej. Był dla nas kiedyś jak współczesny Robin Hood wydający wojnę wielkiej Unii w słusznej sprawie. Wierzyłem, że nie można zabić Robin Hooda - nie myślałem, że Robin Hood popełni samobójstwo" - Richard Henry Czarnecki na łamach "Gazety Polskiej" (12.03..2014)
 7. "Wsiądźcie z nami na nasz wielki statek z kapitanem Jarosławem Kaczyńskim, ten statek płynie do zwycięstwa" - podczas Konwencji Zjednoczeniowej Organizacji i Środowisk Patriotycznych w Warszawie (12.07.2014)
 8. "Do 1 grudnia to ja jestem najważniejszym Polakiem w Unii Europejskiej" - dla "Super Expressu" (12.09.2014)

Ludwik Żelazny Dorn - od 15.12.2011 wróg narodu

Ludwig "myśli"
 1. "Nigdy nie pretendowałem do roli autorytetu intelektualnego" – w rozmowie z Moniką Olejnik (pseudonim operacyjny: "Stokrotka") w TVN24 (17.09.2006)
 2. "Mikrofony i kamery nie są odpowiednim miejscem dla prowadzenia polityki kadrowej" – wypowiedź w "Sygnałach Dnia" (04.12.2006)
 3. "[...] sprawa ma charakter mówienia prawdziwego lub fałszywego"wypowiedź w "Sygnałach Dnia" (04.12.2006)
 4. "Dla przykładu, od czasu do czasu nie bez wewnętrznej satysfakcji, przez dziesięć, piętnaście minut oglądam w TVN24 program natargetowany na grupę wykształciuchów. To jest Szkło kontaktowe" – w "Dzienniku" (26-27 sierpnia 2006)
 5. "W kwestii czy przekaz informacyjny był zbliżony do doskonałości czy oddalony - podzielam przekonanie, że były pewne błędy, ale nie było dezinformowania" – w Sejmie o informowaniu przez MSW i Policję o zaginięciu dwojga policjantów (07.12.2006)
 6. "Nie, nie, ale unaoczniające, o co chodzi z okolicznościami natury konstytutywnej i deklaratoryjnej, bo też język techniczny prawników... szeroka opinia publiczna nie ma obowiązku tego rozumieć" – komentując porównanie sytuacji Hanny Gronkiewicz-Waltz do inwalidy, który stracił rękę i nogę, ale chce być uważany za zdrowego, w "Sygnałach Dnia" (29.01.2007)
 7. "To jest mój rząd i mój premier, najlepszy od 1989 roku" – na konferencji prasowej po podaniu się do dymisji (07.02.2007)
 8. "Przyszedł czas, aby zaprząc do realizacji naszego planu naszych krytyków i przeciwników. Zalać ich oceanem dobrej woli. Musimy przyjąć logikę [...], że ten, kto nie jest przeciwko nam - jest z nami, a nawet ci, którzy są przeciwko nam są z nami, tylko o tym nie wiedzą, ale my im to uświadomimy"na konwencji PiS (17.03.2007)
 9. "Przykładem skłonności inteligencji humanistycznej do samozatratyidące w dziesiątki studentki psychologii, etnografii, antropologii, socjologii, które dały się wykorzystać seksualnie Simonowi Molowi. W tej grupie łatwo jest upowszechnić różne mody ideologiczne, aż do zaniku instynktu samozachowawczego" – w dodatku "Europa" do "Dziennika" (17.03.2007)
 10. "Inteligent techniczny przy rządzeniu państwem jest wygodniejszym sojusznikiem."ibidem
 11. "Premier poszedł takim inteligenckim kodem, bo to jest odwołanie się do Chorału" – w rozmowie z Jackiem Karnowskim w "Sygnałach Dnia" (03.07.2007)
 12. "No mówię stąd: zacznijcie pokazywać swoje pity" – w rozmowie z Jackiem Karnowskim w "Sygnałach Dnia" (03.07.2007)
 13. "Nie zaistniały żadne nowe przesłanki, które wskazywałyby na nieprawidłowe działanie władzy publicznej" - odmawiając wprowadzenia do porządku obrad wniosków opozycji o powołanie komisji śledczej w sprawie akcji CBA w ministerstwie rolnictwa (która doprowadziła do: dymisji jego szefa Andrzeja Leppera, dymisji szefa MSWiA Janusza Kaczmarka, znalezienia się w kręgu podejrzeń ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, miesięcznego kryzysu w rządzie zakończonego wyjściem z koalicji Samoobrony i LPR oraz przewidywanych przedterminowych wyborów) (21.08.2007) [31]
 14. "Stwierdzam, że wykazała się pani radykalnym skąpstwem w gospodarowaniu prawdą" - komentując na sali sejmowej wypowiedź posłanki PO, która zarzuciła mu mijanie się z prawdą w jakieś sprawie formalnej (05.09.2007)
 15. "Pan Ziobro działał w dobrej wierze, wykańczając mnie, bo sądził, że ja jestem złym i nieudolnym ministrem" - w rozmowie z Moniką Olejnik (pseudonim operacyjny: "Stokrotka") w Radiu Zet (13.09.2007). [32]
 16. "W Sejmie toczy się walka polityczna i w związku z tym każdy kij jest dobry, żeby uderzyć Sabę i mnie" - w wywiadzie dla miesięcznika "Mój Pies" (wrzesień 2007)
 17. "W ciągu ostatnich dwóch lat nastąpiła reintegracja społeczeństwa, co jest zasługą obecnych rządów i zmiany sposobu rządzenia" - w "Sygnałach Dnia" na antenie Polskiego Radia (11.10.2007)
 18. "Prędzej czy później PO tryknie łbem w ramy konstytucyjne" (30.10.2007) [33]
 19. "Natomiast będziemy opozycją inteligentniejszą niż była Platforma, która była opozycją grupy posłów z cepami. Ja opowiadam się zawsze za szermierką rapierem" - w rozmowie z Jackiem Karnowskim w audycji "Sygnały Dnia" (05.11.2007)
 20. "Ja powiem tak: sądzę, że jeśli chodzi o relacje z szefem partii, to współpracownicy bliscy, byli bliscy współpracownicy, członkowie klubu, członkowie stronnictwa i sympatycy wyborczy powinni być wobec szefa Partii niekiedy bardziej wyrozumiali. [...] Otóż każdemu może się zdarzyć gorszy dzień i trzeba po prostu to przyjąć do wiadomości, przejść nad tym do porządku dziennego" - do dziennikarzy w Sejmie, komentując stwierdzenie Wielkiego Brata, że "zbuntowani" wiceprezesi PiS powinni złożyć mandaty poselskie (07.11.2007)
 21. "Przegraliśmy co prawda te wybory, ale w tej porażce są elementy sukcesu" - ibidem
 22. "Jeśli Jarosław Kaczyński przestanie być prezesem Prawa i Sprawiedliwości to Prawo i Sprawiedliwość najprawdopodobniej się rozpadnie" - ibidem
 23. "Do tego uderzyliśmy w czuły punkt Polek aspirujących do lepszego życia. One chcą elegancko jeść bezę, a tu dostały informację, że ci, którzy potrafią zachować się przy stole to złodzieje" - o przyczynach porażki w wyborach w rozmowie z Dominiką Wielowieyską w "Gazecie Wyborczej" (23.11.2007)
 24. "Byłem zaskoczony, że Jarosław Kaczyński przemawia w tej sprawie w tej samej stylistyce co nietrzeźwy Aleksander Kwaśniewski, który w Szczecinie wołał "Ludwiku Dorn i psie Sabo, nie idźciedrogą!". Dziś Jarosław Kaczyński też nawołuje, abym nie szedł tą drogą" - ibidem
 25. "Niech premier Donald Tusk odwoła się do autorytetu Jarosława Kaczyńskiego" – w sejmowej debacie o służbie zdrowia, rozpaczliwie walcząc o wiceprezesurę Partii (11.01.2008)
 26. "Jeżeli partia zsusłoizowana okaże się skuteczna w walce o władzę, to pierwszy przyznam rację Jarosławowi Kaczyńskiemu" - komentując na swoim blogu wybory do władz PiS (12.01.2008)
 27. "Byłoby skandalem, gdyby pielęgniarki nie były zagłuszane" - w "Kontrwywiadzie" RMF FM (14.02.2008)
 28. "Otóż w PiS jestem takim schorowanym dziadkiem leżącycm na piecu, który od czasu do czasu skarży się, dlaczego nikt mnie nie informuje?" - ibidem
 29. "Bardzo długo nie przychodziłem do TVN, byłem zapraszany i dziesiątki razy odmawiałem, ale skoro moja partia mnie zmarginalizowała, to uznałem, że odrobina lansu nie zaszkodzi." - w magazynie TVN24 "24 godziny" (07.05.2008)
 30. "Ta sprawa była elementem dość wielowątkowej intrygi przeciwko mnie prowadzonej przez pana Ziobrę i Kaczmarka" - w wypowiedzi dla PAP o przyczynach swojej dymisji ze stanowiska ministra spraw wewnętrznych i administracji (15.05.2008)
 31. "I jest coś jeszcze. Każdy, kto ma specyficzne ambicje w PiS, podlizuje się Ojcu Dyrektorowi" - w wywiadzie dla "Dziennika" (16.07.2008)
 32. "Zakładając, że pan Jarosław Kaczyński zmniejszy deficyt rozumu politycznego, jaki tej chwili wykazuje, bo nie mówię o względach przyzwoitości, to powinien na to przystać. Jeśli nie, będzie proces i pan Kaczyński będzie przesłuchiwany jako pozwany. [...] Ja mam nadzieję, że pójdzie po rozum do głowy, jeśli >>w głowy szalonym zawrocie ma nieodpartą chętkę utopić się w błocie<<, to niech przynajmniej nie ciągnie w bagno mojej partii na sznurku" - w wypowiedzi dla "Dzienika" (27.09.2008)
 33. "PiS jest Samsonem, a pan Kaczyński Dalilą. Czekam aż PiS odrosną włosy" - w wypowiedzi dla "Rzeczpospolitej" (02.02.2009)
 34. "Uznałem, że potężna część napięć to rodzaj szantażu emocjonalnego. W stadzie pawianów jest jeden samiec alfa i choć pawiany są orientacji heteroseksualnej, od czasu do czasu ten główny gwałci stojące niżej w hierarchii. Chodzi o dominację i władzę, a nie o seks. Te słabsze same od czasu do czasu się nadstawiają, żeby samiec alfa je spożytkował. [...] To daje im bezpieczeństwo, że nie będzie ich lał. Ja się nie nadstawiałem, stąd pretensje pana Kaczyńskiego" - w książce "Ludwik Dorn - rozrachunki i wyzwania", której prezentacja odbyła się w dniu 09.10.2009 w Sejmie
 35. "Wyszła komisja śledcza z wodogłowiem przeradzającym się w bezmózgowie, poza tym ślepa, głucha i niema, mająca za to trzy nogi, a nie mająca palców u rąk" - w wystąpieniu sejmowym (04.11.2009)
 36. "Tusk jest jak ojciec, który może wyjechać na pięcioletnie wakacje, ale nie chce opuszczać rodziny bo widzi, że córka się puszcza, syn jest lekko upośledzony umysłowo, drugi kioski obrabia, bratowa ciężko chora" - w audycji "Fakty po Faktach" na antenie TVN 24 (03.02.2010)
 37. "Szans na reelekcję Lecha Kaczyńskiego nie widzę. Co najwyżej, może on liczyć na przegraną, która go nie skompromituje. Choć najbardziej prawdopodobna jest kompromitująca porażka" - w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" (02.03.2010)
 38. "Tylko ktoś dotknięty matołectwem może sądzić, że w mediach nie ma koalicji PiS-SLD" - ibidem
 39. "Wielkim obszarem godnym uznania jest polityka historyczna i polityka orderów i odznaczeń. W zupełnie fundamentalnej zmianie przywrócił właściwą miarę zasług historycznych, chodzi o odznaczenia kombatantów, ludzi którzy walczyli z Niemcami i sowietami. [...] To rzecz niezwykle istotna" - ocenił prezydenturę Lecha Kaczyńskiego (29.03.2010)
 40. "Z tego co powiedział pan poseł Sławomir Nowak wynika, że podstawowym tytułem do zajęcia tej funkcji jest płeć pani poseł. Rzeczywiście jest tak, że to iż pani poseł jest kobietą nie ulega najmniejszej wątpliwości" - w wystąpieniu sejmowym (08.11.2011)

W związku z przystąpieniem Ludwika Dorna w dniu 15.12.2011 do klubu parlamentarnego "Solidarna Polska", umieszczone poniżej cytaty i wypowiedzi tego zaprzańca należy traktować jako z gruntu wrogie każdemu Prawemu Wolakowi.

 1. "A na razie niech Pan przestanie kopać nas po kostkach wznosząc okrzyki o Polsce i jedności. My się bierzemy do roboty, to niech i Pan weźmie się do roboty" - w apelu do Naszego Umiłowanego Przywódcy, Nowego Zbawiciela Wolski, niezłomnego i charyzmatycznego, przypadkowo niedointernowanego, Cudownie Ocalonego Prezesa-Premiera-prawie Prezydenta Jarosława (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmienionego-Kaczyńskiego, na swoim blogu (24.04.2012)
 2. "Już w latach 2006-07 był problem z jakością jego [ Jarosława Kaczyńskiego ] premierostwa. Niepokojem napawają jego konfliktowość, szukanie wrogów w najbliższym otoczeniu, zarządzanie partią poprzez mechanizm równowagi intryg, sposób traktowania najbliższych współpracowników jako ludzi zbywalnych, ciągłe wietrzenie spisków. W partii mu wolno, natomiast jeżeli miałby stać na czele rządu, to zachowania takie byłyby destrukcyjne dla Rady Ministrów, koalicji rządowej i państwa" - w rozmowie z Joanną Stanisławską na portalu wp.pl (18.05.2012)
 3. "Kaczyński realizuje w tym momencie wariant węgierski, idzie za przykładem swojego idola Wiktora Orabana i zakłada, że Smoleńsk doprowadzi do upadku tego rządu, podobnie, jak na Węgrzech słowa socjalistycznego premiera Ferenca Gyurcsanya: "Spieprzyliśmy sprawę. Kłamaliśmy w dzień i w nocy"" - ibidem
 4. "Z dużym uznaniem obserwuję proces dojrzewania pana prezesa Ziobro do roli pełnoformatowego, samodzielnego polityka. To przyspieszone dojrzewanie, ponieważ umacnia się w roli przywódcy wraz z rozrostem partii" - ibidem
 5. "To mocno przenoszona polityczna ciąża prezesa Kaczyńskiego z profesorem Glińskim jako dzieciątkiem" - w wypowiedzi na antenie Polskiego Radia (04.02.2013)
 6. "Teraz poza kolejną mobilizacyjną retoryką PiS z siebie nic nie wykrzesze. Bo w tej partii to czas podobny do schyłku Związku Sowieckiego między późnym Breżniewem a późnym Czernienką, trzeba doczekać do Czernienki. I wtedy ci ambitniejsi z obozu PiS-owskiego zaczną robić razem, a może przeciw sobie, jakąś pierestrojkę" - w wywiadzie na łamach "Gazety Wyborczej" (30.07.2014)

Anna "Legendarna" Fotyga

 1. "Człowiek o moim życiorysie jest prawdę głęboko poraniony przyglądaniem się temu, co się dzieje z polską polityką zagraniczną" - podczas przesłuchania przed Komisją Spraw Zagranicznych (22.04.2009)
 2. "Jeżeli miałabym ją [ politykę zagraniczną za rządów PiS ] porównać z moją ukochaną muzyką klasyczną, to powiedziałabym, że to była taka grupa kameralna. W której zapewne Rostropowicz albo Paganini, jak państwo wolicie, siadł i grał w takiej grupie. Każdy miał jakiś swój instrument i na pewno każdy rezygnował z gwiazdorstwa na rzecz interesu Polski." - ibidem
 3. "Co się z tym stało i dlaczego to budziło aż tak straszny opór? Bo przecież usłyszeliście państwo życiorys człowieka, o którym się mówiło, że jest tłumokiem, kuchtą, idiotką i nie będę dalej cytować." - ibidem
 4. "Czy moje mityczne, a tak naprawdę medialne cechy charakteru spowodują, że będę potrafiła wypełniać rolę ambasadora przy organizacji międzynarodowej? Jeszcze w czasach gdy część z państwa nie zajmowała się polityką zagraniczną, mi podlegała współpraca jedynej wtedy wolnej, polskiej organizacji jaką była "Solidarność", z instytucjami międzynarodowymi." - ibidem
 5. "Wypełniałam ją w taki sposób, że po ośmiu latach przewodniczący Międzynarodowej Konfederacji Wolnych Związków Zawodowych spotkawszy mnie w Nairobi spytał się: Czy to ty jesteś legendarną Anną Fotygą?" (23.04.2009)[34]
 6. "Najpierw wiele lat temu zaatakowano Jarosława Kaczyńskiego, później mnie. W pewnym sensie byłam pionierem, ćwiczono na mnie metody, które potem wykorzystano do "dywanowego nalotu" na prezydenta. W jego przypadku z niektórych metod zrezygnowano jako nieefektywnych, a niektóre niebywale wzmocniono" - w wywiadzie dla "Polska The Times" (08.10.2010) [35]
 7. "W tych atakach była pewna logika, zidentyfikowałam stojące za nimi grupy polityczne czy grupy wpływów. Wobec prezydenta stworzono prawdziwy "przemysł nienawiści"" - ibidem
 8. "Na pewno to, co teraz dzieje się w Polsce, jest zagrożeniem demokracji. Wcale bym się nie zdziwiła, gdyby komuś przyszło do głowy zdelegalizować PiS. Powoli nastrój społeczny jest tworzony do tego typu akcji" - ibidem
 9. "Nienawiść w Polsce jest rozprowadzana także poprzez działania czysto operacyjne. To nie są tylko osoby z polityki czy z mediów, to są też olbrzymie siły" - ibidem
 10. "Myślę, że w bardzo wielu działaniach, także tych haniebnych, kiedy był wiodącą figurą kampanii przeciwko prezydentowi Kaczyńskiemu, współdziałał z Donaldem Tuskiem. Zresztą podobny język dawno temu dostrzegłam w artykułach w tygodniku "Nie". Palikot bardzo świadomie posługuje się językiem Urbana" - ibidem
 11. "Przecież widać to gołym okiem. Jesteśmy jak kula, którą przerzucają między sobą wszyscy. A my wykonujemy bardzo chaotyczne ruchy" - ibidem
 12. "W każdym państwie działają wywiady, ale nie w każdym państwie majątak wiele do powiedzenia" - ibidem
 13. "Zawsze byłam spokojna, jak prezydent leciał z Tuskiem. Tym razem [ 10.04.2010 ] byłam niespokojna. Kilka razy ingerowałam nawet, dzwoniłam do ministra Łopińskiego. Miałam wrażenie, że toczy się jakiś potworny ping-pong" - ibidem
 14. "Sam "przemysł nienawiści" wobec Jarosława Kaczyńskiego już nie wystarcza, nadszedł czas fabrykowania informacji" - w artykule "Platformy Obywatelskiej gry Polską, akt II odsłona II" na stronie www.pis.org (14.10.2010 [36]
 15. "To gra "systemu Putina" z "systemem Tuska", przeciw demokracji w Polsce, Rosji, Europie Środkowej" - ibidem
 16. "Przyjedzie - nie przyjedzie [ prezydent Miedwiediew ]. Jak będziecie grzeczni, to przyjedzie. Tym razem połączono "ciuciubabkę" z etapami śledztwa smoleńskiego, wykreowano sytuację, która w bardzo złym świetle medialnym będzie stawiała opozycję mówiącą o katastrofie i domagającą się postępów prowadzonego dochodzenia" - ibidem
 17. "Podczas konferencji prasowej minister Ławrow powiedział, że spekulacje na temat katastrofy smoleńskiejnieetyczne i nawet świętokradcze. Kilkadziesiąt minut później premier Tusk podobne działania nazwał grzechem. Dostrzegam jakiś semantyczno-polityczny związek między tymi frazami. Czyżby jeszcze raz zdecydowano się uruchomić bezcenne zasoby kadrowe w postaci prof. Adama Daniela Rotfelda i Tomasza Turowskiego, żeby tymi samymi kanałami, ponownie dokonać retuszu nadwątlonego ostatnimi wydarzeniami polsko-rosyjskiegopojednania”?" - na portalu www.pis.org.pl (14.01.2011) [37]
 18. "Na oczach całego świata niższy rangą urzędnik obcego państwa wydał instrukcje polskiemu premierowi. Równie publicznie, na oczach całego świata, polski premier te instrukcje wykonał." - ibidem
 19. "Czy wiedzą Państwo na czym polega szczyt hipokryzji? Leżeć plackiem przed Rosją i jeszcze popiskiwać, że to z winy PiS. Popiskiwać ustami tak znanych "rusofobów" jak profesorowie Tomasz Nałęcz i Roman Kuźniar." - na łamach "Naszego Dziennika" (29.01.2011) [38]
 20. "Piątkowe serwisy prasowe podały informację o odwołaniu wizyty premiera Tuska w Londynie. Bo namowy premiera Camerona do pozostania w świecie wartości świata zachodniego mogły być dla naszego pieszczocha krępujące..." - na portalu www.wpolityce.pl (20.03.2011) [39]
 21. "Wkrótce Jarosław Kaczyński będzie premierem. Ja czuję wiatr, zobaczyłam jaka jest potrzeba zmian" - na antenie TVN 24 (30.05.2011)
 22. "Barack Obama odwiedził Polskę, po to, by nie doszło kondominium na tym terenie. Myślę, że były takie zagrożenia." - ibidem
 23. "Jesteśmy społeczeństwem oszukiwanym, dezinformowanym, a w nielicznych, „lepszychprzypadkach - pozbawianym przez rządzących informacji o sprawach kluczowych dla naszej przyszłości." - na portalu www.pis.org.pl (31.01.2012) [40]
 24. "Gdyby rządziło Prawo i Sprawiedliwość, a przede wszystkim gdyby prezydentem był Lech Kaczyński, najprawdopodobniej nie doszłoby w ogóle do takiej sytuacji, jaką mamy dzisiaj [ na Ukrainie ]" - w rozmowie z "Do Rzeczy" (22.04.2014)

Roman Wielki Edukator Giertych

 1. "Proszę państwa, żeby w takiej sytuacji pić szampana, to trzeba być po dużej wódce"nawiązując do sławnej wypowiedzi Marcinkiewicza po zakończeniu negocjacji w sprawie budżetu Unii Europejskiej (17.12.2005)
 2. "Nigdy nie byłem dzieckiem Ojca Tadeusza Rydzyka i proszę mi nie wmawiać dziecka w brzuch" – w wywiadzie dla Radia Zet (20.04.2006)
 3. "Co pan opowiada!? W benzynie nie ma VAT-u! Jest akcyza!"do Jana Rokity w programie "Co z tą Polską?" (20.04.2006)
 4. "Jak słucham niektórych pytań dziennikarzy, to coraz bardziej zaczynam wierzyć, że ludzie pochodzą od małp" – w wypowiedzi dla "Wprost" (14.07.2006)
 5. "Szkoła musi przekazywać młodym Polakom pewien korpus wiedzy" – w debacie sejmowej (19.07.2006)
 6. "Normalni Polacy niewściekłymi liberałami" – w debacie sejmowej (19.07.2006)
 7. "Nie można zmieniać płci kilkakrotnie w ciągu życia, czego uczono młodych ludzi w Polsce"stwierdził podczas tej samej debaty, po czym swobodnie zwrócił się do marszałka Jurka per "Pani Marszałek" (19.07.2006)
 8. "Pan premier czeka na okazję, szuka jakiegoś precedensu, żeby mnie odwołać" – w "Wiadomościach" TVP (15.01.2007)
 9. "Kto nic nie robi, nie popełnia błędów"po ogłoszeniu wyroku i uzasadnienia Trybunału Konstytucyjnego w sprawie niekonstytucyjności tzw. "amnestii maturalnej" (16.01.2007)
 10. "Matematyka jest królową nauk" – podczas otwarcia konferencji w Warszawie na temat nauczania matematyki i fizyki (22.03.2007)
 11. "W 2010 roku wchodzi na maturę obowiązkowa matematyka. Nie możemy sobie pozwolić, żeby połowa maturzystów nie zdała matury z matematyki, bo w kraju brakuje inżynierów. [...] wpłynę na CKE, żeby pierwszy egzamin z matematyki nie był na zbyt wysokim poziomie". Na pytanie "Gazety", czy wyobraża sobie inżynierów, którzy słabo znają matematykę, minister odpowiedział: "Nasze uczelnietak dobre, że potrafią wykształcić dobrych inżynierów" (29.06.2007) [41]
 12. "Te wszystkie LiD-y, popaprańcy różnego rodzaju, zebrani razem; ci, którzy rzekomo walczyli o demokrację i niepodległość i rzekomo byli drugą stroną okrągłego stołu, są dzisiaj w jednej partii, w jednym stronnictwie" - o Lewicy i Demokratach podczas kongresu LPR w Warszawie (07.07.2007) [42] W odpowiedzi na ten komplement, popapraniec Szmajdziński stwierdził "W stosunku do osób niepełnosprawnych intelektualnie jak pan Giertych, podejmowanie czynności prawnych zostawiam moim młodszym kolegom". [43]
 13. "Jan Rokita, to najbardziej pisoidalny polityk w Platformie" (31.08.2007) [44]
 14. "PiS zostanie ukarany przez wyborców, bo nie mówi o sprawach ważnych dla Polaków, tylko o kotletach, gwoździach i katafalkach" - w TVN24 o programie wyborczym PiS (18.09.2007)
 15. "Pan Andrzej Lepper oszalał" - komentując na konferencji prasowej umieszczenie przez Samoobronę Leszka Millera na jej listach wyborczych (21.09.2007)
 16. "Ciamciaramciowatość - to jest właśnie PO - kompletna ciamciaramcia, nic nieznacząca" - podczas konwencji Ligi Prawicy Rzeczypospolitej w Krakowie (22.09.2007) [45]

Zyta Rozdawniczka Gilowska

Zyta wyjaśnia sprawę cudów z wybitnym fachowcem
 1. "Nic o tym nie wiem, żeby świnia, jako ssak, była dwa dni w ciąży" – na konferencji prasowej w Ministerstwie Finansów o tym, że "świńską górkę" można było przewidzieć (02.02.2007)
 2. "Od maja 2006 roku obserwujemy bardzo wyraźne oznaki wzrostu tempa wzrostu wielu wskaźników, w tym PKB" – na konferencji prasowej (20.02.2007)
 3. "Rząd dba o wzrost gospodarczy. Prowadzimy politykę roztropną i rozważną. Pogłoski, jakoby podatki w Polsce rosły, są nieprawdziwe: podatki w Polsce maleją" – na konwencji PiS (18.03.2007)
 4. "Przyzwoitości, uczciwości i rzetelności tyle, ile jest w PiS, długo by szukać gdzie indziej. Oprócz tego przywódca jest waleczny, bojowy i nieustępliwy" - (25.08.2007) [46]
 5. "Premier całuje kobiety w rękę i Donald Tusk całuje w rękę. Czasami, kiedy premier całuje w rękę to zauważam jakąś taką niezgrabność tego gestu - bywa. Donald zawsze całował bardzo zgrabnie, ale przy okazji chciał mi odgryźć palec. Chciał odgryźć mi palec serdeczny i rękę musiałam wyrwać i iść gdzie indziej" - o swoim przejściu z PO do PiS (10.09.2007) [47]
 6. "Koniec z rozdawnictwem, w ciągu najbliższych trzech lat nie mamy co liczyć na kolejne zmiany, które spowodują obniżenie podatków" [48]. Powszechnie bowiem wiadomo, że niższe podatki, to rozdawnictwo pieniędzy podatników - tymże podatnikom, a w tanim państwie na takie marnotrawstwo nie można sobie pozwolić (05.10.2007)
 7. "Polska przeżywa cud gospodarczy, nie musi czekać na cud, bo cud trwa drugi rok z rzędu" - na sabacie PiS-u w Łodzi (07.10.2007) [49], zaprzeczając tym samym słowom premiera dzień wcześniej, który kategorycznie stwierdził, że - "Mamy politykę, a nie cud; nie wierzymy w cuda" [50]
 8. "Generalnie wszędzie i zawsze ciągnęłam. I w samorządzie, tu w Poznaniu, i w sejmie. Ciągnęłam w wielu różnych miejscach i wiem, że całkiem nieźle mi idzie." - podczas debaty z Waldym Dzikowskim (PO) w Poznaniu (niem. Posen) - październik 2007 [51]
 9. "Lech i Jarosław Kaczyńscyklasycznymi mężczyznami ze wszystkimi konsekwencjami tego faktu" - w rozmowie z Małgorzatą Subotić na łamach "Rzeczpospolitej" (31.03.2010)
 10. "Donald Tusk przez minione cztery lata zachowywał się jak osoba, która otwarcie i bardzo konsekwentnie zmierza do prezydentury. Taka wolta [rezygnacja z kandydowania], na dokładkę niezbyt serio objaśniana tymi żyrandolami, ma skrywany komponent, jakąś tajemnicę" - ibidem

Zbigniew Erudyta Girzyński

 1. "Słowa, które padły podczas spotkania [ Wałęsa, Kwaśniewski, Olechowski ] na Uniwersytecie Warszawskimpodobnie górnolotne jak wypowiadane w 1791 roku przy powoływaniu Konfederacji Targowickiej" – w programie "Co z tą Polską" w TV Polsat (17.05.2007)
 2. "Wy się po prostu boicie wyników tych wyborów, na zaś się zabezpieczacie, żeby móc powiedzieć, że przegraliście przez manipulacje PiS" - wyjaśniając dlaczego odmówiono międzynarodowym obserwatorom z OBWE możliwości monitorowania wyborów (21.09.2007)
 3. "Jeżeli pan premier Oleksy mnie słyszy, to niniejszym je [ życzenia urodzinowe ] składam, z tego względu, że to wynika z ludzkiej życzliwości i szacunku dla każdego człowieka, a niekoniecznie dlatego, że się z kimś w stu procentach zgadzam" - w programie "Graffiti" na antenie Polsat News (24.06.2010)
 4. "Wiele osób, ja się do nich także zaliczam, zaczyna wyłączać telewizję, w każdym zaś razie stacje tak zwanego głównego nurtu, które wobec dzisiejszej absolutnej władzy POdyspozycyjne bardziej niż telewizja w okresie PRL wobec ówczesnej absolutnej władzy jaką była PZPR" - w swoim blogu (22.04.2011)
 5. "PiS nie ma zamiaru chodzić do piaskownicy i tam o łopatkę kłócić się z PO. PO ma sposób na prowadzenie kampanii: to jest notoryczny konflikt i spór, najlepiej językiem konfliktu i agresji" - komentując wyrok sądu, który uznał, że PiS ma przeprosić PO (24.08.2011)
 6. "Gdy trzeba było podejmować trudne decyzje, [ Lech Kaczyński ] ryzykował własne życie. Leciał do Tbilisi i własną piersią ratował ten kraj, aby nie wkroczyły tam rosyjskie wojska. I jeżeli ktoś sądzi, [ że ] świętej pamięci prezydent Lech Kaczyński chowałby głowę w piasek, tak jak robią to polscy politycy, to panie pośle, mówi pan rzeczy absolutnie nieprawdziwe!" - w programie "Kawa na ławę" na antenie TVN 24 (06.05.2012)
 7. "Po prostu Polska ma pecha i beznadziejni premierzy z reguły długo urzędują. Tak było z Cyrankiewiczem i Jaroszewiczem, tak też jest z Tuskiem" - dla portalu onet.pl, o pięciu latach premierostwa Donalda Tuska (16.11.2012)
 8. "[ Jarosław Kaczyński ] Ma ochronę, ponieważ członek Platformy Obywatelskiej chciał go zabić. Gdyby nie to już by nie żył zabity przez członka PO. Wiemy, że chciał zabić" - w programie "Ława polityków" na antenie TVN 24 (03.08.2014)

Przemysław Edgar Peron Włoszczowa-Gosiewski

 1. "Jest jeszcze kwestia kolejnych zmian i te zmiany idą przede wszystkim tutaj w aspekcie zmian" – w Programie I Polskiego Radia (06.03.2006)
 2. "Daleko idąca zbieżność polega, że nie otrzymaliśmy rozbieżności" – o negocjacjach z Samoobroną (kwiecień 2006)
 3. "Już wkrótce prezes będzie premierem, a ja wicepremierem. Ale ponieważ premier będzie zajmował się strategią i wielką polityką, tak naprawdę rządził będę ja"po kilkudziesięciu gramach serum prawdy (za "Newsweek" z 10.07.2006)
 4. "Jeżeli mamy taką sytuację, że 65 procent kapitału w bankach pochodzi od inwestorów zagranicznych, to jest to taki przykład, który pokazuje, jak duża część naszego sektora bankowego jest w rękach kapitału obcego" – w wywiadzie dla "Przekroju" (20.03.2006)
 5. "Rokita i jego koledzy zaatakowali PiS 213 razy w ciągu półtora miesiąca" - w "Salonie Politycznym Trójki" (19.07.2006)
 6. "Rząd będzie równą drużyną, która będzie maszerowała za swoim dowódcąpremierem Jarosławem Kaczyńskim" - w wypowiedzi dla PAP (19.07.2006)
 7. "Nie czuję się baronem, tylko osobą o najwyższej funkcji politycznej" – podczas gospodarskiej wizyty na Kielecczyźnie (20.08.2006)
 8. "Śliwka jest nierozerwalnie związana tą ziemią" – podczas gospodarskiej wizyty na Kielecczyźnie (20.08.2006)
 9. "To była bardzo zakrojona akcja rozbijania PC"składając zeznania na rozprawie w sprawie szafy Lesiaka (05.01.2007)
 10. "Wyborów wcześniejszych nie będzie dlatego, że rząd ma program, który jest do zrealizowania w ciągu czterech lat, więc prawdopodobnie wybory odbędą się w 2009 roku" – podczas rozmowy w audycji "Sygnały Dnia" na antenie Polskiego Radia (22.03.2007)
 11. "Jest takie przysłowie, że trudniej znaleźć źdźbło w swoim oku niż belkę w oku innej osoby, i to powiedzenie się sprawdza" – w rozmowie z Konradem Piaseckim w "Kontrwywiadzie" RMF FM (23.04.2007)
 12. "Na drugie imię mam Edgar. Moja mama była zamiłowaną harcerką i nadała to imię na cześć Edgara Poe, czyli twórcy skautingu" – w wywiadzie dla kieleckiej gazety "Echo Dnia" (11.05.2007)
 13. "Udoskonalanie wolności mediów" – wypowiedź o planowanych zmianach w prawie medialnym
 14. "Zawsze pamiętajmy, że ten kto dokonuje upublicznienia aktów, dokonuje pewnego wyboru pewnych dokumentów" - do dziennikarzy (15.06.2007)
 15. "W takim poglądzie uprawdopodabnia mnie wczorajsza deklaracja samego zainteresowanego złożona w Radiu Maryja" - komentując aferę z taśmami Rydzyka na konferencji prasowej w Kielcach (09.07.2007)
 16. http://www.tvn24.pl/847,1,szklo_kontaktowe.html
 17. "Uważam, że lotnisko w Obicach jest potrzebne, bo za parę lat transport lotniczy będzie istotną częścią transportu i że wówczas lotniska lokalne mogą przeżywać swój benefis" - wypowiedź dla TVN 24 (02.08.2007)
 18. "A po drugie jest przysłowie, że w mętnej wodzie łatwiej łowi się ryby. A panowie Janusz Kaczmarek i Andrzej Lepper są w gronie podejrzanych o popełnienie przestępstw, i mogą być zainteresowani tym, że pewien chaos który wywołują może utrudnić dowiedzenie prawdy" - w audycji "Sygnały Dnia" na antenie Polskiego Radia (29.08.2007)
 19. "Mataczenie plus mataczenie równa się, być może, uniknięciu odpowiedzialności" - komentując wypowiedź Leppera o zamierzonym ujawnieniu materiałów dotyczących PC i Telegrafu (3.09.2007) [52]
 20. Po ostrych reakcjach na jego wypowiedź w Radiu Kielce, dotyczącą rzekomych powiązań towarzyskich niektórych działaczy, związanych z PO w Skarżysku-Kamiennej z grupą przestępczą z Rejowa, wicepremier stwierdził, że był to skrót myślowy, spowodowany bezpodstawnym jego zdaniem atakiem posła Platformy na Prawo i Sprawiedliwość.[53]
 21. "O grupie przestępczej mówiłem w kontekście potocznym, a nie prawnym" - przed sądem w Kielcach po pozwaniu go przez PO w trybie wyborczym za sugerowanie przestępczych powiązań PO. Przyszłe pokolenia Wolaków będą mu niezmiernie wdzięczne, za takie porażające ubogacenie języka wolskiego (21.09.2007)[54]
 22. "Alternatywą dla rządów PiS i jego programu dla Polski solidarnej może stać się blok panów Kwaśniewskich i Tusków i ich liberalno-postkomunistyczny program dla ludzi, których można nazwać partią cygar i mercedesów" - na przedwyborczej konwencji PiS w Kielcach (29.09.2007) [55]
 23. "Cieszę się, że w tych murach kształci się ludzi, którzy wiedzą, że ich działanie polega na pewnej misji na rzecz społeczeństwa - misji mówienia prawdy. Za to chciałbym serdecznie podziękować profesorom, którzy ich kształcą. Chciałbym również podziękować studentom za to, że uczestnicząc w procesie dydaktycznym kształcą się na wybitnych specjalistów polskich mediów" - podczas inauguracji roku akademickiego w Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu (06.10.2007) [56] Uczelnia została założona 7 lat temu przez znanego głosiciela prawdy i tolerancji, ojca Tadeusza Rydzyka.
 24. "Sami zainteresowani są jeszcze w proszku" - w "Faktach TVN" o negocjacjach koalicyjnych POPSL (05.11.2007)
 25. "Nie ma w Polsce tradycji głosowania przez Internet" - w audycji "Salon Polityczny Trójki" na antenie Polskiego Radia (13.03.2008)
 26. "Pan prof. Winczorek jest jednym tylko z poglądów" - w rozmowie z Moniką Olejnik (pseudonim operacyjny: "Stokrotka") w audycji "Gość Radia Zet" (25.03.2008)
 27. "Posłowie PiS nie będą brali udziału w programach informacyjnych TVN i TVN24, bo widzimy brak obiektywizmu dziennikarskiego i w tej sprawie nie możemy godzić się na tego typu praktyki" - oświadczył autorytatywnie wielki znawca mediów [57] (16.07.2008)
 28. "Emocje wzięły większą górę, niż strona merytoryczna" - podczas debaty w Sejmie (22.05.2009)
 29. "Musi pan wiedzieć, że ja tam jestem szefem nawet, jeśli nie jestem szefem" – w rozmowie z "Wprost" (12.01.2010)
 30. "I myślę, że właśnie jednym z powodów też sporządzenia tej notatki był fakt, że, no, tam została przedstawiona informacja, że wiceminister finansów taki projekt, no, można powiedzieć, że on rozumiał subiektywnie w sposób uzasadniony, no, przekazał w tym zakresie, aby był to projekt klubowy" – w trakcie zeznań przed komisją śledczą (12.02.2010)
 31. "Mianowicie, w związku z art. 4 ust. 3 i art. 6 ustawy o sejmowej komisji śledczej sytuacja śledczych, członków komisji powinna być taka, iż są oni w sytuacji niezaistnienia żadnej z przesłanek, które świadczyłyby o ich bezstronności w stosunku do przesłuchiwanego" - ibidem

Adam Młody Wilk Hofman

 1. "Jakbym go [ Palikota ] spotkał na korytarzu sejmowym, to dostałby po gębie [...] Jego trzeba wyrzucić z Sejmu. Ten facet zachowuje się jak dresiarz, który w bramie dźga brudnym nożem. To jest chwast, jego trzeba wyrwać" - w programie "Rozmowy Rymanowskiego" na antenie TVN 24, o wypowiedzi Janusza Palikota, że Lech Kaczyński ma na rękach krew 95 osób poległych w katastrofie smoleńskiej (08.07.2010) [58]
 2. "Palikot przekroczył granicę, za którą już nie ma polityki, tylko trzeba tego faceta powiesić na najbliższej gałęzi. Wszyscy musimy do tego doprowadzić. Po czymś takim trzeba mu wybrać gałąź" - w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej", o wypowiedzi Janusza Palikota, że Lech Kaczyński ma na rękach krew 95 osób poległych w katastrofie smoleńskiej (01.08.2010)
 3. "Z SLD łączą nas programy, a także to, że uważamy PO i Donalda Tuska za głównego szkodnika. PO jest podobna do meksykańskiej partii rewolucyjnej. PO jest lewicowa, prawicowa, jest zielona, czarna, czerwona, czyli żadna" - objawił w radiowej "Trójce" (16.03.2010)
 4. "PiS przywróci normalność życia Polaków, którą zabrała Platforma" - w wypowiedzi dla portalu onet.pl (15.02.2011)
 5. "My teraz z takiego spokojnie, dostojnie rozglądającego się kocura zmieniamy się w geparda" - w wywiadzie dla portalu wp.pl (17.05.2011)
 6. ""Sam przebieg procesu oraz fakt, iż w tej sprawie sąd występuje z takimi pytaniami budzi głębokie wątpliwości i pytania o intencje sądu. Niezrozumiałe jest również dlaczego pytania sądu znalazły się w rękach dziennikarzy. Niektórym obserwatorom życia publicznego takie działania mogą przypominać historię szafy Lesiaka" - w oświadczeniu wydanym po zapytaniu sądu o skutki znieczulenia, także w sensie farmakologicznym Naszego Umiłowanego Przywódcy, Nowego Zbawiciela Wolski, niezłomnego i charyzmatycznego, przypadkowo niedointernowanego, Cudownie Ocalonego Prezesa-Premiera-prawie Prezydenta Jarosława (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmienionego-Kaczyńskiego (09.06.2011) [59]
 7. "Źle, że najbogatsi w Polsce to ludzie, którzy dorobili się na transformacji, a nie na swoim geniuszu, wymyślaniu doskonałych produktów znanych na cały świat Polska z niczego nie jest znana. Była znana ze statków i stoczni, ten rząd ukatrupił nawet to. Lista najbogatszych powinna składać się z ludzi, którzy potrafią wymyślić polskiego iPada" - w Radiu Zet (04.07.2011) [60]
 8. "My po prostu idziemy łeb w łeb. Nam rośnie, im - spada. [...] Nie mówię oczywiście o publikowanych danych ośrodków, ale o takich, które my robimy i które nie wychodzą z zacisza gabinetu Jarosława Kaczyńskiego [...]" - w rozmowie z Jackiem Sobalą na łamach portalu gazetapolska.pl, po opublikowaniu wyników sondażu dla "Rzeczpospolitej", w którym PO uzyskała poparcie 50 % respondentów, a Ruch Oporu 23 % (14.07.2011)
 9. "Nie odnosimy się do raportu Millera, bo uważamy, że tego raportu nam nie przedstawiono. To było opracowanie, to nie był raport. Bez dowodów, bez wraku, bez skrzynek, bez winnych. Raport dopiero musi powstać." - podczas konferencji prasowej w Sejmie na temat "Raportu Opracowania Millera" (29.07.2011) [61]
 10. "Mentalność Radosława Sikorskiego jest mentalnością ministra PZPR. Wiem, w jakim otoczeniu przebywa - media donoszą, że w MSZ pracuje 200 byłych współpracowników SB. Ale, że przejął poglądy ludzi z tamtej epoki... " - w "Poranku" radia TOK FM (01.08.2011) [62]
 11. "Z PSL to jest tak, że te chłopy wyjechali ze swoich miasteczek, wsi, trafili do Warszawyzdziczeli, zbaranieli: tańczą, śpiewają, głosują za ustawami np. [...] za związkami partnerskimi. Chłopy wyjechały ze wsi i kompletnie im odbiło"sufluje reporterowi TVN24 komentując teledysk PSL (25.08.2011) [63]
 12. "Na gruncie merytorycznym Jarosław Kaczyński nie zostawi z Donalda Tuska nic" - na antenie TOK FM (04.09.2011)
 13. "Stenogramu rozmowy się nie boimy, bo jej treść, jest powszechnie znana. Mówił o niej Jarosław Kaczyński. Za to sfałszowanej rozmowy, odpalonej w sobotę, w ciszy wyborczej przez zagraniczne media, nie tyle się boimy co uważamy, że Platforma jest w stanie posunąć się wszędzie. [...] Oczywiście PO jest partią szczelną, ale na korytarzach gdzieś ta informacja przeciekła. O tym, że rozmowa może zostać sfałszowana i podana zagranicznym mediom mówi się w tramwajach od dawna. Taka informacja to nie lada gratka. Gdyby wyglądało na to, że poważne źródła w Polsceprzekazały, zostałaby przez zagraniczne media podana. Platforma jest w stanie posunąć się do fałszerstwa" - w radiu RFN FM (29.09.2011) [64]
 14. "Brak odpowiedniej reakcji nie tylko naszej, ale i świata mediów oraz autorytetów na ten chamski, ostry, agresywny spot Platformy Obywatelskiej, który porównywał ludzi spod krzyża do bandytów stadionowych. Duża część Polaków mogła uwierzyć w ten agresywny czarny PR, który robiła Platforma w ostatnim tygodniu" - komentując szóste z rzędu przegrane wybory (09.10.2011) [65]
 15. "Po odejściu Zbigniewa Ziobry i jego kolegów wreszcie PiS będzie mógł zająć się tym, co chciał robić od wyborów. Mamy nowych ludzi w sejmie. Mamy nowe think tanki, które nam doradzają. Osiągnęliśmy sukces w odświeżaniu partii" - na antenie TOK FM (07.11.2011)
 16. "No jak to ma być dobro, to to musi być Jarosław Kaczyński. Tu mamy do czynienia z dobrym i złym, z białym i z czarnym" - w rozmowie z Moniką Olejnik (pseudonim operacyjny: "Stokrotka") w audycji "Gość Radia Zet" (20.01.2012)
 17. "Donaldowi Tuskowi spadają sondaże i on chce wykorzystać katastrofę do swojej politycznej roboty. Bo kto wygrał ostatnie wybory na Smoleńsku? Platforma Obywatelska ze spotem "Oni pójdą na wybory". Więc zastanówcie się, kiedy mówicie, że ktoś tańczy na grobach. Donald Tusk tańczy kankana na tych grobach" - w Radiu ZET (15.04.2012) [66]
 18. "Jarosław Kaczyński potrafi wznieść się ponad podziały" - na antenie TVN 24 (08.05.2012)
 19. " W piątek Polacy stracili szansę, by normalnie żyć i pracować. W piątek Polacy zostali oszukani. Koszty kryzysu zostały przeniesione na zwykłych obywateli." - w programie "Tomasz Lis na żywo" (14.05.2012)
 20. "Oczekujemy dziś na przeprosiny od Platformy Obywatelskiej. "Przepraszam Prawo i Sprawiedliwość za to, że tak to wykorzystaliśmy politycznie i płaczem Beaty Sawickiej zmieniliśmy wyrok wyborów" - w rozmowie z osławioną karlicą medialną Moniką Olejnik (pseudonim operacyjny "Stokrotka") w "Radiu Zet" (17.05.2012)
 21. "Najgorzej wypadł rząd. Zrobił nic, albo mało, a jak zrobił to zrobił źle. [...] W skali od 1 do 6 oceniam rząd na 2 minus, samorządy na 4, Polaków na 6. Polacy zdali egzamin" - do dziennikarzy o Euro 2012 (02.07.2012)
 22. "Wnioski z doświadczeń lat 2005-2007 na pewno trzeba wyciągnąć. Dlatego to, co zaproponujemy Polakom, nazwałbym IV RP minus Ziobro. [...] Dobra idea IV Rzeczypospolitej została w dużej mierze osłabiona przez niedojrzałe działania Ziobry, niecelne strzelanie z armaty do wróbla, przez jego pęd do błyszczenia w mediach. [...] Więc tym wszystkim mówię, jak panom: ten błąd skorygujemy" - w rozmowie z braćmi Karnowskimi na łamach "Uważam Rze" (27.08.2012)
 23. "Przede wszystkim musimy zająć się tymi, którzy kradną na górze, i zrobić wszystko, by nie udało się wrogim nam mediom wytworzyć u zwykłych ludzi niepotrzebnego, nieuzasadnionego strachu przed rzekomymi represjami. Nie może być tak, że przez chybione strzały Ziobry idea walki z korupcją jest osłabiona" - ibidem
 24. "Od 2005 roku minęło siedem lat, zaraz będą nowe wybory, które wygramy" - w rozmowie z Moniką Olejnik (pseudonim operacyjny: "Stokrotka") w audycji "Gość Radia Zet" (04.10.2012)
 25. Unia personalna
 26. "Jest paradoksem, że rządzący nami Donald Tusk, który jest piłkarzem, nie umie zorganizować stadionu, na którym da się grać jak pada" - w rozmowie z Konradem Piaseckim w audycji "Kontrwywiad" na antenie RFN FM (18.10.2012)
 27. "To nie jest rola dla kabareciarza. Ja się cieszę, że taki słaby kabareciarz nie zagra Lecha Kaczyńskiego. Jest słaby i się nie nadaje" - w audycji "7. Dzień Tygodnia" na antenie "Radia Zet" (25.11.2012)
 28. "Uważam, że Opania jest średnim aktorem. Są lepsi. Kabareciarzem jest nieśmiesznym" - na antenie "RFN FM" (29.11.2012)
 29. "To cała prawda o naszych kolegach z Solidarnej Polski i Zbigniewie Ziobrze. Miał być delfinem, chciał być rekinem, a został leszczem" - na konferencji prasowej w Sejmie (04.03.2013)
 30. "Musimy mieć możliwość wyjaśnienia katastrofy, ale to nie będzie nasz jedyny cel. Chcemy wybudować pomnik trwalszy niż ze spiżu w państwie, z którego nasze dzieci były dumne. Kiedyś będą pisać w książkach o Kaczyńskim, tak samo jak o de Gaulle'u, Adenauerze, Thatcher czy Reaganie" - w rozmowie z dziennikarzem "Polska. The Times" (30.08.2013)
 31. "Możemy obalić to przekonanie, że politycy i wyborcy prawicowi muszą chodzić w gumofilcach, nie potrafią się bawić, opowiedzieć pikantnego żartu, a do basenu czy jacuzzi idą w garniturze" - w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" (14.09.2013)
 32. "Referendum to święto demokracji. Tusk i Komorowski chcą nam go zepsuć" - na konferencji prasowej w Warszawie (11.10.2013)
 33. "W sprawie Smoleńska przycisnęliśmy PO do ściany - pokazaliśmy ich kłamstwa" - w wywiadzie na łamach "Rzeczpospolitej" (18.10.2013)
 34. "Dziś na pewno wiemy: ta cała teoria o brzozie została obalona" - w rozmowie z Moniką Olejnik (pseudonim operacyjny: "Stokrotka") w programie "Kropka nad i" na antenie TVN 24 (21.10.2013)
 35. "W telewizji publicznej agitka goni agitkę. Jest gorzej niż za Roberta Kwiatkowskiego. Nie ma już sensu wymieniać prezesów. [...] Potrzeba polskiej BBC. Telewizji naprawdę wypełniającej swoje obowiązki, bez względu na to, kto rządzi. Ale oczywiście bez ludzi, którzy zajmują się brudną robotą" - w rozmowie z tygodnikiem "wSieci" (25.11.2013)
 36. "W sytuacjach kryzysowych, takich jak ta z Kamienia Pomorskiego, powinna być to kara najwyższa, nawet kara śmierci" - w rozmowie z Moniką Olejnik (pseudonim operacyjny: "Stokrotka") w audycji "Gość Radia Zet" (07.01.2014
 37. "Tusk powinien rozliczyć się ze swoich rządów i przeprosić za zmarnowany czas" - do dziennikarzy (15.02.2014)
 38. "Mieliśmy kiedyś dyktaturę ciemniaków, teraz mamy rządy głupców" - do dziennikarzy w Sejmie (18.02.2014)
 39. "Sikorski powiedział coś, czego nie był w stanie powiedzieć do negocjujących liderów opozycji nawet Janukowycz. Janukowycz nie był w stanie powiedzieć: zabijemy was" - w rozmowie z Moniką Olejnik (pseudonim operacyjny: 'Stokrotka") na antenie Radia Zet (23.02.2014)
 40. "Widziałem w oczach tego pana [ Conchity Wursta ] trochę oczy Tuska" - w rozmowie z Konradem Piaseckim w audycji "Kontrwywiad" na antenie RFN FM (12.05.2014)
 41. "Mieliśmy być dziś w Łodzi. Jesteśmy tu, a to nie jest kampania' - na konferencji prasowej Jarosława Kaczyńskiego w powiecie tarnobrzeskim (15.05.2014)
 42. "Byłem z panem premierem Jarosławem Kaczyńskim niedawno w Rzymie podczas kanonizacji. Proszę mi wierzyć, ludzie z całego świata wiedzą, kto to jest Jarosław Kaczyński. Choć czasem oczywiście mylą go z jego świętej pamięci bratem" - na antenie TVN 24 (22.05.2014)
 43. "Jak ja widzę tych łotrów z Platformy i PSL-u na co dzień, to ja nie tylko wierzę - ja po prostu po oczach widzę [ że sfałszowali wybory do Europarlamentu ]" - Adam Hofman w rozmowie z Konradem Piaseckim w audycji "Kontrwywiad" na antenie RMF FM (10.06.2014)

Matka Elżbieta od PiS-u PJN-u Jakubiak - od 16.11.2010 wróg Narodu

 1. "My zawsze wiedzieliśmy, że nigdy ze sobą nie latają Lech i Jarosław Kaczyński, to było jak dwa razy dwa, że nie ma wspólnych lotów, bo są do siebie podobni i w pewnym sensie mogą być dla siebie zagrożeniem, w obiektywnych sytuacjach" - w wywiadzie dla Radia TOK FM (30.04.2010)
 2. "Tu nie zadziałał zdrowy rozsądek, a powinien. Zwłaszcza u dowódców, wojskowych, ministra obrony. To co innego niż u cywili, gdzieś tam w kancelarii" - krytycznie oceniła, między innymi, własny intelekt - ibidem
 3. "Za kandydatem, którego sztab ja reprezentuję przemawia jego doświadczenie, udział w polityce przez pół wieku, jego dorobek życiowy jako polityka, dorobek premiera. Ma ogromne doświadczenie i plan polityczny. Pałac Prezydencki to nie żyrandol. To są ogromne kompetencje. Strategia polityki zagranicznej, oddziaływanie na państwo, reprezentowanie narodu" - w programie "Fakty po faktach" (07.05.2010)
 4. "Ja do rzeczy mówię od wielu lat. Państwo budują wizerunek Polski, której nie chcieliśmy. Nikt jej nie chciał. To państwo zbudowali wizerunek Kutza, Palikota, Niesiołowskiego. To państwo zrobili z Polski teatr i to teatr złej, czarnej komedii. Ja nie przywdziewam szat żałobnych, bo ja opłakuję 96 Polaków, którzy tragicznie zginęli. Opłakuję każdego z nich. Oficera BOR-u, którego osobiście znałam, każdego kolegę z kancelarii. Pan nie może znać naszych uczuć. My do walki staniemy z otwartą przyłbicą, do walki o prezydenturę na program" - ibidem
 5. "Wyjazd Komorowskiego, to nie jest wyjazd prezydenta, tylko pełniącego obowiązki prezydenta i można było uzgodnić szerszą delegację, jako marszałek Sejmu Komorowski miał prawo zabrać ze sobą parlamentarzystów i opozycję i to byłby szerszy gest" - o wyjeździe Bronisława Komorowskiego do Moskwy na obchody 65 rocznicy zakończenia wojny (09.05.2010) [67]
 6. "Na pianinie, pianino jest często w naszych domach, myślę, że warszawskich, gdańskich, szczecińskich i w zwykłym mieszkaniach Polaków jest często pianino, nie jest to jednocześnie pianino, na którym gospodarz gra, czasem stoi jako symbol jakiejś, szacunku dla kultury albo pianino, które czeka na następne pokolenie" - na konferencji prasowej zwołanej zaraz po wirtualnym wystąpieniu Jarosława Kaczyńskiego "Do przyjaciół Rosjan"
 7. "Tak, zastanawialiśmy się, w którym momencie ruszy prawdziwa akcja znieważania, kiedy zaczną wybijać szyby w kościołach" - w wywiadzie dla portau wp.pl (21.10.2010)

Uwaga!!! W związku z faktem, że w dniu 16.11.2010 Elżbieta Jakubiak stała się zdradzieckim PiSim odchodem, wszystkie późniejsze wypowiedzi tej osobniczki mają charakter wrogi i - co jest oczywiście oczywiste - stanowią haniebną dywersję wobec jedynie słusznej siły przewodniej narodu.

 1. "Źle się stało, że moi byli koledzy włączają do dyskusji taki brutalny język. Za tym wszystkim jest cynizm, obłuda i zło. Przyjmuję to jako rodzaj bezsilności z ich strony" - w programie "Fakty po Faktach" na antenie TVN 24 (03.12.2010)
 2. "Nie chcę być wulgarna, ale powiem: jeśli stawia się pomniki psom, które uratowały kogoś z katastrofy albo z wypadku, jeśli stawia się ławeczki poetom i pisarzom, to nie rozumiem dlaczego nie można postawić pomnika prezydentowi, który zginął pełniąc funkcję państwową?" - w wypowiedzi dla portalu wp.pl (20.04.2011)
 3. "Hofmana jednak trudno szanować za jego język. To jest typowy aparatczyk PRL-u. Gdyby był dzisiaj PRL, Adam odnalazłby się ze swoim językiem, stylem bycia i traktowaniem wyzwań w polityce" - w "Poranku" TOK FM (17.05.2011) [68]
 4. "Budzenie kogoś o 6 rano tylko dlatego, że się bawi w sieci jest w takim przypadku niepotrzebne. Każda gra komputerowa polega na zabijaniu. No ale rozumiem, że ABW nie będzie przychodziło do firm produkujących gry komputerowe. To jest przekroczenie pewnej granicy rozsądku" - w TVN24 o zatrzymaniu właściciela strony antykomor.pl (23.05.2011)
 5. "Za Palikotem stoi Jerzy Urban i "Nie", "Fakty i Mity" oraz środowiska z nimi powiązane wywodzącymi się z czasów najgorszej komuny. Dziennikarze powinni sprawdzić kto stoi za Palikotem, bo jego sukces sondażowy nie wydaje się przypadkowy. [...] Mam wrażenie, że przy winku i cygarze Tusk z Palikotem dogadali już koalicję. Tusk już szykuje Palikota na swojego koalicjanta. On nim gra od lat. [...] Koalicja Tuska i Palikota chce położyć łapę na łupkach" - w wywiadzie dla portalu www.onet.pl (03.10.2011)

Michał Lodówka Kamiński - od 16.11.2010 wróg Narodu

 1. "Mam honor zaprosić naszego przywódcę, który wyznacza kierunek, w którym idziemy" – zapowiadając Wielkiego Brata na konwencji PiS (18.03.2007)
 2. "To są zwyczaje afrykańskie: zamach na polityków przebywających za granicą. A premier i prezydent po prostu postawili tamę tym afrykańskim zwyczajom PO i Samoobrony oraz anarchizacji państwa" - o próbie odwołania Anny Fotygi [69]. Oczekujemy zatem, że w związku z tym prokurator krajowy Dariusz Barski, przeszukujący zgodnie z procedurami mieszkanie Kaczmarka podczas jego zagranicznego urlopu, wkrótce otrzyma od pana Kamińskiego lusterko, perkal, paciorki oraz skórę tygrysa i bęben do tańców przy ognisku.
 3. "Trzeba jeszcze tylko posmarować opozycji..." - Michał Kamiński, autor scenariusza spotu reklamowego PiS-u. Choć nie do końca wiadomo kogo autor miał tu na myśli, to pojawiający się na początku filmu na ekranie napis "Niedawno temu w Polsce" jednoznacznie sugeruje, że chodzi tu o opozycję za poprzednich rządów. [70]
 4. "Dla nas jest znamienne, że Roman Giertych razem z "Gazetą Wyborczą" brutalnie atakuje polską politykę zagraniczną" - w dyskusji z Romanem Giertychem na antenie TVN24 (01.10.2007)
 5. "Mieliśmy do czynienia z ogromną mobilizacją wyborców w dużych miastach przeciwko PiS, która doprowadziła do tego, że PiS, które dokonało swego rodzaju niespotykanego rezultatu, bowiem poprawiło swój wynik wyborczy od zeszłych wyborów o prawie 2 mln głosów, mimo to przegrało" - komentując wynik Partii w wyborach (21.10.2007) [71]
 6. "W Polsce media są nastawione na dokopywanie braciom Kaczyńskim, ale bardzo proszę nie wyszukiwać argumentów absurdalnych" - do dziennikarzy (25.10.2007) [72]
 7. "Ja myślę, że popełniłem jeden błąd, znaczy błąd, który myślę wynika z faktu, że ja nie doceniłem jednej kwestii, znaczy nie doceniłem, bałem się tego, ale tego nie doceniłem, tego momentu mobilizacji przeciwko PiS wyborców w wielkich miastach. Znaczy tego, że PiS w jakimś sensie bardzo niesprawiedliwie, ale jest to faktem społecznym, stał się taką trochę negatywną ikoną pop-kultury, to znaczy, że wokół niechęci do PiS można było. [...] Tylko chcę właśnie pani powiedzieć tak, znaczy, że ja mam też świadomość [...]" - w rozmowie z Moniką Olejnik (pseudonim operacyjny: "Stokrotka") w audycji "Gość Radia Zet" (30.10.2007)
 8. "Ponieważ, pan prezydent, że tak powiem, już wkrótce ukaże się obszerny wywiad pana prezydenta dla dziennika "Rzeczpospolita", w którym pan prezydent, że tak powiem, powie wszystko, co jest do powiedzenia po wyborach" - ibidem
 9. "PiS [...] funkcjonuje w nieprzychylnej i nieobiektywnej atmosferze medialnej" - w TV Polonia (07.11.2007)
  Lord Vader, obok Han Solo jeszcze wtedy członek czarnej ikony popkultury
 10. "Pani Hanna Gronkiewicz-Waltz powinna zdawać sobie sprawę z tego, że te działania, które tutajprowadzone, albo są przejawem zupełnie skrajnej nieudolności i braku możliwości panowania nad miastem tej pani, która jest prezydentem Warszawy, albo są po prostu wyrazem złośliwości, by nie rzec sabotażu prezydenta miasta Warszawy wobec urzędu prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej" - o remoncie ulicy sąsiadującej z Kancelarią Prezydenta (07.11.2007) [73]
 11. "PiS to produkt, który trzeba zmienić, unowocześnić" [...] partia staje się czarną ikoną popkultury. Swoistym Lordem Vaderem polskiej polityki" - rewelacyjne odkrycie w wywiadzie dla "Dziennika" (09.11.2007) [74]
 12. "Jarosław Kaczyński mieści się w tym samym ciągu, co Piłsudski" - w programie "Kawa na ławę" na antenie TVN (11.11.2007)
 13. "Prezydent Lech Kaczyński wykazuje dobrą wolę, a rząd Donalda Tuskanieudolność, brak przygotowania i drastyczne rozjechanie się z obietnicami wyborczymi. Polityka Tuska okazuje się coraz bardziej miałka. To jest droga, przed którą Donalda Tuska należy przestrzegać. Bo taką drogą szedł jego mentor, Lech Wałęsa. A to Polacy źle wspominają" - [75]
 14. "Wrócił z Berlina - nic. Wrócił z Moskwy - bez przełomu" - komentując na konferencji prasowej niegodne wzmianki dokonania dyplomatyczne Donaldu Tusku (12.02.2008)
 15. "Zaręczam, że człowiek chory nie byłby w stanie tego wszystkiego znieść" - na antenie RMF FM (08.03.2008)
 16. "Kto nie widzi różnicy między prezydentem Polski a Ugandy musi mieć zaburzony zmysł wzroku" - o zaszczytnej nagrodzie Human Rights Watch dla swojego szefa w wywiadzie dla Radia Zet (18.05.2008)
 17. "Przez 8 miesięcy Polacy byli poddawani praniu mózgów przez ministerstwo kłamstwa i nienawiści" - w rozmowie na temat "Przekazów Dnia" ze Zbigniewem Chlebowskim w Poranku TVP (10.07.2008)
 18. "Nikt nie miałby do was pretensji, co najwyżej natury moralnej ze względu na język agresji i nienawiści, gdyby "Przekazy Dnia" były publikowane za pieniądze partyjne" - ibidem
 19. "Powstała komórka zajmująca się jątrzeniem i nienawiścią" - ibidem
 20. "Dziś jesteśmy z tego dumni, że nad polskim Szczecinem powiewa biało-czerwona flaga. Idziemy do Parlamentu Europejskiego również dlatego, że dzisiaj w Europieludzie, którym ta biało-czerwona flaga nad Szczecinem się nie podoba. [...] Dziś PiS chce walczyć o nasze polskie sprawy i polskie wartości" - na wiecu w Szczecinie (02.05.2009)
 21. "Prezydent zna wyniki wyborów i wie, że wygrała je Platforma Obywatelska. [...] Prezydent nie obraża się na wynik wyborów do parlamentu. [...] Przyzwoitość wymaga od szefa PO Donalda Tuska, aby za słowa niesprawiedliwe i emocjonalne przeprosił prezydenta. [...] Prezydent był obrażany w czasie kampanii wyborczej"na konferencji prasowej w Warszawie (25.10.2007)

Uwaga!!! W związku z faktem, że w dniu 16.11.2010 Michał Kamiński stał się zdradzieckim PiSim odchodem, wszystkie póżniejsze wypowiedzi tego osobnika mają charakter wrogi i - co jest oczywiście oczywiste - stanowią haniebną dywersję wobec jedynie słusznej siły przewodniej narodu.

 1. "Żenująca jest cała atmosfera skandalu wokół tego, tak jak jestem zażenowany tym, że z rocznicy tej tragedii smoleńskiej uczyniono polityczną awanturę i to, co widzieliśmy pod pałacem prezydenckim, kiedy posłowie na Sejm RP znajdowali się w sytuacjach, które do tej pory widzieliśmy na stadionach raczej, a nie podczas obchodów ważnych rocznic, tak samo to co stało się, ta atmosfera skandalu wokół wystawy w Parlamencie Europejskim wynikająca, mówiąc brutalnie, po prostu z braku profesjonalizmu tych, którzy ją organizowali" - w rozmowie z Moniką Olejnik (pseudonim operacyjny: "Stokrotka") w audycji "Gość Radia Zet" (14.04.2011)
 2. "Ten eksport nienawiści, eksport obciachu, który zafundowali europosłowie PiS, jest czymś, co musi nas żenować" - ibidem
 3. "Powiem szczerze: Ja mam takie trochę odczucie jakbym odszedł z sekty. Mam dziś odczucie, że mogę mówić i będę mówił prawdę w polityce, że nie będę musiał chodzić na jakieś niepotrzebne kompromisy, na które, i to jest prawda, w PiS niepotrzebne chodziłem" - w wywiadzie dla polskojęzycznej gazety "Polska - The Times" (18.05.2011) [76]
 4. "Jeżeli Jarosław Kaczyński i jego partia uważają, że Polska nie jest suwerenna, to onikolaborantami. Bo oni uczestniczą w tym systemie, siedzą w Sejmie i biorą pieniądze z budżetu. To jakby Armia Krajowa była uwzględniona w budżecie Wehrmachtu w czasie II Wojny Światowej. [...] Zbrodniczy rząd Donalda Tuska trzy razy do roku daje milionowe transze Prawu i Sprawiedliwości" - w rozmowie z Moniką Olejnik (pseudonim operacyjny: "Stokrotka") w audycji "Gość Radia Zet" (14.12.2012)
 5. "PO jest partią, która najlepiej gwarantuje bezpieczeństwo Polski. Polska potrzebuje sukcesu tej formacji politycznej, która sprawdza się, w zmienionych niekorzystnie dla Polski, geopolitycznych warunkach" - Michał Kamiński dla Informacyjnej Agencji Radiowej (14.03.2014)

Beata "Skrzydłowy Członek" Kempa - od 04.11.2011 wróg Narodu (członek Solidarnej Polski)

 1. "No panie premierze, ja głucha nie jestem" - podczas przesłuchania premieru Donaldu Tusku przez komisję śledczą do spraw afery hazardowej 04.02.2010)
 2. "Nie lubię sytuacji, gdy działa się na szkodę formacji, która pędzi jak rozpędzony pociąg. Niemalże super ekspress. I w tej sytuacji dostaje kij w szprychy" - na konferencji prasowej o Joannie Kluzik-Rostkowskiej i Elżbiecie Jakubiak, usuniętych z Naszej Partii za przeszkadzanie (07.11.2010) [77]
 3. "Nie opuszczę Jarosława Kaczyńskiego. To człowiek ideał. Marzy mi się Polska pod jego rządami. Nie zdradzę go nigdy. Bo zdrajców powinno się topić za burtą" - na łamach "Przekroju" (26.02.2011)
 4. "Zauważyłam u pana ministra Drzewieckiego "metodę zaprzeczania". To jest taka naturalna metoda, opisywana przez psychologów i to tym bardziej utwierdziło mnie w przekonaniu, że te przypadki mogły mieć miejsce. Tę metodę stosują osoby, które dopuszczają się przestępstw przeważnie przemocy w rodzinie, bądź które nadużywają alkohol" - w wypowiedzi dla portalu politbiuro.pl 18.11.2008
 5. "Ja jestem skrzydłowym członkiem partii. Każdy niech ocenia mnie jak chce, bo żyjemy w wolnym krajumam nadzieję jeszcze – każdy ma do tego prawo" - w wywiadzie dla onet.pl (12.07.2010)

W związku ze przystąpieniem Beaty Kempy do rozbijackiego ugrupowania Solidarna Polska, wszystkie umieszczone poponiżej cytaty i wypowiedzi tej odszczepienicy należy traktować jako z gruntu wrogie każdemu Prawemu Wolakowi.

 1. "Arku, czekaj, ja chcę jeszcze z tobą pogadać [...]. Mam taki pomysł, jakbyś na przykład wyszedł teraz, przerwał kon... Nie konwent... Przerwał i wezwał Tuska do natychmiastowego wyjścia do tych ludzi [ związkowców protestujących przed Sejmem ]. Niech nie chowa głowy w piasek. "Jeśli ma pan honor, proszę wyjść do tych ludzi, iluś tam tysięcy...". Zadzwoń do Dudy, ilu przyjechało. I każ mu wyjść z nory. [...] Na samym początku zrobisz show. Zrób to" - do Arkadiusza Mularczyka w kuluarach Sejmu (30.03.2012)
 2. "Panie Hofman, proszę sobie zapamiętać - nigdy Pan nie wygra wyborów mając serce i umysł przepełniony nienawiścią. To normalnych ludzi odstrasza. Niechże ma Pan odwagę przyznać, ze jako spin doktor poniósł Pan kolejną porażkę, i pańskie wrzaski, krzyki i tupanie tłustymi nóżkami, obrzucanie błotem wszystkich naokoło nic nie dadzą" - Beata Kempa w liście do Adama Hofmana (27.05.2014)

W związku z powrotem skrzydłowego członka partii innego formatu Beaty Kempy na łono jedynie słusznej PiSomyślności wszystkie jej umieszczone poponiżej cytaty i wypowiedzi należy traktować jako PiSjonarskie:

 1. O bezpieczeństwie podczas zbliżających się Światowych Dni Młodzieży
 2. 25.0.7.2016 - "Ja już jestem w konwencji Światowych Dni Młodzieży." - w programie "Fakty po Faktach" w TVN24
 3. 25.0.7.2016 - "Straszenie KE, wtrącanie się w nasze suwerenne sprawy, w spór [ o Trybunał Konstytucyjny - przyp. Muzeum IV RP ], który został już załatwiony moim zdaniem w Sejmie. Pewnie jakiejkolwiek ustawy byśmy nie uchwalili, jeśli nie byłaby po myśli liberałów bądź tych, których nurt obowiązuje w tej chwili w Europie, to każda taka ustawa nie będzie im na rękę." - ibidem
 4. 25.0.7.2016 - "Jeśli idzie o Stany Zjednoczone, to - z całym szacunkiem - mają teraz wybory. A i też, zdaje się, mają problemy ze swoim wymiarem sprawiedliwości." - ibidem
 5. 28.05.2020 - "Marszałek Grodzki jest osobą, która w sposób skrajnie cyniczny potrafi podejmować różne działania. [...] Myślę, że obok teorii dotyczącej lewarowania kandydatury Rafała Trzaskowskiego, jest jeszcze inna, bardziej snobistyczna, wynikająca z charakteru marszałka Grodzkiego i całej Platformy Obywatelskiej. Widzę, że próbuje się już na flankę wysuwać autorytety prawnicze, które twierdzą, że w sytuacji niemożności wyboru prezydenta w konstytucyjnym terminie jego obowiązki przejmuje marszałek Senatu." - w programie "Tłit" w Wirtualnej Polsce
 6. 28.05.2020 - "Jeżeli już w taki sposób zaczynają mówić jaskółki, szczególnie jeśli te jaskółki to są profesorowie, osoby, które mają być osobami znaczącymi w tej dyskusji, to jest poważny sygnał, że być może zamarzyło się panu Grodzkiemu jeszcze w ten sposób destabilizować państwo, dlatego że ma w tym jakiś osobisty cel." - ibidem
 7. 15.09.2020 - "To absolutny zamach na naszą suwerenność. Tzw. elity liberalno-lewicowe przypuściły atak na prawicowe rządy, na wartości; na to, że my po prostu staramy się przede wszystkim zadbać o fundament, czyli o rodzinę. To jest szaleństwo, które w tej chwili jest powielane, wdrukowywane w sposób kłamliwy w umysły szeroko pojętej społeczności międzynarodowej." - w Radiu Maryja o debacie w Parlamencie Europejskim poświęconej kwestiom praworządności w IV RP oraz uchwaleniu przez niektóre samorządy i gminy tzw. stref wolnych od LGBT
 8. 15.09.2020 - "Uważam, że jest to absolutny zamach na naszą suwerenność. To próba wkraczania w nasze wewnętrzne sprawy; być może pomoc w obaleniu rządu. To nie jest na wyrost. Ja widzę permanentne, spójne i skoordynowane działania, również z częścią naszych europosłów. Najpierw myślałam, że możeskrajnie naiwni i walczą o jakiś swój target, ale dzisiaj widzę, że chyba nie do końca mam rację z naiwnością, bo można kilka razy się pomylić czy być naiwnym, ale w końcu ludziom myślącym powinny otworzyć się horyzonty myślenia i nade wszystko Polska powinna być na pierwszym miejscu." - ibidem
 9. 15.09.2020 - "Najgorsze było to, że do ataku przyłączyli się, wtórowali, a nawet śmiem twierdzić, że inspirują atak, nasi polscy europosłowie. Jeśli wczoraj Marek Balt z Lewicy potrafił bronić emerytów-esbeków na forum Parlamentu Europejskiego, mówiąc, że obniżenie tym ludziom emerytur to jest łamanie praw, [...] to już jest absolutny skandal. Do tego domaganie się przez panią Spurek ukarania, a wypowiedź pana Halickiego, który dołączył do chóru, który miał poniewierać nasz kraj, po prostu przemilczę." - ibidem

Marek Int'ligent Kuchciński

 1. "Jarosław Kaczyński przez ostatnie 16 lat nigdy się nie pomylił" – w czasie debaty sejmowej po expose Wielkiego Brata (19.07.2006)
 2. "[ wypowiedź Olejniczaka była ] niezwykle skandaliczna, w sytuacji, gdy wskazywana prawda historyczna wskazuje na to, że Służba Bezpieczeństwa i Urząd Bezpieczeństwa były opoką systemu totalitarnego"na konferencji prasowej (16.01.2007)
 3. "Gdyby tam był Jarosław Kaczyński, to myślę, że mogłoby dojść do rękoczynów z Putinem" – w TVN24, uzasadniając nieobecność przedstawicieli Wolski na Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium (11.02.2007)
 4. "Jego [ Przemysława Edgara Gosiewskiego ] praca i doświadczenie świadczą o tym, że jako osoba mająca pełną wiedzę interdyscyplinarną dotyczącą całego rządu i funkcjonowania państwa, jako wicepremier, szef tego Komitetu nadal, oraz jednocześnie nadzorujący prace związane z informatyzacją kraju, jest najlepiej przygotowany w tym względzie"na konferencji prasowej w Sejmie (08.05.2007)
 5. "Na takie pytanie nie będę odpowiadał. Zwracam się do mediów, aby zadawały pytania właściwe" - szef klubu PiS odpowiadał w ten sposób na pytanie Jacka Czarneckiego z Radia Zet "czy prezydent i premier mówiąc, że dzięki kompromisowi z Joaniny mamy zagwarantowane prawo blokowania niekorzystnych dla nas decyzji kłamali, czy nie?" [78] (04.07.2007)
 6. "Myślę, że tutaj mamy do czynienia bardzo wyraźnie z takim podziałem Polski: jest obóz chroniący agentów, który nie chce zmian, chroniący łapowników i gangsterów, i jest obóz Polski solidarnej na czele z Jarosławem Kaczyńskim" [79] (26.08.2007)
 7. "Walka z terroryzmem musi być skuteczna, rząd ma pewien plan, który realizuje i który jest do przyjęcia" - komentując dla PAP zamach na ambasadora w Iraku (03.10.2007)
 8. "I takiej postaci w ścisłym kierownictwie Sejmu trzeba [...], bo musimy wiedzieć, że najprawdopodobniej to będzie jedyna osoba, jedyny człowiek w prezydium Sejmu, który będzie reprezentował większość ogólnonarodową, która jest dzisiaj w opozycji" - o kandydaturze Krzysztofa Putry na marszałka Sejmu (05.11.2007)

Jacek Bulterier Kaczyńskich Kurski - od 04.11.2011 wróg Narodu (członek "Bandy Trojga"), od 12.07.2014, w związku z powrotem na jasną stronę mocy - ponownie Bulterier, Wielki Wolak i wybitny autorytet moralny

 1. "Lech tak o mnie powiedział? [ skurwysyn ] No, cóż. Mam cztery lata, żeby mu udowodnić, że naprawdę jestem potrzebny PiS. Bo robienie wyłącznie kampanii już mnie nie kręci. Będę bulterierem Kaczyńskich. Nie zawiodą się na mnie" - w rozmowie z Markiem Sterlingowem i Markiem Wąsem na łamach "Dużego Formatu" (10.10.2005)
 2. "Poważne źródła na Pomorzu mówią, że dziadek Tuska zgłosił się na ochotnika do Wehrmachtu" – w wywiadzie dla tygodnika „Angora” (11.10.2005)
 3. "Z tym Wehrmachtem to lipa, ale jedziemy w to, bo ciemny lud to kupi" - do dziennikarzy przed nagraniem w studiu Radia TOK FM (14.10.2005)
 4. "Brak dowodu, to poważna przesłanka, że taki dowód istnieje" – w programie "Teraz My" (03.10.2006)
 5. "Nie może być tak, żeby głosować inaczej niż kierownictwo! Może w Anglii są takie jaja, ale to jest awuesizacja partii i to odradzam. Jarosław Kaczyński nigdy nie pozwoli na awuesizację PiS. Musi być dyscyplina. Mamy pootwierane tyle frontów, że jeśli pozwolimy sobie teraz na różnice w głosowaniach, to jesteśmy rozjechani w minutę" - w wywiadzie dla "Dziennika" (18.11.2006)
 6. "To, że dzisiaj o godz. 0.21 przebywamy tutaj, w tym szlachetnym gmachu, w świątyni polskiej demokracji, pośród garstki pracoholików, absolutnych fanatyków parlamentaryzmu i aktywności, zadaje kłam temu, że kogokolwiek z tutaj obecnych można by nazwać leniem" - w oświadczeniu z trybuny sejmowej (25.01.2007)
 7. "Będę konsekwentny w odzyskiwaniu dla ludzi PiS urzędu po urzędzie, przedsiębiorstwa po przedsiębiorstwie, agendy po agendzie. Odzyskamy te miejsca, których obsada zależy od państwa. PiS musi tam rządzić. [...] Trzeba jasno powiedzieć, że 16 miesięcy po wygranej PiS żaden działacz czy zwolennik naszej partii, który wykrwawiał się w naszych kampaniach wyborczych, nie może cierpieć głodu i niedostatku. Ci ludzie muszą w satysfakcjonujący sposób przejąć władzę w części sektora podlegającemu rządowi"wystąpienie na zjeździe okręgowym gdańskiego PiS (04.03.2007)
 8. "[ W niektórych sprawach ] dar szczerości trzeba pozostawić na zamknięte gremia. [...] Ja jestem w PiS osobą, która nie boi się mówić, co myśli - na zamkniętych gremiach. I włos mi z głowy nie spadł" - o wolności słowa w PiS, w kontekście postępowania dyscyplinarnego wobec wiceprezesa PiS Pawła Zalewskiego (06.07.2007) [80] (już dzień później sam autor powyższych słów postawiony został przed sąd dyscyplinarny za wypowiedzi nie licujące z godnością członka Partii)
 9. "Ja często mówię takim nowoczesny slangiem – wystarczy, że premier wciśnie Enter i maszyna wyborcza u nas jest natychmiast uruchomiona" – w rozmowie z Jackiem Karnowskim w "Sygnałach Dnia" (11.07.2007)
 10. "Komisja śledcza w sprawie akcji CBA byłaby immunitetem dla wszystkich podejrzanych o korupcję" więc nie jest potrzebna, bo "teraz prokuratura działa aż za dobrze", przy czym "CBA, jako nowa służba, ma prawo czasem popełniać błędy". A tak w ogóle "Kaczmarek nie jest osobą wiarygodną, jest uczestnikiem konfliktu politycznego" – oświadczył stroniący od polityki, ekspert billboardowo-wehrmachtowy (PiS) (21.08.2007) [81]
 11. "Naród nie wybiera sądów, wybiera partie. Wybrał PiS i walkę z korupcją. Uchybienia proceduralne w żadnym wypadku nie mogą przekreślić naszej determinacji oraz woli walki z korupcją, co czasem skutkuje takim sposobem zatrzymania. To nie musi się podobać sędziom, ale ma się podobać społeczeństwu [...] na pewno tego rodzaju orzeczenia sądu nie wzmacniają dyscypliny aparatu państwowego w przedmiocie ścigania korupcji. Korupcja jest taką plagą, że trzeba stosować najbardziej twarde metody, żeby rozpalonym żelazem taką plagę wypalić" – komentując prawomocną decyzję sądu o bezzasadności i nieprawidłowości zatrzymania Janusza Kaczmarka (06.09.2007) [82]
 12. "Tonący chwyta się brzytwy, a tą brzytwą w przypadku LPR-ukłamstwa polegające na zarzucaniu kłamstwa Prawu i Sprawiedliwości" – wypowiedź do dziennikarzy w Gdańsku (28.09.2007)
 13. "To naprawdę wielki dzień dla Polski i Trójmiasta" - na konferencji prasowej w Gdańsku, komentując wystąpienie przez CBA do samorządów Trójmiasta o zestawienie transakcji sprzedaży nieruchomości m. in. mieszkańcom w ostatnich 17 latach
 14. "To bardzo nieładne zachowanie, tak się nie wolno zachowywać. Co gorsza, to służyło wspomaganiu Donalda Tuska, kiedy mówił oczywistą nieprawdę, kiedy wciskał ludziom kit" - komentował debatę Tusk-Kaczyński, niesplamiony rozminięciem się z prawdą Jacek "ciemny lud to kupi" Kurski (13.10.2007) [83]
 15. "Dziadka z Wermachtu odpaliła Platforma, żeby pognębić PiS i Lecha Kaczyńskiego. Strzeliła sobie w stopę i była to najbardziej nieudana operacja socjotechniczna w ostatnich 17 latach ze strony Platformy" - w rozmowie z Konradem Piaseckim w "Kontrwywiadzie" RMF FM (15.10.2007)
 16. "Na szczęście o awansach w PiS nie decydują gazety, tylko Jarosław Kaczyński" - do dziennikarzy po posiedzeniu Rady Politycznej Partii, na którym wybrano nowych wiceszefów partii (12.01.2008)
 17. "On ma swoje guru, które nazywa się Michnik, ja mam swoje, które nazywa się Kaczyński" - o swoim bracie Jarosławie w rozmowie z Piotrem Najsztubem w "Przekroju" (14.02.2008)
 18. "Dzięki waszej ustawie będzie tak, że to Donald Tusk zadzwoni do ministra skarbu i powie: >Olek, mordo ty moja, wywal tego Urbańskiego, bo patrzeć na niego nie mogę, wywal Czabańskiego, bo już patrzeć na niego nie mogę<" - w czasie debaty sejmowej nad projektem ustawy medialnej (29.02.2008)
 19. "Niszczenie mediów publicznych to wyrywanie zdrowego zęba, bo media publiczne mamy najlepsze w Europie" - w audycji "Piaskiem po oczach" na antenie TVN 24 (07.03.2008)
 20. "Kto podniesie rękę na Jarosława Kaczyńskiego, będzie miał za mną do czynienia. Więc nie radzę" - dla portalu pardon.pl (09.03.2008)
 21. "Wie pani dlaczego Donald Tusk wstaje o szóstej rano? Żeby móc dłużej nic nie robić" - w rozmowie z Moniką Olejnik (pseudonim operacyjny: "Stokrotka") na antenie Radia Zet. [84] (13.03.2008)
 22. "Jarosław Kaczyński jest wybitnym intelektem i wie, że 80% jest głęboko proeuropejskich i opowiada się za tym traktatem" - w programie TVN "Teraz My" [85] (17.03.2008)
 23. "Mamy bardzo dobrego prezydenta, natomiast dotychczas niewielu Polaków o tym wiedziało" - w "Kontrwywiadzie" na antenie RMF FM (21.03.2008)
 24. "[...] nie można wyprzedawać zdobyczy Lecha Kaczyńskiego z Lizbony pod byle pretekstem i bez żadnego uzasadnienia" - w rozmowie z Michałem Karnowskim w "Salonie Politycznym Trójki" (26.03.2008)
 25. "Pan prezydent ma prawo przemówić do narodu w sposób atrakcyjny" - w rozmowie z Moniką Olejnik (pseudonim operacyjny: "Stokrotka") w programie "Kropka nad i" we wrogiej telewizji TVN 24 (26.03.2008)
 26. "W sposób czytelny i atrakcyjny pan prezydent przebił się przez barierę komunikacyjną, która spowijała Pałac Prezydencki i przedarł się z czytelnym komunikatem do społeczeństwa" - [86] o występie Najwiekszego Tabloidu z dnia 17.03.2008 na konferencji prasowej (28.03.2008)
 27. "Co znaczy skrót TVN? Tusk Wiżyn Netłork! W imię czego Platforma chce zniszczyć media publiczne?!" - podczas sejmowej debaty na temat abonamentu RTV (09.05.2008)
 28. "Ale pani Anna Fotyga nie nazywa się tarcza antyrakietowa tylko Anna Fotyga" - w rozmowie z Moniką Olejnik (pseudonim operacyjny: "Stokrotka") w audycji "Gość Radia Zet" (04.07.2008)
 29. "To było oczywiste, że jest to propozycja korupcyjna" - o taśmach Julkego, który nagrał prezydenta Sopotu - Jacka Karnowskiego (16.07.2008)
 30. "Jest pewna sfera półmroku i tajemniczości w Sopocie, która niszczy ludzi"- ibidem
 31. "Wszyscy mówią, że jest tam quasi-patologiczna sytuacja" - ibidem
 32. "Dla mnie Kaczyńscywieczni i w ogóle moja wyobraźnia nie pojmuje, że mógłby być ktokolwiek inny na firmamencie PiS" - w rozmowie z Konradem Piaseckim w "Kontrwywiadzie" na antenie RMF FM (18.09.2008)
 33. "I zawsze lepsze dżinsy marki Odra niż nagi król PO" - w wywiadzie dla "Dziennika" (17.10.2008)
 34. "Może właśnie [ Jarosław Kaczyński ] potrafił przewidzieć i zaskoczy nas rozwój wydarzeń w ten sposób, że gdyby dziś Prawo i Sprawiedliwość jeszcze miało rządzić w obliczu tego kryzysu, prawdopodobnie zostałoby przez media zmiecione ze sceny w taki sposób, że już by się nie podniosło. Być może tamta sytuacja sprzed roku i te przedwczesne wybory były jednak mądrym zdarzeniem losu, o której to mądrości jeszcze się przekonamy z perspektywy następnych kilku lat" - w rozmowie z Grzegorzem Ślubowskim w audycji "Sygnały Dnia" na antenie Polskiego Radia (19.11.2008)
 35. "Ta sprawa nie jest śmieszna, wygląda na szytą politycznie. Michał B. został zatrzymany za banalne sprawy sprzed lat [...] W momencie, kiedy wyprodukowany zostaje spot w kampanii na temat niespełnionych obietnic Platformy Obywatelskiej, producent tego spotu trafia natychmiast do więzienia, a główna aktorka tego spotu pani Anna Cugier-Kotka dostaje pięćdziesiąt gróźb karalnych" - w wywiadzie dla RFN FM (26.05.2009) [87]
 36. "Ja nagle zrozumiałem, że to jest jakiś dom wariatów. My tu jesteśmy w Strassburgu, wybieramy Buzka, zmieniamy historię, a telewizja informacyjna pyta mnie o jakieś pierdoły, za przeproszeniem, sprzed pięciu dni [...]. I uznałem, że to po prostu jest..., w jakim maglu, w jakim bezsensownym tyglu i spirali nonsensu się obracamy i mu (ścierwojadowi) zwróciłem na to uwagę, ale odległość, dystans potrafi unaocznić co jest ważne, a co nieważne i stwierdzam..., jak wieloma BZDETAMI się w Polsce zajmujemy" - w wywiadzie dla Wirtualnej Polski (25.09.2009)
 37. "PiS to partia Jarosława Kaczyńskiego. Zostało zbudowane na jego autorytecie, nie na dyktaturze. Zdecydowana większość ludzi jest w PiS ze względu na Kaczyńskiego, tak jak ja. Gdyby go nie było, to pewnie mnie nie byłoby w PiS. Jego pozycja nie jest zagrożona. Ci wszyscy, którzy mówią, że ktoś chciałby podnieść rękę na Jarosława Kaczyńskiego muszą wiedzieć, że Jacek Kurski mu tę rękę odrąbie. Sądzę, że podobnie zachowałby się Ziobro." - w wywiadzie dla "Der Dziennik" (12.012010) Tusk nawet jak pracuje to wypoczywa
 38. "Nie bardzo chce mi się wierzyć w to by ktokolwiek w chwili, gdy Jarosław Kaczyński czuwa w szpitalu przy chorej mamie zdecydował się zaprzątać mu głowę tego rodzaju sprawami. Mam wielki szacunek dla obu Pań, jedną z nich wsparłem dla dobra partii na p.o. prezesa w Gdańsku. W każdej partii są różnice zdań ale PiS potrzebuje jedności i konsolidacji. Jak zapewnił mnie Joachim Brudziński wniosek taki, jeśli w ogóle by istniał - nie ma jakiegokolwiek umocowania ani legitymacji w statucie ani woli Prezesa. Na szefa Rady Regionalnej zostałem wybrany na wniosek Jarosława Kaczyńskiego jednogłośnie 23 głosami działaczy obu okręgów PiS" - w odpowiedzi na wniosek Jolanty Szczypińskiej i Hanny Foltyn-Kubickiej (16.03.2010) [88]
 39. "Nie ma w polityce większego biedaka jak poseł krajowy. Publicznie się tego nie powie, ale to jest upokarzający status. To jest upokarzające, żeby poseł zarabiał 1/10 tego co prezes z banku" - w studio TVN 24 przed rozpoczęciem programu "Kawa na ławę" (10.10.2010)
 40. "Jeżeli nie powiemy PO: "nie", jeżeli tej największej pomyłce ludzkości jaką obserwujemy, czyli trzyletnich rządów, nie przerwiemy, to zostaniemy goli i bosi. Musimy pokazać raz na zawsze Polakom, że alternatywą dla tych niedobrych i nieudolnych rządów jest PiS. (...) to co robi PO jest niebezpieczne dla demokracji i portfeli Polaków." - na konwencji wyborczej PiS w Bydgoszczy (17.10.2010) [89]
 41. "Kampania nienawiści zaczęła się od podwójnej przegranej PO i Donalda Tuska w 2005 roku. Wyzwoliło to w Donaldzie Tusku traumę i odwet. Podjęto decyzję o wojnie totalnej, o walce na wyniszczenie. To był pierwowzór" - w wywiadzie dla tygodnika "Wprost" (23.10.2010) [90]
 42. "To jest walka gołej dupy z batem. To znaczy, że co mamy zrobić?" - w wywiadzie na łamach "Wprost" (25.10.2010)
 43. "Adam Michnik i Jarosław Kaczyński to dwa największe umysły ostatniego dwudziestolecia" - w programie "Rozmowa bardzo polityczna" w TVN 24 (12.11.2010
 44. "Jestem wolnym człowiekiem, potrafię się nawet nie zgadzać z samym prezesem Jarosławem Kaczyńskim" - w rozmowie z Agnieszką Burzyńską na antenie RMF FM (13.11.2010)
 45. "Wierzę w to, że do Polaków dojdzie ta bardzo przykra prawda, że całe rządy Tuska to z jednej strony PR, który się sprawdzał i powoli przestaje, a z drugiej zadłużanie państwa i fatalne, kamuflowane rządzenie" - w wywiadzie dla RFN FM (22.11.2010) [91]
 46. "To jest początek końca rządów Platformy i Platforma jes