Brzoza smoleńska

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop
Stalin i Beria sadzą brzozę w Smoleńsku (źródło: demotywatory.pl)

Brzoza smoleńska 1) (łac.: Betula smolenscensis, ewentualnie pancerna brzoza, rzadziej brzoza teleskopowa lub brzoza sterowana) - endemityczny gatunek drzewa, występujący na terenach Rosji. Roślina bardzo ciekawa zarówno z dendrologicznego, jak i politycznego punktu widzenia.

Wygląd

Brzoza smoleńska jest gatunkiem bardzo wysokim, dorastając do poziomu toru podchodzenia do lądowania samolotów. Jej pień według nieoficjalnych źródeł wykonany z tytanu cechuje duża twardość i wytrzymałość, co pozwala gatunkowi uniknąć zagłady w spotkaniu ze skrzydłem samolotu lub pancerzem czołowym czołgu.

Występowanie

Brzoza smoleńska występuje na terenach zachodniej Rosji, a konkretnie tylko w obwodzie smoleńskim, a konkretniej tylko na terenie miasta Smoleńska, a najkonkretniej tylko w okolicach lotniska Siewiernyj.

Znany wolski dendrolog ekspert w dziedzinie lotnictwa, Antoni Macierewicz, ocenia populację brzozy smoleńskiej na 1 (słownie: jedną) sztukę, za to o bardzo dużym ciężarze gatunkowym. Zapytany, czy drzewo to jest gatunkiem zagrożonym wyginięciem, odpowiedział, że nie wie, ponieważ nie znalazł jeszcze owego egzemplarza. Kiedy go odnajdzie, planuje zwołanie sejmowej komisji śledczej dokładne badania.

Obecnie w posiadaniu większej części drzewa znajduje się wolska prokuratura, która do zrealizowania swego celu potrzebowała specjalnych narzędzi.

Behawioryzm oraz teorie o gatunku

Według badań wspomnianego już Antoniego Macierewicza, brzozę smoleńską cechuje zadziwiająca umiejętność wyrastania we mgle, przez co pojawia się ona znienacka. Co więcej, ma się to dziać na polecenie władz dokładnie na torze lotu lądującego samolotu.

Rozwinięciem tej teorii jest rzekoma mobilność brzozy, która jest się w stanie ustawić niczym las Birnam dokładnie na wprost skrzydeł maszyny. Niewykluczone, że cechuje ją także inteligencja poznawcza, dzięki której drzewo jest w stanie rozpoznać znajdujące się na pokładzie lądujących samolotów osoby.

Ze względu na przypuszczenie, że nagłe pojawienie się brzozy smoleńskiej może być niejako wywoływane przez rosyjskie władze (jako że jedyne udokumentowane miejsce jej występowania znajduje się na terenie Rosji), powstało kilka teorii, jakoby brzoza ta tak naprawdę nie była prawdziwą rośliną, a jedynie bardzo zaawansowanym technologicznie urządzeniem sterowanym za pomocą dźwigni znajdującej się w gabinecie ówczesnego prezydenta bądź premiera ww. kroju, jednakże uszkodzenia spowodowane przez uderzenie samolotem uniemożliwiły ponowne ukrycie brzozy pod ziemią.

Pokrewieństwo

Przez 4 lata po katastrofie nie znano żadnego drzewa pokrewnego z brzozą smoleńską. Jednak całkiem niedawno wyszło na jaw, że brzoza smoleńska jest kompatybilna (cokolwiek to znaczy) z BUKiem donieckim.

Zastosowanie

Poza ingerencją w międzynarodowy ruch lotniczy oraz regulacją dat wyborów prezydenckich, dzięki brzozie smoleńskiej można uzyskać wodę brzozową. Niewykluczone również, że z materiału zdobytego przez prokuraturę powstanie dawno oczekiwana relikwia.

Przypisy

1)  Eksponat stanowi kopię artykułu pod tym samym tytułem, opublikowanego w Nonsensopedii. W treści dokonano jedynie kilku minimalnych zmian dostosowujących słownictwo do standardów Muzeum IV RP oraz dodano linki wewnętrzne i rozdziały Przypisy oraz Patrz też

Patrz też

Linki zewnętrzne