Wolska

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop
Oficjalne godło kaczyzmu
Oficjalne godło IV RP
Flaga Wolski

Wolska lub (według dokładniejszych analiz audiologicznych) Włolska (ang.: Voland, niem.: Wolen, wł.: Volonia, fr.: Vologne, węg.: Vengyelorszag, ros.: Вольша, czyt. Wolsza, Kaczyj Bardak, fin.: Wuola) — inna nazwa IV RP, a od 21.10.2007: Wolskie Państwo Podziemnepaństwo nad Morzem Bałtyckim, na wschód od Niemiec, proklamowane przez Jarosława Kaczyńskiego w dniu 04.06.2006 na II kongresie PiS. Zamieszkana przez Wolaków.

Wolska jest krojem demokratycznym (czyt. dramatycznym). Niektóre źródła podają nazwę ustroju Wolski jako "dyktatura toruniatu".

Obecnie trwa publiczna dyskusja na temat przywrócenia w Wolsce monarchii. Niektórzy działacze sekty PiSjanistów znaleźli nawet odpowiedniego kandydata na to stanowisko. On Jezus Chrystus z Woli Narodu Król Polski, Wielki Książę Litewski, Ruski, Pruski, Mazowiecki, Żmudzki, Kijowski, Wołyński, Podolski, Podlaski, Inflancki, Smoleński, Siewierski i Czernihowski miałby zagwarantować opatrzność bożą, co pozwoliłoby oszczędzić miliony PLN na budowach katedr, kościołów, kaplic i innych świątyń. Pomysł równie rozważny, co romantyczny.

W obiegu oralnym występuje również jako IV Rzeczpospolita Wolska.

Hymnem IV RP jest wersja Mazurka Dąbrowskiego, w której wspominane jest porzucenie Polski i zamieszkanie w Wolsce (Włolsce).

Hymn Wolski

Hymn Wolski [1] został po raz pierwszy dzielnie wykonany przez Wielkiego Patryjotę, przez Stratega z Żoliborza, więc jest to Hymn Wolski w wydaniu Żoliborskiej IV Rzeszy Pomylonych.

Samochód prezydenta z flagą Wolski — marzec 2006 r.

Pierwszym prezydentem Wolski został dnia 25 grudnia 2005 roku Lech Kaczyński. Jego zwycięstwo nad kandydatem ze środowiska PO Donaldem Tuskiem, było kamieniem milowym Moherowej Rewolucji.

Premierem Wolski wkrótce został Jarosław Wielki, zwany też Małym lub Łokietkiem.

Władcy

Wolska - próba egzegezy semantycznej

C.n.d.

Gospodarka

W roku 2008 zbiory bananów wypadły bardzo pomyślnie

Obecnie Wolska jest światowym liderem produkcji truskawek, ziemniaków (nie mylić z Kartoflem, tych wyprodukowano jedynie dwie sztuki) oraz wódki. Według "New York Times" zajmuje także drugie miejsce na świecie pod względem spożycia ziemniaków (pierwsze zajmuje trzoda chlewna).

Rok 2006, jak informuje premier, był najlepszym rokiem dla gospodarki Polski (teraz Wolski) od 17 lat, znaczy od upadku PRL. Analitycy całego świata zastanawiają się, w jaki sposób udało się władzom Wolski tak szybko postawić na nogi gospodarkę (zrujnowaną przecież upadkiem poprzedniego ustroju).

W roku 2008, w wyniku działalności okupacyjnego rządu PO, Wolska stała się światowym liderem w hodowli bananów, które stały się naszym naczelnym towarem eksportowym. Poinformował o tym naród w dniu 11.05.2008 Zbigniew Ziobro:

Żelazna konsekwencja i innowacyjność prezydenta w promowaniu różnych wariantów nowej filozofii barw narodowych Wolski...
...jest naprawdę imponująca: Lech Kaczyński na meczu Wolska - Austria (12.06.2008)
Działania prezydenta błyskawicznie przynoszą spektakularne owoce: flaga Wolski podczas dekoracji Roberta Kubicy po wyścigu w Bahrajnie (06.04.2008)
Kolejny efekt kampanii prezydenta: flaga Wolski na Międzynarodowych Mistrzostwach Niemiec w piłce kajakowej w Essen (13.05.2008)
Myśl państwowa prezydenta dotarła nawet do dalekiej Kanady - bieg biathlonowy na igrzyskach w Vancouver 2010
Banknot IV RP; jest to skan unikatowej serii z błędem w nazwie banku-emitenta

Wolska — kraj wolności

Wolska słynie na świecie ze swojego liberalnego charakteru. Wolny rynek rozkwita, a państwo nie ingeruje w życie obywateli. IV RP to państwo-przykład wolnej prasy (drugie miejsce, zaraz po Chinach), walki z ksenofobią i nietolerancją. Nigdzie na świecie geje nie cieszą się takimi swobodami.

Oprócz wielkiej dbałości o nienaruszalność wolności obywatelskich w kraju, Wolacy walczą także o wolność innych nacji. Wiekowe hasło narodu — "Za Waszą i Naszą Wolność" objawia się między innymi udziałem w wielu misjach stabilizacyjnych na całym świecie. Od 2003 roku Wolacy biorą udział w misji pokojowej w Iraku, pod zmienionym okrzykiem "Za Amerykańską Ropę". Niektórzy językoznawcy dopatrują się związków między wyrazami Wolska i wolność. Jednakże Naczelnik dementuje te plotki.

Wolska tuż przed rozbiorem. Powierzchnia Wolski w 100 % pokrywała się z powierzchnią III RP. UWAGA! W wyniku ataku tak zwanych Netłorków, na mapie Warszawa błędnie widnieje jako stolica Wolski

Geografia Wolski

podział administracyjny Wolski oczami Wolaków; jak widać na załączonej mapce, Janusz Palikot znalazł się w nierzeczywistości, mapka nie uwzględnia także przeniesienia Wielkopolski na obszar otaczający Kraków

Stolica Wolski

Pprzednią stolicą kraju była Warszawa, natomiast obecnie nieoficjalną stolicą Wolski jest Toruń (zwany też Moherowem, bądź Rydzykogradem) — słynna siedziba Ojca Dyrektora i jego zwalczającego szatana Radia.

Toruń znany jest także w całym wszechświecie z powodu niewyczerpanych źródeł wód geotermalnych, które opatrznościowym zrządzeniem losu znajdują się zaledwie kilka kilometrów pod siedzibą najlepszej w kraju uczelniWyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej.

Oficjalne przeniesienie stolicy do Torunia jest planowane na 2008 rok, po ruchomieniu ogrzewania przyszłej siedziby rządu wodą ze źródeł geotermicznych. Jednak na skutek działań określonych sił nie została jeszcze zbudowana odpowiednia droga (obecna nie spełnia wymagań stawianych przez producenta samochodów Maybach), by przeprowadzka i transport wyposażenia głównych instytucji państwowych przebiegła sprawnie i bez zakłóceń.

Praktycznie jednak wszystkie najważniejsze państwowe decyzje zapadają w tym mieściepremier Wolski często przyjeżdża tam po wskazówki, jak ma rządzić i co ma jeszcze (oprócz WSI) zlikwidować. Jarosław musi się jednak spieszyć, żeby zdążyć przed Kononowiczem (główny rywal polityczny). Kononowicz obiecał bowiem w poprzednich wyborach, że gdy dojdzie do władzy, to zlikwiduje wszystko i niczego nie będzie. Obecny premier, chcąc przypodobać się wyborcom Kononowicza, stara się zlikwidować jak najwięcej znienawidzonych instytucji III RP. Warszawę, jako stolicę Wolski musi zlikwidować także dlatego, że w wyniku zmanipulowanych wyborów prezydentem tego miasta została osoba będąca jednym z liderów PO, znana z przestępczej działalności Hanna Gronkiewicz-Waltz (w środowiskach mafijnych znana pod pseudonimami "Bufetowa" lub "HGW").

Krainy geograficzne

W Wolsce występują dwie ważne krainy geograficzne:

Ze względu na gwałtowny i wszechstronny rozwój oraz mądre i sprawiedliwe zarządzanie przez Kniazia Przemysława, a w szczególności zrozbudowę infrastruktury komunikacyjnej (koleje i lotnictwo), szczególnego znaczenia nabiera Gosiewszczyzna, która już w najbliższym czasie zostanie modelowym Euroregionem.

Wielkopolska jest stosunkowo młodą krainą geograficzną — została ona proklamowana w styczniu 2007 r. w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej przez Ojca Narodu. Również ten region zyskuje ostatnio na znaczeniu, przede wszystkim w związku z niespotykanie efektywną działalnością wybitnej posłanki Partii, uwielbianej przez Naród Wielkiej Wolki, Nelly Rokity.

Pozostałe rejony i większe miasta Wolski (w szczególności Warszawa i Gdańsk) nie mają praktycznie żadnego znaczenia, co wynika z faktu, że zamieszkiwane są w większości przez godną najwyższej pogardy hołotę lub jej odmiany etniczne (jak na przykład warszawska hołota), bądź też prymitywne plemiona z grupy etnicznej Naskórkowy elektorat, opanowane przez struktury potężnego frontu, czy wreszcie zasiedlone przez hordy brutalnych liberałów, łupiących przy każdej sposobności biednych.

Należy mieć nadzieję, że jeszcze przed oddaniem władzy okupantom z PO, którzy w wyniku zmanipulowanych wyborów zdobyli większość w Sejmie, Wielki Reformator zdoła doprowadzić do końca swoje wielkie dzieło i dokończy reformę administracyjno-terytorialną Wolski. Zgodnie z genialnymi wizjami Ojca Narodu, dla przywrócenia IV RP niezbędne jest wykluczenie z Wolski kilku największych miast, o czym Geniusz Mazowsza poinformował w dniu 15.11.2007 w rozmowie z Jackiem Karnowskim w "Sygnałach Dnia":

Oznacza to, że na terytorium Wolski nie ma na pewno pięciu następujących miast: Warszawa, Łódź, Kraków, Wrocław, Poznań. Ważą się jeszcze losy Gdańska, ale związki tego miasta z Donaldu Tusku okażą się zapewne decydujące.

Pomimo coraz trudniejszej sytuacji Ojca Narodu wobec coraz liczniejszych i coraz bardziej brutalnych prowokacji liberalnych okupantów, nie zrezygnował on z ambitnych planów wysiedlenia z Wolski winnych porażki wyborczej miast. Dowodnie świadczy o tym deklaracja Wielkiego Brata, sformułowana w dniu 30.11.2007 na konferencji prasowej w Szczecinie:

Organa władzy

Plakat propagandowy z okresu wczesnej IV RP

Najwyższym (nie chodzi tu bynajmniej o wzrost) przedstawicielem państwa, zgodnie z konstytucją, jest Prezydent. Prezydent Wolski, obejmując swój urząd, nie składa już przysięgi przed parlamentem, tak jak to miało miejsce w III RP. Zamiast tego prezydent-elekt składa uroczysty meldunek prezesowi PiS, wypowiadając słowa:

Rozbiór Wolski

Dnia 21 października 2007 władze układu, wrogie media i lobby żydowskich homoseksualistów sfałszowały wybory, doprowadzając do "Pierwszego Rozbioru Wolski". Nasza wspaniała Ojczyzna zniknęła z mapy świata. Powstało Wolskie Państwo Podziemne. Od tego momentu Wolska stała się jednym z najbardziej osobliwych państw świata:

Strefa rekreacyjna dla mieszkańców Helu pod prezydenckim ogrodzeniem

Podziemny Rząd Wolski

Siedzibą Podziemnego Rządu Wolskiego proklamowano Juratę na Helu. Prezydent Wolski (czyt. IV RP) Lech Kaczyński postanowił skutecznie odgrodzić się od wrogów Wolski, budując potężne ogrodzenie wokół prezydenckiej twierdzy na Helu. Siatka stanie także na plaży oraz oszpeci kawał Zatoki Puckiej. Ogrodzenie będzie długie na trzy i pół kilometra, zbudowane na podmurówce, wysokie na dwa metry i zwieńczone kłębami drutu kolczastego. W wielu miejscach powstaną specjalne ekrany uniemożliwiające podglądanie przechadzającego się prezydenta. [3]

Według niepotwierdzonych doniesień, planuje się również przeniesienie prezydenckiego Szwadronu Jaszczompów na nowe lotnisko w Juracie, zaprojektowane przez najwybitniejszego wolskiego architekta.

Kolejną inwestycją, która ucieszy mieszkańców Helu, będzie nowoczesny szpital na wzór słynnej Mayo Clinic, wyspecjalizowany w leczeniu ciężkich chorób prezydenckich. Rzecznik rządu na wygnaniu zaprzeczył insynuacjom, że dyrektorem szpitala zostanie słynny doktor Mirosław G. [4]

Ze względów bezpieczeństwa przewidywana była również siedziba rezerwowa. Miał nią być Pałac Prezydencki w Warszawie. Niestety, w wyniku bezczelnego aktu terroryzmu w postaci sabotażu ze strony uzbrojonych w ciężki sprzęt zmilitaryzowanych bojówek MPRD, dowodzonych przez Hannę Gronkiewicz-Waltz (w kręgach mafijnych znanej jako "Bufetowa" vel "HGW"), wykorzystanie tej zapasowej lokalizacji dla sztabu ruchu oporu stało się niemożliwe.

Duchowy ojciec narodu rozmyśla nad losem Wolski po objęciu władzy przez okupantów

Ciekawostki

Choć na pierwszy rzut oka nie było to widoczne, na początku maja 2008 r. okazało się, że Wolska jest krajem nienormalnym i upośledzonym w stosunku do innych państw świata. Pomimo, że dokładne objawy tego upośledzenia nie zostały jeszcze precyzyjnie zdiagnozowane, wiadomym jest jednak, że nienormalność ta polega przede wszystkim na nieprzyznaniu kredytu ani jednej wolskiej godzinie.

To błyskotliwe rozpoznanie oraz zwięzłą charakterystykę głównego objawu nienormalności, przedstawił najbardziej kompetentny w tym zakresie specjalista, którego zły los zmusił do objęcia prezydentury tego nienormalnego kraju, Lech Kaczyński. Pan prezydent zechciał przedstawić swą budującą diagnozę w dniu 05.05.2008 w programie "Tomasz Lis na żywo" na antenie TVP2:

W zaistniałej sytuacji należy "wyrazić wyrazy najgorszego współczucia" prezydentowi, że musi męczyć się z nienormalnym krajem, przekazując jednocześnie wyrazy najgłębszego podziwu, że w poczuciu misji i ratowania umęczonej ojczyzny z rąk okupantów nie rezygnuje z tego trudu i w dalszym ciągu z poświęceniem stara się wprowadzać w życie tak bliskie sercom wszystkich Wolaków ideały PiSjanizmu i budowy IV RP.

Patrz też

Linki zewnętrzne