Heretyk

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop

Definicja

Heretyk - osoba próbująca wbrew zdrowemu rozsądkowi propagować wartości chrześcijańskie (jak np. miłość bliźniego) wbrew nauce Katolickiego Głosu w Twoim Domu (Radio Maryja) lub też, co gorsza, całkowicie niewierząca w Boga (apage Satanas!).

Sposoby i metody działania

Do głównych metod działania heretyków należy zawoalowana (lub - rzadziej spotykana - jawna) krytyka światłych idei przekazywanych przez Radio Maryja, a także ignorowanie nauk głoszonych przez ów kaganek oświaty, a nawet samego Ojca Dyrektora. Sztandarowym przykładem tej ostatniej metody działania jest skandaliczna postawa kardynała Zenona Grocholewskiego, który wypoczywając w okresie wakacyjnym 2006 roku w Ciechocinku (leżącym w bezpośrednim sąsiedztwie Torunia), zignorował uprzejme zaproszenia Radia do złożenia wizyty w jego siedzibie.

W obliczu wydarzeń z dnia 07.01.2007, kiedy to na podstawie nieistotnych, błahych powodów Watykan odwołał ingres abp. Stanisława Wielgusa, na głównego heretyka (tzw. herezjarchę) awansował papież Benedykt XVI. Przybyły na ingres kwiat polskiego katolicyzmu (przede wszystkim słuchacze Radia Maryja), żywiołowo zaprotestował przeciw tej skandalicznej i noszącej znamiona odstępstwa od prawdziwej wiary decyzji. Niegodnemu pasterzowi ze spontanicznym zaangażowaniem odśpiewano między innymi patriotyczną pieśń "Rotę", zawierającą wiele mówiący fragment "Nie będzie Niemiec pluł nam w twarz".

Walka z heretykami

Na szczęście w społeczeństwie wolskimwyróżniające się, także świeckie jednostki, które znajdują dość odwagi i patriotyzmu, aby protestować przeciwko postawie heretyków i głośno wytykać ich niecne postępki. Do osób takich w szczególności zaliczyć można byłego szefa Kancelarii Prezydenta, a obecnie jego doradcę, wybitnego patriotę i zasłużonego odnowiciela, Andrzeja Urbańskiego.

Wybitny ten Wolak jako jedyny ośmielił się zareagować na skandaliczną, inspirowaną przez określone siły wypowiedź czołowego heretyka, Kardynała Stanisława Dziwisza, który cynicznie podważał planowany przez PiS termin wyborów, mówiąc:

W odpowiedzi na ten niesłychany akt bezprzykładnej ingerencji w sprawy państwowe, ze strony powiązanej zapewne z wrogami narodu nieznacznej części hierarchii kościelnej (herezjarchii), w dniu 28.03.2006 Pan Urbański nie zawahał się przed kamerami TVN powiedzieć bez ogródek:

Ten wspaniały akt bezprzykładnej odwagi był zapewne jednym z czynników, które wpłynęły na czasowe usunięcie pana ministra z Kancelarii Prezydenta. Na szczęście ten poważny błąd został prędko przez Małego Księcia naprawiony.

Znani heretycy

Znani inkwizytorzy (młoty na heretyków)

Patrz też

Linki zewnętrzne