Zamach na demokrację

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop

Definicja

Zamach na demokrację - nowoczesny związek frazeologiczny nowomowy, oznaczający każde działanie podejmowane przez desygnowanych z ramienia liberalnych okupantów do rzekomej pracy w sejmie, marionetkowych posłów przestępczej Platformy Obywatelskiej lub też dowolnych innych funkcjonariuszy przestępczego reżimu okupacyjnego, które nie jest zgodne z jedynie słusznymi postulatami lub oczekiwaniami Partii.

Zakres pojęcia

We współczesnej wolskiej politologii z niewielkim uproszczeniem przyjmuje się, że w praktyce zamachem na demokrację jest:

Synonimy i wyrażenia bliskoznaczne

W praktyce wolskiej nowomowy funkcjonuje wiele terminów równoważnych, które w pełni oddają istotę brutalnego postępowania okupantów wobec elementów głęboko patriotycznych, reprezentowanych przez Partię. Najbardziej popularne z nich, to:

Geneza

Wyrażenie Z. n. d. zostało pierwszy raz użyte w kontekście cynicznych działań Platformy Obywatelskiej, która nie chciała dopuścić do ukonstytuowania się sejmowej komisji do spraw służb specjalnych w jedynie słusznym siedmioosobowym składzie.

Autorką omawianego terminu jest wybitna posłanka Partii, Małgorzata Sadurska, która w płomiennym wystąpieniu sejmowym w dniu 14.11.2007 odważnie oświadczyła:

Zainspirowani wypowiedzią posłanki inni wybitni liderzy i intelektualiści Partii twórczo rozwinęli jej ideę, rozwijając wyrażenie i formułując alternatywne związki frazeologiczne:

Uzasadnienie słusznego oburzenia patriotów z PiS

Dla zobrazowania cynicznej bezczelności liberalnych okupantów, którzy wbrew wypracowanej przez lata dobrej praktyce sejmowej, poważyli się zamachiwać na demokrację i forsować pięcioosobowy skład komisji, poniżej przedstawiono dane z poprzednich kadencji parlamentu.

Analiza poniższych informacji w sposób oczywiście oczywisty obnaża całą prawdę o cynicznym łamaniu prawnych i demokratycznych standardów, niespotykanie chamskim marginalizowaniu klubów opozycyjnych oraz bezwzględnym igraniu z bezpieczeństwem narodowym w imię wąskich, partykularnych interesów partyjnych.

Kadencja 1997-2001

Kadencja 2001-2005

Kadencja 2005-2007

Inne niespotykanie brutalne zamachy na demokrację i jej kluczowe instytucje

  1. Pozbawione jakichkolwiek podstaw wątpliwości okupacyjnego marszałka Sejmu, Bronisława Komorowskiego, czy poseł Jan Ołdakowski z Partii może łączyć swój mandat z funkcją dyrektora muzeum Powstania Warszawskiego. Te cyniczne i wyjątkowo perfidne działania zostały odważnie nagłośnione przez wybitnego intelektualistę Partii, Zbigniewa Girzyńskiego, na łamach "Naszego Dziennika" w dniu 13.11.2007:
  2. Brutalny zamach na najważniejszą z instytucji zapewniających ład demokratyczny w IV RP oraz kierującego nią Wielkiego Wolaka, Mariusza Kamińskiego. Zamach został wykryty w dniu 18.11.2007 podczas konferencji prasowej posła Partii Adama Hofmana:
  3. Cyniczne zasygnalizowanie możliwości podjęcia rozważań i dyskusji na temat ewentualnego połączenia Najwyższej Izby Kontroli i Centralnego Biura Antykorupcyjnego. O tym oburzającym fakcie poinformował w dniu 11.12.2007 na specjalnie zwołanej w Sejmie konferencji prasowej, wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Kontroli Państwowej, światły poseł Partii, Mariusz Błaszczak:
  4. Wredne plany ponownego upolitycznienia przez reżim Platfotmy Obywatelskiej z trudem odpolitycznionych przez Partię mediów publicznych. Zdradzieckie te plany zdemaskowane zostały w dniu 09.01.2008 przez Jarosława Kaczyńskiego w rozmowie z Jackiem Karnowskim w audycji "Sygnały Dnia" na antenie Polskiego Radia:
  5. Podjęcie w dniu 11.07.2008 przez opanowany przez Tymczasowy Rząd Okupacyjny Sejm brutalnej próby pozbawienia immunitetu poselskiego jednego najbardziej zasłużonych patriotów i budowniczych IV RP, wybitnego łowcy przestępców i aferzystów, Zbigniewa Ziobry. Prawdziwy cel tej bezczelnej i haniebnej akcji ujawnił błyskotliwie Jarosław Kaczyński na "zaimprowizowanej" konferencji prasowej na schodach Sejmu, odbytej po opuszczeniu przez posłów PiS sali posiedzeń Sejmu:
  6. Bezczelne uniemożliwianie przez siepaczy reżimu Najwyższemu Przedstawicielowi RP udania się w dniu 15.10.2008 do Brukseli na szczyt Unii Europejskiej:
  7. Oburzające wypełnianie przez Bronisława Komorowskiego (ros.: Бронислава Коморовсково, pseudonim operacyjny: "Gajowy") obowiązków prezydenta po katastrofie smoleńskiej, widziane oczami wybitnego Prawego Wolaka Jacka Kurskiego:
  8. Skandaliczne prześladowanie wybitnych dziennikarzy IV RP, takich jak Pospieszalski, Lichocka, Gargas czy Wildstein, polegające między innymi na usunięciu ich programów z ramówki TVP demaskuje Nasz Umiłowany Przywódca, Nowy Zbawiciel Wolski, niezłomny i charyzmatyczny, przypadkowo niedointernowany, Cudownie Ocalony Prezes-Premier-prawie Prezydent Jarosław (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmieniony-Kaczyński:
  9. Brutalny zamach na demokrację w wykonaniu Unii Europejskiej

Patrz też