Prezydent opiniuje

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop
W związku z tragiczną śmiercią Lecha Kaczyńskiego w katastrofie lotniczej polskiej delegacji na obchody 70. rocznicy Zbrodni Katyńskiej w dniu 10.04.2010, edycja eksponatu została zablokowana, a jego treść odpowiada stanowi na dzień 09.04.2010


Definicja procesowa

Odwołanie szefa CBA wymaga od premiera, zgodnie z ustawą o tej służbie specjalnej, zasięgnięcia, m.in., opinii prezydenta w tej sprawie. Ustawa nie precyzuje, ile czasu ma prezydent na podjęcie decyzji ani w jakiej formie może wyrazić swoją opinię.

Zawiązanie akcji tragifarsy - 2 października 2009

Na skutek afery hazardowej gubernator restaurowanej III RP - Donaldu Tusku - stwierdził bezczelnie, że utracił zaufanie do Pierwszego Czekisty IV RP - Mariusza Kamińskiego - i wszczął procedurę jego odwołania.

Kolegium ds. służb specjalnych (09.10.2009) i sejmowa komisja ds. służb specjalnych (08.10.2009), bezczelnie przyznają rację Donaldu Tusku.

Dylemat wagi państwowej: czy opinia ustna jest wiążąca, czy też musi być wyrażona na piśmie

PO et consortes twierdzą, że opinia ustna jest wiążąca

Według marszałka, Lech Kaczyński:

Wyważona reakcja Władysława Stasiaka stojącego na gruncie wykładni kancelaryjnej

Znakomity Szef Kancelarii Prezydenta zapowiedział, że opinia prezydenta w sprawie odwołania Mariusza Kamińskiego z funkcji szefa CBA zostanie przesłana Donaldu Tusku "bez zbędnej zwłoki", ponieważ prezydent zapowiedział już, że będzie to opinia negatywna.

wstyd o tym mówić, ale jak można nie wiedzieć!

Wyssane z palca opinie wykształciuchów z kręgów zbliżonych do prawniczych

Według rzekomych konstytucjonalistów bezprawnie mieniących się ekspertami, prezydent, zajmując stanowisko w jakiejkolwiek sprawie wagi państwowej, także w mediach, wyraża swoją wiążącą opinię, ponieważ jest osobą publiczną.

Nowa odmiana biegunki

W kręgach zbliżonych do medycznych mówi się, że histeryczne nawoływanie prezydenta do wyrażenia opinii w przedmiotowej sprawie, jest nową odmianą biegunki polizbońskiej (łac.: Diarrhoea Olisiposis), która odeszła do lamusa medycyny w dniu 10.10.2009, z chwilą podpisania przez Miłościwie Nam Chwilowo Obecnego i Niepoinformowanego Traktatu Lizbońskiego.

Bezstronna opinia Wielkiego Strażnika PiSorządnośći opublikowana dnia 14 października 2009 na portalu www.prezydent.pl

Patrz też

Linki zewnętrzne