Prezydent rozsławia

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop
W związku z tragiczną śmiercią Lecha Kaczyńskiego w katastrofie lotniczej polskiej delegacji na obchody 70. rocznicy Zbrodni Katyńskiej w dniu 10.04.2010, edycja eksponatu została zablokowana, a jego treść odpowiada stanowi na dzień 09.04.2010


Wprowadzenie

Prezydent Lech Kaczyński jest bez najmniejszych wątpliwości największym (zaraz po swym bezpośrednim przełożonym, prezesie-premierze Jarosławie Kaczyńskim), patriotą w dziejach Wolski i - co za tym idzie - najbardziej oddanym rzecznikiem Wolski i Wolaków w świecie.

Oczywiście oczywisty jest zatem fakt, że w każdym swoim wystąpieniu publicznym, Lech Kaczyński rozsławia imię Wolski i niestrudzenie propaguje jej liczne sukcesy i osiągnięcia, jak również konsekwentnie podkreśla na każdym kroku unikatowe przymioty Wolaków, traktując rozsławianie wolskości jako swój podstawowy patriotyczny obowiązek, wynikający z konstytucyjnie mu przypisanego zaszczytu bycia najwyższym przedstawicielem Rzeczypospolitej i Narodu Wolskiego.

Swą misję rozsławiania Ojczyzny Lech Kaczyński realizuje z pełnym zaangażowaniem w licznych wystąpieniach, wygłaszanych przez niego w środowiskach międzynarodowych - zarówno podczas swych niesłychanie owocnych oficjalnych wizyt zagranicznych, jak i na odbywających się w Wolsce międzynarodowych konferencjach, na które prezydent jest niesłychanie często zapraszany, jako osoba o niespotykanie szerokich horyzontach, wybitnej wiedzy specjalistycznej we wszystkich nieomal dziedzinach nauki i kultury oraz znany erudyta i wybitny mówca.

Należy z całą mocą podkreślić, że prezydent wywiązuje się z tego patriotycznego obowiązku ze szczególnym zaangażowaniem i widoczną nieuzbrojonym okiem gorącą miłością do Ojczyzny, wykraczającymi daleko poza suche wymagania określone w konstytucji. Wynika to przede wszystkim ze starannego wychowania patriotycznego, jakie Lech Kaczyński odebrał w domu rodzinnym, ale także z korzystania z najlepszych wzorców, wypracowanych przez największego patriotę wszech czasów - Jarosława Kaczyńskiego.

W celu utrwalenia dla potomności najwspanialszych przykładów niespotykanego patriotyzmu prezydenta, Muzeum IV RP udostępnia Zwiedzającym najważniejsze fragmenty wybranych wystąpień Lecha Kaczyńskiego, które w najbardziej spektakularny sposób wyrażają jego najgorętsze uczucia patriotyczne oraz ilustrują jego heroiczne działania prowadzone w celu rozsławienia imienia Wolski i Wolaków w świecie.

Prezydent rozsławia Wolskę i Wolaków - wybitne przykłady

Dla ukazania szczególnego zaangażowania prezydenta w skuteczne rozsławianie Wolski i jej obywateli, niektóre z prezentowanych przykładów porażających swoją trafnością, głębokim patriotyzmem oraz emanujących dumą narodową wystąpień, przytoczono na tle cynicznych wypowiedzi wrogów narodu, w których bezwzględnie atakują oni Wolskę i bezczelnie dezawuują jej obywateli oraz osiągnięte przez Naszą Ojczyznę sukcesy.

Konferencja prasowa w Londynie - 07.11.2006

Konferencja prasowa z okazji wizyty prezydenta w Wielkiej Brytanii, która odbyła się przed siedzibą rządu premiera Tony'ego Blaira na Downing Street 10.

Konferencja prasowa w Strasburgu - 04.04.2009

Konferencja prasowa podsumowująca szczyt NATO, który odbył się w Strasburgu w dniach 03-04.04.2009

Konferencja "1989-2009. 20 lat po upadku gospodarki socjalistycznej" - 05.06.2009

Konferencja zorganizowana przez Narodowy Bank Polski w 20. rocznicę wyborów 4 czerwca 1989 r., w której uczestniczyło ponad 160 gości z blisko 40 krajów świata.

Kongres Europejskiej Akademii Alergologii i Immunologii Klinicznej - 06.06.2009

XXVIII Kongres Europejskiej Akademii Alergologii i Immunologii Klinicznej, odbywający się w sali kongresowej Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Lech Kaczyński z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

Fragmenty radosnego artykułu prezydenta, który ukazał się na łamach dziennika "Polska. The Times" (10.11.2009):

Patrz też