ZPP

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop
Józef Stalin oraz...

ZPP - skrót pełnej nazwy dwóch niezwykle ważnych i absolutnie niepowiązanych ze sobą inicjatyw politycznych, realizowanych w Polsce oraz w Wolsce w XX i XXI wieku.

1. Związek Patriotów Polskich (ZPP) - organizacja polityczna, powołana w lutym 1943 przez komunistów polskich w ZSRR; narzędzie polityki Stalina w kwestii polskiej - przygotowywał warunki do przejęcia władzy przez komunistów w powojennej Polsce. [1]

2. Zespół Pracy Państwowej (ZPP) - inicjatywa polityczna, narzędzie polityki Jarosława Kaczyńskiego w kwestii wolskiej - ma przygotować warunki do przejęcia władzy przez PiS w wolnej od reżimu Donaldu Tusku Polsce.

Jego powstanie ogłosił w dniu 24.10.2009 osobiście Pan Prezes-premier Jarosław Kaczyński. Jest to kolejny wielki wkład brata Genialnego Językoznawcy w rozwój języka wolskiego i światowej polityki - w zdegenerowanych demokracjach Zachodu wynalazek ten nosi mylną nazwę gabinetu cieni.

Jarosław Kaczyński kieruje się jednak starowolską zasadąWolacy nie gęsi (ino kaczki) i swój język mają i stwierdza:

ZPP zostanie podzielony na razie na siedem sekcji, a "te z kolei na podsekcje, one jednak nie powstaną od razu, które będą mniej więcej odpowiadały resortom". W sekcjach znajdą się "osoby, które już kiedyś pracowały w naszym rządzie, albo są dobrymi parlamentarzystami lub ekspertami" co pozwala wierzyć, iż w Zespole Pracy Państwowej znajdą swe miejsce tacy fachowcy i reformatorzy jak Andrzej Lepper, Roman Giertych czy Tomasz Lipiec.

Komentarz anonimowego wykształciucha:

Wśród celów zespołu J. Kaczyński wymienił między innymi "przygotowywanie się do objęcia władzy, w tym także pracę nad potrzebnymi projektami ustaw, żeby szuflady były pełne".

W związku z planowanym kontratakiem wiadomych sił, eksperci gabin..., pfu ZPP, pozostaną niejawni, a Pan Prezes-premier nie obwieści "nazwisk ekspertów, bo mogą mieć kłopoty. Niestety, tak dzisiaj jest. Nie jest to dobra sytuacja. Jest to całkowicie niezgodne z regułami demokracji, ale nie możemy powiedzieć, że tak nie jest." [2].

Pozostaje życzyć nowej inicjatywie sukcesu, równego temu, jakim okazały się nie tylko PRL, ale także Przedczwarta RP oraz IV RP.

Skład zespołu i jego program ogłoszony w dniu 22.11.2009

Wprawdzie sekcji miało być siedem, ale nie wolno marnować talentów i dlatego jest ich osiem:

  1. Gęsicka Grażyna - gospodarka
  2. Gosiewski Edgar Przemysław - zmiany prawa, sprawy ustroju państwa
    • brak danych
  3. Jurgiel Krzysztof - rolnictwo i ochrona środowiska
  4. Kluzik-Rostkowska Joanna - sprawy społeczne i służba zdrowia
    • brak danych
  5. Legutko Ryszard - polityka zagraniczna
    • brak danych
  6. Natali-Świat Aleksandra - finanse
  7. Terlecki Ryszard - oświata, kultura i nauka
  8. Ziobro Zbigniew - resort sprawiedliwości i służby specjalne

Z okazji ogłoszenia składu ZPP, prezes Jarosław oświecił lud:

Kalendarium prac ZPP

Patrz też

Linki zewnętrzne