Ruch Przełomu Narodowego

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop

Ruch Przełomu Narodowego - oddolny ruch społeczny (nie partia polityczna!), którego założycielem i prezesem jest Jerzy Robert Nowak. Mimo iż RPN nie jest partią polityczną, członkowie kierownictwa nie wykluczają startu w wyborach parlamentarnych.

Organizacja została oficjalnie zarejestrowana w dniu 10.06.2008. W skład komitetu założycielskiego wchodzi 28 osób, w kilkudziesięciu ośrodkach pełnomocnicy tworzą struktury terenowe.

Ideę RPN krótko i zwięźle opisał sam wielki założyciel:

Geneza Ruchu

W obliczu śmiertelnego zagrożenia Ojczyzny, przed jakim stanęła ona po zwycięstwie wrogów narodu w zmanipulowanych wyborach 21.10.2007, a w szczególności wobec groźby ostatecznej ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego, którego jedynym celem jest przekształcenie Wolski w województwo w Unii Europejskiej, grupa patriotów skupionych wokół jednego z najwybitniejszych bojowników o prawdę, sprawiedliwość i niepodległość Wolski, Jerzego Roberta Nowaka, podjęła brawurową decyzję o powołaniu organizacji, która - nie bacząc na możliwość krwawych represji ze strony siepaczy reżimu Tusku i jego kamratów - może być jedynym ratunkiem dla umęczonej i niespotykanie zagrożonej Ojczyzny.

Dzielne to grono Wielkich Wolaków decyzję o powołaniu w ramach struktur Wolskiego Państwa Podziemnego Ruchu Przełomu Narodowego, podjęło już przed dniem niesłychanej zdrady narodowej, jaką było podjęcie przez opanowany przez okupantów Sejm hańbiącej decyzji o ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego.

Doniosłą informację o planach powołania tej zbawiennej dla Wolski struktury, ogłosił w dniu 15.03.2008 w bohaterskim oświadczeniu na łamach portalu dziennik.pl, sam Jerzy Robert Nowak, który jednocześnie przedstawił zarys jego zasad programowych, opartych na jakże drogich sercu każdego prawdziwego Wolaka podstawach:

Program i cele

Według deklaracji Jerzego Roberta Nowaka, Ruch opierać się ma na następujących założeniach programowych:

Patrz też

Linki zewnętrzne