Partia Regionów

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop

Partia Regionów - (ang.: the Very Local Party, niem.: ein Viertel Partei). Pierwowzór - tzw. lokalnie "Niebiescy" - istnieje pod identyczną nazwą na Ukrainie, a prze(wz)wodzi mu znany prosocjalny demokrata Wiktor Janukowycz.

Teraz każdy ma swoją i kwita!

Geneza

PR wydzieliła się w dniu 24.11.2007 z Samoobrony w wyniku refleksji po przegranych wyborach 21 października 2007 r.. Jak widać z zestawienia dat, dogłębna analiza sytuacji zakończona brawurową decyzją, zajęła niewiele ponad miesiąc.

Trud tworzenia

Po miesiącu utworzyłem!

Program

Podstawą programową jest brak w niej miejsca dla Reni Bond i Janusza Maksymiuka oraz zmęczenie odpowiadaniem na pytania związane z seksaferą i zbieraniem podpisów. Trudno oczekiwać, aby zagrożenie skutkami afery nie oburzało tych, którzy nie załapali się na jej przedrostek. Analogicznego zdania są ci, dla których Renata Beger podpisów nie zbierała.

Przejawem twórczego zastosowania zasady centralizmu demokratycznego obowiązującego w PZPR, jest przyjęte "koło decyzji" polegające na tym, że uchwały podjęte na kongresie będą realizować wybrane na nim władze w terenie, gdzie będą te decyzje zapadać.

Zgodnie z mistrzowsko opanowaną dialektyką stosowaną, rozłam jest działaniem na rzecz jedności, co jasno wykłada pan Filipek:

Członkowie - założyciele

Danuta Ho/ujarska zatroskanym i pełnym inteligencji wzrokiem ogarnia sytuację Wolski po klęsce wyborczej "Samoobrony"

Ojciec Założyciel i "spiker" - Krzysztof Filipek, uprzednio prawa ręka przewodniczącego Samoobrony.

Do grupy, która tworzy partię zaliczają się m.in. takie tuzy polityczne, jak: Andrzej Grzesik, Norbert Drozd, Józef Stępkowski, Bolesław Borysiuk, Danuta Hojarska, Lech Szymańczyk, Janusz Wójcik, Wiesław Marzec.

Wrogowie

"Endrju" Lepper - ośmiela się cynicznie twierdzić, że przyczyną "rozłowy" (odnowy połączonej z rozłamem), jest wstrzymanie wypłaty apanaży wynikające z upadku rządu IV RP. Nie odmawia sobie także pewnej Schadenfreude:

W kręgach zbliżonych do wykształciuchów, nowa partia określana jest mianem "ćwierćpartii", co ma sugerować stopień inteligencji jej członków.

Patrz też