Kroj Demokratyczny

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop

Kroj demokratyczny - tajemniczy artefakt, błyskotliwie wynaleziony przez Największego Wynalazcę, charakteryzujący się niespotykanie ciekawą właściwością, że może się w nim coś stać.

Radosną informację o swoim epokowym odkryciu, wraz z krótkim opisem jego skutków, Geniusz Mazowsza przedstawił w dniu 17.04.2007 w audycji "Sygnały Dnia" na antenie Polskiego Radia:

Jak wynika z pobieżnej już analizy wypowiedzi Wynalazcy K. d., stanie się w nim czegokolwiek może skutkować koniecznością ogłoszenia wyborów.

Choć Kroj demokratyczny nigdy nie został przez Wielkiego Wynalazcę lub jego współpracowników bezpośrednio zaprezentowany, to jednak istnienie tego przedmiotu, a tym samym niesłychanie niespotykany geniusz Geniusza Mazowsza, zostały w sposób oczywiście oczywisty potwierdzone, kiedy to - na skutek stania się czegoś w K. d. - w dniu 21.10.2007 musiały zostać przeprowadzone przedterminowe wybory.

Kroje niedemokartyczne

  1. Starszy Prawy Wolak podczas spotkania Jana Pospieszalskiego ze studentami na Uniwersytecie Zielonogórskim, na które nie przyszedł żaden student, sformułował homoseksualne kryterium demokracji (16.05.2011):

Bliższa charakterystyka prawidłowej demokratyczności Kroju

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społecznym, Nasz Umiłowany Przywódca, Nowy Zbawiciel Wolski, niezłomny i charyzmatyczny, przypadkowo niedointernowany, Cudownie Ocalony Prezes-Premier-prawie Prezydent Jarosław (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmieniony-Kaczyński, rozwinął nieco podaną wcześniej definicję, w szczególności formułując bardzo ważną i niespotykanie przydatną w warunkach ostrej walki o wolność umęczonej Ojczyzny, nową, choć całkowicie zgodną z intuicją wszystkich Prawych Wolaków, wykładnię prawdziwej demokratyczności Kroju, która występuje jedynie tam, gdzie patriotyczna opozycja może sobie wygrać wybory i przejąć władzę:

Z zaprezentowanej przez Ojca Narodu wykładni jednoznacznie wynika porażający i miażdżący dla reżimu okupacyjnego wniosek, że w Wolsce o prawdziwej demokratyczności mówić można jedynie w przypadku województwa podkarpackiego.

Patrz też