Prawi Polacy

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop

Prawi Polacy czyli PP (ang.: The only right Poles, fin.: Vain oikeiset Puolalaiset, niem.: die ausschlieslich gerechte Polen), nazywani też Prawdziwymi Polakami - reprezentująca ogólnonarodową większość grupa prawdziwych, wybitnych, ideowych patriotów, którzy do 10.04.2010, tzn. do czasu rozbicia się samolotu TU - 154 pod Smoleńskiem i śmierci prezydenta Lecha Kaczyńskiego musieli chodzić z opuszczoną głową. Nie jest do końca jasne, czy dlatego, aby śmiałym spojrzeniem nie obrazić głowy państwa, czy też dlatego, aby nie wydawać się wyższym od prezydenta.

W sensie lingwistycznym omawiane pojęcie jest antonimem niebywale użytecznego wyrażenia z repozytorium nowoczesnej nowomowy - zwrotu "Polityczne i medialne karły".

Próba egzegezy

Prezes Geniusz Mazowsza powtórzył w swym oświadczeniu, w którym uspokaja Naród, że weźmie udział w wyborach prezydenckich 2010 roku, odkrycie na miarę IV RP, dokonane przez Janusza Śniadka:

Tym samym ustanawiając, uświęcając i konsekrując nadzieję narodu oraz dowodząc niezbicie, iż zasady dualizmu kaczologicznegowiecznie żywe.

Jedynie słuszne poglądy i postawy charakteryzujące prawdziwego PP1)

Przykłady zachowań odróżniająco-dzielących, czyli prawdziwie polskich

Nie dość godni, aby przeżywać tragedię narodową opisani są w czwartej zwrotce "Pierwszej Brygady", którą po tragedii cytował publicysta arcykatolicki:

Nie chcemy już od was uznania, ni waszych mów, ni waszych łez
skończyły się dni kołatania do waszych serc, jebał was pies.

Wybitny poeta z Milanówka, Jarosław Marek Rymkiewicz napisał częstochowski wiersz pomagający zrozumieć podział na prawych i lewych Wolaków:

Dwie Polski – ta o której wiedzieli prorocy
I ta którą w objęcia bierze car północy
Dwie Polskijedna chce się podobać na świecie
I ta druga – ta którą wiozą na lawecie

Jedynie słuszne stanowisko pewnego PP w sprawie zawarcia pokoju z lewymi Wolakami:

"Pokój z wami, nigdy w życiu"

Prawidłowe podejście (wg innego PP) do autorytetów, bohaterów, książek i bigosu:

Prawość określona przez niezrównanego odnowiciela i wybitnego PP Jana Marię Rokitę:

Charakterystyka opisowa prawdziwego PP

Charakterystyka opisowa Lewego Wolaka - LW, zwanego także Kosmo-Polakiem - KP lub Karłem

Przykłady wybitnych dokonań PP

 1. "Solidarni 2010" - patriotyczno-manipulacyjno-masowy reportaż wybitnego PP - J. Pospieszalskiego
 2. "Ulotki w Warszawie" - krótka lista napiętnowanych, mieniących się elitą LW kolportowana 28.04.2010 z narażeniem życia w warunkach odradzającego się terroru okupantów przez anonimowych PP
 3. Portal tuskwatch:
 4. W czasie mszy w Katedrze Przemyskiej PP prałat Zbigniew Suchy w homilii powiedział:
 5. PP Arcybiskup ordynariusz kielecki Kazimierz Ryczan w trzeciomajowym kazaniu bezkompromisowo porównał sytuację w Wolsce do Białorusi, wziął w obronę redaktora TVP Jana Pospieszalskiego i wezwał do głosowania na "prezydenta Polski, który będzie służył narodowi, a nie pragmatyzmowi partii":
 6. "Ulotki we Wrocławiu" (niem.: Breslau) - PP, nie bacząc na krążących po wszystkich ulicach siepaczy okupantów, w dniu 13.05.2010 bohatersko rozkolportowali na rynku i w dzielnicy Krzyki wyjątkowo prawdziwą ulotkę, jednoznacznie stwierdzającą, że ojciec gubernatora Tymczasowego Rządu Okupacyjnego, niejakiego Donaldu Tusku, w wieku 9 lat ujawnił się we wrześniu 1939 roku jako Rottenführer SS, aby od tego momentu jawnie kontynuować eksterminację Wolaków, rozpoczętą już w kołysce. Dodatkowo genetyczni patrioci w tym samym druku udowodnili, że niejaki Bronisław Komorowski wiedział o katastrofie smoleńskiej na 2 godziny przed tym tragicznym wypadkiem, ponieważ orędzie marszałka Sejmu pojawiło się na stronie internetowej TVP Info 10 kwietnia już o 5:57 (samolot rozbił się o 08:41).
 7. W jedynie i głęboko słusznej reakcji na oburzające wystapienie osławionego żydofila, germanofila, rusofila i wolonofoba Władysława Bartoszewskiego, który w dniu 16.05.2010 poparł desygnaturę agenta Moskwy i WSI Bronisława Komorowskiego, jednocześnie kpiąc sobie z prezesa-premiera-przyszłego-prezydenta Jarosława Odmienionego-Kaczyńskiego i jego wiernego druha, Alika, Prawi Polacy zaczęli spontanicznie wysyłać do zdrajcy jedynie i głęboko słuszne listy. W pismach tych, w imieniu kilkudziesięciomilionowej rzeszy prawdziwych patriotów, Prawi Polacy protestowali przeciwko haniebnej postawie Bartoszewskiego i ostrzegali go przed możliwymi konsekwencjami jego oburzających czynów. Przy okazji należy jednoznacznie stwierdzić, że oczywiście oczywistym kłamstwem jest teza, jakoby listy te były anonimowe, gdyż pod miażdżącą większością z nich znajdowały się podpisy, na przykład "Prawdziwy patriota" lub "Prawdziwy Polak". Należy też wyrazić nadzieję, że rychłe wykonanie zapowiadanego w listach wyroku śmierci na Władysławie Bartoszewskim, stanie się bezpośrednim sygnałem do ogólnonarodowego powstania i ostatecznego rozwiązania kwestii platformerskiej, a być może nawet i żydowskiej. O determinacji i gotowości ciemiężonych przez okupantów Prawych Wolaków do największych nawet poświęceń dla Ojczyzny, świadczyć mogą zaprezentowane poniżej cytaty z ich odważnych listów:
 8. PP Katarzyna Gójska-Hejke na portalu niezależna.pl - 16.09.2010 - w związku z kradzieżą krzyża przez wrogów narodu sprzed Pałacu Prezydenckiego ta wybitna PiSjonarka, na codzień pracująca w "Gazecie Polskiej" nie mogła milczeć:
 9. PP Ksiądz prałat pułkownik Sławomir Żarski decyzją Komisarza ds. Demontażu Wojska Wolskiego został w dniu 02.12.2010 przeniesiony do rezerwy kadrowej MON w odwecie za odważne obnażenie prawdy kontekstowej o III RP w homilii wygłoszonej w dniu 11.11.2010 w obecności Wybranego-Przez-Nieporozumienie agenta WSI łże-prezydenta Bronisława-Fałszywego Hrabiego-Bydle-Komorowskiego (ros.: Брониславa Коморовсково, pseudonim operacyjny: "Gajowy"), który na miejscu zbeształ uczciwego PP:

PP w społecznym komitecie wyborczym Jarosława Kaczyńskiego

 1. Ewa Bem - piosenkarka
 2. Ernest Bryll - poeta
 3. Tomasz Burek - krytyk literacki
 4. Erazm Ciołek - fotograf
 5. Halina Frąckowiak - piosenkarka
 6. Marek Krajewski - pisarz
 7. Antonina Krzysztoń - piosenkarka
 8. Dorota Landon - aktorka
 9. Michał Lorenc - kompozytor
 10. Marek Nowakowski - pisarz
 11. Edward Opaliński - profesor
 12. Jan Pietrzak - kabareciarz
 13. Jerzy Zelnik - aktor

PP - ksiądz Stanisław Małkowski wygłasza dnia 10.04.2011 jedynie słuszną homilię do motocyklistów zebranych na Jasnej Górze

PP - Andrzej Zakrzewski z Ruchu Suwerenności Narodu Polskiego

Zasłynął happeningiem "Wykopmy Geremka z Powązek". W 67 rocznicę powstania warszawskiego dzierżył na cmentarzu powązkowskim transparent z retorycznym pytaniem "Kto zarobił na tej polskiej krwi" i sam sobie odpowiedział przez megafon [4]:

Skromne, ale wymowne działania anonimowych PP

 1. Wiadomości TVP 27.04.2010:
 2. Konwencja wyborcza Jarosława Geniusza-Kaczyńskiego na placu Teatralnym w Warszawie (22.05.2010):
 3. Procesja do Świątyni Opatrzności Bożej po zakończeniu uroczystości beatyfikacyjnych ks. Jerzego Popiełuszki obfitowała w anonimowe dokonania PP (06.06.2010)
 4. Na kwadrans przed Godziną "W" na cmentarzu niespodziewanie rozległy się owacje. Tak witano zmierzającego w kierunku pomnika Gloria Victis wypróbowanego przyjaciela Rosji, prezesa-premiera-prawie-prezydenta Jarosława Chwilowo-Odmienionego-Kaczyńskiego. Największą aktywność wykazywało około 200 osób w średnim wieku, które zajęły miejsca wzdłuż wejścia do sektora dla VIP-ów. Prowadzący uroczystość lektor poprosił zgromadzonych o godne zachowanie. Po chwili jednak znów rozległy się oklaski. Tym razem zebrał je Zbigniew Romaszewski. Kiedy zaś do pomnika podchodził prezydent elekt Bronisław Komorowski (ros.: Бронислава Коморовсково, pseudonim operacyjny: "Gajowy, najpierw ludzie zgromadzeni na cmentarzu bili nieśmiało brawa, ale potem słychać już było głównie buczenie i gwizdy. Najgłośniejsze dochodziły spod transparentu: "Komitetu Upamiętnienia Ofiar Obozu KL Warschau".
 5. Stołeczny Komitet Obrony Krzyża i Ruch 10 Kwietnia o - uzgodnionym między harcerzami, kurią i pałacem - przeniesieniu krzyża sprzed Pałacu Prezydenckiego do kościoła:
 6. PP Staziekspis na forum Wirtualnej Polski zagrzewa do walki słowami: "Załóżmy nasze moherowe berety i walczmy z siłami zła. Niech każdy przyniesie ze sobą 5-metrowy krzyż, będziemy walczyć. A jak przegramy, to na złość Tuskowi się ukrzyżujemy". [5]
 7. Internautka PP Matylda i inni na forum Wirtualnej Polski: "My prawdziwi polacy już mamy dosyć manipulacji i jątrzenia dzielenia Polski i wywoływania wojny polsko-polskiej"
 8. PP Tytus na forum Wirtualnej Polski: "Dziecko, dzięki tym babciom spod krzyża Polska istnieje. Nie dzięki fałszywym hrabiom i dziadkom w Wermachcie" - w odpowiedzi na wściekły atak lewego Wolaka (14.08.2010)
 9. Zebrani na Krakowskim Przedmieściu PP modlili się m.in. w intencji tych, którzy zginęli w katastrofie pod Smoleńskiem i "nie mają czci w postaci pomnika przed Pałacem". (17.09.2010)
 10. Przepełnieni słusznym oburzeniem wobec haniebnego przeniesienia krzyża spod Pałacu Prezydenckiego, PP w słusznym celu zdewastowali pomnik w Ossowie upamiętniający poległych w wojnie 1920 r. żołnierzy rosyjskich. Na mogile wypisano hasła "Bronek nie darujemy Ci usunięcia krzyża", "Katyń 2010". Wcześniej w tym samym miejscu aktywiści PiS protestowali przeciw uroczystości odsłonięcia, a na pomniku wymalowano czerwone gwiazdy.
  Na płocie rozwieszono patriotyczne plakaty, pomiędzy szczeble powtykano narodowe flagi powleczone kirem
 11. Jedynie słuszna odpowiedź na bezczelne pretensje niejakiej p.Joanny mieszkającej w kamienicy, w której mieszkał zamordowany w katastrofie smoleńskiej prezydęt wszech czasów, dokąd teraz pielgrzymują PP urządzając sobie mały ołtarzyk:
 12. Pomni świętego, patriotycznego obowiązku anonimowi Prawi Wolacy ustawili na Cmentarzu Partyzanckim w Kielcach krzyż ze zdjęciem pary prezydenckiej i jednoznacznym napisem: "Ś.P. Pamięci ofiarom tragicznie zmarłym k/Katynia w zamachu 10.04.2010" (01.11.2010)
 13. W ósmą miesięcznicę katastrofy smoleńskiej PP przybyli tłumnie pod Pałac Prezydencki niosąc własny krzyż i transparenty wskazujące, ze zamulanie katastrofy smoleńskiej i cyrkowe sztuczki gubernatoru Tusku i Wybranego-Przez-Nieporozumienie agenta WSI łże-prezydenta Bronisława-Fałszywego Hrabiego-Bydle-Komorowskiego (ros.: Брониславa Коморовсково, pseudonim operacyjny: "Gajowy") z niepodległością Wolski nie przejdą (10.12.2010):
 14. W dziewiątą miesięcznicę katastrofy smoleńskiej anonimowi PP dzierżyli pod Pałacem Prezydenckim jakże wymowny transparent:
10.04.2011 - przykłady zachowań patriotycznych na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie


 1. W trzynastą, okrągłą miesięcznicę katastrofy smoleńskiej anonimowi PP dzierżyli pod Pałacem Prezydenckim jakże wymowne transparenty [6]:
 2. Starszy PP podczas spotkania Jana Pospieszalskiego ze studentami na Uniwersytecie Zielonogórskim, na które nie przyszedł żaden student (16.05.2011) [7]:
 3. W czternastą, okrągłą miesięcznicę katastrofy smoleńskiej anonimowi PP dzierżyli pod Pałacem Prezydenckim jakże wymowne transparenty:
 1. Kurier firmy DB Schenker odmówił wejścia do siedziby wrocławskiego (niem: "Breslau") oddziału "Gazety Wybiórczej", tłumacząc to oczywiście oczywistymi "powodami ideologicznymi" (21.10.2016):
 2. Trzciana (woj. małopolskie) - wrogini narodu otrzymała pocztą jedynie słuszny bardzo elegancki list podpisany przez "Mieszkańców Gminy i Parafii" - autorzy listu jedynie słusznie "żądają kategorycznie natychmiast usunięcia Rafała Trzaskowskiego ze swojej posesji i domu" (05.07.2020)

Przypisy

1)  Przy opracowaniu rozdziałów 2-4 wykorzystano spostrzeżenia zawarte w artykule "Pokolenie PP" M.Janickiego i W.Władyki, "Polityka", nr 18, 01.05.2010, str. 16-18
2)  pełna formuła umieszczona na obrzeżu "Krzyża św. Benedykta" to litery: litery VRSNSMV – SMQLIVB - ”Vade Retro Satana, Numquam Suade Mihi Vana – Sunt Mala Quae Libas, Ipse Venena Bibas” (Idź precz szatanie, nie kuś mnie do próżności - Złe jest to co podsuwasz, sam pij truciznę) wg Wiki

Patrz też

Linki zewnętrzne