Warszawa

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop
Warszawa
Warszawa - miasto w centralnej Wolsce, stolica województwa mazowieckiego (według starego nazewnictwa krain geograficznych). W latach 1596 - 2005 stolica Wolski. Siedziba konstytucyjnych władz Wolski. Istotny ośrodek kulturalny, łże-naukowy, polityczny. Podkreślić należy widoczną utratę znaczenia Warszawy na rzecz Torunia, co związane jest ze stopniowym przenoszeniem stolicy (problem omówiony poniżej). Warszawa jest także świadkiem najważniejszych wydarzeń historii Wolski.

Spis treści

Kwestia stolicy - tak zwany problem stołeczny

Wraz z nastaniem IV RP postanowiono, iż należy się Wolakom nowa stolica. W 2008 roku planowano przeniesienie stolicy Wolski z Warszawy do Torunia. Jednak nie została zbudowana nawet droga, by przeprowadzka i transport wyposażenia głównych instytucji państwowych przebiegła sprawnie i bez zakłóceń. Zatem technicznie stolicą pozostaje Warszawa, jednakże to właśnie Toruń był do tej pory miejscem, gdzie zapadały strategiczne decyzje i to właśnie Toruń jest tym jedynym miastem, z którego rozchodzi się w Wolskę katolicki głos Narodu. Zasadniczym problemem związanym z tym zagadnieniem pozostaje nieuregulowany status Warszawy, przez co w wielu publikacjach (także w tych Muzealnych) pojawiają się błędy (patrz Dualizm kaczologiczny).

Jak wykazują najnowsze badania dr prof. mgr. Anny Rudzkiej Warszawą rządzi tzw. warszawka, łże-elita wykształciuchów, powstała po śmierci w Katyniu i Charkowie polskich oficerów. Według tych przekonujących danych, warszawka istnieje od przełomu maja i czerwca 1940 roku, co w pewnym sensie tłumaczy wystąpienie takich zjawisk, jak np. powstanie warszawskie lub marzec 1968.

Wielka megapowiatyzacja Warszawy

Ustawa-warszawska.jpg

31.01.2017 r. Partia złożyła projekt ustawy, wedle której do Warszawy mają zostać przyłączone 32 gminy - od Wieliszewa na północy po Górę Kalwarię na południu. Projekt ustawy złożył w Sejmie poseł Partii Jack "Gerymanderysta" Sasin. Przedstawia go jako cudownie ulepszony wariant ustawy metropolitalnej, który ma ułatwić współpracę Warszawy z okolicznymi gminami. Pomysł powstawał bez rozmowy z władzami stolicy. Poselska ścieżka zgłaszania ustaw – w przeciwieństwie np. do projektów rządowychnie wymaga na późniejszym etapie szerokich konsultacji.

Do powiatu nazywanego "miastem stołecznym Warszawa" wcielone zostałyby: Błonie, Brwinów, Góra Kalwaria, Grodzisk Mazowiecki, Halinów, Izabelin, Jabłonna, Józefów, Karczew, Kobyłka, Konstancin-Jeziorna, Legionowo, Lesznowola, Łomianki, Marki, Michałowice, Milanówek, Nadarzyn, Nieporęt, Otwock, Ożarów Mazowiecki, Piaseczno, Piastów, Pruszków, Raszyn, Stare Babice, Sulejówek, Wiązowna, Wieliszew, Wołomin, Ząbki oraz Zielonka.

Jedynie słuszny pomysł Partii przewiduje powołanie ogromnego powiatu, który utworzyłaby Warszawa (ok. 1,7 mln mieszkańców) wraz z 32 okolicznymi gminami (łącznie ok. 270 tys.). W 30 z 32 przyłączanych do Warszawy gmin w ostatnich wyborach do Sejmu wygrała Partia. Na liście do przyłączenia brakuje Podkowy Leśnej, gdzie wygrała osławiona PO. Zgodnie z projektem Podkowa byłaby enklawą oblaną ze wszystkich stron gminami włączonymi do Warszawy.

Powiększona Warszawa miałaby 50-osobową radę, w której po jednym przedstawicielu miałyby obecne podmiejskie gminy oraz warszawskie dzielnice. Gdyby powtórzyły się wyniki z ostatnich wyborów, to 40 z 50 miejsc dostałaby jedynie słusznie rządząca dziś w kraju Partia. Megapowiatem kierować ma prezydent Warszawy będący zarazem burmistrzem stolicy.

Jednym z celów ustawy jest rozbicie dzielnicowe Warszawy. Dzielnice miałyby pozycję znacznie silniejszą niż dziś, m.in. prezydent nie mógłby odmówić udzielenia pełnomocnictw burmistrzom, do których nie ma zaufania (robili tak i Lech Kaczyński, i Hanna Gronkiewicz-Waltz), spory kompetencyjne rozstrzygałyby zaś sądy administracyjne.

Wściekły atak porażonej olśniewającą prostotą koncepcji Partii radykalnej opozycji

Wybitny niegramotny metropolista Partii Jack "Gerymanderysta" Sasin o próbie dyskusji burmistrzów gmin dotkniętych wniesionym przez niego wiekopomnym projektem gerymanderyzacji stolicy w programie "Gość Wiadomości" TVP Info - 04.02.2017

Wybitny niegramotny metropolista Partii Jack "Gerymanderysta" Sasin na spotkaniu z mieszkańcami Ożarowa Mazowieckiego - 05.02.2017

Uliczne skutki megapowiatyzacji Warszawy

Kolejne fazy megapowiatyzacji Wolski, Europy i kosmosu

W wywiadzie w TVP Info sam Nasz Umiłowany Przywódca, Naczelnik Państwa Wolskiego, Dobry Pasterz i Nowy Zbawiciel Wolski, Obrońca Europy przed islamem, Wielki Higienista, niezłomny i charyzmatyczny, przypadkowo niedointernowany, Cudownie Ocalony Prezes-Premier-prawie Prezydent Jarosław (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmieniony-Kaczyński staje w obronie awanturujących się i wrogich wszytkiemu co wolskie mieszkańców warszawy i okolic - 08.02.2017

W wyniku cudu dialektycznego wybitny niegramotny metropolista Partii Jack "Gerymanderysta" Sasin osobiście odwołuje megapowiatyzację Warszawy - 22.04.2017

W programie "4 strony" w TVP Info, komentując forsowany dotąd przez Partię, a krytykowany przez gminy projekt ws. metropolii warszawskiej wybitny niegramotny metropolista Partii Jack "Gerymanderysta" Sasin raczył odwołać własny projekt:

W referendum przeprowadzonym w Legionowie ponad 90 proc. głosujących wypowiedziało się przeciwko pomysłom Partii. Zaplanowano już 12 kolejnych referendów ws. ustawy o metropolii warszawskiej: w maju w Nieporęcie i Konstancinie-Jeziornej, w czerwcu w Izabelinie, Piasecznie, Podkowie Leśnej, Michałowicach, Milanówku, Błoniach, Wieliszewie, Józefowie, Starych Babicach i Ożarowie Mazowieckim. 26 kwietnia decyzję w tej sprawie podejmą radni Lesznowoli. Pytania referendalne prawie we wszystkich gminach będą podobne:

Próba islamizacji Warszawy, tudzież laicyzacji Świąt Bożego Narodzenia by opanowany przez osławioną PO Ratusz

W dniu 6 grudnia 2018 r. wybitnie niegramotny czujny rewolucyjnie radny Partii Sebastian Kaleta wykrył na przystanku komunikacji miejskiej plakat rzekomo zapowiadający świąteczną iluminację na Pałacu Kultury, de facto bezczelnie propagujący islam za pieniądze jego toruńsko-katolickich mieszkańców:

Ciąg dalszy krucjaty wybitnie niegramotnego czujnego rewolucyjnie radnego Partii Sebastiana Kalety na Twitterze:

Lakoniczna odpowiedź Ratusza:

Wściekły atak przyłapanych na gorącym uczynku popleczników islamizacji restaurowanej IV RP

Tak zwany ruch miejski Miasto Jest Nasze zaczął masowo zamieszczać w komentarzach pod tweetem radnego herby miast, zawierające półksiężyc:

Inne wściekłe ataki:

Ludność

Grupą etniczną zamieszkującą Warszawę jest (w przeciwieństwie do "Ciemnego ludu" zamieszkującego resztę kraju), tzw. "hołota". Obwieściła to całemu światu lekko przygnębiona przegraną PiSu w wyborach 2007 działaczka Partii Anna Rudzka:

Warszawska Syrenka w nowym opakowaniu

Historia Warszawy


Warszawa jako stolica Polski była teatrem kluczowych wydarzeń w jej dziejach:

Atrakcje turystyczne Warszawy

Patrz też