Charyzma Jarosława

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop

Definicja

Jarosław sam na sam ze swoją charyzmą ...
... która zbudowana jest na sprawdzonych wzorcach

Charyzma Jarosława - ogół niebywale unikatowych cech Jarosława Kaczyńskiego, składających się na jego absolutny geniusz i w sposób oczywiście oczywisty predestynujących go do zajmowania dowolnych najwyższych stanowisk w Wolsce i na świecie, a w szczególności do co najmniej dożywotniego piastowania funkcji prezesa Wiodącej Siły Narodu.

Komponenty Charyzmy Jarosława

Na Ch. J. (nie czytać: ChuJ) składa się cały szereg drobniejszych elementów, które występują niekiedy pojedynczo u innych patriotycznie zorientowanych obywateli, jednakże ich unikatowe w skali świata, a faktycznie nadludzkie wprost nagromadzenie u jednej osoby, przesądza o jej wyjątkowości i przeznaczeniu do najwyższych zadań.

Elementami składowymi niesłychanej Ch. J. są w szczególności:

Odkrycie i szerokie rozpropagowanie Charyzmy Jarosława

Absolutnie kluczową rolę w naukowym opisaniu zjawiska Ch. J. i rozpropagowaniu wiedzy o nim wśród szerokich rzesz społeczeństwa, odegrał niewątpliwie znany ze swojej systematyczności i obiektywizmu badawczego, niesłychanej wiarygodności oraz najwyższych walorów moralnych, jeden z najwybitniejszych intelektualistów nurtu PiSjanistycznego, Jacek Kurski (pseudonim konspiracyjny: "Easy Rider").

Porażającym dowodem na wyjątkową kompetencję pana Kurskiego w zakresie Ch. J. oraz jego ogromny wkład w jej popularyzowanie, mogą być przedstawione poniżej fragmenty jego kanonicznych doniesień naukowych na ten temat:

 1. "Kategorycznie odcinam się od wypowiedzi Adama Bielana. Jakiekolwiek dywagacje na temat odejścia Jarosława Kaczyńskiego są pozbawione sensu, ponieważ PiS jest partią ufundowaną na jego autorytecie i pomyśle politycznym oraz charyzmatycznym przywództwie. W związku z tym, jakkolwiek PiS przeżywa trudny moment - jest już 16 miesięcy po wyborach i przewaga Platformy jest cały czas dosyć miażdżąca - to jednak wizja PiS bez Kaczyńskiego jest wizją zupełnego upadku PiS. Dywagacje Adama Bielana są przedwczesne" - Jacek Kurski w wywiadzie na łamach portalu dziennik.pl (07.01.2009)
 2. "Dywagacje na temat odejścia Jarosława Kaczyńskiego są pozbawione sensu, ponieważ PiS jest partią ufundowaną na jego autorytecie i pomyśle politycznym oraz charyzmatycznym przywództwie - Jacek Kurski w wywiadzie na łamach "Naszego Dziennika" (09.01.2009)
 3. "Absolutnie nie [ zmieniać ] lidera, dlatego że Prawo i Sprawiedliwość jest ufundowane na pomyśle politycznym, na projekcie politycznym i przede wszystkim na charyzmie Jarosława Kaczyńskiego" - Jacek Kurski w rozmowie z Konradem Piaseckim w audycji "Kontrwywiad" na antenie RMF FM (08.01.2009)
 4. "Prawo i Sprawiedliwość jest ufundowane na charyzmie i projekcie politycznym Jarosława Kaczyńskiego. Wszyscy to uznają i tak będzie przez kolejnych parę lat. W związku z czym takie pytanienieuprawnione, są klasycznym jątrzeniem, ale rozumiem pana i wybaczam panu" - Jacek Kurski w rozmowie z Konradem Piaseckim w audycji "Kontrwywiad" na antenie RMF FM (17.06.2009)
 5. "Prawo i Sprawiedliwość ufundowane jest na charyzmie i projekcie politycznym Jarosława Kaczyńskiego. Nie sądzę, by ktokolwiek stanął z nim w szranki. Swego następcę namaści za ileś lat sam Kaczyński i bardzo możliwe, że będzie to właśnie Zbigniew Ziobro" - Jacek Kurski odpowiadając na łamach "Wprost" na pytania internautów (31.08.2009)
 6. "Myślę, że przywództwo Jarosława Kaczyńskiego jest niekwestionowane, jest to partia ufundowana na rzeczywistej, a nie [...] na rzeczywistej, a nie urojonej charyzmie i autorytecie, i projekcie politycznym. [...] Ja kiedyś dokonałem tych spektakularnych przeliczeń. Tak. Młodzież wtedy w 2040 r. stanie w szranki" - Jacek Kurski w rozmowie z Agnieszką Burzyńską w audycji "Przesłuchanie" na antenie RMF FM (14.11.2009)
 7. "Wydaje mi się, że nawet jak będzie honorowym, to będzie realnym decydentem, dlatego, że jest to partia ufundowana na charyzmie, autorytecie i projekcie politycznym Jarosława Kaczyńskiego, w związku z czym nie chcę się wdawać w tego rodzaju dywagację, wydaje mi się to jednak dość fantasmagoryczne" - Jacek Kurski w rozmowie z Agnieszką Burzyńską w audycji "Przesłuchanie" na antenie RMF FM (04.09.2010)
 8. "[ Jarosław Kaczyński ] jako ojciec tego zwycięstwa i Zjednoczonej Prawicy ma do przypilnowania dobrą współpracę różnych ośrodków władzy, zaplecza prezydenckiego, rządu, Sejmu, Senatu, samej partii Prawo i Sprawiedliwość i koalicjantów. To wymaga charyzmy. Tym trenerem, selekcjonerem będzie Jarosław Kaczyński" - Jacek Kurski na antenie TVN 24 (25.06.2015)

Gwoli zachowania obiektywizmu oraz prawdy naukowej i historycznej, należy zaznaczyć, że w literaturze przedmiotu pojawiły się również pojedyncze doniesienia o Ch. J., pochodzące od innych wybitnych ekspertów, jakkolwiek stanowiły one zasadniczo jedynie powtórzenia lub rozwinięcia tez błyskotliwie sformułowanych przez Jacka Kurskiego:

 1. "Jeżeli sztabowcy Kwaśniewskiego liczyli przede wszystkim na to, że premier wystraszy się tego wyzwania, albo na to, iż taka medialna sieczka, którą przedstawia Aleksander Kwaśniewski przy tego rodzaju występach w zderzeniu z politykiem tak charyzmatycznym, tak wyrazistym i wiarygodnym poprzez swoją drogę życiową i konkretne dokonania, jakim jest Jarosław Kaczyński, że to im przyniesie profity - to ja tylko mogę zacierać ręce, bo jestem spokojny o tę debatę i o to, kto wyjdzie z niej zwycięsko" - Joachim Brudziński w wywiadzie na łamach "Naszego Dziennika" (25.09.2007)
 2. "To wybitny polityk na polskiej scenie politycznej, z ogromną charyzmą. Chcecie państwo wiedzieć, czy czułam żal? Tak czułam żal słuchając premiera, bo jest to jakaś niesprawiedliwość losu, że polityk tej miary nie ma szansy dokończyć swojego dzieła w tym momencie. Ale ja jestem optymistką, myślę, że je dokończy, bo taki jest interes Polski i taka jest racja stanu" - Anna Fotyga komentując wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego po ogłoszeniu wyników przedterminowych wyborów 2007 roku (21.10.2007)
 3. "Pod przywództwem w pełni przygotowanego do polityki i charyzmatycznego Jarosława Kaczyńskiego PiS odniesie wielki sukces" - Zbigniew Religa w nagranym przemówieniu do uczestników kongresu PiS (01.02.2009)
 4. "W PiS rola ludzi młodych, trzydziestolatków jest ogromna, większa niż w PO. Większa, niż sądziłem jako politolog. Ale nie zrobią nawet kroku bez charyzmatycznego lidera. Zbudowanie partii, która nie poradzi sobie bez jednego człowieka, to porażka. Byłaby to prawda, gdyby Jarosław Kaczyński wybierał się na emeryturę. Ale się nie wybiera" - Marek Migalski w wypowiedzi dla "Dziennika" (16.05.2009)
 5. "Ta partia to Jarosław Kaczyński, bez jego intelektu, wiedzy i charyzmy ona nie istnieje" - Hanna Foltyn-Kubicka do dziennikarzy przed Kongresem PiS (03.03.2010)
 6. "[...] ale tak naprawdę realnym politykiem, który ma charyzmę, który w sposób właściwy spoglądając w przyszłość i patrząc na polskie sprawy bardzo głęboko jest Jarosław Kaczyński" - wybitny poseł PiS Jarosław Zieliński w rozmowie z Moniką Olejnik (pseudonim operacyjny: "Stokrotka") w audycji Gość "Radia Zet" (07.05.2010)
 7. "Myślę, że to jest tak, że Jarosław Kaczyński zawsze był liderem i to w pełnym tego słowa znaczeniu, znaczy był takim przywódcą nie tylko charyzmatycznym w sensie, że potrafił przekonać do siebie polityków swoją osobowością, ale również też jest charyzmatyczny w kategoriach programowych, znaczy, że on ma naprawdę spójny pomysł na Polskę, opierający się na tym, co Polska przeżyła przez czasy PRL" - Paweł Poncyljusz w rozmowie z Moniką Olejnik (pseudonim operacyjny: "Stokrotka") w audycji "Gość Radia Zet" (10.05.2010)
 8. "Ale i Jarosław Kaczyński i świętej pamięci Lech Kaczyński, pani dobrze obu tych polityków zna również osobiście, to pani dobrze wie, że tą charyzmę obaj mieli i obaj, znaczy dzisiaj Jarosław Kaczyński ją ma" - ibidem
 9. "Oczywiście, że on ma charyzmę. Nie mógłbym powiedzieć, że Kaczyński jest wybitnym politykiem, gdyby tej charyzmy nie miał. On jest politykiem z krwi i kości od urodzenia" - Kazimierz Marcinkiewicz w wywiadzie dla onet.pl (14.05.2010)
 10. "Jarosław jest bardzo charyzmatycznym, ale wizję Polski ma taką samą jak Lech" - Nelly Rokita w rozmowie z portalem Wirtualna Polska (18.05.2010)
 11. "Jarosław Kaczyński jest tak twardą osobowością i tak charyzmatycznym przywódcą, że rzeczywiście zmienianie jego wizerunku nie może się udać" - Jarosław Sellin z "Polski Plus" na konferencji prasowej (06.09.2010)
 12. "Wszyscy wiedzą, że Jarosław Kaczyński jest przywódcą charyzmatycznym, który potrafi słuchać" - Nelly Rokita w wywiadzie dla portalu wp.pl (25.11.2010)
 13. "Jarosław Kaczyński jest charyzmatycznym liderem i przywódcą. Ja wolę stracić z Jarosławem Kaczyńskim, niż znaleźć z Joanną Kluzik-Rostkowską" - Joachim Brudziński w rozmowie z Moniką Olejnik (pseudonim operacyjny: "Stokrotka") w programie "Kropka nad i" na antenie TVN 24 (14.12.2010)
 14. "Nie ma drugiej tak charyzmatycznej osoby na polskiej scenie politycznej. Jarosław Kaczyński jest mężem stanu i autorytetem, i może być dla milionów Polaków autorytetem" - Joachim Brudziński w wywiadzie dla portalu onet.pl (19.12.2010)
 15. "Nikt w PiS nie obawia się Jarosława Kaczyńskiego, tylko większość uważa go za niekwestionowanego lidera. Jestem spokojny o kolejną kadencję Jarosława Kaczyńskiego, a do historii Polski przejdzie jako mąż stanu. Prezes PiS to wyjątkowo spokojny człowiek, mający dystans do siebie i poczucie humoru, ale to też charyzmatyczny przywódca i w Polsce jedyny w swoim rodzaju. Polacy też to rozumieją i 9 października zagłosują na PiS" - Joachim Brudziński w wywiadzie dla portalu onet.pl (29.09.2011)
 16. "Naprawdę jestem dumny z tego, co udało nam się zrobić przez te kilka ostatnich tygodni, bo pokazaliśmy PiS takie jakie jest, z dobrą ofertą programową i Jarosławem Kaczyńskim jako charyzmatycznym liderem polskiej prawicy" - Mariusz Kamiński do dziennikarzy po ogłoszeniu wyników wyborów (09.10.2011)
 17. "Tak, dlatego że uważam go za polityka, który - pomimo, że może być nawet wściekły na nas, na mnie czy na innych kolegów - to ma wyobraźnię, ma charyzmę i zdaje sobie sprawę, że od jego decyzji będzie bardzo wiele zależeć" - Tadeusz Cymański w wywiadzie dla portalu onet.pl oraz w audycji "Przesłuchanie" na antenie RMF FM (29.10.2011)
 18. "Daję słowo honoru, że do niczego nie aspiruję i nigdzie się nie wybieram. Proszę nie odbierać tego w kategoriach krygowania się, ale przywództwo może sprawować tylko ktoś, kto ma charyzmę, a tu sprawa jest jasna: Jarosław Kaczyński ją ma, a Joachim Brudzińskinie" - Joachim Brudziński w rozmowie z "Newsweekiem" (04.05.2014)

Praktyczne zastosowanie Charyzmy Jarosława

Dzięki charyzmie Jarosława sąd uznał, że może on kandydować na prezydenta

Jak wykazuje drobiazgowa analiza dotychczasowych doniesień naukowych dotyczących Ch. J., znajduje ona co prawda jedno tylko zastosowanie praktyczne - fundowanie Partii, ale dla każdego logicznie myślącego patrioty porażająco jasne jest, że zastosowanie to jest niesłychanie istotne dla zachowania bytu narodowego Wolski, a tym samym dalszego istnienia IV RP.

Obserwując ciągły harmonijny rozwój badań nad PiSjanizmem w ogóle, a nad dokonaniami i przymiotami Ojca Narodu w szczególności, należy wyrazić graniczącą z pewnością nadzieję, że już w najbliższej przyszłości okaże się, że Ch. J. znajdzie również szerokie zastosowanie do fundowania także innych rzeczy, niż Partia.

Patrz też