Złotówka Tak

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop

Wspaniała inicjatywa patriotyczna

Grosze Też Tak!

Złotówka Tak (właściwie: Komitet Obrony Złotego - Złotówka Tak) - utworzony 16.09.2008 z inicjatywy europosłów LPR Sylwestra Chruszcza, Bogdana Pęka i Dariusza Grabowskiego ośrodek oporu przeciw zdradzieckim planom wprowadzenia w Wolsce euro zamiast złotówki.

Poparcie ze strony najwybitniejszych ekonomistów

Jarosław Kaczyński

Tej jakże cennej inicjatywie prawdziwych patriotów poparcia udzielił Jarosław Kaczyński. Były premier stwierdził, że nie uważa za dobry pomysł, aby euro w Polsce było już w 2011 r., jak chciałby Donald Tusk. Zdaniem szefa PiS, wprowadzić euro można dopiero za 15-20 lat:

Porażający wzrost kosztów utrzymania po wprowadzeniu euro (źródło: Raport NBP, str. 29)

Jarosław Kaczyński nie ustaje w swych staraniach o uchronienie najbiedniejszych przed stratami, pochylając się z troską nie tylko nad kwotą 300 zł, ale też nie lekceważąc nawet 240 zł. Podczas spotkania z mieszkańcami Zielonej Góry (22.09.2008) przekonywał, że nie warto rezygnować ze złotówki:

Nie chcąc jednakowoż dekonspirować i narażać na zemstę i szykany wybitnego i głęboko patriotycznego autora porażających i obnażających prawdziwe intencje okupantów obliczeń, pytany w dniu 24.09.2008 przez Jacka Karnowskiego w audycji "Sygnały Dnia" na antenie Polskiego Radia o ich źródło, Przywódca Państwa Podziemnego z niespotykaną mądrością i przenikliwością właściwą jedynie najwybitniejszym mężom stanu, oznajmił:

Choć dla zabezpieczenia swoich źródeł informacji przed krwawymi represjami, Jarosław Kaczyński nie mógł powiedzieć tego wprost, to oczywiście oczywiste jest, że informację tę powziąć musiał z prasy przyjaznej Narodowi.

Równie godną naśladowania niezłomną postawę pełnej dyskrecji konspiracyjnej zachował rzecznik PiS, poseł Mariusz Kamiński, który pytany o to, skąd Jarosław Kaczyński wziął takie wyliczenia, odpowiedział:

Konsekwentnie i ten wybitny konspirator nie chciał jednak powiedzieć, o których ekspertów chodziło.

Na ten akt niesłychanej troski o najbiedniejszych natychmiast zareagował znany finansista, sowiecki agent i prominentny członek Układu, Dariusz Rosati, który w dniu 23.09.2008 bezczelnie oznajmił:

Lech Kaczyński

  1. 24.10.2008 - "Są również problemy, na przykład deprecjacja złotówki, co może wiązać się z większymi ratami kredytu. To może być nauczką, żeby brać pożyczki w walucie, jaka obowiązuje w Polsce, czyli w złotówce" - do dziennikarzy po spotkaniu z przedstawicielami środowisk finansowych
  2. 30.10.2008 - "Zawsze byłem zwolennikiem tego, żeby dopóki waluta polska obowiązuje, w niej brać kredyty" - w przemówieniu do ludu podczas wizyty w Wierzchosławicach w ramach Wielkiego Tournee
  3. 30.10.2008 - "Trzeba powiedzieć obywatelom, że wprowadzenie euro może doprowadzić do 10-15-procentowego spadku ich realnych dochodów" - ibidem

Marek Jurek

Ważki głos w dyskusji na temat wprowadzenia w Wolsce euro znalazł się na łamach "Naszego Dziennika", gdzie wybitny ekonomista Marek Jurek w swoim artykule "Rozwój czy euro" (22.09.2008) stwierdził m.in.:

Jacek Kurski

Patrz też

Linki zewnętrzne