Prezes jest tylko jeden

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop
Jesteswielki.jpg

Wprowadzenie

W mrocznych czasach zniewolenia Wolski pod krwawym jarzmem liberałów z Tymczasowego Rządu Okupacyjnego, znakomita większość mediów, w szczególności tych finansowanych przez kapitał niemiecki oraz sponsorowanych przez Prorosyjskie lobby, usłużnie kolaboruje z reżimem, starając się nagłaśniać jego rzekome sukcesy, głęboko ukrywać jego jawnie antywolskie działania i prowokacje, a także deprecjonować zasługi i osiągnięcia największych patriotów i przywódców Ruchu Oporu.

Obiektem najbardziej niewybrednych wściekłych ataków oraz wybuchów bulgocącej nienawiści, jest w szczególności premier Najlepszego Rządu w Dziejach Wolski, sam Ojciec i Największy Przywódca Narodu, Jarosław Kaczyński, w którym określone siły dostrzegają największe zagrożenie dla swych przestępczych planów wymazania Wolski z mapy świata i definitywnego zlikwidowania IV RP.

Z tego też powodu osoba Jarosława Kaczyńskiego traktowana jest przez wrogie media bez należnej estymy, zaś jego przeszłe dokonaniastarannie zaciemniane. Wrogowie narodu bezczelnie podważają także niesłychane kompetencje Jarosława Kaczyńskiego do zajmowania najbardziej odpowiedzialnych stanowisk w służbie dla umęczonej Ojczyzny.

Kwestionowanie przywództwa Ojca Narodu

W ramach takich cynicznych działań dywersyjnych, sterowane przez pijarowców Tymczasowego Rządu Okupacyjnego ośrodki walki ideologicznej, usiłują bezustannie siać wątpliwości i zwątpienie w szeregach Ruchu Oporu, kolportując niespotykanie kłamliwe informacje o spadku zaufania do Ojca Narodu i rzekomych głosach twierdzących, że przyczyną niewystarczająco wysokich i niedostatecznie lawinowo rosnących notowań sondażowych PiS może być osoba Jarosława Kaczyńskiego na czele partii.

Rozsiewając takie oburzające informacje, agenci reżimu i pijarowcy PO, usiłują sprowokować zupełnie bezcelową i w sposób oczywiście oczywisty szkodliwą dla Wolski dyskusję nad przywództwem Ruchu Oporu. Według ściśle tajnych planów, pracowywanych z pewnością z pomocą rosyjskich i niemieckich ekspertów od dywersji ideologicznej, dyskusja taka doprowadzić miałaby do usunięcia Jarosława Kaczyńskiego z funkcji prezesa PiS i w konsekwencji do rozłamu oraz całkowitej marginalizacji Ruchu Oporu, co niewątpliwie umożliwiłoby określonym siłom dokończenie zbrodniczego procesu całkowitego zwojewódczenia Wolski i ostatecznego wymazania jej z mapy świata.

Nie da się niestety ukryć, że nachalna i wszechobecna propaganda oddziałuje w pewnym stopniu nawet na najwybitniejszych i najbardziej zasłużonych bojowników Ruchu Oporu, którzy w rzadkich i krótkich momentach słabości ulegają wymyślnym prowokacjom i manipulacjom wrogich dziennikarzy, wspominając w swoich wypowiedziach o zupełnie abstrakcyjnym i w sposób oczywiście oczywisty szkodliwym dla Wolski rozliczaniu Ojca Narodu z wyników wyborczych PiS.

Przykładem takiej niespodziewanej chwilowej utraty czujności i spowodowanego nią zupełnie nieodpowiedzialnego wystąpienia medialnego, może być wypowiedź niesłychanie skądinąd zasłużonego weterana Ruchu Oporu, rzecznika PiS Adama Bielana, który w dniu 07.01.2009 w audycji "Gość Radia Zet" dał się zmanipulować znanej agentce Układu Monice Olejnik (pseudonim operacyjny: "Stokrotka") i zupełnie bezpodstawnie stwierdził:

Odważne działania utrwalające jedność i przywództwo Ruchu Oporu

Wazelina.jpg

Na szczęście bezczelnie sprowokowana przez agentkę "Stokrotkę" niefortunna wypowiedź Adama Bielana, spotkała się z natychmiastową jedynie słuszną reakcją prawdziwych patriotów, którzy - dając jednoznacznie odpór kłamliwym sugestiom, że w PiS kiedykolwiek potrzebna będzie jakakolwiek dyskusja na temat przywództwa - przypomnieli zarówno panu Bielanowi, jak i całemu społeczeństwu, że jedynym dożywotnim prezesem PiS może być tylko i wyłącznie Jarosław Kaczyński.

Najlepszą ilustracją tej jedynie słusznej i głęboko patriotycznej postawy grupy bojowników Ruchu Oporu, mogą być ich wypowiedzi w reakcji na obrzydliwą prowokację "redaktor Stokrotki", jak również na późniejsze bezczelne próby tak zwanego "rozliczania" Największego z Wolaków za rzekome porażki.

Warto przy okazji zwrócić uwagę, że w niektórych z tych przepełnionych głębokim patriotyzmem i autentyczną troską o dobrą przyszłość Wolski wypowiedzi, zawarto precyzyjne ramy czasowe przywództwa Jarosława Kaczyńskiego, który niewątpliwie stać będzie na czele Wiodącej Siły Narodu co najmniej do 2040 roku:

 1. "Kategorycznie odcinam się od wypowiedzi Adama Bielana. Jakiekolwiek dywagacje na temat odejścia Jarosława Kaczyńskiego są pozbawione sensu, ponieważ PiS jest partią ufundowaną na jego autorytecie i pomyśle politycznym oraz charyzmatycznym przywództwie. W związku z tym, jakkolwiek PiS przeżywa trudny moment - jest już 16 miesięcy po wyborach i przewaga Platformy jest cały czas dosyć miażdżąca - to jednak wizja PiS bez Kaczyńskiego jest wizją zupełnego upadku PiS. Dywagacje Adama Bielanaprzedwczesne" - Jacek Kurski w wywiadzie na łamach portalu dziennik.pl (07.01.2009)
 2. "Dzisiaj taki wariant jest kompletnie nierealny, bo jest to jedyne możliwe spoiwo ideowe i polityczne Prawa i Sprawiedliwości" - ibidem
 3. "W związku z tym, jakkolwiek Kaczyńscy są obaj obiektem wściekłego ataku i wręcz ustawionej mody czy kultury obciachu i ikonami obciachu przypisywanemu PiS, to nie ma PiS-u bez Kaczyńskich" - ibidem
 4. "Adam Bielan tylko żartował. Przecież nie ma PiS-u bez obecnego lidera. O Jarosława Kaczyńskiego jestem spokojna" - Jolanta Szczypińska dla portalu dziennik.pl (07.01.2009)
 5. "Tak naprawdę Jarosław Kaczyński to mózg intelektualny, człowiek który ma koncepcję partii prawicowej opartej na standartach partii konserwatywnej, która jednak nie zapomina o zasadzie solidaryzmu. A więc widzi potrzeby obywateli mających prawo oczekiwać pomocy od państwa i uczestniczyć w tym, co to państwo dzięki rozwojowi gospodarczemu zyskuje" - Zbigniew Wassermann w wypowiedzi dla portalu dziennik.pl (08.01.2009)
 6. "Nie, to [ przywództwo Jarosława Kaczyńskiego ] gwarancja, że ta partia będzie stabilna; że nie utworzą się ośrodki, które mogłyby stanowić siłę odśrodkową. To zresztą kwestia uczciwości: ktoś miał pomysł napartię i po wielu trudnych doświadczeniach oraz po zapłaceniu ogromnej ceny jest liderem - to zrozumiałe" - ibidem
 7. "Tylko to nie jest kwestia, że to jest akurat Jarosław - konkretny, tak wyglądający człowiek, który potrafił nas skrzyknąć. Chodzi o to, że jest to identyfikacja celu tej partii i pomysłu na rozwiązywanie problemów państwa. Tego się nie da rozdzielić. I nie chodzi tu o sympatie personalne, przywiązanie do osoby, lecz o akceptację tego, co ta osoba chce w Polsce zrobić. Na dzisiaj nie widzę nikogo innego, kto mógłby odegrać taką rolę" - ibidem
 8. "Absolutnie nie [ zmieniać ] lidera, dlatego że Prawo i Sprawiedliwość jest ufundowane na pomyśle politycznym, na projekcie politycznym i przede wszystkim na charyzmie Jarosława Kaczyńskiego" - Jacek Kurski w rozmowie z Konradem Piaseckim w audycji "Kontrwywiad" na antenie RMF FM (08.01.2009)
 9. "Dywagacje na temat odejścia Jarosława Kaczyńskiego są pozbawione sensu, ponieważ PiS jest partią ufundowaną na jego autorytecie i pomyśle politycznym oraz charyzmatycznym przywództwie" - Jacek Kurski w wywiadzie na łamach "Naszego Dziennika" (09.01.2009)
 10. "[...] a muszę powiedzieć, że tą wielką zaletą dla Prawa i Sprawiedliwości jest przywództwo pana prezesa Kaczyńskiego, silne przywództwo powodujące, że dzisiaj prawica ma jednolitą reprezentację polityczną" - Przemysław Edgar Gosiewski w rozmowie z Jackiem Karnowskim w audycji "Sygnały Dnia" na antenie Polskiego Radia (22.01.2009)
 11. "PiS-u wtedy już nie będzie. To jest właśnie odpowiedź po linii naszej partii" - Jan Dziedziczak, były rzecznik rządu Jarosława Kaczyńskiego, odpowiadając na łamach "Polska. The Times" na pytanie, jak będzie wyglądał PiS bez Jarosława Kaczyńskiego (20.03.2009)
 12. "To dowodzi, że Jarosław Kaczyński jest największym atutem partii" - Adam Bielan do dziennikarzy, komentując wyniki sondażu wskazujące, że PiS zyskałby 7 punków procentowych poparcia, gdyby zmienił szefa z Jarosława Kaczyńskiego na Zbigniewa Ziobrę (26.03.2009)
 13. "Żeby być liderem, trzeba mieć w sobie coś takiego, że jak wchodzi się do pokoju, to od razu wiadomo, że wszedł kierownik. Jarosław Kaczyński to ma, u Zbigniewa Ziobry, przy całej sympatii, tego nie zauważyłam" - posłanka Joanna Kluzik-Rostkowska w wypowiedzi dla "Gazety Wyborczej" (27.03.2009)
 14. Fragment wywiadu Adama Bielana dla "Newsweeka" (30.03.2009):
 15. "Z wielu opinii osób analizujących scenę polityczną można wysnuć jeden wniosek - Prawo i Sprawiedliwość bez Jarosława Kaczyńskiego bardzo szybko pogrążyłoby się w chaosie. W tej chwili nie ma innej osoby, która spajałaby partię zwłaszcza w tak trudnym okresie. A więc życzenie zmiany lidera to tak naprawdę najprostsza droga do tego, żeby Prawo i Sprawiedliwość straciło możliwość wygrywania wyborów. Ja wierzę, że za dwa lata Jarosław Kaczyński ponownie zostanie premierem" - wybitny intelektualista PiS Tomasz Dudziński w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" (20.04.2009)
 16. "Naturalnym liderem i kandydatem na premiera jest Jarosław Kaczyński. Wszelkie próby zmiany tego stanu rzeczy skazują partię na marginalizację" - wybitny autorytet moralny Adam Lipiński dla "Polska. The Times" (09.06.2009)
 17. "Po pierwsze Jarosław Kaczyński donikąd się nie wybiera i bezapelacyjnie wygra każdy konkurs w Prawie i Sprawiedliwości" - Elżbieta Jakubiak w rozmowie z Moniką Olejnik (pseudonim operacyjny: "Stokrotka") w audycji "Gość Radia Zet" (09.06.2009)
 18. "Kadencja prezesa Kaczyńskiego kończy się w 2010 roku. Wierzę, że po kongresie, za rok w pani gazecie ukaże się tytuł: Jarosław Kaczyński wybrany ponownie prezesem PiS. Może nawet pani o tym napisze" - Adam Bielan w wywiadzie dla "Polska. The Times" (09.06.2009)
 19. "W PiS nie ma ludzi, którzy by kwestionowali pozycję Jarosława Kaczyńskiego" - Zbigniew Ziobro na konferencji prasowej (10.09.2009)
 20. "Nie będzie żadnej awantury. PiS to przede wszystkim Jarosław Kaczyński" - Joachim Brudziński w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" (10.06.2009)
 21. "Bez przywództwa Jarosława Kaczyńskiego PiS przestanie istnieć. Jeżeli więc ktoś mówi, że może być inaczej to znaczy, że chce powrotu smuty lat 90-tych" - szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Aleksander Szczygło, w audycji "Siódmy Dzień Tygodnia" na antenie "Radia Zet" (14.06.2009)
 22. "Prawo i Sprawiedliwość jest ufundowane na charyzmie i projekcie politycznym Jarosława Kaczyńskiego. Wszyscy to uznają i tak będzie przez kolejnych parę lat. W związku z czym takie pytanienieuprawnione, są klasycznym jątrzeniem, ale rozumiem pana i wybaczam panu" - Jacek Kurski w rozmowie z Konradem Piaseckim w audycji "Kontrwywiad" na antenie RMF FM (17.06.2009)
 23. "Polsce potrzebna jest taka partia, którą kieruje Jarosław Kaczyński, i która to partia jest w stanie stworzyć realną alternatywę wobec rządów Platformy Obywatelskiej, bo te Polsce szkodzą" - Zbigniew Girzyński w rozmowie z Moniką Olejnik (pseudonim operacyjny: "Stokrotka") w audycji "Gość Radia Zet" (19.06.2009)
 24. [...] "bo ja muszę powiedzieć panu i państwu, że dzięki panu Jarosławowi Kaczyńskiemu została zjednoczona prawica w Polsce. [...] dzisiaj PiS jest główną partią prawicową, partią, która rządziła, która dzisiaj jest główną opozycją, która niedługo ponownie wróci do władzy, a to jest wszystko zasługa pana premiera Jarosława Kaczyńskiego, bo jego przywództwo doprowadziło do zjednoczenia na prawicy. [...] silny PiS, tak jak jest obecnie, pod przywództwem pana premiera Jarosława Kaczyńskiego jest w stanie zwyciężyć w najbliższych wyborach" - Przemysław Edgar Gosiewski w rozmowie z Wiesławem Molakiem i Henrykiem Szrubarzem w audycji "Sygnały Dnia" na antenie Polskiego Radia (26.06.2009)
 25. "Kaczyński jest stworzony do tego by zwyciężać. Dlatego nie zostanie odsunięty od władzy w partii, bo wszyscy wiedzą, że jest on gwarantem naszej jedności i przyszłego powrotu do władzy. Odejdzie wtedy, kiedy sam uzna to za właściwe, gdy dojdzie do wniosku, że to jest w danym momencie najlepsze dla Polski oraz PiS. I wtedy oczywiście wskaże swojego następcę" - Artur Górski w wywiadzie dla "Naszego Dziennika" (15.07.2009)
 26. "Prawo i Sprawiedliwość ufundowane jest na charyzmie i projekcie politycznym Jarosława Kaczyńskiego. Nie sądzę, by ktokolwiek stanął z nim w szranki. Swego następcę namaści za ileś lat sam Kaczyński i bardzo możliwe, że będzie to właśnie Zbigniew Ziobro" - Jacek Kurski odpowiadając na łamach "Wprost" na pytania internautów (31.08.2009)
 27. "Myślę, że przywództwo Jarosława Kaczyńskiego jest niekwestionowane, jest to partia ufundowana na rzeczywistej, a nie [...] na rzeczywistej, a nie urojonej charyzmie i autorytecie, i projekcie politycznym. [...] Ja kiedyś dokonałem tych spektakularnych przeliczeń. Tak. Młodzież wtedy w 2040 r. stanie w szranki" - Jacek Kurski w rozmowie z Agnieszką Burzyńską w audycji "Przesłuchanie" na antenie RMF FM (14.11.2009)
 28. "Najbardziej przenikliwym politykiem w Polsce jest Jarosław Kaczyński i będzie stał na czele PiS jeszcze bardzo długo. [...] PiS pod kierownictwem Jarosława Kaczyńskiego jest wiarygodny i odważny" - Krzysztof Putra na konferencji prasowej (05.12.2009)
 29. "Ustąpienie prezesa Kaczyńskiego nie wchodzi w ogóle w rachubę, gdyż oznaczałoby to rozpad Prawa i Sprawiedliwości. Prezes Kaczyński jest siłą, która jednoczy te wszystkie środowiska polityczne i cieszy się powszechnym poparciem" - wybitny autorytet moralny Adam Lipiński, w wywiadzie na łamach "Naszego Dziennika" (21.12.2009)
 30. "PiS to partia Jarosława Kaczyńskiego. Zostało zbudowane na jego autorytecie, nie na dyktaturze. Zdecydowana większość ludzi jest w PiS ze względu na Kaczyńskiego, tak jak ja. Gdyby go nie było, to pewnie mnie nie byłoby w PiS. Jego pozycja nie jest zagrożona. Ci wszyscy, którzy mówią, że ktoś chciałby podnieść rękę na Jarosława Kaczyńskiego muszą wiedzieć, że Jacek Kurski murękę odrąbie. Sądzę, że podobnie zachowałby się Ziobro" - Jacek Kurski w rozmowie z Agnieszką Sopińską na portalu dziennik.pl (12.01.2010)
 31. "Jarosław Kaczyński będzie wybrany dużą większością głosów. Nie będzie żadnych rewelacji. Tu jest wszystko oczywiste" - Jacek Kurski do dziennikarzy o wyborach prezesa PiS (26.02.2010)
 32. "Jak rządziliśmy, także nikt nie jest winny temu... nie jest wolny od błędów, nominacje personalne typu minister Kaczmarek to na pewno były błędy, prezes zresztą o tym mówi, ale summa summarum to jest lider partii, bez którego Prawa i Sprawiedliwości by nie było i bez którego nie byłoby szansy na zwycięstwo w wyborach" - Adam Hofman w rozmowie z Krzysztofem Grzesiowskim w audycji "Sygnały Dnia" na antenie Polskiego Radia (01.03.2010)
 33. "[ Jarosław Kaczyński ] To jedyny lider, który jest w stanie poprowadzić PiS do zwycięstwa" - Marek Migalski w wywiadzie na stronie www.dziennik.pl (02.03.2010)
 34. "Liderem PiS może być tylko Jarosław Kaczyński" - ibidem
 35. "Nie ma PiS bez Jarosława Kaczyńskiego i tylko on ma szansę poprowadzić ugrupowanie do zwycięstwa. Tylko on może zrealizować program PiS i przeciwstawić się krwiożerczemu liberalizmowi, który opanowuje Polskę" - Jolanta Szczypińska do dziennikarzy przed Kongresem PiS (03.03.2010)
 36. "Ta partia to Jarosław Kaczyński, bez jego intelektu, wiedzy i charyzmy ona nie istnieje" - Hanna Foltyn-Kubicka do dziennikarzy przed Kongresem PiS (03.03.2010)
 37. "[...] sądzę, że Prawo i Sprawiedliwość jest poważną siłą polityczną, ma bardzo sprawnego, dobrego szefa, człowieka niezwykle przenikliwego, mówię o prezesie partii, który ponownie zapewne zostanie wybrany w ten weekend prezesem" - Krzysztof Putra w rozmowie z Moniką Olejnik (pseudonim operacyjny: "Stokrotka") w audycji "Gość Radia Zet" (04.03.2010)
 38. "Tylko on [ Jarosław Kaczyński ] jest w stanie poprowadzić Polskę do 2020 roku i zrobić z niej dobrze rozwinięty i prosperujący kraj" - Adam Hofman na antenie TVN 24 (06.03.2010)
 39. "W jego polu widzenia są wszystkie obszary życia społecznego, gospodarczego. Myśli o Polsce, o patriotyzmie. To niezwykle sprawny, inteligentny, nowoczesny i przewidujący polityk" - Marek Jońca, delegat na kongres PiS z Sandomierza do dziennikarzy w Poznaniu (06.03.2010)
 40. "PiS Jarosława Kaczyńskiego wymaga pracy od ludzi i od narodu - to daje sukces państwu. Inne partie nie wymagają" - Roman Dragan, delegat na kongres PiS z Sandomierza do dziennikarzy w Poznaniu (06.03.2010)
 41. "[ Prawo i Sprawiedliwość ] to partia ufundowana na autorytecie, charyzmie i projekcie politycznym Jarosława Kaczyńskiego" - Jacek Kurski do dziennikarzy w Poznaniu (06.03.2010)
 42. "Nie sądzę, żeby był jakikolwiek inny kandydat niż Jarosław Kaczyński, bo jest to partia uformowana na jego osobowości, na jego intelekcie, na jego projekcie politycznym i takim niekwestionowanym autorytecie" - Jacek Kurski w rozmowie z Zuzanną Dąbrowską w audycji "Sygnały Dnia" na antenie Polskiego Radia (06.03.2010)
 43. "Tylko Jarosław Kaczyński jest w stanie w sensie organizacyjnym i instytucjonalnym utrzymać spójność partii" - Marek Migalski do dziennikarzy w Poznaniu (06.03.2010)
 44. "Jarosław Kaczyński to mózg, kostruktor programów, kierunków, podejmowanych działań politycznych w Prawie i Sprawiedliwości. Widać jak na tym piekielnie trudnym rynku politycznym mocno cały czas stoi. To jest najlepszy dowód na to, że ten sposób sprawowania polityki jest słuszny" - Zbigniew Wassermann do dziennikarzy w Poznaniu (06.03.2010)
 45. "Jarosław Kaczyński to człowiek, który jest politycznym wizjonerem, jedynym w polskiej czołówce politycznej" - Ryszard Terlecki do dziennikarzy w Poznaniu (06.03.2010)
 46. "Jeśli chodzi o samego Jarosława Kaczyńskiego, to nikt nie ma wątpliwości, że on jak nikt nadaje się na prezesa partii" - Paweł Poncyljusz w rozmowie z Konradem Piaseckim w audycji "Kontrwywiad" na antenie RMF FM (08.03.2010)
 47. "Myślę, że autorytet Jarosława Kaczyńskiego jest nie do pokonania" - ibidem
 48. "Moim zdaniem Prawo i Sprawiedliwość bez Jarosława Kaczyńskiego rozpadnie się na dwie-trzy frakcje i to powiedzmy sobie uczciwie. Więc dzisiaj Jarosław Kaczyński jest tym gwarantem spójności Prawa i Sprawiedliwości" - ibidem
 49. "Tylko, że no mógł się zgłosić każdy, procedury są proste, tylko że jest oczywiste, że nikt nie miał szans z Jarosławem Kaczyńskim, bo Jarosław Kaczyński jest niekwestionowanym dziś liderem Prawa i Sprawiedliwości" - Adam Hofman w rozmowie z Moniką Olejnik (pseudonim operacyjny: "Stokrotka") w audycji "Gość Radia Zet" (10.03.2010)
 50. "Ja myślę, że Jarosław Kaczyński jest dzisiaj spoiwem dla wielu środowisk zgromadzonych w Prawie i Sprawiedliwości, bez niego tak naprawdę ta partia byłaby niepartią" - Paweł Poncyljusz w rozmowie z Krzysztofem Grzesiowskim w audycji "Sygnały Dnia" na antenie Polskiego Radia (17.03.2010)
 51. "Kaczyński jest gwarantem spójności Prawa i Sprawiedliwości. Śmiem twierdzić, że jeśli nie Jarosław Kaczyński, to z PiS zrobiłyby się 3 - 4 partie, które miałyby minimalne oddziaływanie na realną politykę. Jarosław Kaczyński jest naszym atutem, aktywem, którego - broń Boże - nie można stracić. Bo stracimy wtedy Prawo i Sprawiedliwość" - Paweł Poncyljusz w rozmowie z Dominiką Wielowiejską w audycji "Poranek Radia TOK FM" (17.03.2010)
 52. "My mamy prawdziwe przywództwo, które nie jest kwestionowane i państwo chcecie żebyśmy na siłę je zakwestionowali" - Elżbieta Jakubiak w rozmowie z Moniką Olejnik (pseudonim operacyjny: "Stokrotka") w audycji "Gość Radia Zet" (18.03.2010)
 53. "Znaczy, Jarosław Kaczyński jest dzisiaj liderem i jest spoiwem Prawa i Sprawiedliwości" - Paweł Poncyljusz w rozmowie z Moniką Olejnik (pseudonim operacyjny: "Stokrotka") w audycji "Gość Radia Zet" (29.03.2010)
 54. "Myślę, że to jest tak, że Jarosław Kaczyński zawsze był liderem i to w pełnym tego słowa znaczeniu, znaczy był takim przywódcą nie tylko charyzmatycznym w sensie, że potrafił przekonać do siebie polityków swoją osobowością, ale również też jest charyzmatyczny w kategoriach programowych, znaczy, że on ma naprawdę spójny pomysł na Polskę, opierający się na tym, co Polska przeżyła przez czasy PRL" - Paweł Poncyljusz w rozmowie z Moniką Olejnik (pseudonim operacyjny: "Stokrotka") w audycji "Gość Radia Zet" (10.05.2010)
 55. "Jest, jest najlepszym prezesem PiS i nie ma konkurencji jeśli chodzi o przywództwo dzisiaj, ja żałuję, że nie ma konkurencji" - Elżbieta Jakubiak w rozmowie z Moniką Olejnik (pseudonim operacyjny: "Stokrotka") w audycji "Gość Radia Zet" (02.09.2010)
 56. "Jarosław Kaczyński jest realnym liderem i na pewno jeszcze poprowadzi naszą partię do kolejnych i nie jednych wyborów" - Jacek Kurski w rozmowie z Agnieszką Burzyńską w audycji "Przesłuchanie" na antenie RMF FM (04.09.2010)
 57. "Myślę, że jest bardzo sprawnym politykiem i cieszę się, że jest na czele Prawa i Sprawiedliwości, mam nadzieję, że długo jeszcze na czele Prawa i Sprawiedliwości będzie stał, z tego względu, że pozostali liderzy naszego ugrupowania, czy też osoby, które mogłyby w jakiejś tam perspektywie go zastąpić jeszcze chyba dzisiaj nie są do tego wystarczająco przygotowani" - Zbigniew Girzyński w rozmowie z Moniką Olejnik (pseudonim operacyjny: "Stokrotka") w audycji "Gość Radia Zet" (06.09.2010)
 58. "Nie wyobrażam sobie na czele PiS nikogo innego niż Jarosław Kaczyński. Prezes PiS ma tak duży autorytet w partii i w społeczeństwie, że zastąpienie go nie wydaje mi się możliwe" - Zbigniew Romaszewski w wywiadzie dla portalu onet.pl (12.09.2010)
 59. "Nie wyobrażam sobie, żeby w tej chwili była mowa o następcy Jarosława Kaczyńskiego lub zmianie prezesa PiS. Jest Jarosław Kaczyński i koniec, kropka. [...] Prezes PiS ma przed sobą długie lata rządzenia partią. Trzymajmy się tego, co jest, bo jest bardzo dobrze" - Beata Kempa w wywiadzie dla portalu onet.pl (03.10.2010)
 60. "Nie, [ słaby wynik w wyborach samorządowych nie może podważyć pozycji Jarosława Kaczyńskiego ] bo Jarosław Kaczyński jest pewnym prezesem do 2014 roku" - Paweł Poncyljusz w rozmowie z Konradem Piaseckim w audycji "Kontrwywiad" na antenie RMF FM (18.10.2010)
 61. "Jarosław Kaczyński to jedyny lider partii parlamentarnej, który poddał się pod osąd kongresu i został ponownie prezesem. I będzie nim przez najbliższe lata" - Adam Hofman w audycji "Fullkontakt" na antenie radia TOK FM (02.11.2010) [1]
 62. "Spekulacje mediów [ o ustąpieniu prezesa PiS z funkcji ] są zupełnie nieuprawnione ponieważ mandat Jarosława Kaczyńskiego jako Prezesa PiS upływa dopiero w 2014 roku" - szef klubu parlamentarnego PiS Mariusz Błaszczak w oświadczeniu dla mediów (02.11.2010)
 63. "Ta partia jest ufundowana na Kaczyńskim, w związku z tym atakowanie lidera czy stwierdzenie, że lider nie jest liderem, jest po prostu nonsensowne" - Jacek Kurski do dziennikarzy w Gdańsku (10.11.2010)
 64. "Pani redaktor, to jest podgrzewanie tematu zupełnie zbędne. Pan prezes Jarosław Kaczyński jest prezesem Prawa i Sprawiedliwości i będzie nim co najmniej do końca kadencji, zupełnie oczywiste" - wybitny poseł PiS Jarosław Zielieński w rozmowie z Moniką Olejnik (pseudonim operacyjny: "Stokrotka") w audycji "Gość Radia Zet" (01.12.2010)
 65. "Siłą PiS-u jest jej lider. Nasi wyborcy głosują na PiS Jarosława Kaczyńskiego. Wierzę, że z Jarosławem Kaczyńskim na czele idziemy, by przejąć odpowiedzialność za kraj" - Joachim Brudziński w wywiadzie dla portalu onet.pl (19.12.2010)
 66. "Bez względu na wynik, po wyborach nie będzie pytań o przywództwo Jarosława Kaczyńskiego w PiS. Jesteśmy cierpliwi" - Jacek Kurski na antenie RMF FM (12.09.2011)
 67. "Naturalnym liderem i niekwestionowanym kandydatem na premiera jest Jarosław Kaczyński. To oczywista oczywistość" - Joachim Brudziński w Poranku Radia TOK FM (15.09.2011)
 68. "PiS jest silny jak nigdy dotąd, a Jarosław Kaczyński jest największą wartością partii. Zmiana prezesa partii byłaby niezrozumiała i jeżeli miałaby nastąpić, to stanie się tak w normalnym procesie statutowym partii. Jarosław Kaczyński jest niekwestionowanym przywódcą PiS i nikt nie myśli o zmianie prezesa" - Joachim Brudziński w wywiadzie dla portalu onet.pl (29.09.2011)
 69. "Nikt w PiS nie obawia się Jarosława Kaczyńskiego, tylko większość uważa go za niekwestionowanego lidera. Jestem spokojny o kolejną kadencję Jarosława Kaczyńskiego, a do historii Polski przejdzie jako mąż stanu. Prezes PiS to wyjątkowo spokojny człowiek, mający dystans do siebie i poczucie humoru, ale to też charyzmatyczny przywódca i w Polsce jedyny w swoim rodzaju. Polacy też to rozumieją i 9 października zagłosują na PiS" - Joachim Brudziński, ibidem
 70. "Nie ma dziś lepszego przywództwa dla opozycji od Jarosława Kaczyńskiego" - Adam Hofman podczas wieczoru wyborczego antenie TVP (09.10.2011)
 71. "Niekwestionowanym, jedynym liderem jest Jarosław Kaczyński. Wokół niego będziemy budować dalsze działania PiS" - Tomasz Poręba do dziennikarzy podczas wieczoru wyborczego w siedzibie PiS (09.10.2011)
 72. "Ten mecz nasza drużyna przegrała, ale na pewno nie zmienimy kapitana drużyny i jesteśmy przekonani, że z tym kapitanem następny mecz wygramy" - Richard Henry Czarnecki do dziennikarzy po ogłoszeniu wyników wyborów (09.10.2011)
 73. "Prawo i Sprawiedliwość bez Jarosława Kaczyńskiego po prostu nie funkcjonuje i tyle. Dzisiaj największą siłą PiS jest jej lider. Nie wymienia się lidera w trakcie bardzo trudnych lat, które - wszystko na to wskazuje - przed nami" - Joachim Brudziński do dziennikarzy po ogłoszeniu wyników wyborów (09.10.2011)
 74. "PiS to Jarosław Kaczyński. Na pewno to nie jest moment, żeby szukać przyczyn takiego, a nie innego wyniku. Przeprowadziliśmy dobrą, profesjonalną kampanię wyborczą, naprawdę jestem dumny z tego, co udało nam się zrobić przez te kilka ostatnich tygodni, bo pokazaliśmy PiS takie jakie jest, z dobrą ofertą programową i Jarosławem Kaczyńskim jako charyzmatycznym liderem polskiej prawicy" - Mariusz Kamiński do dziennikarzy po ogłoszeniu wyników wyborów (09.10.2011)
 75. "PiS ma się bardzo dobrze, Jarosław Kaczyński jako lider ma się bardzo dobrze" - Joachim Brudziński w rozmowie z Agnieszką Kublik na portalu wyborcza.pl (10.10.2011)
 76. "Takiej kwestii [ zmiany prezesa PiS ] nie ma" - Mariusz Błaszczak do dziennikarzy przed posiedzeniem sztabu Ruchu Oporu (10.10.2011)
 77. "Jarosław Kaczyński jest twórcą naszego ugrupowania, który ma tak duży autorytet w naszej partii, że takie rozwiązanie [ zmiana prezesa ] jest nierealne" - Adam Lipiński w wywiadzie na łamach "Super Expressu" (11.10.2007)
 78. "PiS to Jarosław Kaczyński. On jednoczy partię. Bez niego PiS rozpadłby się na kilka ugrupowań" - Mariusz Kamiński na antenie TVN 24 (14.10.2011)
 79. "Jarosław Kaczyński jest liderem niekwestionowanym, który nas łączy. [...] Jest wiele środowisk niechętnych PiS-owi, które suflują taką decyzję, które bardzo by chciały, żeby PiS się rozłamał, żeby zakwestionować pozycję Jarosława Kaczyńskiego. Nie ma takiej atmosfery w PiS" - pierwszy czekista IV RP Mariusz Kamiński na antenie Polsat News (14.10.2011)
 80. "Na pewno nie będzie zmiany prezesa w partii, bo bez Kaczyńskiego PiS się rozsypie. On wie, że może jeszcze wygrać wybory" - Jadwiga Staniszkis w wywiadzie dla portalu onet.pl (16.10.2011)
 81. "Nie, ja jestem w partii, której szefem jest Jarosław Kaczyński i w takiej partii chcę być i w takiej partii chcę pracować. [...] Ja jestem w jednej partii ze Zbigniewem Ziobro, ja go bardzo szanuję, jak wielu innych działaczy tej partii, ale szefem tej partii i niekwestionowanym liderem jest Jarosław Kaczyński. [...] ale ja jestem w partii Jarosława Kaczyńskiego" - Małgorzata Gosiewska w rozmowie z Moniką Olejnik (pseudonim operacyjny: "Stokrotka") w audycji "Gość Radia Zet" (18.10.2011)
 82. "A więc jedność, niekwestionowana pozycja prezesa Jarosława Kaczyńskiego, ale też konieczność korekty wewnętrznej" - Zbigniew Ziobro w wywiadzie dla "Naszego Dziennika" (24.10.2011)
 83. "Po pierwsze, Paweł Poncyljusz mówił o "Sulejówku dla Jarosława Kaczyńskiego", a ja nie słyszałem, aby ktoś teraz kwestionował prezesurę lub jego silną pozycję" - ibidem
 84. "Dzisiaj priorytetem jest jedność, liderem Jarosław Kaczyński - musimy jednak wyciągać wnioski z przegranych" - ibidem
 85. "Zgadzam się ze Zbigniewem Ziobro, że PiS potrzebuje nowego otwarcia oraz modernizacji, oczywiście pod przywództwem Prezesa Jarosława Kaczyńskiego" - Arkadiusz Mularczyk w wywiadzie dla onet.pl (26.10.2011)
 86. "Nikt nie chce podziału partii, ani zmiany prezesa. Jarosław Kaczyński jest i powinien być w dalszym ciągu szefem partii, ale dyskusja w partii jest potrzebna" - ibidem
 87. "PiS to jest Jarosław Kaczyński, nikt nie podważa jego zasług, tego, co zrobił do tej pory" - Andrzej Dera w rozmowie z dziennikarzami w Sejmie (26.10.2011)
 88. "Taką wizję zwycięstwa zarysowałem. Może doprowadzić PiS, w 2015 roku, pod przywództwem Jarosława Kaczyńskiego do zwycięstwa" - Zbigniew Ziobro na antenie TVP 1 (26.10.2011)
 89. "Pozycja prezesa jest niezagrożona. Demokratyzacja, jak pani dobrze wie, zawsze zakłada swobodny wybór. Ale nie ma najmniejszych wątpliwości, że gdyby taki temat postawić, to prezes wygrywa w cuglach" - Tadeusz Cymański w wywiadzie dla portalu onet.pl (29.10.2011)
 90. "Kaczyński jest niekwestionowanym liderem PiS. To bardzo doświadczony polityk, jeden z najwybitniejszych w ostatnich czasach w Polsce. Nikt nie kwestionuje jego pozycji. To jedyny lider i przywódca PiS" - Arkadiusz Mularczyk w wywiadzie dla "Super Expressu" (29.10.2011)
 91. "Zatem, żeby wygrywać trzeba samemu się zmienić. Dla dobra Prawa i Sprawiedliwości i pod przywództwem Jarosława Kaczyńskiego. Ot i wszystko" - Jacek Kurski w wywiadzie dla portalu onet.pl (31.10.2011)
 92. "Nie oznacza to wszakże woli tworzenia nowej partii, a jedynie troskę o poprawę kondycji Prawa i Sprawiedliwości pod obecnym przywództwem. PiS to po pierwsze jedność, po drugie Kaczyński, po trzecie korekta w celu odniesienia zwycięstwa" - ibidem
 93. "Wszystkie powyższe projekty chciały od początku budować odrębną nową formację polityczną albo kwestionowały przywództwo Jarosława Kaczyńskiego, a niekiedy jedno i drugie naraz. My nigdy nie kwestionowaliśmy przywództwa Jarosława Kaczyńskiego i nigdy nie proponowaliśmy nowej formacji. Jesteśmy patriotami Prawa i Sprawiedliwości" - ibidem
 94. "Mnie interesuje PiS, który umiał zwyciężać i zmieniać kraj a to oznacza PiS zarówno Kaczyńskiego, jak i Ziobry" - ibidem
 95. "Błędem byłoby milczenie, błędem byłoby niewyciąganie właśnie teraz, bo jakże znaleźć lepszy czas, jeśli nie po przegranych wyborach, [...] dobrych wniosków, by Prawo i Sprawiedliwość zwyciężało. Przy założeniu jedności prawicy, przy założeniu lidera Prawa i Sprawiedliwości prezesa Jarosława Kaczyńskiego" - Zbigniew Ziobro na konferencji prasowej w Sejmie (02.11.2011)
 96. "Tak, ale Jarosław Kaczyński jest przywódcą, dla mnie przynajmniej niedoścignionym wzorem, jest przywódcą, który pokazał, że można wygrać wybory i to podwójne. [...] Nie, ja myślę, że to nie jest taki czas żeby myśleć o tym, żeby zmieniać przywództwo. Ja myślę, że właśnie teraz, kiedy po tej olbrzymiej katastrofie, którą przeżyliśmy i to było widać na każdym kroku, jak bardzo osłabiona została nasza formacja polityczna, [...] ja myślę, że właśnie teraz jest ten czas, kiedy gdyby pan prezes Jarosław Kaczyński zdecydował się na to żeby odejść to byłby niedobry czas, dlatego że ja uważam, że tylko i wyłącznie on jest w stanie..." - Beata Kempa w rozmowie z Moniką Olejnik (pseudonim operacyjny: "Stokrotka") w audycji "Gość Radia Zet" (02.11.2011)
 97. "Właśnie z tego się bardzo cieszę i myślę, że długo, długo będzie przewodniczył [...] Prawu i Sprawiedliwości ponieważ rzeczywiście jest bardzo doświadczonym strategiem, nie wyobrażam sobie Prawa i Sprawiedliwości bez Jarosława Kaczyńskiego" - ibidem
 98. "My głęboko wierzymy w słuszność naszych postulatów i możliwość zwycięstwa z prezesem Jarosławem Kaczyńskim" - ibidem
 99. "Jarosław Kaczyński nie powinien odchodzić, nie musi odchodzić. We wszystkich naszych publicznych i prywatnych wystąpieniach jest jedna niekwestionowana zasada, że to Kaczyński założył tę partię i on jest jej liderem" - Jacek Kurski w programie "Kropka nad i" na antenie TVN 24 (02.11.2011)
 100. "Liczę, że do jutra to wezwanie zostanie wycofane, a partia wróci do dialogu, który doprowadzi do pozytywnych zmian przy zachowaniu dwóch świętych zasad - jedności prawicy i przywództwa Jarosława Kaczyńskiego" - Jacek Kurski w wypowiedzi dla PAP (03.11.2011)
 101. "Wierzę w zwycięstwo, wierzę w jedność PiS, wierzę, że może się to stać z prezesem Jarosławem Kaczyńskim na czele" - Zbigniew Ziobro do dziennikarzy przed spotkaniem z rzecznikiem dyscypliny partyjnej Ruchu Oporu, znanym i cenionym w świecie autorytetem moralnym i miłośnikiem sportów motorowych, Karolem Karskim (04.11.2011)
 102. "Na pewno Jarosław Kaczyński jest niekwestionowanym liderem, natomiast musi zmienić się pewna formuła funkcjonowania partii, musi być większa konkurencyjność wewnętrzna, musi być pewna demokratyzacja, pewne otwarcie" - Arkadiusz Mularczyk w rozmowie z Moniką Olejnik (pseudonim operacyjny: "Stokrotka") w audycji "Gość Radia Zet" (09.11.2011)
 103. "Wokół Jarosława Kaczyńskiego zbierają się różne osoby i środowiska prawicowe. Jarosław Kaczyński jest symbolem prawicy w Polsce i jedyna osobą, która ma szanse te wszystkie osoby połączyć" - Tomasz Poręba na antenie TVN 24 (10.11.2011)
 104. "Na dziś nie ma pytania o sukcesję, dlatego że Jarosław Kaczyński jest przywódcą prawicy. Po zmianach, które muszą nastąpić, aby partia była sprawniejsza, lepiej się komunikowała i wygrywała, wiem dobrze, że Jarosław Kaczyński jeszcze raz zawalczy o zwycięstwo" - Adam Hofman w rozmowie z Moniką Olejnik (pseudonim operacyjny: "Stokrotka") w audycji "Gość Radia Zet" (15.11.2011)
 105. "Po pierwsze nie ma takiego problemu. Jarosław Kaczyński ani nie jest zmęczony, ani nie zamierza odejść z funcji lidera, nie ma takiej potrzeby" - Mariusz Kamiński w wywiadzie dla wp.pl (08.03.2012)
 106. "Nie ma co szukać następcy, prezes jest w świetnej formie. Tryska energią i poczuciem humoru, jak chociażby ostatnim żartem o młodym ideowym supermanie z PiS" - Przemysław Wipler w rozmowie z Wojciechem Szackim na łamach "Gazety Wyborczej" (12.03.2012)
 107. "Jedynym liderem na prawicy jest Jarosław Kaczyński" - Joachim Brudziński w wywiadzie dla portalu onet.pl (28.04.2012)
 108. "Chwalimy sobie zdrowy rozsądek działaczy PiS. Nie będziemy urządzać szopek w postaci prawyborów, czy nierealnych rywalizacji z niekwestionowanym liderem jakim jest Jarosław Kaczyński" - Joachim Brudziński do dziennikarzy (29.06.2013)
 109. "Prezes Kaczyński jest wartością samą w sobie i pomimo kreciej roboty jego politycznych przeciwników oraz nieustających ataków medialnych [...] stanowi fundament PiS" - Anna Sobecka na łamach "Rzeczpospolitej" (10.04.2014)
 110. "Daję słowo honoru, że do niczego nie aspiruję i nigdzie się nie wybieram. Proszę nie odbierać tego w kategoriach krygowania się, ale przywództwo może sprawować tylko ktoś, kto ma charyzmę, a tu sprawa jest jasna: Jarosław Kaczyński ją ma, a Joachim Brudzińskinie" - Joachim Brudziński w rozmowie z "Newsweekiem" (04.05.2014)
 111. "[...] takim człowiekiem – mającym w sobie wolę i umiejętność gaszenia waśnijest właśnie Jarosław Kaczyński" - Anna Maria Anders w rozmowie z portalem onet.pl (02.02.2016)
 112. "Jarosław Kaczyński jest liderem obozu rządzącego. Jest postacią bardzo ważną dla obozu władzy. [...] Ja uważam, że w naszym obozie władzy premier Jarosław Kaczyński jest najwybitniejszym politykiem. Ma największe doświadczenie. Nie wiem, czy będzie rekonstrukcja rządu. Myślę, że Jarosław Kaczyński na polskiej scenie politycznej jest najwybitniejszym politykiem" - Mariusz Błaszczak w rozmowie na antenie RFN FM (21.10.2017)
 113. "Mogę zapewnić, że w Prawie i Sprawiedliwości wszystko jest w jak najlepszym porządku. Król jest jeden - prezes Jarosław Kaczyński i to Jarosław Kaczyński jest i będzie szefem PiS. Tutaj nic się nie zmieni, a wszystkie te sensacje, które się pojawiają, są takimi właśnie "potworami z Loch Ness"" - była premier megamocnego rządu Naszego Umiłowanego Przywódcy, Nowego Zbawiciela Wolski, Obrońcy Europy przed islamem, Wielkiego Higienisty, niezłomnego i charyzmatycznego, przypadkowo niedointernowanego, Cudownie Ocalonego Prezesa-Premiera-prawie Prezydenta Jarosława (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmienionego-Kaczyńskiego, twarda jak Margaret Thatcher, ale wrażliwa i ciepła jak dziewczyna z południa Polski, Beata Szydło na antenie programu III Wolskiego Radia (21.06.2018)

Wcześniejsze działania związane z bezczelnymi próbami rozliczania Ojca Narodu z wyniku wyborów

Najlepszym przykładem w sposób bezsporny uzasadniającym całkowitą bezsensowność podejmowania jakichkolwiek dyskusji nad odpowiedzialnością Jarosława Kaczyńskiego za wyniki PiS, może być sytuacja po przegranych przez siły wolności i postępu w wyniku manipulacji potężnego frontu wyborów 21.10.2007, kiedy to wrogowie narodu próbowali już rozliczać prezesa Kaczyńskiego:

Bezczelne próby stawiania pod znakiem zapytania przywództwa Jarosława Kaczyńskiego, podejmowane przed wyborami do Parlamentu Europejskiego

Chcąc zakłócić niesłychanie merytoryczną kampanię wyborczą Ruchu Oporu przed wyborami do Parlamentu Europejskiego i podejmując ostatnie próby zapobieżenia odniesieniu przez siły Wolności i Postępu miażdżącego sukcesu, wrogowie narodu - ustami kolaborujących z okupantami dziennikarzy - konsekwentnie próbują siać zwątpienie i podważać niekwestionowane przywództwo Ojca Narodu.

Na szczęście te haniebne próby z góry skazanena sromotne niepowodzenie. Jednoznacznie poinformował o tym sam Jarosław Kaczyński, odpowiadając w dniu 29.05.2009 na łamach "Głosu Pomorza" Ynonie Husaim-Sobeckiej, skorumpowanej i niewolskiej dziennikarce, powiązanej w sposób oczywiście oczywisty przez męża z wrogą PiS partią Libertas, która bezczelnie prowokacyjnie zapytała, czy niezależnie od wyniku wyborów nadal będzie on prezesem:

Ostateczne rozwianie wszelkich wątpliwości

Fot.: Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta

Wszelkie prowokacyjne sugestie i mnożone przez wrogów wątpliwości na temat długości kadencji Jarosława Kaczyńskiego na stanowisku prezesa Partii, są błyskotliwie i jednoznacznie rozwiewane przez samego zinteresowanego w miarę pojawiania się kolejnych prowokacyjnych sugestii wszelkiej maści zdrajców oraz innych politycznych i medialnych karłów, realizujacych haniebne polecenia swych mocodawców z KGB i WSI:

 1. 09.06.2009 - podczas konferencji prasowej w Warszawie Ojciec Narodu poinformował, że jednogłośną decyzję o swoim odwołaniu może podjąć jedynie on sam, jakkolwiek na wszelki wypadek wskazał również jednego ze swych podwładnych, który - w szczególnie szczególnych przypadkach - będzie mógł podjąć decyzję o odwołaniu w jego zastępstwie:
 2. 19.06.2009 - Jarosław Kaczyński w błyskotliwym wywiadzie dla "Faktu" jednoznacznie potwierdził przyznanie swemu podwładnemu pełnomocnictwa rodzajowego do odwołania siebie ze stanowiska prezesa PiS, przy okazji potwierdzając również swoje nieodwołalne i niepodważalne kompetencje do podejmowania decyzji w tym zakresie:
 3. 05.09.2010 - stanowisko prezesa w kwestii prezesostwa prezesa Kaczyńskiego, prezes Kaczyński zaprezeso zaprezentował w porażającym liście prezesa PiS do członków PiS:
 4. 11.10.2011 - Nowy Zbawiciel Wolski, niezłomny i charyzmatyczny przywódca Ruchu Oporu, Cudownie Ocalony Prezes-Premier-prawie-Prezydent Jarosław (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmieniony-Kaczyński ponownie zdementował haniebne plotki rozpowszechniane przez kolaborujące z reżimem okupacyjnym wrogie media i wysługujących się mu wszelkiej maści politycznych i medialnych karłów, na konferencji prasowej w Warszawie, po osiągnięciu w wyborach parlamentarnych kolejnego z niekończącej się niemal serii sześciu miażdżących sukcesów wyborczych Ruchu Oporu:
 5. 25.02.2012 - przekazując w wywiadzie na łamach "Super Expressu" kolejny radosny komunikat o kontynuowaniu swej dziejowej misji, Nowy Zbawiciel Wolski, niezłomny i charyzmatyczny przywódca Ruchu Oporu, Cudownie Ocalony Prezes-Premier-prawie-Prezydent Jarosław (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmieniony-Kaczyński przedstawił zasadnicze kryteria, jakie musi spełniać desygnat na szefa Ruchu Oporu. Dzięki temu dla wszyskich Wolaków oczywiście oczywiste stało się, że te niespotykanie wyśrubowane wymagania spełnia i w dającej się przewidzieć przyszłości spełnić może jedna tylko osoba, co w kilkudziesięcioletnim horyzoncie czasowym w sposób oczywiście oczywisty zamyka wszelkie dyskusje na temat przywództwa Ruchu Oporu:
 6. 27.03.2012 - kolejną radosną i niespotykanie krzepiącą dla wszystkich Wolaków wiadomość na temat przywództwa w ogólnonarodowym Ruchu Oporu, Nasz Umiłowany Przywódca, Nowy Zbawiciel Wolski, niezłomny i charyzmatyczny, przypadkowo niedointernowany, Cudownie Ocalony Prezes-Premier-prawie Prezydent Jarosław (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmieniony-Kaczyński zechciał przekazać na łamach swojego porażającego niesłychaną erudycją i głębokością myśli patriotycznej blogu, na jedynym liczącym się w Europie prawdziwie niezależnym portalu salon24.pl:

III kongres PiS i ponowny wybór

Jak należało się spodziewać, w dniu 06.03.2010 głosami 999 delegatów, przy 51 głosach przeciwnych, 14 wstrzymujących się i 136 nieobecnych, dokonało się!

Patrz też