Radio Maryja

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop
Logo Radia Maryja
Logo Radia Maryja - wersja alternatywna

Radio Maryja - jedyna głosząca prawdę i pokój stacja radiowa w Wolsce, w przeciwieństwie do pozostałych, kłamliwych i nienawistnych mediów pozostających pod kontrolą żydo-masońską. Prześladowana w III RP, właściwego uznania doczekała się dopiero w następnej epoce. Obecnie stanowi jeden z fundamentów IV RP.

Wrogowie narodu rekrutujący się głównie spośród wykształciuchów, łże-elit i ZOMO, posługując się dialektyką stosowaną i nadużyciem semantycznym twierdzą, że R.M. jest "żebraczym radiem".

Odbiorcy

Grono odbiorców Radia Maryja to przede wszystkim inteligencja wolskich miast, miasteczek i wsi (z wyraźną przewagą dwóch ostatnich). Ta grupa, zrzeszająca tłumy młodych, dynamicznych i wszechstronnie wykształconych osób (potocznie zwana moherowymi beretami), charakteryzuje się niezaprzeczalną erudycją, elokwencją, szerokością horyzontów myślowych, tolerancją oraz otwartością na dyskusje. Jednocześnie jej członkowie pozostają głębokimi patriotami, wspierającymi rozwój IV RP i walkę z wrogami narodu. Z powyższych powodów, słuchacze Radia Maryja są powszechnie uważani za prawdziwą wolską inteligencję (przeciwstawianą pozornej czyli wykształciuchom, inaczej zwanych lumpeninteligencją).

Populacja odbiorców w latach 2002 - 2011

Słuchacze Radia Maryja to ludzie zdecydowanie powyżej czterdziestki, wśród których dużą grupę stanowią osoby w wieku 60-75 lat. A młodzież nie garnie się do słuchania stacji. Nie następuje wymiana pokoleń słuchaczy, a oferta programowa Radia Maryja nie jest atrakcyjna dla większości młodych ludzi.

Z badań wynika, że tylko 4,6 proc. słuchaczy Radia Maryja to osoby w wieku 15-24 lat, sympatycy w wieku 60-75 lat to 43,4 proc. Słuchacze rozgłośni o. Rydzyka są coraz lepiej wykształceni. Pięć lat temu niemal 40 proc. z nich miało wykształcenie podstawowe, teraz ma je jedna piąta. Przybyło osób z wykształceniem średnim - z 28,3 proc. do 46 proc. i wyższym - z 8,7 proc. do 15,7 proc.

Jedno się nie zmieniło: stacja ma wciąż niewielu słuchaczy w największych miastach. 7,8 proc. odbiorców toruńskiej rozgłośni mieszka w miastach powyżej 500 tys. mieszkańców. Za to na wsiach mieszka aż 47,5 proc. odbiorców Radia Maryja.

Radia Maryja słuchają głównie kobiety - 60%, 85% słuchaczy ma ukończone 40 lat. Prawie połowa wielbicieli radia to emeryci i renciści. Słuchaczy w przedziale 15-24 lata jest zaledwie 5%.

Cudowne sondaże

Dla PO pogoda jest zła

Ponieważ określone siły nieustannie fałszują wyniki wszelkich sondaży Radio postanowiło stworzyć własne, aby słuchacze mogli poznać prawdę. W tym celu zatrudniono wybitnego cudotwórcę sondażowego profesora fizyki Rafała Brodę.

Wyniki sondaży fizyka Brody

Popularność partii politycznych 2010

  1. Przed katastrofą TU - 154 (badanie wykonane na próbie 1152 Wolaków):

Wybory prezydenckie 2010

  1. Przed katastrofą TU - 154:

Osiemnaste urodziny Radia - 05.12.2009

Do Torunia entuzjastycznie zjechało 271 autokarów i busów z całej Wolski. Przywiozły ponad 10 tys. rozradowanych sympatyków o. Dyrektora. Przed siedzibą rozgłośni przy ul. Żwirki i Wigury na pielgrzymów czekała Kapela znad Baryczy, która zachwyconym słuchaczom grała przeboje znane z anteny: "Moherowe berety", "Ojciec Tadeusz jak Prometeusz" i hymn sobotniej imprezy: "Na osiemnastkę jedziemy do Torunia".

Goście od rana mogli zwiedzać siedzibę stacji, położony przy trasie wylotowej na Bydgoszcz kampus założonej przez o. Dyrektora Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej. Stamtąd oglądali drugi odwiert geotermalny i miejsce, gdzie wiosną 2010 roku ruszy budowa wielkiego kościoła z kopią kaplicy Jana Pawła II w Watykanie. Uroczystość transmitowały na żywo Radio Maryja i TV Trwam, studio co chwilę łączyło się z innym miejscem. Redemptoryści i świeccy z mikrofonami odpytywali tysiące słuchaczy. Każdy mógł pozdrowić najbliższych, proboszcza i biskupa i złożyć życzenia urodzinowe:

Krzyżem przed atakowanym przez określone siły krzyżem

"Atak na krzyż" był jednym z tematów homilii abp Andrzeja Dzięgi podczas uroczystej mszy. Metropolita szczecińsko [niem. Stettin]-kamieński skrytykował niedawny wyrok Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu, który nakazał usunięcie krzyża z włoskiej szkoły.

Główne uroczystości odbywały się w kościele redemptorystów na Bielanach. Gościło na nich kilkunastu biskupów. Przed mszą odbył się koncert solistów Opery Narodowej i orkiestry Victoria. Ci, którzy nie zmieścili się w świątyni mogli obejrzeć go na telebimach w dwóch ogromnych namiotach w sąsiedztwie sanktuarium.

Wsparcie nie tylko duchowe

Budujące prezenty na Mikołaja i pod choinkę

Powody do radości miał także o. Dyrektor, który przed imprezą zachęcał do robienia "budujących prezentów na Mikołaja i pod choinkę" i uruchamiania starterów telefonii komórkowej wRodzinie. W jednym z namiotów rozentuzjazmowani pielgrzymi oblegali stoiska Fundacji Nasza Przyszłość z kalendarzami, płytami i książkami (m.in. "Ukrzyżowany zgorszeniem dla Żydów", "Liberalizm potępiony przez papieży", "Platforma obłudników" i "Masoneria polska" - z gwiazdą Dawida na okładce). Spory tłumek zebrał się przy stanowisku wRodzinie, gdzie rozdawano darmowe krówki i stoisku SKOK Stefczyka. W przerwie koncertu na ołtarzu pojawił się przedstawiciel Kasy i zakomunikował, że SKOK właśnie wprowadził specjalne karty kredytowe dla członków rodziny Radia Maryja. Pierwsze dwie - dla o. Dyrektora i o. Jana Króla odebrał ten drugi. Zestawy satelitarne do odbioru TV Trwam "schodziły" prosto z TIR-a. Kupić można było także miniaturowe moherowe bereciki. Takie same mieli przypięte do sutanny redemptoryści. Słuchacze odpowiedzieli na apel ojca Dyrektora o ratowanie radia. Procesja z darami ołtarza po uroczystej mszy trwała równe pół godziny. Sympatycy stacji chętnie też brali druki przelewów na konto Fundacji Lux Veritatis.

Wrogi, niby bezstronny, komentarz wykształciucha:

PrzePiSowe uświetnienie

Na "osiemnastkę" zjechała spora, rozentuzjazmowana reprezentacja parlamentarzystów PiS. O. Dyrektor szczególnie wylewnie witał b. ministra środowiska Jana Szyszko, który zabiegał o przyznanie dotacji na odwierty geotermalne dla fundacji szefa Radia Maryja:

Ojciec Dyrektor dwa razy wspomniał o posłance Beacie Klempie, która została zdradziecko odwołana przez posłów PO z komisji hazardowej. Wśród gości byli także: szef klubu parlamentarnego PiS Przemysław Edgar Gosiewski i b. minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel. Joachim Brudziński siedział z niewyraźną miną, bo o. Dyrektor go nie wymienił.

Dwudzieste piąte urodziny Radia - 05.12.2016

Od 25.11.2016 Poczta Polska sprzedaje jedynie słuszną kopertę okolicznościową i znaczek wydane z okazji 25-lecia Radia Maryja. Znaczek z wizerunkiem Maryi został wydany w nakładzie 360 tysięcy sztuk, kosztuje 2 zł. Na kopercie znajduje się cytat Jana Pawła II pochodzący z 1994 r.:

Cuda

Billboard reklamujący Radio Maryja

Jak przystało na centrum życia religijnego Wolski i ośrodek licznych pielgrzymek, siedziba Radia Maryja słynie z licznych cudów i wydarzeń nadprzyrodzonych. Najbardziej znanym pozostaje cudowna przemiana cegiełek na ratowanie Stoczni Gdańskiej w udziały akcyjne w firmach dokonana przez jednego z redaktorów, o. Jana Króla.

Innym powszechnie znanym cudem jest (przypisywana świętym katolickim) zdolność do bilokacji [1] Ojca Dyrektora - potrafił on w tym samym czasie opłakiwać, wraz z wiernymi, JP2 w pierwszą rocznicę śmierci i jednocześnie jechać na wakacje na Wyspy Kanaryjskie.

Równie cudowną umiejętnością jest skuteczne odpieranie bezustannych ataków wrogich polskojęzycznych żydo-masońskich łże-mediów, polskojęzycznych polityków oraz niektórych bezbożnych dygnitarzy Kościoła, którzy wielokrotnie próbowali zniszczyć jedyne wolne radio w Wolsce. Jedno z cudownych ocaleń miało miejsce 02.10.2007:

Cudowna moc Radia Maryja powoduje również ujawnianie się demonów, szatanów i innych plugastw, nie mogących ścierpieć głoszonych nabożeństw, wśród niczego niespodziewających się ludzi.

19.10.2007 media doniosły, że 43-latek chciał zabić matkę, bo niezwykle pobożna kobieta starała się go ewangelizować i stale zmuszała do słuchania Radia Maryja.

Zasługi

W listopadzie 2006 r. Komitet SOS dla Radia Maryja w Szczecinie wystąpił do najwyższych władz, z apelem o przyznanie Ojcu Dyrektorowi najwyższego cywilnego odznaczenia - orderu Orła Białego. Dyrekcja Radia Maryja stwierdziła jednak, że cała sprawa to prowokacja służb specjalnych. A ojciec Rydzyk, że nie przyjąłby tak zdewaluowanego - jego zdaniem - orderu.

W dniu 07.12.2006 Radio Maryja obchodziło 15 rocznicę istnienia. To historyczne wydarzenie zostało zaszczycone obecnością najbardziej wpływowych polityków IV RP, z Geniuszem Mazowsza na czele. Kurduplo Direttore, swoim zwyczajem wykorzystał okazję do wygłoszenia kilku pamiętnych cytatów:

Muzeum serdecznie gratuluje Wolsce zarówno Radia Maryja, jak i Jarosława Kaczyńskiego.

Jak się okazuje, niebywały sukces RM wynika z tego, że jego nadajniki mają boskie pochodzenie:

Eksperci Radia Maryja włączają się również aktywnie w proces edukacji publicznej. Wojewódzki ośrodek doskonalenia nauczycieli, podległy marszałkowi województwa lubelskiego, Jarosławowi Zdrojkowskiemu (PiS), zorganizował konferencję "Złudne uroki, czyli o sektach, subkulturach, wróżbach, horoskopach, magii...".

Prelegentami byli publicyści Radia Maryja i TV Trwam, a słuchaczami nauczyciele szkół średnich, którzy zostali tam skierowani przez swoich przełożonych. Na wykładach ostrzegano m.in. przed wiarą w reinkarnację, sektami jak np. świadkowie Jehowy i innymi zagrożeniami dla religii.

Arcybiskup Tadeusz Gocłowski, metropolita gdański, wypowiedział się w dniu 11.08.2007 o zasługach Radia Maryja oraz ich niezrozumieniu przez niektórych hierarchów kościelnych:

Z kolei biskup pomocniczy diecezji łowickiej Józef Zawitkowski wskazał rolę Radia Maryja jako narzędzia pozwalającego na ekspresowe odróżnianie pobożnych Prawych Wolaków od bezbożnych sługusów Szatana:

Jedyne takie radio

Misjonarz

10.12.2007 r. - KRRiT: tylko jedno radio nie łamie zapisów koncesyjnych!

Z monitoringu 13 stacji radiowych wynika, że Radio Maryja jest jedyną stacją ogólnopolską niełamiącą zapisów koncesyjnych. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ma zastrzeżenia do RMF FM i Radia Zet.

Według Rady w badanym okresie w RMF FM udział audycji publicystycznych w ogólnym czasie nadawania był dwukrotnie niższy od wymaganego, audycji literackichczternastokrotnie, a edukacyjno-poradnikowych i rozrywkowych – dziesięciokrotnie. W Radiu Zet stwierdzono również dziesięć razy za niski udział programów publicystycznych i rozrywkowych w stosunku do wymagań koncesyjnych.

Rada zbadała też trzy stacje sieci Radio Vox FM, cztery Radia Eska i trzy RMF Maxxx. Radio Vox FM Białystok nadawało zbyt mało programów realizujących charakter społeczno-religijny stacji. Według Rady w większym stopniu realizują koncesję w zakresie udziału tematyki lokalnej stacje działające w sieci Eska, niż RMF Maxxx. Stacje z tej grupy nie realizowały koncesji zarówno w zakresie udziału tematyki lokalnej, jak i elementów obligatoryjnych. Największe odstępstwa stwierdzono w programach stacji w Łomży i Częstochowie.

Oszczercze doniesienia do, na szczęście wciąż naszej, KRRiT

Jako nadawca społeczny rozgłośnia o. Rydzyka nie ma prawa emitować reklam. W zamian za to nie płaci za koncesję, przez co oszczędza 7 mln rocznie. Radio Maryja reklamy nadaje, ale stara się je kamuflować - komunikatów nie poprzedza nigdy sygnał wprowadzający blok reklamowy. Stale reklamuje m.in.:

Skargę na to do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji skierował Rafał Maszkowski, informatyk, badacz Radia Maryja.

Domaga się od Rady wydania zakazu nadawania reklam przez radio, nałożenia kary pieniężnej, ewentualnie cofnięcia koncesji.

Pierwsze doniesienie na stację heroicznie broniącą wolskiego modelu katolicyzmu złożono w sierpniu 2007 r. (10.12.2007 r. KRRiT uznała, że tylko Radio Maryja nie łamie zapisów koncesyjnych).

Stanisław Celmer, dyrektor departamentu reklamy KRRiT, powiedział wtedy, że Rada sprawę monitoruje. Z jakim skutkiem? Anna Szydłowska:

Jak podaje Maszkowski na swojej stronie (www.radiomaryja.pl.eu.org), udział reklam w programie Radia Maryja to od 2 do 4 proc.

Śmiertelne zagrożenia

Krajowy Sekretariat S.O.S. dla Radia Maryja

Anna S. piętnuje wrogów narodu

W składzie:

  1. Anna Sobecka
  2. Ryszard Bender
  3. Jan Szafraniec

Apeluje do słuchaczy o "ratowanie" radia i związanych z nim instytucji. Autorzy apelu podkreślają, że "egzystencja" radia jest zagrożona przez "wybryki niektórych osób ze środowiska rządowego". Piszą także o dominacji "liberalnych i libertyńskich trendów" w rządzie Tusku.

MON wpisuje się w scenariusz niebywałych prowokacji i szykan

Kolejny przykład niebywałych prowokacji i szykan

Ponadto - jak głosi apel - "już kilkakrotnie w obchodach rocznicy powstania Radia Maryja uczestniczył zespół artystyczny Wojska Polskiego wraz z orkiestrą. Miał on uświetnić i w tym roku obchody rocznicowe w Bydgoszczy, w dniu 8 grudnia. Niestety w przeddzień, z Ministerstwa Obrony Narodowej przekazana została odmowa. Dotąd nigdy MON nawet w okresie sprawowania rządów przez postkomunistyczny SLD nie czyniło takich afrontów i utrudnień Radiu Maryja" - napisano.

Ostatnie ostrzeżenie

Bender i Sobecka zwracając się do słuchaczy Radia Maryja i TV Trwam, podkreślają, że wymienione "trudności i zagrożenia godzące w Radio Maryja oraz w instytucje mu bliskie, które przyniosła zmiana rządu, wręcz przerażają".

Potop szwedzki w wykonaniu dwuosobowej ekipy dziennikarzy Polsatu - 10.07.2011

Do potopu szwedzkiego w wykonaniu dwuosobowej ekipy dziennikarzy Polsatu doszło 10 lipca na błoniach jasnogórskich po tym, jak Ojciec Dyrektor powiedział pielgrzymom przez mikrofon z ołtarza o niepożądanych mediach, a na telebimach pokazano wóz transmisyjny heretyckiego Polsatu. Jak twierdzą niebywale wręcz paradoksalnie członkowie ekipy telewizyjnej, wokół nich zebrała się grupa Prawych Wolaków, którzy jakoby uniemożliwiali im filmowanie, rzekomo poszturchiwali i jakoby uderzali operatora kamery drzewcem od flagi. W pewnym momencie do dziennikarki Ewy Żarskiej podbiegł mężczyzna, który rzekomo wyrwał jej mikrofon i uderzył ręką w twarz, a uciekając zdzielił kilka razy operatora. Ten, udając, że się broni, kopnął Bogu ducha winnego napastnika w pośladek. Wtedy ekipę heretyckiego Polsatu otoczył święcie oburzony tłum, który w jedynie słusznym i pobożnym gniewie szarpał, popychał i wyzywał dziennikarzy. Żarska zgłosiła sprawę rzekomej napaści, a kierownictwo stacji zawiadomiło policję o zniszczeniu kamery podczas pielgrzymki.

Na stronie internetowej Radia Maryja pod linkiem "Prowokacja Polsatu" znajduje się jedynie słuszny opis wydarzeń, w którym czytamy, że to dziennikarze "prowokowali modlących się ludzi", a gdy ci nie reagowali, "sfingowali przepychankę, oskarżając o jej wywołanie przypadkowych pielgrzymów". "Pan Andrzej, który miał się rzekomo dopuścić ataku na dziennikarzy, zaznacza, że stroną atakującą byli pracownicy Polsatu, którzy kopali go i szarpali."

Zmanipulowana przez określone siły prokuratura stawia zarzuty obrońcy Jasnej Góry - 25.08.2011

Działając na osobiste polecenie gubernatoru Tusku i określonych sił prokuratura okręgowa w Czestochowie oskarżyła Bogu ducha winnego obrońcę Jasnej Góry o używanie przemocy - uderzenie w twarz dziennikarki (art. 43 Ustawy - Prawo Prasowe) i wyrwanie sprzętu (wycenionego przez heretycki Polsat na horrendalną sumę 27 tys. .) rejestrującego obraz i dźwięk. Bohaterskiemu obrońcy grozi 5 lat więzienia.

Żydzi nas atakują!

Cały kościół rozbrzmiał potężną owacją, gdy towarzyszący Nowakowi prof. Bogusław Wolniewicz wołał: - Kto nas atakuje? Żydzi! Trzeba się bronić!

Tak wołał w sobotę - 09.02.2008 - prof. Bogusław Wolniewicz, autorytet Radia Maryja, z ołtarza bazyliki o. Jezuitów w Krakowie.

Wywołał burzę oklasków. Spotkanie sygnował oficjalnie kielecki Klub Inteligencji Katolickiej:

  • "Dziękujemy, że u nas zorganizowaliście to spotkanie" - powiedział witający Nowaka rektor seminarium ks. prałat Władysław Sowa.

Na spotkanie w bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa zgodę wyraził superior zakonu jezuitów. Dziękował mu za to biskup Albin Małysiak. Prof. Wolniewicz tłumaczył zebranym, że Polaków atakują Żydzi z Brooklynu i Polacy - sprzedawczycy.

Zajęta była każda ławka, każde krzesło, skrawek schodka. Wiele starszych osób musiało stać. Pod ołtarzem ulokował się operator Telewizji Trwam o. Rydzyka.

Po półgodzinie śpiewów (w repertuarze znalazł się m.in. utwór pouczający Europę, aby nie czyniła apokalipsy), 91-letni krakowski biskup senior Albin Małysiak odprawił mszę "w intencji ojczyzny":

Wejście prelegentów zebrani powitali gromkimi brawami, które potem rozlegały się w murach świątyni co kilka minut. Głównym tematem wystąpień była książka "Strach" Jana Tomasza Grossa.

Dostało się także Władysławowi Bartoszewskiemu:

Oberwała również "Gazeta Wyborcza", a w szczególności jej redaktor naczelny Adam Michnik:

Nowak atakował też wydawnictwo "Znak" za wydanie książki Grossa oraz Uniwersytet Jagielloński za to, że w jego murach odbyła się debata z udziałem autora.

Na koniec organizatorzy rozdawali wśród zgromadzonych "Nasz Dziennik" oraz listy z zapisami do Stowarzyszenia Obrony i Rozwoju Polski. Nowak zachęcał do przyłączenia się do organizacji:

Konta

"Pomagajcie nam!"
  • "Pomagajcie nam! Najlepiej też niech będzie, jeżeli są gdzieś jakieś... jakieś..., ktoś pieniądze zbiera na przykład: na mszę świętą, czy coś. To wszystkie pieniądze! Jeżeli to jest na Radio Maryja to na Radio Maryja! A nie tak. - A jeszcze kościelnemu, a jeszcze na ogrzewanie, a jeszcze na światło, jeszcze tylko... i Radiu Maryja to co zostało. I tak w ten sposób zniszczyć Radio Maryja!!!" (wypowiedź z anteny RM)

Konta złotówkowe

- Inteligo, Kombajn Do Zbierania Rent Po Wioskach:

nr 50 1020 5558 1111 1662 9430 0079

z dopiskiem "Na nowe auto"

- PKO BP S.A. II/O Toruń

nr 69 1020 5011 0000 9602 0012 9130

- Bank Pocztowy S.A. O/Toruń

nr 77 1320 1120 2565 1113 2000 0003

z dopiskiem: "Dar na cele kultu religijnego"

Konta walutowe

EUR - PKO BP S.A. II/O Toruń ul. Grudziądzka 4, 87-100 Toruń

nr 65 1020 5011 0000 9602 0105 7298

Funty GBP - PKO BP S.A. II/O Toruń ul. Grudziądzka 4, 87-100 Toruń

nr 08 1020 5011 0000 9502 0105 7306

Dolary USD - PKO BP S.A. II/O Toruń ul. Grudziądzka 4, 87-100 Toruń

nr 13 1020 5011 0000 9302 0105 7314

(Ofiarodawcy spoza Polski przed numerem konta winni dopisać symbol PL, a po numerze: SWIFT - BPKOPLPW)

Konto w USA

RADIO MARYJA, P.O. BOX 39565 CHICAGO, IL 60639-0565

Konto w Kanadzie

St. Stanislaus - St. Casimir's Polish Parishes - Credit Union Limited 40 John St., Oakville, ONT L6K 1G8 Numer konta: 84920

Za wszystkie darowizny - Bóg zapłać

Wrogie publikacje o Radiu

  1. "Czego nas uczy Radio Maryja?" - redakcja naukowa Ireneusz Krzemiński, Wydawnictwa Akademickie i Profesjonalne, Warszawa 2009


Niejaki "krzywelustro" na wrogim wszystkiemu co wolskie portalu gazeta.pl (04.12.2016):
CREDO PRAWDZIWYCH POLAKÓW

Wierzę w Boga Ojca Rasputina Wszechmogącego,
stworzyciela Przenajświętszych Ogłupideł:
Radia Maryja, Telewizji Trwam i Naszego Dziennika,
i w Jarosława Zbawcę, Prezesa Polski,
Syna Jego Umiłowanego, Pana Naszego,
któren się niepokalanie począł z wody i z Ducha Świętego,
narodził się z Jadwigi Świątobliwej,
umęczon, wyśmian, skompromitowan i wygwizdan pod Tuskiem Premierem,
obrażon, a nie przeproszon, upokorzon i moralnie pogrzebion,
za sprawą fałszowanych wyborów na długie lata zstąpił do piekieł.
Na chwilę zmartwychwstał,
aby tryumfalnie przemawiać ex cathedra z wysokości toruńskich niebios,
siedząc po prawicy Boga Ojca Rasputina Wszechmogącego.
Stamtąd wraz z Nim sądzi i opluwa
żywy i umarły zdemoralizowany, podły i animalny element najgorszego sortu.
Wierzę w Duda Świętego,
któren wraz z Ojcem Rasputinem Wszechmogącym i Jarosławem Zbawcą
stanowi jedność w Trójcy.
Wierzę w Spiritus Sanctus,
któren pod postacią Spiritus Profanus
prowadzi Gdańskiego Arcypasterza Danieli do świętości,
i sprawia, że białe jest czarne, a czarne jest białe.
Wierzę w przenajświętszy PiS powszechny,
w jego prawość i sprawiedliwość,
w zamach, spisek, hel, trotyl i latającą kosiarkę do brzóz,
w pękające parówki, wybuchające stodoły i zgniatane puszki po piwie,
w moherów niewyczerpane portfele,
w podłość Rzeplińskiego i winę Tuska,
w IV RP narodziny i jej żywot wieczny.
Amen.

Patrz też

Linki zewnętrzne: