Zasady zobowiązują

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop

Opis pojęcia

Zasady zobowiązują - nowoczesne wyrażenie z repozytorium nowomowy, wykorzystywane jako nośne hasło wyborcze Partii w przedterminowych wyborach 2007 r.

Podstawy ideologiczne

W sposób najbardziej syntetyczny i przekonujący podstawy ideologiczne omawianego hasła przedstawił z genialną prostotą w kilku wypowiedziach sam Geniusz Mazowsza:

Genialne myśli Ojca Narodu niesłychanie twórczo rozwinął jeden z Wielkich Wolaków, wybitny poseł Partii i ideolog PiSjanizmu, Tomasz Dudziński, który przybliżył myśli Wodza Narodowi następującymi słowami:

Zawartość merytoryczna

W odróżnieniu od klasycznych haseł wyborczych, a w szczególności od haseł rozpowszechnianych przez zakłamaną opozycję, z przestępczą Platformą Obywatelską na czele, stanowiących zazwyczaj zlepek efektownie brzmiących i niezawierających żadnych istotnych treści cynicznych kłamstw, hasło "Zasady zobowiązują" oparte jest na czystej prawdzie i niesie w sobie olbrzymi ładunek pozytywnych treści.

W warstwie semantycznej (nie mylić z nadużyciem semantycznym) hasło stanowi bezwarunkową obietnicę kontynuowania niespotykanie mądrych i sprawiedliwych zasad, które dotychczas z pełnym sukcesem stosowane były przez Partię.

Analiza niesionych przez to wybitne hasło szczegółowych treści merytorycznych wskazuje, że po wyborach 2007 r. w całej rozciągłości kontynuowana będzie niesłychanie słuszna polityka Partii w zakresie doboru kadr. Jej podstawą w dalszym ciągu będą więc niespotykanie wyśrubowane kryteria doboru kadr, wysoce istotnych dla funkcjonowania wszystkich szczebli administracji.

Ze względu na opór i wrogą propagandę wszelkiej maści wrogów narodu, zjednoczonych pod złowrogimi sztandarami Układu w nienawiści do Wolski i budowy IV RP, nie wszystkie ważne stanowiska zdołano już obsadzić ludźmi nieskazitelnymi, o przejrzystej i niebudzącej wątpliwości przeszłości i odpowiednio wysokich kompetencjach. Należy bowiem pamiętać, że proces starannej selekcji najdoskonalszych kadr musi być czasochłonny, gdyż procedury doboru są bardzo drobiazgowe, a kryteria przydatności kandydatów wyjątkowo ostre. Z tych powodów dla zrealizowania pełnego programu wymiany kadr, niezbędne jest przedłużenie rządów Partii, co bez wątpienia nastąpi w wyniku nadchodzących wyborów.

W tym zakresie Partia obiecuje, że w dalszym ciągu bezwzględnymi wymogami stawianymi kandydatom do zajęcia z rekomendacji PiS wyższych stanowisk, szczególnie w administracji państwowej, a nawet do piastowania najwyższych godności państwowych, będą:

 1. Absolutna wierność i lojalność w stosunku do Braci Mniejszych Zjawiska biologicznego i ich dworów
 2. Przynależność do elitarnej grupy ignorantów
 3. Całkowity brak własnego zdania we wszystkich sprawach oraz pełna zgodność myśli, słów i czynów kandydata z dorobkiem myśli PiSjanistycznej
 4. Posiadanie umiejętności biegłego posługiwania się w mowie i piśmie nowomową, jakkolwiek przestrzeganie reguł ortografii i gramatyki nie jest tu wymagane
 5. Udokumentowana procesowo, teczkowo lub przynajmniej medialnie przynależność do elitarnego grona odnowicieli
 6. Dodatkowym atutem kandydatów jest występowanie u nich mutacji genetycznej szerzej znanej jako patriotyzm genetyczny

Najważniejsze przykłady zastosowania zobowiązujących zasad w praktyce

Plakat reklamujący program "Zasady zobowiązują"
Plakat reklamujący program "Zasady zobowiązują" - wersja z aluzją do pijaństwa Aleksandra Kwaśniewskiego
Historia Wolski obfituje w ludzi z zasadami. Niektórzy, zapomniani przez współczesne pokolenia Prawych Wolaków, są z poświęceniem przypominani przez działaczy Narodowego Odrodzenia Polski

O tym, że bezwzględne zasady stosowane przez Partię są i będą w dalszym ciągu konsekwentnie stosowane, mogą dowodnie świadczyć następujące przykłady:

 1. W ramach programu "Zasady zobowiązują", głównym analitykiem w przedsiębiorstwie Lasy Państwowe mianowany został Konrad Tomaszewski, były szef gabinetu ministra środowiska:
 2. 11.05.2006 – w ramach programu "Zasady zobowiązują", na członka rady nadzorczej Polskich Linii Oceanicznych, a 27.12.2006 na wiceprezesa wchodzącej w skład Grupy Lotos spółki Petrobaltic, Ministerstwo Skarbu Państwa mianowało Grzegorza Strzelczyka, byłego radnego PiS:
 3. 10.05.2007 - w ramach programu "Zasady zobowiązują" Ministerstwo Skarbu Państwa powołało na członka rady nadzorczej, znajdującej się w holdingu Bumaru spółki Radwar, byłego wojewodę warszawskiego, Wojciecha Dąbrowskiego:
 4. 27.08.2007 - zgodnie z "zobowiązującymi zasadami", wiceministrem rozwoju regionalnego zostaje Jacek Szczot, adiunkt na Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL, kandydat Partii na posła w wyborach 2007:
 5. 18.09.2007 - w ramach programu "Zasady zobowiązują", doradcą szefa służby wywiadu wojskowego, Witolda Marczuka, mianowany został Tomasz Serafin, były dyrektor departamentu bezpieczeństwa publicznego MSWiA:
 6. 24.09.2007 - w ramach programu "Zasady zobowiązują", kandydatem na posła Partii w przedterminowych wyborach 2007 r. jest Marek Surmacz, od 25.08.2006 wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji:
 7. Jan Filip Libicki, poseł Partii w latach 2005 - 2007, w ramach programu "Zasady zobowiązują" zgłoszony jako kandydat na poznańskiej liście PiS na przedterminowe wybory 2007:
 8. Koniec sierpnia 2007 r. - prezesem zarządu podlaskiego Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska został Mirosław Panasiuk, członek PiS, wójt wsi Krynki na Podlasiu:
 9. 07.09.2007 - w ramach wdrażania programu "Zasady zobowiązują", premier Jarosław Kaczyński powołał na stanowisko wiceministra spraw zagranicznych Karola Karskiego, byłego długoletniego radnego Warszawy, w 2005 r. skierowanego przez partię na szefa Rady Warszawy:
 10. 24.09.2007 - zobowiązany zasadami pan premier powołał na stanowisko wiceministra skarbu Krzysztofa Tołwińskiego, wiceprezesa PSL Piast. Pan Tołwiński jest absolwentem technikum leśnego bez matury, w czym nie ma jego żadnej winy - edukację zakończył przed wprowadzeniem do powszechnego użycia epokowego wynalazku pod nazwą amnestia maturalna:
 11. 28.02.2008 - "Naruszone procedury, to jest szczególik, draśnięcie. Co z tego, że ktoś czegoś nie parafował, że dokument przedłożył ten, a nie ten, jakie to ma znaczenie?" - wybitny autorytet moralny Partii Jacek Kurski na posiedzeniu sejmowej komisji skarbu o naruszeniu procedur przy umorzeniu przez ministra skarbu Wojciecha Jasińskiego długów Porozumienia Centrum.
 12. Zasady alimentowania
 13. 05.11.2008 - w akcie niespotykanego bohaterstwa, jadący w dniu 05.11.2008 krajową "siódemką" z tajną patriotyczną misją spotkania się z Przywódcą Ruchu Oporu, poseł Jacek Kurski, w brawurowej i świadczącej o szaleńczej odwadze akcji, wbrew oczywiście szkodliwym dla IV RP zasadom zmanipulowanego Kodeksu Drogowego, używając świateł awaryjnych przyłącza się do konwoju CBŚ przewożącego ważnego więźnia. Widząc w lusterkach bohaterskiego bojownika Państwa Podziemnego, siepacze z opanowanego przez reżim CBŚ wpadają w panikę i tchórzliwie wzywają posiłki, zarządzając blokadę drogi
 14. 09.10.2011 - "Ja p..., Palikot trzeci w Polsce. Polacy zwariowali [...] Pora szykować się na ostrą wojnę światopoglądową. Nie odpuszczę - przynajmniej ja - temu sk... i jego poplecznikom. I powiem krótko: wstyd mi za tych, którzy zagłosowali na mendę w przebraniu trefnisia" - Tomasz Terlikowski, redaktor naczelny portalu fronda.pl i znany działacz katolicki
 15. Partia przestrzega zasad

Patrz też

Linki zewnętrzne