Ciemny Lud

Z Muzeum IV RP
(Przekierowano z Ciemny lud)
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop
Ciemny Lud kupuje

Ciemny Lud - określany także jako macierzysty elektorat Partii - grupa etniczna zamieszkująca Wolskę. Posiada dużą siłę nabywczą i jest gotowa kupić cokolwiek.

C. L. to także lapidarne określenie elektoratu PiS-u, ukute przez Bulteriera Kaczyńskich pod koniec 2005 r., opisujące tę część wyborców, która wierzy ("kupuje") w kłamstwa, oszczerstwa, zwykłe bzdury lub manipulacje wygenerowane przez PiS i - w konsekwencji - na tę partię głosuje.

Przeciwieństwem C. L. są wrogowie narodu, którzy w prawdy głoszone przez PiS cynicznie nie wierzą i - w konsekwencji - na tę partię i jej koalicjantów nie głosują.

Ponieważ C.L. kupi wszystko, w celu łatwiejszej przebudowy i uzdrawiania państwa oraz zaprowadzania prawa i sprawiedliwości w Wolsce, podczas szczytu UE w Brukseli (27.06.2007) nasi Odnowiciele zagwarantowali sobie wyłączenie C.L. spod zapisów Karty Praw Podstawowych. [1]

Ten unijny dokument określa m.in. zakres wolności, godności, równości, praw obywatelskich i pracowniczych, który powinien przysługiwać wszystkim obywatelom Wspólnoty. Brak respektowania oznacza, że nie będzie można się powoływać przed sądem na jego zapisy. [2]

Pochodzenie określenia

Określenie "Ciemny Lud" zostało po raz pierwszy użyte przed nagraniem w studiu radia TOK FM programu porannego w dniu 14.10.2005. Według łże-dziennikarzy Tomasza Lisa, Wiesława Władyki, Tomasza Wołka i Katarzyny Kolendy-Zaleskiej, słowa te miały być wypowiedziane przez Jacka Kurskiego.

Cytat

Sam Kurski nie przyznaje się do autorstwa tych słów.

Strony internetowe reprezentantów Ciemnego Ludu

Patrz też

Linki zewnętrzne