Naskórkowy elektorat

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop
Urządzenie komunikacyjne używane przez elektorat świadomy politycznie

Naskórkowy elektorat - nowoczesny związek frazeologiczny nowomowy, określający wywodzący się z wolskiego elektoratu, głównie młodzieżowy przestępczy gang, który w przedterminowych wyborach 2007 r. poważył się, wbrew swoim zwyczajom, cynicznie wziąć udział w głosowaniu i w dodatku bezczelnie oddał swoje głosy na ugrupowania inne niż Partia.

Geneza wyrażenia

Termin "naskórkowy elektorat" do tezaurusa nowomowy brawurowo wprowadził wybitny autorytet moralny i jeden z czołowych twórców ideologii PiSjanistycznej, Jacek Kurski, który komentując w dniu 22.10.2007 przed dziennikarzami wyniki wyborów stwierdził:

Charakterystyka gangu

Członkowie tej niebezpiecznej szajki rekrutują się spośród m.in. gówniażerii, pozostającej na utrzymaniu rodziców, która nie rozumie idei Polski solidarnej i jest podatna na manipulacje łże-elity oraz innych przestępczych grup inspirowanych przez określone siły. Jest to elektorat nieświadomy politycznie, w przeciwieństwie do oświeconego elektoratu PiS-u.

Tą frakcję gangu jasno i bez ogródek opisał w dniu 23.10.2007 na antenie Polskiego Radia Jarosław Kaczyński:

Oprócz ludzi młodych, do naskórkowego elektoratu zalicza się również wielkomiejskich wykształciuchów czytających prasę polskojęzyczną, a w szczególności "Fakty i Mity" oraz "Gazetę Wybiórczą" i oglądających "Szkło Kontaktowe", "Helę w opałach", "Taniec z Gwiazdami" i inne obrazoburcze programy telewizyjne szatańskiej stacji TVN.

Krzywdząca manipulacja

Na skutek cynicznych manipulacji ze strony wrogów narodu, opinia publiczna do gangu N. e. niesłusznie zalicza także osoby, które głosowały w zakładach karnych i rzekomo dały wiarę kłamliwym i podchwytliwym socjotechnicznym chwytom i sztuczkom agentów Platformy Obywatelskiej.

Opinia taka jest głęboko niesłuszna i niespotykanie krzywdząca dla grupy skazanych lub aresztowanych, którzy w rzeczywistości stanowią zbiór najwierniejszych stronników Partii, wierzących bezkrytycznie we wszystkie jej głęboko słuszne komunikaty.

W szczególności prostolinijne to środowisko z całą powagą i pełną wiarą potraktowało zapewnienia PiS o bezwzględnej walce z przestępcami oraz wielokrotne komunikaty, że w przypadku zwycięstwa wyborczego Platformy w Wolsce zapanuje raj dla przestępców. Naturalne jest więc, że w związku z tym osadzeni gremialnie zagłosowali zgodnie ze swoim jak najlepiej rozumianym interesem.

To głębokie zaufanie i wiarę osadzonych w obietnice Partii porównać można jedynie z zaufaniem do PiS formacji Moherowe Berety, co stawia obie te grupy na tym samym poziomie hierarchii elektoratu tej partii.

Jednoznacznym potwierdzeniem, że przeważająca większość osób przebywających w zakładach karnych faktycznie popiera PiS, dając pełną wiarę jego obietnicom, jest budująca informacja przekazana w dniu 23.10.2007 przez rzeczniczkę Centralnego Zarządu Służby Więziennej, Luizę Sałapę:

Przestępcze powiązania gangu

N. e. jako jeden z wielu elementów groźnego przestępczego syndykatu, znanego wśród ekspertów jako "Potężny front", powiązany jest bezpośrednio (a być może nawet dowodzony!), przez mordercę księdza Jerzego Popiełuszki, Grzegorza Piotrowskiego.

Porażające dowody bezpośredniego zaangażowania Piotrowskiego w brudną kampanię wyborczą Platformy Obywatelskiej, odważnie przedstawił osłupiałym i przerażonym Rodakom w dniu 21.10.2007, bezpośrednio po ogłoszeniu wstępnych wyników wyborów, sam Ojciec Narodu:

Gang przegląda na oszczy

11.02.2011 - w najmłodszej grupie wiekowej uprawnionych do głosowania największym poparciem cieszy się Prawo i Sprawiedliwość - wynika z sondażu TNS OBOP. 34 % wyborców między 18 a 24 rokiem życia zamierza oddać swój głos na partię Naszego Umiłowanego Przywódcę, Nowego Zbawiciela Wolski, niezłomnego i charyzmatycznego, przypadkowo niedointernowanego, Cudownie Ocalonego Prezesa-Premiera-prawie Prezydenta Jarosława (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmienionego-Kaczyńskiego. To o 5 punktów procentowych więcej od PO, która w tej grupie otrzymała wynik 29 % Ponadto na Ruch Oporu chce głosować 37 % osób z grupy badanych, którzy zadeklarowali, że „jeszcze się uczą”, podczas gdy PO popiera w tej grupie tylko 29 % ankietowanych.

Linki zewnętrzne

Patrz też