Zwycięstwo w najszerszym tego słowa znaczeniu

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop

Definicja

Zwycięstwo w najszerszym tego słowa znaczeniu - nowoczesny związek frazeologiczny, który wykorzystywany jest do niezbitego wykazywania oczywiście oczywistej prawdy, że wszelkie działania, wydarzenia, przedsięwzięcia i akcje z udziałem przedstawicieli PiS lub patriotów przez PiS popieranych, zawsze kończą się ich niepodważalnym i spektakularnym zwycięstwem.

Zwrot Z. n. t. s. z. jest w zakresie znaczeniowym terminem zbliżonym do funkcjonującego już w obiegu oralnym od grudnia 2007 r. pożytecznego wyrażenia "Miażdżący sukces", charakteryzującym się jednak zdecydowanie większą uniwersalnością oraz posiadaniem komponentu demaskatorskiego, który omówiony został poniżej.

Zastosowania praktyczne

Wyrażenie Z. n. t. s. z. jest niezwykle przydatnym środkiem oporu przed okupantami i narzędziem walki z systematycznym wojewódczeniem Wolski, wykorzystywanym przez bojowników sił wolności i postępu, skupionych wokół Braci Kaczyńskich Zjawiska biologicznego.

Uniwersalny ten zwrot w szczególności pozwala na demaskowanie cynicznych kłamstw i bezczelnych manipulacji, z pomocą których wrogie media, w tym przede wszystkim prasa polskojęzyczna, usiłują pomijać lub dyskredytować niewątpliwe osiągnięcia i sukcesy Ruchu Oporu, gloryfikując jednocześnie - wirtualne najczęściej zresztą - mierne i żałosne osiągnięcia wszelkiej maści sługusów i popleczników reżimu okupacyjnego.

Geneza

Ojciec Narodu odnosi Z. n. t. s. z.

W dobie obserwowanej jesienią 2008 r. gwałtownej eskalacji działań okupantów, dyskredytujących coraz bardziej spektakularne sukcesy prezydenta oraz Ruchu Oporu, wprowadzenie do tezaurusa nowomowy odpowiedniego narzędzia obrony przed bezczelnymi manipulacjami i wściekłymi atakami na siły wolności i postępu, stało się potrzebą chwili.

Oczywistą oczywistością jest, że jako pierwszy potrzebę taką zauważył i zdefiniował sam Ojciec Narodu, który - jak powszechnie wiadomo - jest niesłychanie wyczulony na wszelkie ataki wymierzone w Wolskę i pomyślność IV RP. Efektem jego obserwacji było natychmiastowe opracowanie uniwersalnego związku frazeologicznego Z. n. t. s. z. oraz błyskotliwe wprowadzenie go do powszechnego użycia.

Miało to miejsce w dniu 13.11.2008, kiedy to w dialogu z Jackiem Karnowskim podczas audycji "Sygnały Dnia" na antenie Polskiego Radia, Jarosław Kaczyński, przy pomocy nowoopracowanego zwrotu, odważnie i bezkompromisowo obnażył podłe kłamstwa wrogich mediów, które bezczelnie informowały, że zorganizowany przez Telewizję Polską "Wielki Test z Historii" wygrał rzekomo olimpijczyk w podnoszeniu ciężarów, Szymon Kołecki, przemilczając jednocześnie niesłychane sukcesy przedstawicieli Ruchu Oporu:

Warto zwrócić uwagę, że przytoczona wypowiedź Przywódcy Ruchu Oporu, oprócz obnażenia niesłychanego zakłamania dziennikarzy i finansowanych przez obcy (najczęściej niemiecki) kapitał wrogich mediów, posiada także niewątpliwy walor przekazania społeczeństwu prawdziwych wyników "Wielkiego Testu z Historii", w którym - jak to już dzięki błyskotliwej wypowiedzi Ojca Narodu wiadomo - zdecydowanie wygrał Antoni Macierewicz, a drugie miejsce zajął trochę tylko *gorszy Jarosław Kaczyński.

Brutalne ingerencje obcych mocarstw, usiłujących przeszkadzać Siłom Wolności i Postępu w odnoszeniu kolejnych zwycięstw w najszerszym tego słowa znaczeniu

  1. "Walczymy bardzo twardo, by te wybory wygrać, chociaż Ukraina zamknęła nam możliwość miażdżącego zwycięstwa" - Nasz Umiłowany Przywódca, Nowy Zbawiciel Wolski, niezłomny i charyzmatyczny, przypadkowo niedointernowany, Cudownie Ocalony Prezes-Premier-prawie Prezydent Jarosław (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmieniony-Kaczyński na konferencji prasowej w Szczecinie (niem.: Stettin) (14.05.2014)

Patrz też