Wściekły atak

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop

Definicja

Miałkość nagonki Tusku na jedynie słuszną partię i jej Prezesa oraz prezydenta IV RP

Wściekły atak - uniwersalny związek frazeologiczny z repozytorium nowomowy, oznaczający dowolną wypowiedź któregokolwiek z wrogów narodu, a w szczególności członka lub sympatyka przestępczej Platformy Obywatelskiej, w której wyraża on opinię niezgodną z aktualnie obowiązującą jedynie i głęboko słuszną doktryną Naszej Partii lub filozofią PiSjanizmu, odpowiada na światłe uwagi bądź słuszne oskarżenia z jej strony, lub też prezentuje stanowisko w dowolnej sprawie.

Synonimy i terminy bliskoznaczne

Często używanymi synonimami w. a. są wyrażenia bezprzykładny a. (bezprecedensowy a. lub niespotykany a.), nieustanny a., furiacki a., zjadliwy a., zmasowany a., potworny a. oraz zwroty niesłychana (niebywała, nieustanna, chorobliwa, straszliwa, brutalna, wulgarna) agresja, jak również dowolne kombinacje zbudowane z losowo wybranych wyrazów z powyższych fraz.

Należy zaznaczyć, że - jak w każdym żyjącym języku - rozwój frazeologii opisującej agresję wrogów narodu w stosunku do koalicji oraz odnowicieli jest ciągły i pojawiają się nowe osiągnięcia w tym zakresie, które - mamy nadzieję - na trwałe wejdą do obowiązującego języka:


Dużo łagodniejszą od w. a. i jego pochodnych formą wypowiedzi jest "przeszkadzanie", zaś jego wyższymi stopniami - terminy "próba przewrotu" i "zamach na demokrację", a zwłaszcza "pucz przeciwko Polsce", które charakteryzują się znacznie większym ładunkiem emocjonalnym oraz większym zagrożeniem dla inspiratorów (prokurator lub nawet Trybunał Stanu!).

Przykłady perfekcyjnego zastosowania frazy i/lub jej pochodnych

 1. "Jest mi przykro, iż osoby z PO, takie jak Julia Pitera, Hanna Gronkiewicz-Waltz uderzają w tony agresji, nieprawdziwych zarzutów wobec PiS. Zamiast sporu programowego PiS spotykał się z agresją i oszczerstwami" - Zbigniew Ziobro, wystąpienie w Sejmie (06.10.2005)
 2. "Niestety ze strony Platformy Obywatelskiej zobaczyliśmy to, co wszyscy mogą zobaczyć, a więc ową właśnie socjotechnikę pani De Barbarro, nieustanną agresję z wmawianiem, że agresorem jest ten, który został zaatakowany, nieustanne mówienie, że białe jest czarne" - Jarosław Kaczyński w rozmowie z Moniką Olejnik (pseudonim operacyjny: "Stokrotka") w audycji "Gość Radia Zet" (20.10.2005)
 3. "Jest ton, jakaś niebywała agresja. Chęć obrażania kolegów, potencjalnych koalicjantów, całkowicie, faktów wyssanych z palca" - Zbigniew Ziobro w programie "Prosto w oczy" (02.11.2005)
 4. "PiS nie ogłasza stanu wojny z PO, pomimo iż jego partia spotyka się ciągle z agresją ze strony polityków Platformy" - Jarosław Kaczyński (07.02.2006)
 5. "Za zorganizowanym działaniem przemawia zarówno to, że trudno wyobrazić sobie, by kręcąca całą Polską bezpieka nie miała swojej agentury akurat w mediach, od których przecież tyle zależy, ale również - preparowane w odpowiednim kierunku sondaże, a wreszcie - wściekłe ataki ze wszystkich niemal stron na Radio Maryja" - Stanisław Michalkiewicz, "Nasz Dziennik" (18-19.02.2006)
 6. "Cokolwiek zrobimy i tak się zawsze okaże, że to PiS jest winne. Ta technika nieustannej agresji po prostu się opłaca" - Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla "Dziennika" (26.06.2006)
 7. "[...] zarzuty PO dotyczące SKOK-ów to bezprzykładny atak" - Przemysław Edgar Gosiewski (13.07.2006)
 8. "[...] wystąpienie posłanki PO [...] to był bezprzykładny atak na marszałka Sejmu. Wnioskuję, by sprawą zajął się Konwent Seniorów" - szef klubu PiS Marek Kuchciński w debacie sejmowej o ordynacji wyborczej (22.08.2006)
 9. "Coraz więcej, nie tylko polityków, ale także widzę, że i dziennikarzy, publicystów dosyć jawnie robi wszystko, by ta agresja narastała, byśmy żyli w czasach wojny, by pokazać, że jesteśmy na froncie" - Kazimierz Marcinkiewicz w "Salonie Politycznym Trójki" (25.09.2006)
 10. "Ten bezprzykładny atak na PiS ma swoje różne źródła. Jest polityczny i jest medialny. Dziennikarze są od dawna nieprzychylni lub wprost wrodzy obecnemu rządowi. Teraz ogarnął ich amok" - felieton redakcyjny na antenie Radia Maryja (05.10.2006)
 11. "Ministrowie muszą odrywać się od swoich obowiązków, żeby odpowiadać na wściekłe ataki ze strony polityków PO" - poseł PiS Zbigniew Girzyński na łamach "Życia Warszawy" (16.10.2006)
 12. "Cała strategia polityczna PO opiera się na ciągłej krytyce i zjadliwym ataku na rząd Prawa i Sprawiedliwości, a zwłaszcza na osoby Prezydenta i Premiera" - poseł PiS Zbigniew Girzyński, ibidem
 13. "To, co powoduje wściekły atak i na rząd, i na działania w Ministerstwie Edukacji Narodowej, to jest koniec waszego monopolu" - Roman Giertych w wystąpieniu w Sejmie (październik 2006 roku)
 14. "[...] przyczyną porażki Marcinkiewicza [ w II turze wyborów na prezydenta Warszawy ] były wściekłe ataki PO w trakcie kampanii wyborczej" - Jarosław Kaczyński do dziennikarzy (26.11.2006)
 15. "Nie wiedziałem, że jest zdolny do tak niebywałej agresji" - Wielki Brat w wywiadzie dla "Faktu" (01.12.2006)
 16. "[...] tu jest jedna strona niesłychanie agresywna, nieustannie atakująca, nieustannie obrażająca, często wręcz wulgarna. I druga strona, która się broni, stosując o wiele łagodniejsze metody" - Jarosław Kaczyński, ibidem
 17. "Ten nieustanny atak układu] z tego punktu widzenia jest skuteczny, bo jak ciągle się dzieje coś takiego, że ten rząd ma upaść, ma odejść" - Jarosław Kaczyński w audycji "Sygnały Dnia" na antenie I Programu PR (12.12.2006)
 18. "W ogóle to wszystko, co się dzieje po wyborach 2005 roku, ten niebywały atak na nas przecież między innymi służy temu, żeby to ochronić" - Jarosław Kaczyński, ibidem
 19. "Za każdym razem było ono [ porozumienie z PO ] odrzucane, a deszcz obelg nie miał końca" - Wojciech Dąbrowski, znany odnowiciel, szef warszawskiego PiS-u do dziennikarzy (16.12.2006)
 20. "Bardzo jasna, zdecydowana i odważna deklaracja Pałacu Prezydenckiego o dywersyfikacji dostaw gazu i od razu wściekły atak. Następny sukces - jasna deklaracja próby oczyszczenia rozliczenia wszystkich patologii związanych ze specsłużbami wojskowymi - wściekły atak" - Joachim Brudziński w wypowiedzi dla PAP (22.12.2006)
 21. "Laicko-masońskie środki masowego przekazu nie byłyby w stanie sterować taką znakomitą osobistością, dlatego przypuściły bezprecedensowy atak godzący w dobre imię abpa Stanisława Wielgusa. [...] Opór społeczny w Polsce nigdy nie jest i nie będzie wymierzony przeciwko umiłowanemu Jego Świątobliwości Ojcu Świętemu. Jest sprzeciwem wobec niespotykanie agresywnych prób sterowania przez bezbożną telewizję Kościołem polskim i ludem Bożym"Ewa Sowińska, Rzecznik Praw Dziecka w liście do Benedykta XVI (07.01.2007)
 22. "[...] społeczeństwo w końcu to dostrzeże, dostrzeże, dlaczego bez żadnego powodu rząd, który ma dobre wyniki gospodarcze, który w najmniejszym stopniu nie ogranicza niczyich wolności, który jest nieustannie furiacko wręcz atakowany w mediach, uchodzi za rząd, który ogranicza demokrację, a rządy, które miały nieporównanie więcej władzy [...]" – Jarosław Kaczyński w rozmowie z Jackiem Karnowskim w audycji "Sygnały Dnia" na antenie Polskiego Radia (30.01.2007)
 23. "Na Pomorzu PiS jest wściekle atakowany przez Platformę"Jacek Kurski w wystąpieniu na zjeździe okręgowym gdańskiego PiS (04.03.2007)
 24. "A to, że media szaleją (znaczy nie wszystkie na szczęście, ale ich bardzo poważna część), że opozycja przyjęła niebywale wręcz agresywną postawę, że różnego rodzaju korporacje czują się zagrożone, no to jest być może objaw po prostu strachu przed upadkiem typu państwa, które słusznie we wczorajszej "Rzeczpospolitej" Bronisław Wildstein określił jako "półoligarchię"Jarosław Kaczyński w rozmowie z Jackiem Karnowskim w audycji "Sygnały Dnia" na antenie Polskiego Radia (08.05.2007). W przytoczonym cytacie zwraca też uwagę zapierające dech w piersiach mistrzostwo mówcy, który brawurowo wykorzystuje w jednym zdaniu całą gamę kluczowych wyrażeń obowiązującego języka nowomowy
 25. "W tej chwili PO bije wszelkie rekordy w dwóch dziedzinach. Po pierwsze, w politycznej agresji i chamstwie. [...] W tej chwili, przy tej niebywałej wręcz agresji ze strony Platformy, wydaje się to [ współpraca z PO ] niemożliwe"Jarosław Kaczyński na konferencji prasowej w Brańsku (13.05.2007)
 26. "To wściekły atak "Gazety Wyborczej", który jest dla mnie niezrozumiały wywołuje niepotrzebne emocje" - Roman Giertych, komentując na antenie "Trójki" doniesienia tej gazety o zmianie kanonu lektur szkolnych (01.06.2007)
 27. "Ja rozumiem, że jestem tutaj wściekle atakowany, nie tylko tu" - minister Mirosław Orzechowski w programie Moniki Olejnik (pseudonim operacyjny: "Stokrotka") "Siódmy dzień tygodnia" na antenie "Trójki", w trakcie dyskusji o poszerzaniu zakresu lektur szkolnych poprzez usunięcie z niego takich pisarzy jak Goethe, Dostojewski, Gombrowicz, czy Witkacy (03.06.2007)
 28. "[...] bo ten nieustanny furiacki atak na Prawo i Sprawiedliwość, na nasze rządy, na IV Rzeczpospolitą budował szanse komunistów" - Jarosław Kaczyński w rozmowie z Jackiem Karnowskim w audycji "Sygnały Dnia" na antenie Polskiego Radia (05.06.2007)
 29. "Ostatnie tygodnie przynoszą z ich [ dziennikarzy] ] strony niekontrolowaną wręcz furię nienawiści, na skalę niespotykaną dotąd w historii LPR. Oto bowiem wbrew intencjom establishmentuwłaścicieli koncernów medialnych, wielkiego kapitału i salonów wolnomularskichLPR nadal współuczestniczy w sprawowaniu władzy w Polsce, z każdym dniem konsekwentnie realizuje swój program i co gorszażyje i się rozwija" - Wojciech Wierzejski we wpisie na swoim blogu (12.07.2007)
 30. "Jesteśmy przedmiotem brutalnego i ostrego ataku, ale nie będziemy odpowiadać w taki sam sposób. [...] Jesteśmy ulepieni z innej gliny, wiemy że w chamstwie i agresji nie mamy z tymi panami szans"Jarosław Kaczyński na konwencji samorządowej Prawa i Sprawiedliwości (30.06.2007)
 31. "A drugi aspekt, o który pan pyta, to jest to, że jeżeli jest wściekły atak, niesprawiedliwy, nieuczciwy opozycji na wielki sukces Polski w Brukseli, to w tej akurat sprawie wszyscy ludzie z PiS-u powinni mówić jednym głosem, zwłaszcza, że mówimy o sprawach interesu Polski za granicą" - Jacek Kurski w audycji "Salon Polityczny Trójki" (06.07.2007)
 32. "Dał się niepotrzebnie wkręcić w rozpętywanie tematu marginalnego wątku po to, żeby w intencjach ludzi, którzy rozpętali tę wściekłą kampanię, pomniejszyć sukces, czy też odwrócić sukces w porażkę" - ibidem
 33. "Tylko trzeba więcej ostrożności w sytuacji, kiedy my jesteśmy po prostu wściekle i niesprawiedliwie atakowani" - ibidem
 34. ""Gazeta Wyborcza" usiłowała przeprowadzić nagonkę polityczną, brutalny atak broniący tych, którym ofensywne działania prokuratury pod moim kierownictwem wadzą"Zbigniew Ziobro na konferencji prasowej dotyczącej artykułu w "GW", który miał się dopiero ukazać (06.07.2007)
 35. "Atak, jaki opozycja przeprowadziła w stosunku do prowadzonej przez rząd polityki zagranicznej, jest atakiem niespotykanym w żadnym innym państwie. Opozycja straciła rozum"Jarosław Kaczyński podczas posiedzenia klubu PiS (06.07.2007)
 36. "Myślę, że przez ten rok - pomimo bardzo wielu ataków ze strony opozycji, co powinno być właściwie naturalne, ale chodzi mi o tę niekonstruktywną opozycję, ze strony mediów, z jakimi się rząd spotykał - ten rząd naprawdę nie zmarnował ani jednego dnia, jestem o tym przekonana" - wiceszefowa klubu PiS, Jolanta Szczypińska (09.07.2007)
 37. "Ta niezwykle destrukcyjna metoda, którą przyjęli nieustannego, niebywale agresywnego i całkowicie niemerytorycznego ataku" - Jarosław Kaczyński o opozycji w "Salonie Politycznym Trójki" (13.07.2007)
 38. "My żyjemy w czasach, kiedy sięgnięcie po osobę pełniącą ważną funkcję w państwie, sięgnięcie z podejrzeniami, że mogła się dopuścić zarzutu korupcyjnego powoduje wściekły atak na instytucję, która to prowadzi" - Zbigniew Wassermann w rozmowie z Jackiem Karnowskim w audycji "Sygnały Dnia" na antenie Polskiego Radia (13.07.2007)
 39. "Opozycja uprawia niebywałą wręcz destrukcję, okazuje się, że dla przedstawicieli opozycji autorytetami są albo osoby w rodzaju pana Leppera, albo Łyżwińskiego [...] i są także wiarygodni politycy, którzy niedawno byli w centralnym miejscu rządu"Jarosław Kaczyński na konferencji prasowej w Sejmie (24.08.2007)
 40. "Natomiast ja jestem spokojny o nasz przekaz, bo wie pan, byliśmy bardzo wściekle zaatakowani już po ostatniej kampanii wyborczej, że oto w sposób niezwykle agresywny, niezwykle uszczypliwy atakowaliśmy Platformę Obywatelską, i gdyby zostawić nasze spoty, z których wyłania się sympatyczny skądinąd pluszak i spoty Platformy Obywatelskiej o finezji, powiedziałbym, cepa, z tymi wszystkimi kalumniami rzucanymi pod naszym adresem, no to okazałoby się, że z tą naszą agresją co nieco... te nasze opowieści o naszej agresji są co nieco przesadzone" - sekretarz generalny PiS Joachim Brudziński o kampanii wyborczej (27.08.2007)
 41. "Ten człowiek [ Zbigniew Ziobro ] jest dzisiaj przedmiotem wściekłego ataku z powodu głównie pomówień pana, który do niedawna był ministrem spraw wewnętrznych i nie zauważyłem, żeby mówił cokolwiek złego o sytuacji pracy tego rządu w dziedzinie, którą się zajmował i w dziedzinach pokrewnych, a w tej chwili staje się wielkim oskarżycielem" - Jarosław Kaczyński do dziennikarzy w Sejmie (28.08.2007)
 42. "SLD mógł mieć rząd mniejszościowy, my nie możemy, bo jesteśmy przedmiotem szczególnie ostrej agresji" - Jarosław Kaczyński na konferencji prasowej (29.08.2007)
 43. "Polska jest lepsza niż 2 lata temu, nie zmieni tego wściekła kampania "antykaczyzmu" i furia klasy panującej III RP, której przedstawiciele wiedzą, że nie zasługują na swe pozycje społeczne, a wielu z nich wie, na co naprawdę zasługuje" - premier Jarosław Kaczyński na konwencji PiS w Poznaniu (09.09.2007)
 44. "Budujecie swoją tożsamość na wściekłych atakach na PiS" - Jacek Kurski do posła Krzysztofa Bosaka z LPR w programie "Teraz My" na antenie TVN (10.09.2007)
 45. "Nasi przeciwnicy atakując nas z furią, dają raczej upust swojemu brakowi kultury, niż realizują przemyślany plan polityczny. Myślę o członkach Klubu Parlamentarnego PO. Onistraszliwie źle wychowani i agresywni" - Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" (13.09.2007)
 46. "Może wściekła mina Tuska starszemu pokoleniu coś przypomni? Jego nieustanna agresja i plecenie bzdur też może mi pomóc" - ibidem
 47. "PO przypuściła na nas furiacki atak. Są jakieś powody, dla których tak się dzieje" - ibidem
 48. "Brutalny atak PO na Lecha Kaczyńskiego to nielojalność wobec państwa" - Michał Kamiński z Kancelarii Prezydenta do dziennikarzy (14.09.2007)
 49. "Tusk wprowadził do polskiej polityki chamstwo, złe obyczaje, straszliwą agresję. Ten człowiek nie potrafi przegrywać. Nie jest człowiekiem godnym" - Jarosław Kaczyński na konwencji wyborczej Partii w Kielcach (29.09.2007)
 50. "Ludzie już dosyć mają agresji, dosyć mają ciągłych ataków, chcieliby posłuchać polityków w pewnym sporze" - Joachim Brudziński w rozmowie z Markiem Mądrzejewskim w audycji "Sygnały Dnia" na antenie Polskiego Radia (02.10.2007)
 51. "Argumentypo naszej stronie, po stronie POoszczerstwa, kłamstwa i agresja, czyli te hasła, które PO wypisała na swoich pierwszych billboardach" - poseł PiS Tomasz Dudziński w wypowiedzi dla PAP (05.10.2007)
 52. "To wszystko, co uczyniliśmy dla Polski, w ciągu tych dwóch ostatnich lat, mimo tego niebywałego ataku, niebywałej agresji, dotarło do ludzi" - Jarosław Kaczyński po ogłoszeniu wyniku wyborów (21.10.2007)
 53. "Uzyskałem po tej niebywałej kampanii nienawiści, bo to tak trzeba nazwać, i dyfamacji - czyli obrażania, jeżeli ktoś nie zna tego słowa - wynik wyraźnie lepszy niż zeszłym razem" - Jarosław Kaczyński w rozmowie z Jackiem Karnowskim w "Sygnałach Dnia" na antenie Polskiego Radia (23.10.2007)
 54. "Nie można naraz deklarować, że chce się spokojnego Sejmu i człowieka znanego z najwyższym stopniu nieparlamentarnego języka, niebywałej agresji, robić wicemarszałkiem" - Jarosław Kaczyński w Sejmie do dziennikarzy po wybraniu Stefana Niesiołowskiego na wicemarszałka (06.11.2007)
 55. Minister w Kancelarii Prezydenta Michał Kamiński zorganizował konferencję prasową na remontowanej ulicy przed siedzibą prezydenta RP"To Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy zafundowała nam taką "malowniczą" scenerię"powiedział minister. Zwrócił się do niej słowami: "Proszę przestać sabotować prace Kancelarii Prezydenta" (07.11.2007)
 56. "Na pewno nie będziemy próbowali przewyższać Platformy w knajackich atakach, bo to jest po prostu niemożliwe" - Jarosław Kaczyński do dziennikarzy (07.11.2007)
 57. "Skończmy z wojną polityczną. I my uważamy to za słuszne, ale wymaga to odniesienia się do prawdy. A prawda jest taka, że gdy PiS w 2005 wygrał wybory, stał się przedmiotem agresywnego ataku. Ataku, który stworzył nadrzeczywistość: że demokracja jest zagrożona i wszystko idzie ku katastrofie" - Jarosław Kaczyński w swoim kontrexpose (23.11.2007)
 58. "[...] w Polsce stworzono w ciągu ostatnich przeszło dwóch lat taką sytuację, w której wzorem jest TVN, który w sposób niezwykle agresywny atakował Prawo i Sprawiedliwość" - Jarosław Kaczyński w rozmowie z Jackiem Karnowskim w audycji "Sygnały Dnia" na antenie Polskiego Radia (09.01.2008)
 59. "Medium, które od dawna tworzy wzorzec wsparcia dla Platformy i niebywałej agresji wobec PiS, jest TVN" - Geniusz Mazowsza w "Fakcie" (12.01.2008)
 60. "To przyzwolenie z uśmiechem ze strony premiera, to nie hasła miłości, lecz niebywała agresja względem prezydenta" - były minister Zbigniew Ziobro na konferencji prasowej (14.01.2008)
 61. "Więc stosujemy panowie, proszę państwa, dwie różne miary. Jedną wobec Jarosława Kaczyńskiego, wściekły atak... [...] ... i osłoną za wszelką cenę nieudolnego rządu Platformy Obywatelskiej" - Jacek Kurski w programie "Teraz My" na antenie TVN (05.02.2008)
 62. Atak na demokrację - Wielki Demokrata pytany o dotowanie partii i używanie funduszy na poważne badania naukowe mające na celu stwierdzenie - którzy politycy (PiS-u) dobrze prezentują się w telewizji, ripostował, że takie pytanie to - "atak na partię, a atak na partię jest atakiem na Polskę i na demokrację"
 63. "Warto jeszcze podkreślić, że najbardziej wściekły atak przypuszczono na dwie instytucje służb, stworzone zupełnie od nowa - CBA i SKW. One wymknęły się spod kontroli starego układu" - Zbigniew Wassermann w wywiadzie dla "Gazety Polskiej" (05.03.2008)
 64. "To brutalna agresja wobec uprawnień pracowniczych" - Przemysław Edgar Gosiewski dla PAP o proponowanych przez resort pracy zmianach w Kodeksie Pracy (06.03.2008)
 65. "Proszę spojrzeć na te billboardy niemieckiej radiostacji w Polsce, które zostały ostatnio wywieszone. To jest atak na prezydenta i na mnie. Zewnętrzny atak, bo przecież są ludzie, którzy muszą wykonywać polecenia z innego państwa" - Jarosław Kaczyński o kampanii reklamowej RMF FM, w której cynicznie wykorzystano Stafana B., sobowtóra Braci Kaczyńskich Zjawiska biologicznego (12.03.2008)
 66. "To zmasowany atak, który ma na celu zdyskredytowanie PiS"wybitna erudytka Partii Beata Kempa, komentując na antenie TVN 24 akcję radia RMF FM ze Stefanem B. (12.03.2008)
 67. "Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź był obiektem niewybrednej nagonki, no, naprawdę takiej, która, muszę powiedzieć, w ustach wielu publicystów, osób publicznych, w tym, niestety, Lecha Wałęsy, wielu polityków Platformy Obywatelskiej na Pomorzu raniły, raniły uczucia wierzących Archidiecezji Gdańskiej" - Jacek Kurski w rozmowie z Tomaszem Terlikowskim w audycji "Sygnały Dnia" na antenie Polskiego Radia (28.04.2008)
 68. "Wygląda na to, że szef ostrołęckiej lewicy postanowił zaistnieć poprzez wulgarną agresję" - poseł PiS Arkadiusz Czartoryski w wypowiedzi na łamach "Gazety Współczesnej" (05.05.2008)
 69. "I ta książka jest ciosem w ten obraz, obraz, który służy establishmentowi i stąd ta wściekła obrona" - Jarosław Kaczyński w rozmowie z Jackiem Karnowskim w audycji "Sygnały Dnia" na antenie Polskiego Radia (19.06.2008)
 70. "Otóż, panie redaktorze, my mamy za sobą okres niezwykle ciężki sprawowania władzy wśród nieustannych ataków i różnego rodzaju szarpaniny, a później od razu bez żadnej przerwy przeszliśmy do tego wszystkiego, co trzeba było czynić w nowej sytuacji, no bo przecież próbowano nas wyeliminować, próbowano nas zmarginalizować" - Jarosław Kaczyński w rozmowie z Jackiem Karnowskim w audycji "Sygnały Dnia" na antenie Polskiego Radia (26.06.2008)
 71. "Myśmy się znaleźli właśnie w takiej sytuacji. Mieliśmy przecież cały ten przegniły system III Rzeczypospolitej. Przegniły, a jednocześnie zaciekle wspierany przez media. No i mieliśmy straszny atak na nas i niezwykłą wręcz agresję ze strony opozycji" - Jarosław Kaczyński podczas spotkania z samorządowcami i mieszkańcami w Tarnowskich Górach, porównawszy sprawowanie władzy do pracy dyrygenta, który bez dobrej orkiestry - złożonej m.in. z policjantów, prokuratorów i urzędników - nic nie poradzi (17.07.2008)
 72. "W związku z nieuzasadnionymi i brutalnymi atakami niektórych polityków ekipy rządzącej i mediów na Instytut Pamięci Narodowej, w tym na moją osobę, oraz zapowiedziami zmiany ustawy i okrojenia budżetu, postanowiłem dla dobra Instytutu zrezygnować z pracy w IPN" - wybitny autorytet historyczny i moralny, współautor jedynej prawdziwej publikacji o zdradzieckim TW "Bolku" (pseudonim operacyjny: "Lech Wałęsa"), dr Sławomir Cenckiewicz, w komunikacie opublikowanym na łamach "Wprost" (16.09.2008)
 73. "Obóz rządzący zachowuje się niezwykle agresywnie wobec głowy państwa" - Adam Bielan w wywiadzie na łamach "Faktu" (29.09.2008)
 74. "Niestety, zamiast tego jest nieustanny atak na nas" - Jarosław Kaczyński w rozmowie z dziennikiem "Polska" (30.09.2008)
 75. "Kiedyś PO zaciekle atakowała PiS, gdy tworzyliśmy Komisję Nadzoru Finansowego" - posłanka PiS Aleksandra Natalli-Świat podczas sejmowej debaty o budżecie (09.10.2008)
 76. "Platforma, gdy była w poprzedniej kadencji w opozycji, atakowała nas zajadle, o wiele brutalniej niż my dziś PO" - wybitny autorytet moralny PiS, Adam Lipiński, w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" (13.10.2008)
 77. "To, co robi premier to bezprecedensowy atak na głowę państwa" - poseł PiS Paweł Kowal w rozmowie z Igorem Janke w "Poranku Radia TOK FM" (14.10.2008)
 78. "Może się Kancelaria Prezydenta bała jakiejś oszalałej napaści mediów dlaczego tylko 7, 8 skoro..." - Jacek Kurski w rozmowie z Moniką Olejnik (pseudonim operacyjny: "Stokrotka") w audycji "Gość Radia Zet", próbując dociec, dlaczego Ojciec Narodu musiał zapłacić 35 tys. za miesięczny pobyt w prezydenckiej willi w Klarysewie pod Warszawą (29.10.2008)
 79. "Wszelkie nasze próby konstruktywnej krytyki spotykają się z wściekłym atakiem" - Jolanta Szczypińska w rozmowie z Wojciechem Wybranowskim na łamach "Naszego Dziennika" (18.11.2008)
 80. "Nie zauważyłem normalnej dyskusji, tylko huraganowy, jednostronny, niemądry i zaciekły atak przeciwko prezydentowi Polski" - Antoni Macierewicz o reakcji wrogich mediów na szarżę Małego Rycerza na osetyjsko-rosyjskie pozycje umocnione w Gruzji, w rozmowie z Krzysztofem Skowrońskim w audycji "Salon Polityczny Trójki" na antenie Polskiego Radia (27.11.2008).
 81. "Myślę, że stąd taki furiacki atak na pana prezydenta, że on przeciąłpolitykę appeacementu – przyzwolenia na agresję rosyjską" - ibidem
 82. "W związku z tym, jakkolwiek Kaczyńscy są obaj obiektem wściekłego ataku i wręcz ustawionej mody czy kultury obciachu i ikonami obciachu przypisywanemu PiS, to nie ma PiS-u bez Kaczyńskich" - Jacek Kurski w wywiadzie na łamach internetowego wydania "Dziennika" (07.01.2009)
  Porażający dowód fotograficzny ataku mutantów na Radio Maryja, o którym mówił prof. dr hab. inż. Kozłowski
  Ten atak akurat nie był wściekły
 83. "Gdyby to Kaczyński miał takiego ministra, to byłby potworny atak mediów i prawdopodobnie musiałby zwolnić Drzewieckiego" - Jacek Kurski w wypowiedzi na łamach portalu dziennik.pl (10.01.2009)
 84. "Panie redaktorze, ja życzyłbym każdej partii opozycyjnej, a szczególnie swojej, żeby pomimo takiego nieustającego ostrzału zarówno ze strony rządzących, jak i niestety części mediów utrzymać tak wysokie poparcie, za które to poparcie chciałbym przede wszystkim naszym wyborcom z całego serca podziękować" - Joachim Brudziński w rozmowie z Grzegorzem Ślubowskim w audycji "Sygnały Dnia" na antenie Polskiego Radia (02.02.2009)
 85. "Nie mogłem inaczej przywitać państwa jak pozdrowieniem ojców redemptorystów, którzy tylko dlatego, że głoszą prawdętak bez przerwy atakowani przez różnego rodzaju współczesne mutanty masonów, postkomunistów czy liberałów" - prof. dr hab. inż. Ryszard Kozłowski, dyrektor naukowy Polskiego Laboratorium Radykalnych Technologii, na antenie Radia Maryja, (22.02.09)
 86. "Wiele nam się udało zrobić, a wiele nie, bo działaliśmy w bardzo trudnych warunkach, wśród niesłychanie ostrego ataku. [...] Opozycja była niesłychanie ostra. [...] Wypowiedzi wobec mnie były wyjątkowo brutalne. Wobec mojego brata również. To i niezwykle potężny atak medialny zdecydowanie przekraczało wszystko, co zdarzało się przedtem" - Jarosław Kaczyński w wywiadzie na łamach "Gazety Wyborczej" (28.02.2009)
 87. "A każdy kto ma inne zdanie niż Platforma Obywatelska, spotyka się z agresywnym atakiem członków PO. To jest rzecz niebywała" - wybitna posłanka PiS, Beata Kempa, na antenie Radia Maryja (03.04.2009)
 88. "Może ja to bardziej czuję, bo na terenie Sejmu podczas obrad każde zdanie przeciwne jest natychmiast oprotestowywane niebywałym krzykiem, niebywałą agresją, wręcz z epitetami w stosunku do naszych posłów" - ibidem
 89. "A to jest obecnie szczególnie potrzebne, ponieważ gabinet Donalda Tuska jest najgorszym rządem od 20 lat, w dodatku nieprawdopodobnie agresywnym" - Jarosław Kaczyński w wywiadzie na łamach "Faktu" (27.04.2009)
 90. "Wreszcie, wobec realnej opozycji, czyli Prawa i Sprawiedliwości, stosowany jest przez rządzących wspieranych przez znaczną część mediów dyskurs wykluczenia z pomocą niebywałej wręcz agresji i przy odrzuceniu wszelkich reguł kultury" - Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" (30.04.2009)
 91. "My nie prowadzimy żadnej wojny, tylko jesteśmy przedmiotem nieustannego, furiackiego ataku" - Jarosław Kaczyński w wypowiedzi dla PAP (12.05.2009)
 92. "Również ja jestem przedmiotem nieustannego ataku, zupełnie oderwanego od rzeczywistości" - ibidem
 93. "I tu jest ten problem, który powoduje, że partia na czele której stoję, jest przedmiotem nieustannego ataku, ale także i ja jestem przedmiotem nieustannego ataku. I to takiego ataku całkowicie oderwanego od rzeczywistości" - Jarosław Kaczyński na antenie Radia Maryja (12.05.2009)
 94. "Nie było dotąd opozycji tak gwałtownie i furiacko atakowanej - od kabaretu przez Radio Zet aż po niektórych, wydawałoby się poważnych, publicystów" - Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla "Faktu" (19.06.2009)
 95. "To rzeczywiście jest w jakimś sensie zastanawiające, Lech Kaczyński jest bardzo dobrym prezydentem, a jednocześnie jest wściekle atakowany przez takich ludzi, jak Palikot, którzy są nasyłani, napuszczani wręcz przez Platformę i to w jakimś sensie, jak się w kogoś rzuca błotem to coś się przykleja" - Marek Suski w rozmowie z Moniką Olejnik (pseudonim operacyjny: "Stokrotka") w audycji "Gość Radia Zet" (10.07.2009)
 96. "To chyba jasne, jeśli uwzględni się te nieustające wściekłe ataki głównych mediów na nas" - Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla "Gazety Polskiej" (28.07.2009)
 97. "Ja przypomnę, że Mariusz Kamiński, a raczej CBA było wówczas wściekle atakowane za to, że nadużywa prawa" - Zbigniew Wassermann w rozmowie z Moniką Olejnik (pseudonim operacyjny: "Stokrotka") w audycji "Gość Radia Zet" (14.10.2009)
 98. "Wszyscy jesteśmy świadkami tego, że Mariusz Kamiński jest wściekle atakowany, wszyscy widzieliśmy, co wczoraj Ryszard Sobiesiak, a więc osoba skazana wyrokiem Rzeczpospolitej Polskiej za korupcję, co Ryszard Sobiesiak mówił o Mariuszu Kamińskim" - były rzecznik Najlepszego Rządu w Dziejach Wolski Jan Dziedziczak w rozmowie z Przemysławem Szubartowiczem w audycji "Sygnały Dnia" na antenie Polskiego Radia (12.02.2010)
 99. "My staramy się w związku z niebywałym poziomem agresji PO bardzo się hamować" - Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla portalu blogpress.pl (04.09.2010)
 100. "Z oburzeniem odnosimy się do aktów jego profanacji, a także do niebywałej i nieprawdopodobnie wręcz wulgarnej agresji, jakiej ofiarą padają obrońcy" - Jarosław Kaczyński w liście do członków PiS (05.09.2010)
 101. "Podobnie jak nie mogę się pogodzić z tym, że władze Rzeczpospolitej pozwalały i pozwalają bezkarnie atakować tych, którzy modlą się pod Krzyżem Pamięci. Nie ulega najmniejszej wątpliwości, iż to polski rząd i władze Warszawy swoją biernością zachęciły te pijane hordy, by rzucały się na bezbronnych ludzi, profanowały znaki pamięci, portrety ofiar katastrofy smoleńskiej. [...] Odpowiedzialność za napady na Krakowskim Przedmieściu spada na szefa rządu. Żałuję, iż ksiądz biskup Pieronek nie objął troską bezbronnych ludzi atakowanych przez zdziczałe grupy napastników na oczach stróżów prawa." - Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla "Gazety Polskiej" (07.09.2010)
 102. "Tacy ludzie jak Tusk, Komorowski, Sikorski, Klich i Arabski muszą zejść z polskiej sceny politycznej raz na zawsze. Ja wiem, że teraz nie zejdą, ja wiem, że odpowiedzią będzie atak i furia frontu medialnego, który wspiera tych panów niezależnie, co by robili." - obywatel Jarosław Kaczyński na Zgromadzeniu Obywatelskim pod krzyżem (10.09.2010)
 103. "Po wyborach rozpoczęła się stała systematyczna nagonka na prezesa PiS" - Zbigniew Romaszewski w wywiadzie dla portalu onet.pl (12.09.2010)
 104. "W Polsce jest strona, która chce nas wyprowadzić ze struktur trzecioświatowych i ta strona, czyli PiS jest przedmiotem furiackiego ataku ze strony PO i ogromnej części mediów" - Nasz Umiłowany Przywódca, Nowy Zbawiciel Wolski, niezłomny i charyzmatyczny, przypadkowo niedointernowany, Cudownie Ocalony Prezes-Premier-prawie Prezydent Jarosław (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmieniony-Kaczyński na antenie TVP (26.01.2011)
 105. "Kaczyński stanowi zagrożenie dla tych, którzy dobrze się urządzili kosztem reszty społeczeństwa i którzy mają na uwadze tylko swoje partykularne interesy i stąd te wściekłe ataki w mediach od rana do wieczora. Zastanawia mnie tylko gdzie są wszyscy ci obrońcy praw człowieka, którzy pozwalają na trwanie przemysłu pogardy względem Jarosława Kaczyńskiego mimo stanowczego sprzeciwu wielu środowisk, w tym wielu środowisk naukowych" - Anna Sobecka w wywiadzie dla onet.pl (01.05.2011)
 106. "Przez wiele następnych lat Lech Kaczyński znosił potężny napór nieustannych ataków, można powiedzieć ataków furiackich, często grubiańskich" - Nasz Umiłowany Przywódca, Nowy Zbawiciel Wolski, niezłomny i charyzmatyczny, przypadkowo niedointernowany, Cudownie Ocalony Prezes-Premier-prawie Prezydent Jarosław (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmieniony-Kaczyński przed Pomnikiem Obrońców Wybrzeża na Westerplatte (01.09.2011)
 107. "Naraził się [ Viktor Perła Balatonu Orban - przyp. Muzeum IV RP ] przede wszystkim wielkiemu kapitałowi, bo musiał postawić na nogi kraj i w tym celu opodatkował wielki kapitał. Za to spotyka go dzisiaj frontalny, furiacki i medialny atak. Spotyka go furia ze strony europejskiej lewicy, bo zamiast odżegnywać się od chrześcijańskich wartości z dumą wpisał je do węgierskiej konstytucji" - Jacek Kurski w europarlamencie (18.01.2012)
 108. "Wynik wyborczy PiS to wielki sukces. PiS walczyło w wyborach nie tylko z innymi partiami. Przeciwko nam uruchomiono siły i grupy, także media, które nas chciały zdyskredytować. To był wściekły atak. Polacy docenili naszą pracę, nasz program. To jest początek naszych zwycięstw, nowe otwarcie, pierwszy krok do wygranej w wyborach samorządowych i parlamentarnych" - Beata Szydło na konferencji prasowej (26.05.2014)
 109. "Oczywiście powinniśmy rozmawiać i ten styl uprawiania polityki, którego symbolem może być pan Niesiołowski, ale można by tych symboli przedstawić więcej - niestety w Platformie był on bardzo rozpowszechniony, można powiedzieć, że był on zaplanowany przez Platformę - ta niebywała agresja powinna się skończyć" - Jarosław Kaczyński w wystąpieniu podczas spotkania w Bielsku Podlaskim (03.11.2014)
 110. "Obejmuję urząd premiera RP w czasie, w którym nasz świat budowany na wartościach wolności, demokracji i tolerancji coraz agresywniej atakowany jest przez tych, którzy nie szanują prawa do wolności innych. Nie zgadzamy się na taką wizję świata" - Beata Szydło w exposé sejmowym (18.11.2015)
 111. "Atak na nas jest potężny, przyjął wymiar międzynarodowy. Dlatego tym bardziej dziękuję. Nie traktujemy ataku poważnie. Atakującym chodzi o zatrzymanie nas, ale my damy radę!" - Jarosław Kaczyński po odebraniu nagrody "Człowieka Roku "Wprost" 2015" (01.02.2016)
 112. "Mamy do czynienia z różnego rodzaju atakami. [...] Potrzeba poparcia dla Prawa i Sprawiedliwości jest dziś tak mocna. Właśnie dlatego tak bardzo nas atakują. PiS jest atakowany nie tylko za zmiany, które wprowadza, ale też za sprawy, na które nie ma wpływu" - Jarosław Kaczyński na spotkaniu z mieszkańcami Zambrowa i Moniek (29.02.2016)
 113. "Planowana debata i ewentualna rezolucja to kolejny motywowany ideologicznie atak" - Tomasz Poręba podczas Konferencji Przewodniczących frakcji Parlamentu Europejskiego (08.09.2016)
 114. "Nie przyjmujemy takiej polityki, że z jednej strony na poziomie międzyrządowym jest dobrze, a z drugiej na poziomie medialno-społecznym jest nieustanny bzdurny atak na Polskę i wspieranie opozycji, która nie jest normalną opozycją, lecz opozycją totalną. To jest niedopuszczalne" - Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla "Do Rzeczy" (06.02.2017)
 115. "Te podziały wynikają z socjotechniki, jaką stosuje od 2005 roku Platforma Obywatelska. Po przegranych wówczas wyborach zaczęła nas bezpardonowo, nieczysto atakować, przekraczając dopuszczalną miarę, i to trwa do dziś" - Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla "Gościa Niedzielnego" (06.04.2017)
 116. "My to zmieniamy, stąd też ten wściekły atak i sprawa pani konsul jest ku temu kolejnym pretekstem" - Jan Dziedziczak w "Polskim Radiu 24" (02.05.2017)
 117. "Te wściekłe ataki niewątpliwie wiążą się z faktem, że prowadzę ważną instytucję życia publicznego, która łamie monopol informacyjny potężnych sił i środowisk" - Jacek Kurski w rozmowie z portalem wPolityce.pl (26.07.2017)
 118. "Dla wielu środowisk utrzymanie tego tak jak było to jest być albo nie być i dlatego jest ten wściekły atak różnych środowisk na nas" - asystentka Naszego Umiłowanego Przywódcy, Naczelnika Państwa Wolskiego, Dobrego Pasterza i Nowego Zbawiciela Wolski, Obrońcy Europy przed islamem, Wielkiego Higienisty, niezłomnego i charyzmatycznego, przypadkowo niedointernowanego, Cudownie Ocalonego Prezesa-Premiera-prawie Prezydenta Jarosława (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmienionego-Kaczyńskiego w programie "Rozmowy niedokończone", w TV Trwam (21.09.2017)
 119. "...ta kłamliwa propaganda strony przeciwnej, naszych oponentów ma ogromną siłę rażenia - 80 procent wszystkich mediów radiowych, telewizyjnych, gazet, czasopism i mediów internetowych jest w rękach naszych przeciwników politycznych, którzy we wściekły sposób nas atakują"- Mateusz Morawiecki podczas spotkania z mieszkańcami Wrocławia (niem.: Breslau) (09.06.2018)
 120. "Od początku mówiłem, że 2019 będzie rokiem bardzo dużych emocji. Również wściekłego ataku. Jarosław Kaczyński jest naszym liderem i najsilniejszym punktem. Już Clausewitz nauczał, że jeżeli się kogoś atakuje, to w jego najsilniejszy punkt. I dziś robi to opozycja, której przewodzi "Gazeta Wyborcza". [...] "Gazeta Wyborcza" wściekle atakuje Jarosława Kaczyńskiego przez niemal całe 30 lat wolnej Polski" - Adam Bielan w rozmowie z Agnieszką Burzyńską w programie "Fakt Opinie" na portalu onet.pl (08.02.2019)
 121. "Wściekły atak aktywistów LGBT+ dowodzi, jak trafnych słów Ksiądz Arcybiskup użył. Jak precyzyjnie nazywającideologię neomarksizmem, obnażył jego mechanizm, sposób myślenia i działania. Jeszcze raz serdecznie za to dziękuję" - Piotr Duda w liście opublikowanym na łamach "Naszego Dziennika" (16.08.2019)
 122. "Mam nadzieję, że mimo huraganowych ataków, które przypuszczają ci ludzie na obecne władze - i w Polsce wewnątrz i spoza granic Polski, skarżąc się wszędzie, gdzie się tylko da i załatwiając różnego rodzaju obce interwencje w Polsce - że w sposób spokojny i wyważony ta naprawa wymiaru sprawiedliwości zostanie zrealizowana, i że wszyscy sędziowie w Polsce będą rozumieli, co to znaczy, że wydają wyroki w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej" - Andrzej Duda na spotkaniu z mieszkańcami Zwolenia (17.01.2020)
 123. "Uchwalono Kodeks karny, w którym wprost wskazano, że grozi grzywna, ograniczenie wolności, a nawet jej pozbawienie, jeżeli ktoś złośliwie przeszkadza w sprawowaniu kultu religijnego, niezależnie od obrządku. Wściekły atak jest skierowany w stronę kościołów. Nie może być zgody, żeby nasze chrześcijańskie dziedzictwo było w taki sposób atakowane" - Michał Woś na antenie Radia Maryja (31.10.2020)
 124. "Zastanawiające. Gazeta Wyborcza wściekle atakuje J.Kaczyńskiego, B.Szydło, Z.Ziobro, J.Kurskiego czy D.Obajtka. A dziś ci sami dziennikarze - wylewający każdego dnia wiadra pomyj na PiS i Solidarną Polskę - bronią jak niepodległości Pawła Borysa. Daje do myślenia" - Janusz Kowalski na twitterze (01.04.2021)
 125. "Muszę powiedzieć, że prezentując Polski Ład, a jeździmy po całej Polsce, spotykamy się z niebywałą wręcz agresją. Ta agresja rozpoczęła się od momentu powrotu Donalda Tuska do polskiej polityki, inaczej mówiąc - wróciło stare. Pamiętamy zresztą, co powiedział pan Donald Tusk do swoich na kongresie krajowym, powiedział, że dostaje furii, gdy słyszy, że PiS jest zły, ale coś tam zrobił" - Elżbieta Witek w dobrze zmienionej radiowej Jedynce (19.07.2021)
 126. "Z taką samą agresją spotkałam się w Otyniu, bo to było moje sobotnie spotkanie, muszę powiedzieć, że ta agresja była naprawdę niebywała, to była wręcz nienawiść w oczach, w zachowaniu, dzikie wrzaski, krzyki, próby przepychania się z miejscowymi. Naprawdę to wyglądało bardzo źle, to była próba zakrzyczenia. Jeszcze nie zaczęłam dobrze mówić, a już te wrzaski się rozpoczęły" - ibidem
 127. "Dzisiaj Polska jest w UE, jesteśmy przez Unię wściekle atakowani. Trzeba powiedzieć, że mają w Polsce duże wsparcie w formacji Donalda Tuska i w samym Donaldzie Tusku, który nie szczędzi słów krytyki pod adresem Polski. Nasze miejsce jest w Unii Europejskiej, w NATO, tyle że w takiej Unii, która szanuje nasze prawa, która traktuje nas po partnersku i która po prostu nie ma odlotów różnych ideologicznych" - Marek Suski w programie "Newsroom" WP (24.09.2021)
 128. "Ale nie dajcie sobie wmówić, że te potknięciaprzyczyną tego wściekłego ataku, wściekłej furii, z jaką Platforma Obywatelska teraz zwróciła swoje ostrza w kierunku naszej reformy podatkowej. Nie dajcie sobie tego wmówić" - Mateusz Morawiecki w wystąpieniu sejmowym (13.01.2022)
 129. "Ale ta druga partia jest w stanie chwytać się metod zupełnie niebywałych. Nie ma w Parlamencie Europejskim drugiego przypadku, żeby przedstawiciele jakiegoś państwa tak wściekle atakowali władze tego państwa i dążyli do tego, żeby te władze miały różnego rodzaju trudności. A tak naprawdę chodzi nie o władzę, tylko o zmęczenie społeczeństwa, żeby społeczeństwo w końcu powiedziało: no dobra, niech teraz tamci rządzą." - Nasz Umiłowany Przywódca, Jego Ekscelencja Naczelnik Państwa Wolskiego, Skromny Pracownik Winnicy Pańskiej, Dobry Pasterz i Nowy Zbawiciel Wolski, Obrońca Europy przed islamem, Wielki Higienista, niezłomny i charyzmatyczny, przypadkowo niedointernowany, Cudownie Ocalony Prezes-Premier-prawie Prezydent Jarosław (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmieniony-Kaczyński na spotkaniu z PiSjonarzami w Przemyślu (22.10.2022)
 130. "To jest zaplanowany atak na Polskę, który ma doprowadzić do likwidacji naszej suwerenności. To jest też potwierdzenie tego, że nie zatrzymują się na Izbie Dyscyplinarnej i sięgają po KRS" - wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł na briefingu prasowym (02.03.2023)
 131. "Ten gigantyczny atak i przekroczenie pewnych granic, kolejny raz przekroczenie granic przez telewizję TVN pokazuje że tam nie ma żadnych zachowań, żeby niszczyć najważniejsze symbole, najważniejsze postaci w naszej historii, a taką postacią niewątpliwie jest święty Jan Paweł II, największy nasz rodak, człowiek który jest właściwie jednym z ojców niepodległości naszego kraju."rzecznik Partii Rafał Bochenek w "Sygnałach dnia" PR1 (09.03.2023)
 132. "Zarzuty zawarte we wniosku KOtak absurdalne, że trudno mi uwierzyć, że przygotowywał ten wniosek ktoś, kto ma przynajmniej mgliste pojęcie o wojsku i jego procedurach. W zasadzie wszystkie te zarzuty oparto na sensacyjnych doniesieniach mediów znanych z zaciekłego zwalczania demokratycznie wybranych polskich władz." - wybitny minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak w Sejmie podczas debaty nad votum nieufności dla siebie samego (07.0[[7|].2023)
 133. "Ten aspekt bezpieczeństwa odnosi się także do referendum, które proponujemy i które jest wściekle i niemerytorycznie atakowane." - Nasz Umiłowany Przywódca, Jego Ekscelencja Naczelnik Państwa Wolskiego, Skromny Pracownik Winnicy Pańskiej, Dobry Pasterz i Nowy Zbawiciel Wolski, Obrońca Europy przed islamem, Wielki Higienista, niezłomny i charyzmatyczny, przypadkowo niedointernowany, Cudownie Ocalony Prezes-Premier-prawie Prezydent Jarosław (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmieniony-Kaczyński podczas prezentacji hasła wyborczego Partii na Nowogrodzkiej (18.08.2023)
 134. "Jest takie pytanie, dlaczego ta nowa władza z taką furią [...] atakuje Orlen? Dlaczego coś, co jest ogromnym sukcesem polskiej gospodarki, jest przedmiotem wręcz fanatycznego, a czasami oszalałego ataku? - były Wuc na spotkaniu z PiSjonarzami w Płocku (03.02.2024

Metody dezaktywacji wściekłych ataków

Protokół inwentaryzacji wściekłych ataków

"Gazeta Wybiórcza" (07.11.2007) dotarła do słynnego spisu obelg, który wyprowadził z równowagi prezydenta i premiera. Przygotowane przez Centrum Informacyjne Rządu zestawienie stanowi kilkusetstronicowy spis niepochlebnych wypowiedzi członków lub sympatyków PO pod adresem braci Kaczyńskich Zjawiska biologicznego i PiS. Objętość spisu dowodzi niespotykanej intensywności wściekłych ataków układu na zdrowe siły narodu.

Podtytuły tego niespotykanie ważnego dokumentu to:

By bezwzględnie zaatakowanym osobom łatwiej było znaleźć atak na swój temat, treść dokumentu posegregowana została wedle rozdziałów:

Według informatorów "GW", takie spisy "obelg" czytywał premier Kaczyński. Pracownicy CIR byli szczególnie uczuleni na to, "kto i kiedy źle mówił o premierze" - twierdzi rozmówca gazety. Pochwały w mediach interesowały premiera mniej.

Patrz też

Linki zewnętrzne