Tadeusz Rydzyk

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop
Ojciec imperium
Ojciec Dyrektor na banknocie IV RP

Tadeusz Rydzyk - Ojciec Dyrektor (hiszp.: Padre Ximenez, amer.: The Dark Patron, ros.: Atiec Łżedaktor, gwiezd. woj.: Darth Father, Dark Lord of the Shit, lud.: Ociec Ryzyk, łac.: Lux Mundi, Deus Tadeus Moherus Rydzykus, san escob. Padre Hostia de la Renta), Redemptorysta, NadNaczelny Redaktor "Naszego Dziennika", Prezes Radia Maryja oraz TV Trwam, czołowa postać Kościoła Toruńsko-Katolickiego, znany przeciwnik syjonistów, sodomitów i mutantów, modelowy przykład przywódcy duchowego na miarę naszych czasów, żarliwy patriota, idol dla wielu działaczy PiS oraz Ligi Polskich Rodzin, rzekomo właściciel Maybacha. Urodzony 3 maja 1945 r. w Olkuszu, walnie przyczynił się do zakończenia II Wojny Światowej (patrz: SMROD).

Przez wielu internautów zwany Ojcem Inkasentem.

W dniu 19.11.2016 odznaczony Orłem Straży Ochrony Kolei:

Wykształcenie

Doktor anno domini 2009 Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, gdzie na Wydziale Teologii obronił pracę "Apostolski wymiar Radia Maryja w świetle założeń ideowych i programowych. Studium z zakresu teologii apostolstwa".

Komisja egzaminacyjna w składzie 11 osobowym przyjęła pracę jednogłośnie. Promotor, ks. prof. Paweł Góralczyk zapytany przez dziennikarkę "Polityki":

Komentując złośliwe plotki rozsiewane przez ateistów, heretyków i innych wszelkiej maści wrogów narodu, ksiądz profesor uprzedził dziennikarkę ze stygnącym, ciepłym uśmiechem:

Były dominikanin, podobno profesor, niejaki Stanisław Obirek, bezczelnie twierdzi, że:

źródło: Joanna Cieśla, "Teolog na niskich granicach", Polityka, nr 46 (2731), 14.11.2009, str. 24

Niejaki Jan Hartman, rzekomy profesor filozofii zażądał, aby Centralna Komisja do spraw Stopni i Tytułów zbada, czy ojciec Tadeusz Rydzyk, prawidłowo uzyskał doktorat. Profesor Hartman uważa, że przebieg obrony był jej karykaturą. Według naukowca nie powinno się też pisać doktoratu o własnej działalności. Filozof ma również zastrzeżenia do dziedziny z jakiej doktoryzował się ojciec Rydzyk:

Centralna Komisja poprosiła Wydział Teologiczny UKSW o odniesienie się do tych zarzutów. Wyjaśnienia uczelni i argumenty rzekomego prof. Hartmana będą przedstawione na Sekcji Nauk Społecznych i Humanistycznych Centralnej Komisji.

Osiągnięcia na polu gospodarki

Zbudował imperium medialne Moherowe Media, rozpowszechniające audycje nawołujące do wypędzenia Żydów z Wolski, ujawniania agentów komuny, prawomyślnej krytyki postkomunistów i wszystkich myślących inaczej, wynajdywania w różnych kręgach masonów, donoszenia na sąsiadów i innych pokojowych przejawów bycia prawdziwym Wolakiem.

Inspiracje

"Ojciec Dyrektor Rydzyk Lux Mundi". Czy te oczy mogą kłamać?
Chyba tak

Barwna i charyzmatyczna postać Ojca Tadeusza stała się inspiracją dla twórców sztuki. Dowodem jest nietuzinkowe dzieło "Ojciec Dyrektor Rydzyk Lux Mundi" (światłość świata). Obraz został wystawiony na aukcji w serwisie "Allegro" osiągając zawrotną popularność. Po dziś dzień jest to aukcja, na którą zajrzało najwięcej osób w historii serwisu "Allegro", około 600.000! Sam autor tak opisał symbolikę obrazu:

Autor dzieła postanowił pozostać anonimowy, co stanowi porażający dowód na jego prawdziwie chrześcijańskie skromne serce.

Rzekome kontrowersje

Po internecie krążą niepotwierdzone informacje, że Tadeusz Rydzyk jest agentem Rosji, zwerbowanym jeszcze w czasach sowieckich. Jest to agent wpływu. Po wyborach parlamentarnych w 2005 r. miała powstać niekorzystna dla Rosji koalicja PO-PiS. W związku z tym, agent Rydzyk dostał z Moskwy polecenie, aby za wszelką cenę nie dopuścić do powstania tej koalicji. Agent przekazał polecenie posłusznemu sobie Jarosławowi Kaczyńskiemu. Obaj zastosowali taktykę mydlenia oczu opinii publicznej i Premier prowadził pozorne negocjacje koalicyjne z PO, a w tym samym czasie w Siedzibie Szatana w Moherowie powstawała Moherowa koalicja. Od kiedy dokładnie Tadeusz Rydzyk jest agentem rosyjskim trudno powiedzieć, ale wszystko wskazuje na to, że został zwerbowany w końcowej fazie Związku Sowieckiego (na to wskazują źródła internetowe).

Za zgodą władz Federacji Rosyjskiej, organ Tadeusza Rydzyka wykorzystuje nadajniki znajdujące się na południu Rosji (Samara i Krasnodar). Umowę z Rosjanami toruńska rozgłośnia podpisała w 1997 r., a radio wykorzystuje infrastrukturę nadawczą (maszty i system zasilania), zarządzaną w Rosji przez spółkę RTRS (Rosyjska Sieć Telewizyjna i Radiowa), w całości należącą do resortu łączności. Stacja dzierżawi też wolne częstotliwości od nadawców telewizyjnych. Ojciec Rydzyk za pomoc w sprawie nadajników głośno dziękował rosyjskiej ambasadzie. Jej delegacja pojawiła się też w 1999 r. na przyjęciu z okazji 8-lecia działania radia.

Wszelkiej maści wrogowie narodu, a w szczególności przedstawiciele okupujących Wolskę liberałów, uporczywie rozpowszechniają również niebywale kłamliwe pogłoski, jakoby Ojciec Rydzyk miał konszchty z Szatanem, a nawet stanowił jego ucieleśnienie.

Wśród potwarzców prym wiedzie oczywiście naczelny pajac i błazen Platformy Obywatelskiej, znienawidzony przez wszystkich prawdziwych patriotów i uczciwych Wolaków, tak zwany "poseł" Janusz Palikot, który w dniu 14.12.2009, na swoim blogu ośmielił się napisać:

Proroctwa

... i w latach poźniejszych
Ojciec Rydzyk to postać pomnikowa
Ulubiona lektura Ojca Dyrektora?
  1. Jak dowodzą badania historyków, przybycie na ten świat wysłańca niebios, Ojca Tadeusza, zwanego też Bratem Naszego Boga (cytat z anteny R.M.: "Jak to dobrze, że jesteś, Ojcze Rydzyku, jak to dobrze, że Ciebie ta mama urodziła, niepokalana..."), przepowiedziane było wieki temu. Oto tekst bardzo starego proroctwa na ten temat:
  2. Nadejście o. Rydzyka oraz związane z nim następstwa, przepowiedział m. in. Konstanty Ildefons Gałczyński, który w wierszu Tatuś z 1936 r. napisał:

Inne obszary zainteresowań Ojca Tadeusza

W marcu 2007 r. okazało się, że ten wybitny Wolak i gorący patriota jest prawdziwym człowiekiem renesansu, o niesłychanie szerokiej wiedzy i horyzontach.

  1. W dniu 08.03.2007 r. wykazał się na przykład głęboką znajomością (na poziomie eksperckim) problematyki gospodarki wodno-ściekowej, opisując precyzyjnie szambo w mieszkaniu żony naszego prezydenta:
  2. Równie imponujące są kompetencje Ojca w zakresie medycyny, a w szczególności nowoczesnej psychiatrii klinicznej. Niebywałą wiedzą i doświadczeniem w tym zakresie Tadeusz Rydzyk wykazał się 15.03.2007 r., kiedy to - komentując rezerwę Małego Księcia co do antyaborcyjnych zmian w konstytucji - postawił kompetentną, jednoznaczną i bezkompromisową diagnozę stanu jego zdrowia psychicznego:
  3. W dniu 02.06.2007 r. sensację wywołał lider SLD Wojciech Olejniczak, który diagnozę Ojca nie dość, że poparł, to jeszcze rozszerzył na pozostałych posłów koalicji. "To koalicja paranoików ogarniętych własnymi obsesjami. Niczym sępy zawłaszczyli nasz polski dom" - powiedział lider SLD Wojciech Olejniczak na konwencji programowej swojej partii, która rozpoczęła się w Warszawie." [1]. Omyłkowe nazwanie schizofremii paranoją wynika z braku specjalistycznego wykształcenia Wojciecha Olejniczaka.
  4. W dniu 28.08.2007 r. media poinformowały o dotacjach unijnych dla ojca Rydzyka - założona przez niego Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu dostała się na specjalną listę projektów unijnych. To spis centralnych inwestycji ważnych dla państwa, które muszą być zrealizowane - więc nie ma sensu rozpisywać na nie konkursów. Dotację 15,3 mln euro Rydzyk przeznaczy na Inkubator Nowoczesnych Technologii na rzecz Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. Za te pieniądze chce postawić gmach Wydziału Informatyki i wyposażyć sale laboratoryjne. Musi do tego dołożyć 2,7 mln euro. Budynek stanie w pobliżu kompleksu akademickiego, który o. Rydzyk zbudował kosztem ponad 40 mln nad Wisłą, przy trasie wylotowej na Toruń. [2]
  5. W dniu 08.12.2007 r. zdemaskował dyplomiucha, przy okazji demaskowania kolejnych ataków wrogich mediów na kościół rydzystyczny:
  6. W osiemnastą rocznicę utworzenia Radia Maryja - 05.12.2009 - w expose do wiernych słuchaczy:
  7. Podczas spotkania z emigrantami w Toronto o swoich owieczkach (18.01.2010):

Patrz też

Linki zewnętrzne