Lustracja

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop
Tak powinno wyglądać każde oświadczenie
Tak nie powinno wyglądać oświadczenie lustracyjne
Lustrofon - podstawowe wyposażenie każdego nowoczesnego Wolaka

Lustracja - zwyczajowa czynność higieniczna, wykonywana codziennie rano przez każdego prawdziwego PiS-owca.

Aspekty medyczne

Według informacji przekazywanych na zebraniach członkowskich PiS-u, lustracja ma zapobiegać chorobom powodującym wykształciuchostwo i skutkującym wysypką w postaci szarej sieci na całym ciele. Pozwala również na pozbycie się ze swojego otoczenia Tajnych Współpracowników. Niestety naukowcy nie potwierdzają tezy, że lustracja jako czynność higieniczna daje jakiekolwiek efekty.

Istnieje teoria mówiąca jakoby nadzwyczajna chęć przeprowadzenia lustracji przez niektóre osoby była sposobem psychologicznego samoleczenia objawów tzw. "lustrzycy", co potwierdzałoby niektóre z założeń Freuda i jego zwolenników. Jednak brak dokładniejszych badań w tej dziedzinie powoduje, że takie stwierdzenie to tylko kolejny wściekły atak.

Grupa docelowa

Najchętniej zabiegowi temu poddają się osoby, które osiągnęły pełnoletność w latach siedemdziesiątych zeszłego stulecia. Młodsi stosują lustrację wyłącznie zwyczajowo, w celu uzyskania w ten sposób prawa wejścia do kręgu wtajemniczonych.

Zabobony i gusła

Według wierzeń i zabobonów, narzucenie lustracji siłą osobom nielubianym powoduje ich unicestwienie, przynajmniej polityczne. Z tego powodu w pewnych kręgach trwają intensywne badania medyczne w celu znalezienia odpowiedniego antidotum (pogłoski o skuteczności czosnku i znaku krzyża nie potwierdziły się).

Media, instytucje i osoby wykonujące darmową lustrację

Lustracja by "Wiadomości TVP"

  1. 21.03.2016

Patrz też

Linki zewnętrzne