Andrzej Duda

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop
Prezydent

Andrzej Duda - od 16.01.2008 Podsekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP, jeden z najtęższych umysłów współczesności i największych patriotów w dziejach Wolski, od 06.08.2015 drugi najlepszy w dziejach Wolski - po zamordowanym w zamachu smoleńskim Lechu Kaczyńskim rzecz jasna - prezydent Wolski! Przez wrogów narodu nazywany jest Maliniakiem, co niewątpliwie świadczy o jego sławie sięgającej jeszcze czasów PRL.

Spis treści

Bohaterska działalność patriotyczna Andrzeja Dudy

Andrzej Duda jest niewątpliwie niekwestionowanym bohaterem narodowym i niestrudzonym bojownikiem o wyzwolenie Wolski spod jarzma okupantów oraz walki o godność prezydenta, w obliczu nieustających wściekłych ataków na jego majestat, przeprowadzanych z regularnością Schaffhausena przez wszelkiej maści wrogów narodu spod znaku Platformy Obywatelskiej.

Jako jeden z najodważniejszych bojowników Ruchu Oporu, pan Duda za nic mając grożące mu represje, a nawet zagrożenie życia, nigdy nie waha się stanąć w obronie szarganych na najróżniejsze sposoby przez okupantów czci, godności, majestatu i niespotykanej charyzmy Lecha Kaczyńskiego, stając się tym samym uniwersalnym symbolem nieugiętego oporu przed okupantami i idolem patriotycznie nastawionej kilkudziesięciomilionowej ogólnonarodowej większości.

Najważniejsze brawurowe akcje Andrzeja Dudy

 1. wrzesień 2008 - przygotowanie błyskotliwej opinii prawnej, która w sposób absolutnie bezdyskusyjny i ponad wszelką wątpliwość wykazała, że - pomimo regulacji zawartych w kłamliwej konstytucji, narzuconej Wolsce w 1997 r. przez postkomunistów lewicowców z marionetkowym byłym prezydentem III RP Aleksandrem Kwaśniewskim na czele - to Lech Kaczyński kieruje wolską polityką zagraniczną. Charakterystyczne jest, że ta wybitna ekspertyza została niestety usunięta z zasobów witryny internetowej Kancelarii Prezydenta w wyniku ataku hakerów sterowanych przez Platformę Obywatelską, której nie w smak było rozpowszechnianie oczywistej prawdy i demaskowanie podłych manipulacji okupantów.
 2. 22.10.2008 – w odpowiedzi na niesłychany akt agresji wobec majestatu prezydenta na rozpoczynającym się w Warszawie II Kongresie Sędziów Polskich, jakim było bezczelne zaplanowanie wystąpienia przedstawiciela Kancelarii Prezydenta dopiero jako piątego, po tak nikczemnych wrogach narodu, jak między innymi samozwańczy marszałek Sejmu Bronisław Komorowski, wyspecjalizowany w cyrkowych sztuczkach Prezes Trybunału Konstytucyjnego Bohdan Zdziennicki, czy minister sprawiedliwości inaczej, Zbigniew Ćwiąkalski, pan minister Duda bohatersko odmawia odczytania listu od Lecha Kaczyńskiego. Dopiero po konsultacji z samym prezydentem, który - konsekwentnie stosując zasadę "Dobrem zło zwyciężaj" - nie dał się wmanipulować w obrzydliwą prowokację zorganizowaną przez okupantów, pan minister Duda decyduje się na wystąpienie i odczytuje list na zaszczytnym trzynastym miejscu wśród mówców
 3. 06.11.2008 - podczas sejmowej debaty nad zbrodniczą ustawą odbierającą milionom obywateli uczciwie wypracowane przez nich emerytury pomostowe, pan Andrzej Duda bohatersko uświadamia całemu Narodowi, że Gubernator Tymczasowego Rządu Okupacyjnego Donaldu Tusku, nie mając odwagi osobiście stawić czoła miażdżącej krytyce ze strony patriotycznie zorientowanych posłów PiS, bezczelnie i tchórzliwie zasłania się osobą Wicekomisarz ds. Pracy Przymusowej i Niewolnictwa, Agnieszki Chłoń-Domińczak, która - pomimo niesłychanie zaawansowanej ciąży - brutalnie zmuszona zostaje przez aparatczyków reżimu Tusku do odpowiadania na niespotykanie celne i obnażające przestępcze intencje Platformy Obywatelskiej pytania posłów

Brutalne represje ze strony okupantów

Ze względu na swoje przekonania oraz w zemście za wielokrotne brawurowe akcje w obronie majestatu Lecha Kaczyńskiego, pan Duda jest systematycznie prześladowany przez siepaczy reżimu i wysługujących się im kolaborantów.

W podłych tych atakch przodują oczywiście wynajęci przez PO znani spece od brudnej roboty i dyżurni błaznowie okupantów, Janusz Palikot i Stefan Niesiołowski, którzy w dniu 06.11.2008, podczas debaty sejmowej nad emeryturami pomostowymi, gdy pan Duda niesłychanie słusznie zwrócił uwagę na tchórzostwo i chamstwo Donaldu Tusku, cynicznie chowającego się za panią Agnieszką Chłoń-Domińczak, ośmielili się bezprzykładnie go obrazić, znieważając przy tym czynnie samego Lecha Kaczyńskiego:

 1. "Zejdź z trybuny, ty prostaku!" - Stefan Niesiołowski
 2. "To było chamskie zachowanie!" - Janusz Palikot

Bezczelność i nienawiść okupantów osiągnęła taki poziom, że nie pomyśleli oni nawet o przeproszeniu pana Dudy, a w szczególności prezydenta, którego przecież bohaterski minister w sposób godny i niespotykanie honorowy reprezentował.

Na ten bezprecedensowy fakt zwrócił błyskotliwie uwagę sam Ojciec Narodu, który w dniu 07.11.2008 na sali sejmowej stwierdził:

Pan prezes Kaczyński z właściwą sobie prostodusznością skierował również związane z rozpętaną przez PO hucpą pytanie do samego siebie:

Andrzej Duda drugim najlepszym w dziejach Wolski - po zamordowanym w zamachu smoleńskim Lechu Kaczyńskim rzecz jasna - prezydentem Wolski!

Fot.: Adam Stępień / Agencja Gazeta

W dniu 24.05.2015 ma miejsce jedno z najważniejszych wydarzeń w nowożytej historii Europy i świata: pomimo nachalnej propagandy, niezliczonych fałszerstw i haniebnych manipulacji na gigantyczną skalę oraz szalejącego terroru okupantów, II tura wyborów prezydenckich kończy się kolejnym z niekończącej się serii oszałamiających sukcesów ogólnonarodowego Ruchu Oporu - na prezydenta Wolski wybrany zostaje wyznaczony osobiście przez Ojca i dobroczyńcę Narodu Wolskiego, Naszego Umiłowanego Przywódcę, Nowego Zbawiciela Wolski, niezłomnego i charyzmatycznego, przypadkowo niedointernowanego, Cudownie Ocalonego Prezesa-Premiera-prawie Prezydenta Jarosława (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmienionego-Kaczyńskiego, jego bezpośredni podwładny, jedyny jedynie słuszny kandydat, Andrzej Duda!!!

Od czasu tego wiekopomnego zwycięstwa członkowie wewnętrznego zakonu Partii witają się, dla upamiętnienia go, nowym, zmodyfikowanym, pozdrowieniem:

Drugi najlepszy w dziejach Wolski prezydent - po zamordowanym w zamachu smoleńskim Lechu Kaczyńskim rzecz jasna - niezłomny, dlatego dobrze stojący, obrońca dobrej zmiany, ludź pierwszej kategorii, Andrzej Duda (pseudonim sceniczny: "Maliniak") prezydentem tych, którzy jedynie słusznie głosowali

W dniu 30.04.2017 r. drugi najlepszy w dziejach Wolski prezydent - po zamordowanym w zamachu smoleńskim Lechu Kaczyńskim rzecz jasna - niezłomny, dlatego dobrze stojący, obrońca dobrej zmiany, ludź pierwszej kategorii, Andrzej Duda (pseudonim sceniczny: "Maliniak") w wywiadzie dla TVP Historia oglosił urbi et orbi:

To mistrzowskie wykorzystanie elementarnych zasad dialektyki stosowanej, ponieważ o tym, że będzie prezydentem wszystkich Polaków drugi najlepszy w dziejach Wolski prezydent - po zamordowanym w zamachu smoleńskim Lechu Kaczyńskim rzecz jasna - niezłomny, dlatego dobrze stojący, obrońca dobrej zmiany, ludź pierwszej kategorii, Andrzej Duda (pseudonim sceniczny: "Maliniak") mówił m.in. w kampanii wyborczej i tuż po ogłoszeniu wyników wyborów w maju 2015 roku. O tym, że Duda będzie prezydentem wszystkich Wolaków mówiła także asystentka Naszego Umiłowanego Przywódcy, Naczelnika Państwa Wolskiego, Dobrego Pasterza i Nowego Zbawiciela Wolski, Obrońcy Europy przed islamem, Wielkiego Higienisty, niezłomnego i charyzmatycznego, przypadkowo niedointernowanego, Cudownie Ocalonego Prezesa-Premiera-prawie Prezydenta Jarosława (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmienionego-Kaczyńskiego, premiera megamocnego rządu, a wówczas szefowa jego sztabu wyborczego:

Największe osiągnięcia prezydenta Dudy

Kontynuacja najwspanialszych dokonań prezydenta Lecha Kaczyńskiego w zakresie rozsławiania dobrego imienia i sukcesów Wolski oraz budowy jej wizerunku na arenie międzynarodowej

 1. "Niestety Polska nie jest dziś krajem, o którym można by powiedzieć, że jest państwem sprawiedliwym, sprawiedliwym dla swoich obywateli, że jest państwem, w którym obywatele traktowanirówno" - Andrzej Duda w rozmowie z prezydentem Joachimem Gauckiem podczas swojej wizyty w Niemczech (28.08.2015)
 2. "Ja nie mam dzisiaj odwagi powiedzieć: wracajcie do kraju. Czy jest więcej miejsc pracy w ich miejscowościach, czy łatwiej prowadzić działalność gospodarczą, czy obciążeniamniejsze? Ja tych zmian nie widzę. Widzimy postępujące rozwarstwienie społeczne, zanika wytwarzająca się po 1989 roku klasa średnia, ludzie ubożeją. [...] Dzisiaj nie powiem: pakuj się, wracaj do Polski, bo wtedy ktoś mi zarzuci: ten człowiek mnie oszukał" - Andrzej Duda na spotkaniu z reprezentantami wolskich organizacji podczas wizyty w Anglii (14.09.2015)

Najważniejsze przykłady niespotykanie bohaterskich niedziałań i działań oraz największych dokonań drugiego najlepszego w dziejach Wolski prezydenta - po zamordowanym w zamachu smoleńskim Lechu Kaczyńskim rzecz jasna - niezłomnego, dlatego dobrze stojącego, obrońcy dobrej zmiany Andrzeja Dudy (pseudonim sceniczny: "Maliniak")

Dudasanto.jpg
 1. W dniu 07.06.2015 ma miejsce niespotykany akt nadludzkiego wręcz bohaterstwa ze strony Andrzeja Dudy, który w trakcie obchodów Święta Dziękczynienia w warszawskim Wilanowie, nie zważając na ogromne niebezpieczeństwo, z narażeniem życia ratuje porwaną rzekomo przez wiatr hostię Przenajświętszą, którą - najprawdopodobniej w akcie prymitywnej zemsty za traumatyczną porażkę w wyborach prezydenckich - próbowali haniebnie zbezcześcić okupanci, generując zdradziecko zupełnie nienaturalny podmuch porywistego wichru, z wykorzystaniem helu oraz technik z całą pewnością zbliżonych do zastosowanych podczas zamachu i mordu smoleńskiego!
 2. W dniu 16.09.2015 prezydentowi Dudzie, pomimo usiłowań podporządkowanych reżimowi sterowanych przez WSI hakerów, którzy bezczelnie usuwają błyskotliwy wpis z prezydenckiego konta na Tweeterze, udaje się przekazać Wolakom skrzętnie skrywaną przez okupantów informację, że znajdujące się w innych krojach wolskie placówki dyplomatyczne, faktycznie wcale nie działają na "arenie międzynarodowej czy jakiejś zagranicy", gdyż ich terytoria w sposób oczywiście oczywisty należały, należą i będą należeć do Wolski! Tym wspaniałym aktem niespotykanego bohaterstwa, prezydent Duda brawurowo udaremnia bezczelne wysiłki reżimu okupacyjnego i obnaża haniebne kłamstwa i manipulacje reżimowych propagandystów, cynicznie próbujących wywołać w społeczeństwie przekonanie, jakoby ratyfikowane w słusznie minionych mrocznych czasach PRL Konwencje Wiedeńskie o stosunkach dyplomatycznych oraz o stosunkach konsularnych, rzekomo w dalszym ciągu w Wolsce obowiązywały!
 3. W dniu 29.09.2015 na jaw wychodzi ściśle skrywana przez okupantów prawda, że podczas obrad Zgromadzenia Ogólnego ONZ, prezydent Duda odniósł jeszcze większy sukces, niż się to wcześniej wydawało, gdyż odbył niespotykanie długą, bo aż półtoragodzinną (!) rozmowę z "kumplem lewackiego terrorysty, czarnoskórym kryptokomunistą", prezydentem Barackiem Obamą. Choć rozmowa ta - niewątpliwie dla zmylenia czających się wokół agentów KGB i WSI - niebywale sprytnie zaaranżowana została podczas wspólnego lunchu, w towarzystwie między innymi Władimira Putina, to - jak brawurowo ujawnił czołowy intelektualista Kancelarii Prezydenta, Krzysztof Szczerski - prezydentom Wolski i USA udało się "szczerze i bezpośrednio" przedyskutować niesłychanie ważne sprawy związane z bezpieczeństem Wolski i świata oraz rolą NATO, a także omówić zagadnienia dotyczące sankcji wobec zbrodniczej Rosji!:
 4. W dniu 03.10.2015 na światło dzienne wychodzi skrzętnie ukrywana przez okupantów ekskluzywna fotografia, będąca porażającym dowodem, że prezydent Duda cieszy się absolutnie wyjątkowymi względami u prezydenta Obamy, gdyż dostąpił unikatowego na skalę światową, niespotykanego w najwyższych sferach dyplomatycznych zaszczytu pozowania do zdjęcia z samym "czarnym mesjaszem nowej lewicy" oraz jego małżonką! Ten budujący fakt stanowi oczywiście oczywiste potwierdzenie, że pod przywództwem drugiego najlepszego w dziejach Wolski prezydenta - po zamordowanym w zamachu smoleńskim Lechu Kaczyńskim rzecz jasna - Wolska nareszcie powstaje z kolan, a sam prezydent Duda podbija świat:
Prezydent Duda podbija świat
Okladkawsieci.jpg
Polskawstajezkolan.jpg
 1. W dniu 23.10.2015 prezydent Duda odnosi wielki sukces, dając przykładny odpór bezczelnie próbującym "brutalnie wciągnąć go w kampanię" funkcjonariuszom reżimu okupacyjnego, a w szczególności samozwańczej marionetkowej premierze Ewie Kopacz i prezentując swoją perfekcyjną apolityczność na wiecu w Pszczynie, na którym - jedynie w efekcie rzadkiego zbiegu okoliczności, a najprawdopodobniej cynicznej prowokacji wrogów narodu, towarzyszą mu kandydaci Ruchu Oporu w zbliżających się wyborach:
 2. W dniu 27.10.2015 ma miejsce nienotowany w dziejach świata gigantyczny sukces prezydenta Dudy, który w wielkim stylu brawurowo wetujetrzy (!) ustawy, rzecz jasna wymierzone bezpośrednio w niepodległość Wolski i byt biologiczny Narodu Wolskiego. Prezydent niewątpliwie ustanawia tym samym wspaniały rekord świata w liczbie ustaw zawetowanych jednego dnia, co powinno zostać w trybie pilnym zgłoszone i opublikowane w "Księdze rekordów Guinnessa" (ang.: Guinness Book of Records)!
 3. W dniu 06.11.2015 kolejny oszałamiający sukces Andrzeja Dudy, który nie zważając na brutalne groźby i naciski ze strony dogorywających okupantów, brawurowo nie zaprzysięga trzech sędziów Trybunału Konstytucyjnego, którzy wybrani zostali na początku października przez Sejm w miejsce sędziów kończących w dniu dzisiejszym swoją kadencję! Dzięki temu doniosłemu głęboko patriotycznemu aktowi, liczebność przestępczego i doskonale znanego ze swoich cyrkowych sztuczek Trybunału, ograniczona zostaje do 10 sędziów, co stanowi pierwszy milowy krok na trudnej drodze do pełnego odpolitycznienia wrogiego Trybunału i przywrócenia podstaw zniszczonej przez okupantów jedynie słusznej sprawiedliwości ludowej!
 4. W dniu 26.01.2016, ku ogromnej radości całej kilkudziesięciomilionowej ogólnonarodowej większości Prawych Wolaków, jedna z nielicznych w Wolsce i Europie kryształowo uczciwych gazet, prawdziwie wolski i niewiarygodnie wprost wiarygodny tygodnik "wSieci", w ramach perfekcyjnie realizowanego "procesu pluralizowania Polski", przyznaje uwielbianemu przez cały Naród Zrodzonemu Przez Błogosławione Łono i Wykarmionemu Przez Błogosławione Piersi, prezydentowi, zaszczytny niebywale prestiżowy tytuł "Człowieka Wolności 2015"!
 5. W dniu 05.02.2016 prezydent Duda odnosi kolejny niebywały wprost sukces, odbywając niespotykanie rzeczowe, niesłychanie konstruktywne i głęboko merytoryczne konsultacje z przedstawicielami Amnesty International i innych organizacji sprzeciwiających się regulacjom zawartym w niebezwiednie podpisanej przez niego dzień wcześniej ustawie o zasadach inwigilacji, brawurowo i z charakterystyczną dla siebie błyskotliwością obnażając w ten sposób haniebne kłamstwa najgorszego sortu Wolaków, bezczelnie twierdzących, jakoby ustawa ta rzekomo nie była konsultowana ze społeczeństwem. Dzięki tej brawurowej akcji, prezydent zapisuje się złotymi zgłoskami w annałach światowej demokracji, a być może nawet staje się głównym kandydatem do najbliższej pokojowej nagrody Nobla, jako osoba wyznaczająca absolutnie nowatorskie w skali świata standardy prawdziwie demokratycznych konsultacji społecznych:
 6. W dniu 23.02.2016 prezydent Duda odnosi kolejny niebywały wprost sukces, przychylając się do woli ogólnonarodowej miażdżącej większości Prawych Wolaków wyrażonej przez bezkompromisowego Prawego Wolaka, posła PiS Andrzeja Jaworskiego z Gdańska:
  Tweet-Kancelarii-Prezydenta odebrac ,otnisku imie LW.jpg
 7. W dniu 08.03. 2016 pozostając w całkowitej zgodzie z zasadami dualizmu kaczologicznego Andrzej Duda kontynuował wykład Naszego Umiłowanego Przywódcę, Nowego Zbawiciela Wolski, niezłomnego i charyzmatycznego, przypadkowo niedointernowanego, Cudownie Ocalonego Prezesa-Premiera-prawie Prezydenta Jarosława (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmienionego-Kaczyńskiego w Otwocku wskazując przeciwstawną najgorszemu sortowi Polaków odbudowującą naszą umiłowaną Ojczyznę klasę społeczną, czyli pierwszą kategorię Wolaków, która przez najgorszy sort Polaków traktowana jest jak druga kategoria, która, zgodnie z zasadami dualizmu kaczologicznego, nie może istnieć:
 8. Kontynuując wykład podzielił się z ludem Otwocka swoimi szerokimi poglądami na sprawy krajowe i międzynarodowe:
 9. 23.03.2016 w obszernym i wnikliwym wykładzie na antenie Radia Maryja, transmitowanym przez TV Trwam opowiedział o tym jak to Trybunał Konstytucyjny notorycznie łamie prawo:
 10. W dniu 01.05.2016 uroczyście obchodząc pielgrzymkowe święto pracy w Kaliszu nie omieszkał jedynie słusznie nawiązać do złodziejskich tradycji III RP, które doprowadziły kwitnący w czasach PRL kraj do ruiny:
 11. 27.08.2016 - brawurowa wypowiedź o umieraniu w powietrzu stojąc i podniesionych wolskich siłach powietrznych:
 12. 28.08.2016 - o tym, że po 1989 r. teoretycznie Wolską nie rządzili zdrajcy:
 13. 20.10.2016 - "Nie pozwolimy sobie odciąć rąk tylko dlatego, że jest grupa ludzi związanych z poprzednią władzą, którzy uważają, że będą stanowili tamę dla całego procesu zmian. I śmieją się, że można uchylić wszystko, z programem 500 plus włącznie." - zapowiedział na spotkaniu w Pleszewie
 14. 20.10.2016 - "Jeżeli komuś się wydawało, że poprzez skok na Trybunał Konstytucyjny uniemożliwi nam dokonanie zmian w Polsce, to się mylił. Bo my jesteśmy zdeterminowani do tego, aby ten program zrealizować. I nie cofniemy się przed tym." - ibidem
 15. 20.10.2016 - "Także Trybunał, który mieści się w trójpodziale władzy. Także i prezes TK, nawet jeżeli mu się wydaje, że w konstytucji nie ma artykułu 197, który mówi, że Trybunał Konstytucyjny proceduje na podstawie ustawy. I artykułu 7, który mówi, że wszystkie - łącznie z Trybunałem - organy są zobowiązane działać na podstawie prawa i w jego granicach." - ibidem
 16. 20.10.2016 - "To ja informuję: te przepisy są i one obowiązują sędziów TK i Trybunału in corpore. I będą one, proszę państwa, przestrzegane. Bo nikt rozsądny nie pozwoli na to, aby Trybunał stał w kraju ponad prawem, aby nie przestrzegał prawa uchwalonego przez parlament. Bo to jest anarchia." - ibidem
 17. 28.10.2016 - "Sytuacja kobiety w ciąży, zwłaszcza w ciąży trudnej, jest niezwykle złożona. Mogę z góry powiedzieć, że nie podpisałbym ustawy przewidującej karanie kobiet." - w rozmowie z Dorotą Gawryluk w programie "Prezydenci i Premierzy" w Polsat News
 18. 28.10.2016 - "Z bardzo prostej przyczyny [ tego nie powiedział, kiedy był pierwszy "Czarny Protest" - przyp. Muzeum IV RP ]: wiedziałem, że takie rozwiązanie, w którym kobiety miałyby być karane, nie będzie przyjęte. Odbyłem w tej sprawie konsultacje polityczne. Bardzo dobrze, że te projekty zostały odrzucone, bo to oczyściło atmosferę. Należało oba te projekty skierować do komisji. Oba były obywatelskie." - ibidem
 19. 28.10.2016 - "Osobiście nie zgadzam się z karaniem kobiet, ale jeżeli ktoś mówi o kompromisie aborcyjnym, to ja zwracam uwagę na jedno: niestety dzisiaj jest tak, że w ramach kompromisu aborcyjnego usuwa się dzieci dotknięte niepełnosprawnościami, usuwa się dzieci z zespołem Downa, między innymi wśród tych dzieci dotkniętych niepełnosprawnościami. I ja się z tym głęboko nie zgadzam. Uważam, że pod tym względem ten kompromis jest nieskuteczny." - ibidem
 20. 18.06.2017 - "Oni ośmielają się przeszkadzać w pamięci o zmarłych, w modlitwie. [...] Nie wiem, czy jej cel to wywołanie zamieszek, czy to, żeby krew się polała. Ale nie mogę tego wykluczyć, obserwując te zachowania." - o kontrmiesięcznicach smoleńskich w wywiadzie dla telewizji Republika
 21. 18.10.2017 - Tadeusz Kościuszko wielkim kompozytorem był:
  Muzyka t Kosciuszki.jpg
 22. 06.03.2018 - Duda jest prezydentem 33 miesiące i dotąd nie miał oficjalnej wizyty u prezydenta USA w Waszyngtonie. @PresidentWalesa miał ją po 4 miesiącach od objęcia urzędu,Kwaśniewski po 8,Kaczyński po 8, Komorowski po 6.I niech ktoś powie,że Duda przypadkiem poluje na Trumpa na korytarzach." - niejaki Paweł Zalewski, były europoseł Platformy Obywatelskiej na Twitterze
 23. Maliniak o wyimaginowanej wspolnocie.jpg
  11.09.2018 - "Uczynimy wszystko, żebyście państwo mieli przekonanie, kiedy będą się kończyły nasze kadencje, [...] że ktoś wreszcie myślał o obywatelach, a nie tylko o swoich sprawach, czy o jakiejś wyimaginowanej wspólnocie, z której dla nas niewiele wynika. Wspólnota jest potrzebna tutaj, w Polsce, dla nas - własna, skupiająca się na naszych sprawach, bo one są dla nas sprawami najważniejszymi; kiedy nasze sprawy zostaną rozwiązane, będziemy się zajmować sprawami europejskimi. A na razie, niech nas zostawią w spokoju i pozwolą nam naprawić Polskę, bo to jest najważniejsze" - w brawurowej proklamacji dla mieszkańców Leżajska (jidysz: Lyschansk) na jaw wyszło, że UE - ta wroga wszystkiemu co wolskie organizacja nie daje restaurowanej IV RP spokoju i uniemożliwia Biało-Czerwonemu Obozowi naprawę Wolski, która to innowacyjna w swej prostackości prostocie proklamacja odbiła się jedynie słusznym szerokim echem w światowych menstringowych mediach, czego przykładem jest zamieszczona obok publikacja prominentnego, brytyjskiego dziennika o łże-elitarnym charakterze i międzynarodowym zasięgu - "Financial Times" z 12.09.2018 r. (materiał pozyskany i przekazany do Muzeum IV RP przez tajną współpracownicę "Kocicę" ze Szczecina (niem. Stettin)

Zdradziecka, nieuzgodniona z Naszym Umiłowanym Przywódcą, Nowym Zbawicielem Wolski, Obrońcą Europy przed islamem, Wielkim Higienistą, niezłomnym i charyzmatycznym, przypadkowo niedointernowanym, Cudownie Ocalonym Prezesem-Premierem-prawie Prezydentem Jarosławem (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmienionym-Kaczyńskim pseudoopinia drugiego najlepszego w dziejach Wolski prezydenta - po zamordowanym w zamachu smoleńskim Lechu Kaczyńskim rzecz jasna - niezłomnego, dlatego dobrze stojącego, obrońcy dobrej zmiany Andrzeja Dudy (pseudonim sceniczny: "Maliniak") zasuflowana w dniu 10.04.2016 podczas wreszcie uroczystych obchodów 6, okrągłej rocznicy katastrofy smoleńskiej we wreszcie wydartej z brudnych łap okupantów, odzyskanej IV RP

Oficjalna linia Partii ogłoszona dostojnie urbi et orbi w dniu 10.04.2016 podczas wreszcie uroczystych obchodów 6, okrągłej rocznicy katastrofy smoleńskiej we wreszcie wydartej z brudnych łap okupantów, odzyskanej IV RP by Nasz Umiłowany Przywódca, Nowy Zbawiciel Wolski, niezłomny i charyzmatyczny, przypadkowo niedointernowany, Cudownie Ocalony Prezes-Premier-prawie Prezydent Jarosław (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmieniony-Kaczyński

Nasz Umiłowany Przywódca, Nowy Zbawiciel Wolski, Obrońca Europy przed islamem, Wielki Higienista, niezłomny i charyzmatyczny, przypadkowo niedointernowany, Cudownie Ocalony Prezes-Premier-prawie Prezydent Jarosław (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmieniony-Kaczyński powiedział też, że sprawiedliwość może mieć miejsce tylko wtedy, gdy są odpowiednie przesłanki prawne, jeżeli śledztwa dot. katastrofy smoleńskiej "przyniosą odpowiednie wyniki":

Perfekcyjne przykłady instalacji smoleńskich połączonych ze stosowanym językiem pojednania, jakże zgodne z oficjalną linią Partii
Zabronić, zabić, odebrać!

Drugi najlepszy w dziejach Wolski prezydent - po zamordowanym w zamachu smoleńskim Lechu Kaczyńskim rzecz jasna - niezłomny, dlatego dobrze stojący, obrońca dobrej zmiany, ludź pierwszej kategorii, Andrzej Duda (pseudonim sceniczny: "Maliniak") wetuje

Dla całkowitego rozwiania wszelkich wątpliwości i zilustrowania oczywiście oczywistej prawdy, że prezydent wetuje jedynie takie ustawy, którerażąco wymierzone w wolską rację stanu i przegłosowane zostały przez Sejm pod presją siepaczy reżimu Tusku, w celu ostatecznego zwojewódczenia Wolski, poniżej zaprezentowano zestawienie jedynie słusznie zawetowanych przez prezydenta aktów prawnych:

Ustawy z jedynie słusznie minionego okresu restauracji III RP:

 1. 02.10.2015 - ustawa o uzgodnieniu płci
 2. 27.10.2015 - nowela ustawy o lasach państwowych
 3. 27.10.2015 - ustawa o ratyfikacji tzw. poprawki dauhańskiej, przedłużającej obowiązywanie w Wolsce protokołu z Kioto do 2020 roku
 4. 27.10.2015 - nowelizacja ustawy o mniejszościach narodowych i etnicznych oraz o języku regionalnym

Ustawy z jedynie słusznie nastałego okresu restauracji IV RP

 1. 12.07.2017 - nowelizacja ustawy o Regionalnych Izbach Obrachunkowych

Efekty akcji o kryptonimie "suweren sprząta" uruchomionej w trybie astroturficznym w celu obrony ostatniej barykady w państwie i innych barykad

 1. 24.07.2017 - nowelizacja ustawy o Sądzie Najwyższym
 2. 24.07.2017 - nowelizacja ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa
 3. 16.08.2018 - nowelizacja ordynacji wyborczej do Parlamentu Europejskiego

Drugi najlepszy w dziejach Wolski prezydent - po zamordowanym w zamachu smoleńskim Lechu Kaczyńskim rzecz jasna - niezłomny, dlatego dobrze stojący, obrońca dobrej zmiany, ludź pierwszej kategorii, Andrzej Duda (pseudonim sceniczny: "Maliniak") kieruje

 1. 29.12.2016 - na podstawie art. 122 ust. 3 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, skierował do Trybunału Konstytucyjnego wniosek o zbadanie zgodności z Konstytucją ustawy z dnia 13 grudnia 2016 r. o zmianie ustawyPrawo o zgromadzeniach
 2. 04.01.2018 - na podstawie art. 122 ust. 3 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, skierował do Trybunału Konstytucyjnego wniosek o zbadanie zgodności z Konstytucją ustawy z dnia 15 grudnia 2017 r. o zmianie ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz niektórych innych ustaw:

Wyroki Trybunału Konstytucyjnego, zwane przekierowaniami

 1. 16.03.2017 - rozpatrzywszy kierowanie prezydenta z dnia 29.12.2016 uznaje przepisy nowelizacji Prawa o zgromadzeniach, w tym dotyczące zgromadzeń cyklicznych za zgodne z Konstytucją

Drugi najlepszy w dziejach Wolski prezydent - po zamordowanym w zamachu smoleńskim Lechu Kaczyńskim rzecz jasna - niezłomny, dlatego dobrze stojący, obrońca dobrej zmiany, ludź pierwszej kategorii, Andrzej Duda (pseudonim sceniczny: "Maliniak") ułaskawia

Pierwsze Ułaskawienie®

Wykladnia.jpg

W dniu 16.11.2015 r. Drugi najlepszy w dziejach Wolski prezydent - po zamordowanym w zamachu smoleńskim Lechu Kaczyńskim rzecz jasna - niezłomny, dlatego dobrze stojący, obrońca dobrej zmiany, ludź pierwszej kategorii, Andrzej Duda (pseudonim sceniczny: "Maliniak"), po raz pierwszy w dziejach demokracji przed zapadnięciem prawomocnego wyroku skazującego ułaskawia Pierwszego Czekistę IV RP Mariusza Kamińskiego i byłych funkcjonariuszy biura skazanych za działania w tzw. "aferze gruntowej", m.in. wiceszefa Macieja Wąsika:

Rzekome przestępstwo

W marcu 2015 roku Sąd Rejonowy Warszawa-Śródmieście bezczelnie skazał na kary więzienia b. szefów CBA, w tym Mariusza Kamińskiego (3 lata więzienia i 10-letni zakaz zajmowania stanowisk), m.in. za przekroczenie uprawnień i nielegalne działania operacyjne CBA przy "aferze gruntowej" w 2007 r. Proces dotyczył operacji CBA z lata 2007 r. CBA zakończyło operację specjalną wręczeniem Piotrowi Rybie i Andrzejowi K. tzw. kontrolowanej łapówki za "odrolnienie" gruntu na Mazurach w kierowanym przez Andrzeja Leppera ministerstwie rolnictwa. Finał akcji miał utrudnić przeciek, wskutek czego z rządu odwołano szefa MSWiA Janusza Kaczmarka.

Doktryna ułaskawiania anno domini 2011

Bezczelne zawłaszczenie prawa sądzenia przez tak zwany Sąd Najwyższy

W dniu 31.05.2017 r. tak zwany Sąd Najwyższy podjął bezprawną uchwałę ws. ułaskawienia Mariusza Kamińskiego i jego współpracowników. Wynika z niej, że prezydent może realizować prawo łaski tylko wobec osób prawomocnie skazanych.

W lutym 2017 roku trzech sędziów SN - rozpatrując kasację w sprawie Kamińskiego - zadało pytanie prawne siedmioosobowemu składowi SN. Dotyczyło ono tego, czy można ułaskawić osobę skazaną nieprawomocnie (a taką osobą był w chwili ułaskawienia Kamiński).

Jedynie słuszna, zgodna z postulowanymi zasadami orzecznictwa wykładnia Partii w sprawie bezprawnej uchwały

Na oficjalnej stronie internetowej głowy państwa, jeszcze w listopadzie 2016 roku, w zakładce "prawo łaski" było napisane, że można je rozważać jedynie po wydaniu "prawomocnego wyroku". Odnalezienie tego w archiwum nie jest problemem dla informatyka. Teraz słowo "prawomocny" ze strony prezydenta zniknęło, zostało wygumkowane.

Niespotykanie kłamliwe mataczenie jakoby prawne niejakiego rzekomo prof. Jana Zimmermana, rzekomo prawnika z Uniwersytetu Jagiellońskiego, podobno promotora drugiego najlepszego w dziejach Wolski prezydenta - po zamordowanym w zamachu smoleńskim Lechu Kaczyńskim rzecz jasna - ludzia pierwszej kategorii, Andrzeja Dudy (pseudonim sceniczny: "Maliniak") - niezłomnego, dlatego dobrze stojącego, obrońcy dobrej zmiany w wywiadzie dla portalu wp.pl - 01.06.2017

13 prawnikow i teoretyczna prerogatywa indywidualnej abolicji, czyli prawa do ułaskawiania niewinnych

W dniu 01.06.2017 r. Kancelaria Prezydenta zaprezentowała listę: "publikacji, w których wskazywano na możliwość stosowania przez Prezydenta RP prawa łaski w postaci indywidualnej abolicji."

Listę otwiera publikacja: Stanisław Śliwiński, Polski proces karny przed sądem powszechnym - Zasady ogólne, Warszawa 1961, s. 113; wybitny karnista zmarł w roku 1959; Hanna Kordasiewicz, rzekoma wnuczka prof. Stanisława Śliwińskiego w histerycznym oświadczeniu twierdzi niebywale wręcz pradoksalnie, że:

Rzekomo pracująca jako adwokat rzekoma wnuczka karnisty twierdzi niebywale wręcz paradoksalnie, że urzędnicy prezydenta powołują się wybiórczo na fragment skryptu dla studentów z 1961 roku., w którym jej dziadek odnosi się do prawa PRL.

Prawnicy popierający prawo do ułaskawiania niewinnych (1)

Bogusław Banaszak w komentarzu do Konstytucji RP z 2012 r. bez zastrzeżeń stwierdza, że w ramach ułaskawienia: "...dopuszczalne jest uwolnienie od odpowiedzialności karnej, zanim nastąpi prawomocne orzeczenie kary."

Prawnicy popierający, ale nie popierający prawa do ułaskawiania niewinnych (1)

O dopuszczalności abolicji indywidualnej pisał Tomasz Grzegorczyk w tekście z 2008 r. Powoływał się przy tym na pracę rzekomego prof., niejakiego Andrzeja Murzynowskiego, podobno nestora polskich prawników, która też jest wymieniona przez Kancelarię Prezydenta. W tym opracowaniu (1965) autor niezwykle krytycznie pisze o możliwości darowania kary przed wyrokiem. W jego ocenie jest to mechanizm:

Określa też ją jako "ingerencję jednego z najwyższych organów władzy państwowej" w wymiar sprawiedliwości, czyli stwierdza niebywale wręcz paradoksalnie to samo, co o ułaskawieniu Kamińskiego powiedział w w dniu 31.05.2017 r. Sąd Najwyższy.

Cały tekst Murzynowskiego jest wywodem przeciwko modelowi ułaskawienia, który pół wieku później zastosował drugi najlepszy w dziejach Wolski prezydent - po zamordowanym w zamachu smoleńskim Lechu Kaczyńskim rzecz jasna - niezłomny, dlatego dobrze stojący, obrońca dobrej zmiany Andrzej Duda (pseudonim sceniczny "Maliniak").

W jednym tylko akapicie ocenił, że "nie ma tu prawnego zakazu", ale zaraz dodał, że takie "praktyki" niestosowane i są "niepożądane".

Prawnicy nie popierający prawa do ułaskawiania niewinnych (11)

Cztery teksty w ogóle nie dotyczą obecnie obowiązującej konstytucji z 1997 r., która w art. 42 podkreśla, że:

 1. Rzekomy profesor, niejaki Lech Gardocki, były Pierwszy Prezes Sądu Najwyższego w rozmowie z osławioną TVN24 (02.06.2017):
 2. Rzekomy profesor nauk prawnych, niejaki Stanisław Waltoś w rozmowie z osławioną TVN24 (02.06.2017):
 3. Niejaki Bartosz Baran pisze, że ułaskawianie osób przed prawomocnym wyrokiem powinno być "zakazane". Stwierdza to na s. 313, a Kancelaria przywołuje s. 314-325, gdzie prawnik podaje przykłady abolicji stosowanych wobec tajnych współpracowników służb specjalnych oraz prezydenta USA Richarda Nixona po jego ustąpieniu z urzędu. Wiele miejsca poświęca "niebezpieczeństwu" takiego rozszerzenia prawa łaski i "wykorzystania go do załatwienia interesów politycznych".
 4. Rzekomo dr, niejaki Ryszard Piotrowski, którego dywagacje dotyczą abolicji, ale w sprawach o przestępstwa administracyjne i skarbowe.
 5. Tak zwana opinia rzekomej dr, niejakiej Katarzyny Kaczmarczyk-Kłak wręcz uderza w Mariusza Kamińskiego, o którym prezydent mówił, że jest "krystalicznie uczciwy". Bezczelna autorka rzekomo dowodzi, że nawet jeśli ułaskawienie nastąpiłoby przed końcem procesu, to "akt łaski nie stwierdza niewinności danej osoby, a negatywna ocena tego, co zaistniało czyli przestępstwa], nie jest uchylona".
 6. Niejacy: Stanisław Stachowiak w T. Nowak, S. Stachowiak, Prawo karne procesowe. Dynamika postępowania, Bydgoszcz 2000, s. 171; oraz w pracy Ułaskawienie w przepisach kpk z 1997 r., WPP nr 2, s.3 - nie dotyczy przesłanek stosowania prawa łaski wynikającego z z art. 139 Konstytucji III RP

Drugi najlepszy w dziejach Wolski prezydent - po zamordowanym w zamachu smoleńskim Lechu Kaczyńskim rzecz jasna - niezłomny, dlatego dobrze stojący, obrońca dobrej zmiany, ludź pierwszej kategorii, Andrzej Duda (pseudonim sceniczny: "Maliniak") o Antonim "Instytucji" Macierewiczu - nagranie turysty z Kanady - 11.11.2017

Akcja: Krakowskie Przedmieście, tłumy ludzi, drugi najlepszy w dziejach Wolski prezydent - po zamordowanym w zamachu smoleńskim Lechu Kaczyńskim rzecz jasna - niezłomny, dlatego dobrze stojący, obrońca dobrej zmiany, ludź pierwszej kategorii, Andrzej Duda (pseudonim sceniczny: "Maliniak") idzie w asyście oficerów BOR, podchodzi, ściska dłonie. Niektórzy proszą o wspólne zdjęcie. W pewnym momencie ktoś zadaje pytanie:

Idzie dalej, a za chwilę przystaje, odwraca się do osoby, która zadała pytanie i mówi:

Drugi najlepszy w dziejach Wolski prezydent - po zamordowanym w zamachu smoleńskim Lechu Kaczyńskim rzecz jasna - niezłomny, dlatego dobrze stojący, obrońca dobrej zmiany, ludź pierwszej kategorii, Andrzej Duda (pseudonim sceniczny: "Maliniak") odznacza

Arcymaszkary.jpg

Order Orła Białego

 1. Andrzej Pityński (pseudonim atrystyczny: "Transformers") odznaczony 11.11.2017 r.:

Drugi najlepszy w dziejach Wolski prezydent - po zamordowanym w zamachu smoleńskim Lechu Kaczyńskim rzecz jasna - niezłomny, dlatego dobrze stojący, obrońca dobrej zmiany, ludź pierwszej kategorii, Andrzej Duda (pseudonim sceniczny: "Maliniak") jedyny prezydent na świecie, który doczekał się własnej kolędy

Kolęda dla Dudy (melodia: "Przybieżeli do Betlejem" )

Stoją ludzie pod Pałacem2) w rozpaczy.
Czy dla pana wolność sądów coś znaczy?

Głos zabierz prezydencie,
Polska jest na zakręcie.
Nadszedł czas, nadszedł czas!

Jedna partia władzę dzierży, nie odda.
Hipokryzja, fałsz, nienawiść sięga dna.

Handlować wolnym sądem
prezydencie to niegodne.
Usłysz nas, to nasz głos!

Prezydencie, my o weto prosimy.
Możesz cofnąć niegodziwość, wierzymy!


Drugi najlepszy w dziejach Wolski prezydent - po zamordowanym w zamachu smoleńskim Lechu Kaczyńskim rzecz jasna - niezłomny, dlatego dobrze stojący, obrońca dobrej zmiany, ludź pierwszej kategorii, Andrzej Duda (pseudonim sceniczny: "Maliniak") jedyny prezydent na świecie, który doczekał się drugiej własnej kolędy

Autor: Krzysztof Daukszewicz (melodia: "Przybieżeli do Betlejem" ), prawykonanie: autor w programie "Szkło Kontaktowe" 19.12.2017 r.

Stanął godnie pod pałacem suweren
Pan prezydent patrzy w okno — to nie ten

Ten, co ma moc w nockę
Przybędzie z Nowogrodzkiej
Ziścić sen
Władzy sen

Ten, co ma moc w nockę
Przybędzie z Nowogrodzkiej
Ziścić sen
Władzy sen

Któremu się wół i osioł kłaniają
Wszystkie sądy w nocświętą darują

Ten, co ma moc w nockę
Przybędzie z Nowogrodzkiej
Tam narodził się
Pan Bóg

Materiał wskazany Muzeum IV RP przez tajną współpracownicę "Kocicę" ze Szczecina (niem. Stettin) [3]

Drugi najlepszy w dziejach Wolski prezydent - po zamordowanym w zamachu smoleńskim Lechu Kaczyńskim rzecz jasna - niezłomny, dlatego dobrze stojący, obrońca dobrej zmiany, ludź pierwszej kategorii, Andrzej Duda (pseudonim sceniczny: "Maliniak") jedyny prezydent na świecie, który rapuje

Prawykonanie utworu z gatunku realizmu magicznego IV RP miało miejśce w związku z akcją #Hot16Challenge2 mającą na celu zbiórkę funduszy na wolską służbę zdrowia walczącą z koronawirusem (12.05.2020):

Nie pytają cię o imię, walczą z ostrym cieniem mgły,
Nie pytają cię o imię, walczą z ostrym cieniem mgły,
Nie pytają cię o imię, walczą z ostrym cieniem mgły,
To jest maj, nie pachnie Saska Kępa,
Może ktoś to gdzieś przewidział, ale wróżba raczej tępa.

Nie pytają cię o imię, walczą z ostrym cieniem mgły,
Nie pytają cię o imię, walczą z ostrym cieniem mgły,
Nie pytają cię o imię, walczą z ostrym cieniem mgły,
Ostre niebo tu i teraz, ostra ziemia, ostry kurz.
Wczoraj znika w nieostrości, jutro, dzisiaj, zaraz już.

Nie pytają cię o imię, walczą z ostrym cieniem mgły
Nie pytają cię o imię, walczą z ostrym cieniem mgły
Nie pytają cię o imię, walczą z ostrym cieniem mgły
Ciepły wieczór, bez ciemności, trawa spokój, my i wy,
My i wy. My to oni, oni my.

Nie pytają cię o imię, walczą z ostrym cieniem mgły,
Nie pytają cię o imię, walczą z ostrym cieniem mgły,
Nie pytają cię o imię, walczą z ostrym cieniem mgły,
Mocne ręce ratowników, wszyscy razem - chwała im
wszyscy razem - chwała im

Mocne ręce ratowników, wszyscy razem - chwała im
Nie pytają cię o imię, walczą z ostrym cieniem mgły.

Jadowite recenzje zdeklarowanych wrogów narodu

Drugi najlepszy w dziejach Wolski prezydent - po zamordowanym w zamachu smoleńskim Lechu Kaczyńskim rzecz jasna - niezłomny, dlatego dobrze stojący, obrońca dobrej zmiany, ludź pierwszej kategorii, Andrzej Duda (pseudonim sceniczny: "Maliniak") wzorem nacjonalizmu i autorytaryzmu

w dniu 26 czerwca 2020 roku wroga wszystkiemu co wolskie amerykańska stacja CNN opublikowała na swojej stronie internetowej list 500 byłych światowych przywódców i laureatów Nagrody Nobla, którzy ostrzegają przed rosnącą siłą autorytaryzmu w czasach pandemii koronawirusa. List został opublikowany 25 czerwca przez sztokholmski Instytut Demokracji i Pomocy Wyborczej (IDEA). Jego sygnatariusze ostrzegają przed "wzrostem autorytarnych zachowań rządów na całym świecie", który ma związek z pandemią koronawirusa i kryzysem gospodarczym:

Zauważają także, że ponad 100 krajów na świecie ograniczyło obywatelom możliwość protestów przeciwko władzy, uzasadniając to troską o kwestie bezpieczeństwa i zdrowie ludności. Działania tych państw polegają m.in. na ograniczaniu dostępu do informacji publicznych a nawet aresztowaniu obywateli za "prowokacyjne" wypowiedzi w mediach społecznościowych:

Wśród sygnatariuszyzakamieniali wrogowie narodu tacy, jak: były prezydent III RP i laureat Nagrody Nobla TW "Bolek" (pseudonim operacyjny Lech Wałęsa), były prezydent III RP Aleksander Kwaśniewski, były premier III RP Jerzy Buzek, Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar i reżyserka Agnieszka Holland.

Drugi najlepszy w dziejach Wolski prezydent - po zamordowanym w zamachu smoleńskim Lechu Kaczyńskim rzecz jasna - niezłomny, dlatego dobrze stojący, obrońca dobrej zmiany, ludź pierwszej kategorii, Andrzej Duda (pseudonim sceniczny: "Maliniak") rozmawia telefonicznie z sekretarzem generalnym ONZ António Guterresem, który okazuje się dwoma rosysjkimi pranksterami

W dniu 14 lipca 2020 r. rosyjscy internetowi satyrycy - Władimir Kuzniecow i Aleksiej Stoliarow - opublikowali w sieci nagranie z rozmowy, która przeprowadzili z drugim najlepszym w dziejach Wolski prezydentem - po zamordowanym w zamachu smoleńskim Lechu Kaczyńskim rzecz jasna - niezłomnym, dlatego dobrze stojącym, obrońcą dobrej zmiany, ludziem pierwszej kategorii, Andrzejem Dudą (pseudonim sceniczny: "Maliniak"). Rozmowa odbyła się w języku angielskim, a polski przywódca był przekonany, że rozmawia z sekretarzem generalnym ONZ António Guterresem. Rozmowę zarejestrowano w 13 lipca.2020 r., jeszcze przed ogłoszeniem oficjalnych wyników drugiej tury wyborów prezydenckich. Dyrektor biura prasowego Kancelarii Prezydenta Marcin Kędryna potwierdził autentyczność nagrania:

Fragment rozmowy:

Drugi najlepszy w dziejach Wolski prezydent - po zamordowanym w zamachu smoleńskim Lechu Kaczyńskim rzecz jasna - niezłomny, dlatego dobrze stojący, obrońca dobrej zmiany, ludź pierwszej kategorii, Andrzej Duda (pseudonim sceniczny: "Maliniak") rozmawia z królem Jordaniii przez niepodłączony telefon

Rozmowa z królem Jordaniii przez niepodłączony telefon (07.04.2021)

Od kuchni, czyli pałac za zamkniętymi drzwiami

Rendez-vous z Emmanuelem Macron

W dniu 12.05.2017 r. za pośrednictwem znanego portalu randkowego Twitter prezydent poinformował zdumiony naród, że umówił się z prezydentem elektem Francji na pierwszą randkę. Towarzysząca radosnej wiadomości flaga Wielkiej Brytanii sugeruje, że panowie niedługo wezmą ślub w Kanadzie, gdzie jednym z języków urzędowych jest francuski, a sama Kanada należy do Brytyjskiej Wspólnoty Narodów (ang. The Commonwealth, także Commonwealth of Nations). Panowie umówili się na pierwsze spotkanie na marginesie najbliższego szczytu RATO, który odbędzie się 25 maja 2017 r. w Brukseli.

Niestety wszelkiej maści wrogowie narodu nierozumiejący żaru nowo narodzonego uczucia pozwalali sobie na wysoce uszczypliwe i niewybredne komentarze sugerując jakoby:

Przypisy

1)  Oto faktyczny przebieg wiekopomnych rozmów:

2) Przy wykonaniu kolędy pod kościołem świętej Brygidy w czasie wizyty drugiego najlepszego w dziejach Wolski prezydenta - po zamordowanym w zamachu smoleńskim Lechu Kaczyńskim rzecz jasna - ludzia pierwszej kategorii, Andrzeja Dudy (pseudonim sceniczny: "Maliniak") - niezłomnego, dlatego dobrze stojącego, obrońcy dobrej zmiany w dniu 16.12.2017 r. słowo "Pałacem" zastąpiono słowem: "kościołem".

Patrz też

Linki zewnętrzne