Sklep bieliźniarski

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop

Sklep bieliźniarski - ten niezwykle użyteczny termin wprowadził dnia 25.09.2010 do tezaurusa nowomowy sam prezes-premier-prawie-prezydent Jarosław Chwilowo-Odmieniony-Kaczyński, który w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" krótko scharakteryzował swój stosunek do niejakiego Marka Migalskiego, niesłusznie - jak się okazało - określanego do niedawna mianem Prawego Wolaka:

W dniu 22.08.2010 Marek Migalski opublikował list otwarty, bezczelnie krytykujący jedynie słuszną i oczywiście oczywistą linię polityczną prezesa-premiera-prawie-prezydenta Jarosława Chwilowo-Odmienionego-Kaczyńskiego.

Próba egzegezy semantycznej

Błyskotliwe w swej prostocie określenie miejsca, w którym PiSie odchody produkują się ze swymi wściekłymi atakami na samego prezesa-premiera-prawie-prezydenta Jarosława Chwilowo-Odmienionego-Kaczyńskiego i Partię. Wprawdzie dawniej synonimem miejsca, w którym szerzono wyssane z palca plotki był magiel, ale - jak słusznie zauważył sam Wódz Narodu - inkryminowane PiSie odchody sprzedają swoje rzekome rewelacje na rynku medialnym, aby zbijać określony kapitał polityczny. Dlatego określenie sklep bieliźniarski jest dużo adekwatniejsze i celniejsze. Cnd.

Przykłady sklepów bieliźniarskich

Towary wystawiane w sklepach bieliźniarskich

Witryna klasycznego sklepu bieliźniarskiego - dział akcesoria


Oferta rynkowa klasycznego sklepu bieliźniarskiego
Typowe ubranko dolne Pisiego odchodu (wystaje fragment bezczelnego listu otwartego)
Stosowny strój do polityki pajacowania
Wariant damski (za kołnierzem fragment rzekomej analizy politycznej)


Patrz też

Linki zewnętrzne