Rzeczpospolita

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop
Nowe logo Rzepy

"Rzeczpospolita" (pop.: Rzepa) - nieoficjalny organ prasowy Partii, zaliczany do grona dobrych mediów i najprawdopodobniej dlatego w pierwszej linii informowany przez CBA o Aferach w szeregach PO. Najlepszym dowodem jego prawomyślności jest potwierdzona u źródła idiosynkrazja do tej gazety Władysława Bartoszewskiego - sowieckiego agenta i czołowego zdrajcy narodu.

Niestety, jak na wroga IV RP przystało, Bartoszewski nie wymienił nazwisk dziennikarzy pracujących dla tego organu, a zainfekowanych przez III RP, rzekomo w trosce o ich dobre imię.

Godnym wspomnienia faktem jest także umieszczenie przez to opiniotwórcze wydawnictwo krótkiego artykułu o naszym skromnym Muzeum z okazji pierwszej rocznicy rozpoczęcia działalności.

W ramach zemsty liberałowie użyli wolnego rynku zmuszając, od listopada 2007 r., ten szlachetny periodyk do zmniejszenia formatu.

Bohaterska załoga

Poniżej zwiedzający mogą zapoznać się z sylwetkami bohaterskich "dziennikarzy", którzy na łamach "Rzeczpospolitej" dzielnie i z dużym poświęceniem bronią IV RP.

Z kolei Wrogowie narodu twierdzą, że są to propagandyści kaczyzmu, neobolszewizmu i wszelkich innych idei o odcieniach brunatnych i czerwonych (sowiecki agent - Władysław Bartoszewski - prawdopodobnie ich właśnie miał na myśli w swojej wypowiedzi):

 1. Igor Janke
 2. Piotr Semka
 3. Bronisław Wildstein
 4. Rafał Ziemkiewicz
 5. Piotr Gabryel
 6. Dominik Zdort
 7. Joanna Lichocka
 8. Rafał Lisicki

Ohydny i bezpodstawny zarzut wysługiwania się Partii

Geneza Nagrody im. Dariusza Fikusa

Nagrodę im. Dariusza Fikusa, nieżyjącego naczelnego "Rzeczpospolitej", ustanowiono 01.03.1997, w pierwszą rocznicę śmierci wybitnego dziennikarza i redaktora. Ideą przewodnią wyróżnienia było dążenie do umocnienia wolnych i niezależnych mediów, tworzonych z uwzględnieniem zasad etyki zawodowej i wysokich standardów moralnych.

Poprzednia Kapituła Nagrody im. Dariusza Fikusa

Przez lata, w jej skład wchodzili: członkowie rodziny Dariusza Fikusa (żona lub siostry), naczelny "Rzeczpospolitej", prezes Presspubliki (spółki - wydającej "Rzeczpospolitą") oraz przyjaciele Dariusza Fikusa i wybrani laureaci z poprzednich lat.

Jeszcze w roku 2007 w kapitule zasiedli: prof. Magdalena Fikus, silna reprezentacja "Rzeczpospolitej": Paweł Lisicki, Amelia Łukasiak, Marek Magierowski, Igor Janke, Dominik Zdort, a także Truls Velgaard (prezes Presspubliki) oraz wybrani laureaci: Jerzy Baczyński (naczelny "Polityki"), Włodzimierz Kalicki (pisarz i dziennikarz "Gazety Wyborczej"), Roman Młodkowski (szef redakcji biznesowej TVN 24), Ewa Wanat (naczelna TOK FM).

Niegodni odchodzą

 1. 28.02.2008 rodzina Dariusza Fikusa wystąpiła z Kapituły Nagrody im. Dariusza Fikusa przyznawanej przez "Rzeczpospolitą".
 2. W ubiegłym roku z udziału w kapitule Nagrody im. Jerzego Giedroycia, także przyznawanej przez "Rzeczpospolitą", zrezygnował prof. Władysław Bartoszewski. Stwierdził, że było to spowodowanie przyjęciem przez redakcję gazety linii programowej PiS-u.

Kłamliwe uzasadnienie

Prof. Magdalena Fikus, wdowa po Dariuszu Fikusie nie chce komentować swojej decyzji o opuszczeniu kapituły.

Dotychczasowi członkowie kapituły Nagrody im. Dariusza Fikusa nie kryją zaskoczenia decyzją Lisickiego o całkowitej zmianie składu jury.

Nowy skład Kapituły Nagrody im. Dariusza Fikusa

Nowy skład kapituły wygląda tak: Paweł Lisicki, Piotr Gabryel, Marek Magierowski, Igor Janke (wszyscy z "Rzeczpospolitej"), osoby zaproszone przez redakcję: Krystyna Mokrosińska (prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich), Barbara Fedyszak-Radziejowska (socjolog i etnograf) oraz laureaci tylko z ubiegłego roku: - Krzysztof Skowroński - dyrektor Programu III Polskiego Radia i Bogdan Rymanowski z TVN.

Kapituła w tym składzie nominowała do nagrody w kategorii "Twórca mediów": ks. Marka Gancarczyka - redaktora naczelnego "Gościa Niedzielnego", Krzysztofa Czabańskiego - prezesa Polskiego Radia, Piotra Skwiecińskiego - prezesa Polskiej Agencji Prasowej, Jakuba Sufina - szefa portalu TVN 24.pl oraz Dominika Libickiego - prezesa Cyfrowego Polsatu.

W kategorii "Twórca w mediach" nominacje dostali: Bronisław Wildstein i Stefan Szczepłek z "Rzeczpospolitej", Piotr Zaremba z "Dziennika", Maciej Rybiński z "Faktu" oraz Jan Pospieszalski z TVP.

Wyważona reakcja Redakcji

Redakcja "Rzeczpospolitej" nie komentuje odejścia z kapituły rodziny Dariusza Fikusa. Naczelny Paweł Lisicki jest za granicą, a jego zastępca Piotr Gabryel odsyła do wypowiedzi swojego szefa dla PAP:

Zdemaskowani wrogowie odchodzą

17.06.2008 - szef działu krajowego "Rzeczpospolitej" Jarosław Gojtowski odszedł z pracy - informuje "Gazeta Wybiórcza".

Życiorys zdrajcy mówi sam za siebie

Jarosław Gojtowski szefem działu krajowego "Rzeczpospolitej" był od 01.07.2007. Gojtowski z dziennikarstwem prasowym związany jest rzekomo od 19 lat. Wkradając się podstępnie w łaski Odnowicieli pracował jako korespondent "Rz" w Poznaniu, a wcześniej w dziale krajowym tej gazety w Warszawie. Wcześniej pełnił funkcje m.in. redaktora naczelnego "Gazety Poznańskiej" oraz "Wieczoru Wybrzeża", był także szefem działu stołecznego w "Dzienniku".

Dowody faktu, że prawomyślność popłaca

 1. Wierny organ Partii jako pierwszy otrzymuje z CBA tekst podsłuchanych rozmów polityków PO, które były podstawą tzw. afery hazardowej. (01.10.2009)
 2. Kontynuując nową, świecką tradycję CBA przekazuje Rzepie ściśle tajne materiały dotyczące afery stoczniowej. (10.10.2009)

Rzepa przechodzi na ciemną strone mocy!

W dniu 09.12.2011, w atmosferze centralnie sterowanej nagonki na Naszego Umiłowanego Przywódcę, Nowego Zbawiciela Wolski, niezłomnego i charyzmatycznego, przypadkowo niedointernowanego, Cudownie Ocalonego Prezesa-Premiera-prawie Prezydenta Jarosława (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmienionego-Kaczyńskiego, redakcja "Rzeczpospolitej" dopuściła się gigantycznie skandalicznej manipulacji, która polegała na umieszczeniu na sąsiednich stronach błyskotliwego, niepotykanie dojrzałego literacko i porażająco przejmująco demaskującego zdradziecką i haniebną politykę zagraniczną reżimu okupacyjnego tekstu Naszego Umiłowanego Przywódcę, Nowego Zbawiciela Wolski, niezłomnego i charyzmatycznego, przypadkowo niedointernowanego, Cudownie Ocalonego Prezesa-Premiera-prawie Prezydenta Jarosława (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmienionego-Kaczyńskiego, obok obrzydliwych, zakłamanych i manipulatorskich wypocin, a właściwie wymiocin, nadwornego błazna okupantów, osławionego propagatora aborcji, pedofilstwa, pedalstwa, transseksualstwa, narkotyctwa i wszelkiej innej Sodomii i Gomorii - Janusza Palikota.

Na szczęście ta bezczelna prowokacja spotkała się z natychmiastową reakcją wybitnego bojownika Ruchu Oporu, Adama Hofmana, który już w dniu tej haniebnej publikacji, w błyskotliwym i bardzo eleganckim liście do redaktora naczelnego, Tomasza Wróblewskiego, perfekcyjnie wyraził ogólnonarodowe oburzenie, a nawet jedynie słuszny gniew społeczny, pisząc między innymi:

Patrz też

Linki zewnętrzne