Ignorant

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop

Definicja i rys historyczny

Ignorant (poch. łac.: ignorantia 'niewiedza', ignorare 'nie wiedzieć', ignotus 'nieznany') - osoba nieposiadająca wiedzy, nieuk.

W dawnych czasach, a także w słusznie minionej epoce III RP, termin ten miał znaczenie pejoratywne i dyskredytował przydatność określonej nim osoby do zajmowania stanowisk lub wykonywania pewnych zadań. Po spektakularnym zwycięstwie Naszej Partii w wyborach 2005 roku, w ramach zainaugurowanego wtedy procesu budowy Solidarnego państwa oraz wymarzonej przez dziesiątki pokoleń IV RP, ignorantom zaczęto stopniowo przywracać należne miejsce i kluczową rolę w społeczeństwie, a ściślej w ogniwach jego władzy wykonawczej, ustawodawczej i sądowniczej.

Po odniesionym w efekcie trzeciej wielkiej manipulacji bezprawnym zwycięstwie przestępczej Platformy Obywatelskiej, przydatność, a właściwie niezbędność ignorantów w ekipach rządzących, była brutalnie kwestionowana przez wszlkiej maści lewactwo, libertyństwo i innych zatwardziałych wrogów narodu, dla których pomyślność Naszej Ojczyzny jest kością w oku i solą stającą im w brudnym gardle.

Dopiero jedynie słuszne, spektakularne zwycięstwo wyborcze Naszej Partii i całego Biało-Czerwonego Obozu w wyborach 2015 roku oraz brawurowe wdrożenie procesów dobrej zmiany, ponownie pozwoliło ignorantom na wznowienie ich zaszczytnej i pełnej najwyższego poświęcenia dla umęczonej Ojczyzny misji

Przeznaczenie

Bycie ignorantem jest w większości wypadków nieodzownym wymogiem stawianym kandydatom do zajęcia wyższych stanowisk, szczególnie w administracji państwowej, a nawet do piastowania najwyższych godności państwowych. Ignorancja nie jest jednak jedynym kryterium przydatności do zajęcia takiego stanowiska – w sposób oczywisty niezbędne są jeszcze tak chwalebne cechy kandydatów, jak absolutna wierność i lojalność w stosunku do Braci Mniejszych Zjawiska biologicznego i ich dworów, całkowity brak własnego zdania oraz zupełna bezmyślność.

Istotnym wymogiem kwalifikacyjnym jest również posiadanie umiejętności biegłego posługiwania się w mowie i piśmie nowomową, jakkolwiek przestrzeganie zatęchłych reguł ortografii i gramatyki nie jest tu wymagane. Dodatkowym atutem kandydatów jest udokumentowana procesowo, teczkowo lub przynajmniej medialnie przynależność do elitarnego grona odnowicieli, jak również ewentualne występowanie bardzo modnej ostatnio mutacji genetycznej, szerzej znanej jako patriotyzm genetyczny.

Typowe przykłady ignorancji

Choć przez pierwsze dwa lata funkcjonowania rządów firmowanych przez Naszą Partię i jej wspaniałych koalicjantów (2006 - 2007), nie udało się obsadzić ignorantami wszystkich istotnych stanowisk, to jednak poczynione zostały w tym zakresie znaczne postępy. Ilustruje to poniższe zestawienie najbardziej zasłużonych specjalistów w dziedzinie ignorancji, wraz z przykładami ich pomysłów i praktycznych działań.

Po przegranych wyborach parlamentarnych 2007 roku (tak zwana "klęska październikowa"), liczba stanowisk obsadzonych wybitnymi ignorantami gwałtownie spadła, co dobitnie świadczy o celu do jakiego zmierzała restaurowana III RP - pozbawienia wszystkich ignorantów wpływu na rzeczywistość polityczno-gospodarczą Wolski. Na szczęście po roku 2015 miał miejsce prawdziwy renesans perfekcyjnego ignoranctwa politycznego oraz imponujący, nieskrępowany rozkwit elitarnej kadry ignorantów.

2006

 1. 09.02.2006 – wiceministrem transportu mianowany został Zbigniew Wysocki, lektor Radia Maryja, który ma bardzo prosty patent na produkcję statków w Wolsce: na ten cel należy przeznaczyć pieniądze z płatnego parkowania!
 2. 15.02.2006pan minister Wysocki wystąpił na posiedzeniu sejmowej komisji infrastruktury, przedstawiając jako swoją "Strategię rozwoju wolskiej gospodarki morskiej", opracowaną przez rząd SLD. Po zwróceniu przez któregoś z posłów uwagi na ten fakt, spokojnie wyjaśnił, że nie miał czasu na opracowanie własnej strategii, bo jest wiceministrem od niedawna.
 3. 06.03.2006 – wiceministrem gospodarki (piątym już zresztą) zostaje Paweł Poncyljusz, poseł PiS. W ankiecie na stronie sejmowej można przeczytać, że poseł Poncyljusz posiada wykształcenie średnie policealne. Według jego deklaracji "[...]będzie to funkcja w dużej mierze polityczna. Będę zajmować się kontaktami Ministerstwa Gospodarki z parlamentem, politykami".
 4. 09.03.2006 – z sejmowej debaty na temat lustracji: poseł Zbigniew Girzyński z PiS, mający tytuł doktora historii, mówi o znanych historykach, członkach komisji ds. akt SB z 1990 r.: profesor Andrzej Ajenkier (właść. Ajnenkiel), profesor Jerzy Hojzer (właśc. Holzer). Według posła, w trakcie powoływania sądu lustracyjnego "[...] zabrakło tego jednego sprawiedliwego, jak w przysłowiowej Somorze i Gomorze. Stajemy dziś u progu przełomu, który może przynieść nową jakość w lustracji". Chyba rzeczywiście będzie to przełom ...
 5. 20.03.2006 – na samochodzie Małego Księcia, którym zajechał na oficjalne spotkanie z generalicją Wojska Wolskiego powiewa flaga ... Indonezji.
 6. 20.04.2006 - Roman Giertych w programie "Co z tą Polską?":
 7. 20.04.2006poseł Artur Zawisza, spec od frazesów o patriotyzmie, historii i tradycji narodowej itp., w TVP spokojnie opowiada, że Pan Zagłoba w "Potopie" "[...] sprzedawał Szwedom Inflanty" (właść.: darował Niderlandy).
 8. 29.04.2006 – szykowany na ministra gospodarki morskiej Antoni Jaszczak z Samoobrony, pytany na konferencji prasowej o kompetencje w tym zakresie, odpowiedział:
  "Związek z gospodarką morską mam: codziennie rano ze swojego mieszkania w Sopocie, skąd mam wspaniały widok na Zatokę Gdańską, przez lornetkę obserwuję ruch statków. Uważam, że powinien być większy".
  Po niespodziewanej nominacji na ministra budownictwa, jego polityczni koledzy z Samoobrony odpowiadają dziennikarzom:
  "Ma w swoim mieszkaniu okna również z drugiej strony, a tam przez lornetkę obserwuje, jak buduje się nowe osiedle mieszkaniowe".
 9. 30.04.2006minister Radek Sikorski na temat gazociągu bałtyckiego podczas brukselskiego szczytu amerykańskiego-europejskiego: "To była tradycja Locarno, to jest tradycja paktu Ribbentrop – Mołotow. Nie chcemy powtórki." (ministerowi chodziło o traktat RosjaNiemcy w Rapallo (1922); w Locarno (1925) traktat podpisały Niemcy, Francja, Belgia, Wielka Brytania, Włochy, a potwierdziły Polska i Czechosłowacja)
 10. 05.07.2006 - Nazistowski tygodnik
 11. 17.07.2006dyrektorem departamentu rybołówstwa w Ministerstwie Rolnictwa został szef Samoobrony z Ustki Stanisław Podlewski, były ajent stacji benzynowej. O swoich predyspozycjach do zajmowania stanowiska powiedział:
 12. 04.07.2006 – wiceminister zdrowia Bolesław Piecha radzi aby rodzice biciem leczyli dzieci chore na ADHD, czyli zespołem nadpobudliwości. Twierdzi, że choroba ta została wymyślona przez firmy farmaceutyczne, a on sam posiada doświadczenia jak ją całkowicie wyleczyć. Minister mówi:
 13. 20.07.2006 – minister pracy Anna Kalata przedstawiła pomysł na zatrzymanie fali emigracji zarobkowej Wolaków: podniesienie płacy minimalnej z 900 do 930 pln brutto (netto z 650 do ok. 675). Według pani minister zmiana ta ma być sygnałem, że pensje w Wolsce będą rosły i sprawi, że osoby myślące o emigracji zmienią zdanie i poczekają na kolejne posunięcia rządu.
 14. 25.07.2006 – podczas dyskusji w senackiej komisji praw człowieka i praworządności na temat nowej ustawy lustracyjnej, prezes IPN Janusz Kurtyka przekonywał, że "[...] nie można przywrócić sądu lustracyjnego, bo w procedurze karnej obowiązuje rozstrzyganie wątpliwości na korzyść, co sprawia, że wiele osób jest uniewinnianych". I słusznie, dlaczego niby o dowolnej niewygodnej osobie, w szczególności o przeciwniku politycznym, czy innym byle liberale, nie możnaby powiedzieć bez możliwości zweryfikowania, że była agentem?
 15. 04.08.2006Pan Premier Kaczyński, omawiając na konferencji prasowej działalność poszczególnych ministerstw, nie bardzo mógł prawidłowo odtworzyć nazwy niektórych z nich, m.in. mówił o ministerstwie żeglugi, zamiast gospodarki morskiej.
 16. 13.08.2006 – w wywiadzie w "Naszym Dzienniku" z 14/15.08.2006, pani minister pracy Anna Kalata była uprzejma poinformować, że "Jeszcze w tym roku powinno wejść w życie rządowe rozwiązanie wydłużenia urlopów macierzyńskich z 14 do 16 tygodni". Trzy miesiące pracy w resorcie nie wystarczyły pani minister do zapoznania się z powszechnie znanym faktem, że 16-tygodniowy urlop macierzyński obowiązuje już obecnie.
 17. 29.08.2006pan minister Roman Giertych stwierdził, że istnieje pilna konieczność zmiany ministerialnej listy lektur szkolnych i ogłosił powołanie zespołu weryfikującego listę lektur, a nawet mianował jego szefa. Tymczasem zdaje się, że już od ładnych kilku lat takiej listy nie ma, a dobór lektur jest w gestii nauczyciela.
 18. 30.08.2006 – w wywiadzie dla "Newsweeka", pani minister Fotyga oskarżyła Platformę Obywatelską o to, że "[...] z winy tej partii zmienił się kurs wolskiej polityki zagranicznej rządu i prezydenta". Pani minister zapomniała dodać, że ubiegłoroczny huragan Katrina, wybuchy na Słońcu, susza i powodzie w Wolsce również są winą tej wrednej partii, a właściwie szajki.
 19. 30.08.2006Geniusz Mazowsza na dwa dni przed terminem odwołał swój wykład o problematyce europejskiej, który miał wygłosić w ośrodku European Policy Center. Oto katalog oficjalnych powodów:
 20. 31.08.2006 – minister finansów bez wymaganych konkursów wymienił już 12 z 16 dyrektorów izb skarbowych. Odwołał także 104 z 381 naczelników urzędów skarbowych. Zgodnie z obowiązującym prawem, dyrektorzy izb skarbowych oraz naczelnicy urzędów skarbowych powinni być wyłaniani w drodze konkursów. Oczywiście nikt sobie tym głowy nie zawraca – nowi szefowie mają status pełniących obowiązki. Zgodnie z prawem, na te stanowiska powinny być rozpisane "legalizujące" postępowania konkursowe. Nie będzie ich jednak, gdyż resort finansów kończy właśnie prace nad przepisami likwidującymi konkursy.
 21. 04.09.2006 – w przemówieniu radiowym na okoliczność rozpoczęcia roku szkolnego minister Giertych poinformował, ze uzdrowienie wolskiej szkoły chce rozpocząć od wprowadzenia do Karty Nauczyciela zapisu o podniesieniu prestiżu zawodu nauczyciela, poprzez nadanie mu statusu funkcjonariusza publicznego. Sęk w tym, że taki zapis od dobrych kilku lat w Karcie istnieje (art. 63), a RoMEN nie ma o tym oczywiście zielonego pojęcia.
 22. 04.09.2006 – ankieterzy ministerstwa pracy będą chodzić po osiedlowych warzywniakach i pytać: Czy pan (pani) zatrudni kasjerkę z hipermarketu? Jeżeli odpowiedź będzie twierdząca, to resort poprze zakaz pracy w niedzielę – taka nietypowa akcja ministerstwa pracy ma się zacząć w "najbliższym czasie" i zakończyć pod koniec roku. Sieci hipermarketów deklarują, że jeśli parlament wprowadzi zakaz handlu niedzielnego dla hiper- i supermarketów (pomysł popierany przez LPR, część PiS i Samoobronę), to zwolnią co najmniej 60 tys. osób. Ankieterzy chodziliby więc po osiedlowych sklepach, pytając właścicieli, czy w takim wypadku przyjmą zwolnione z marketów osoby. Oprócz sondażu urzędnicy mają też policzyć, ilu pracowników może stracić swoje zajęcie. "Musimy zobaczyć, czy zakaz pracy w niedzielę będzie neutralny dla rynku pracy. Jeśli tak, rozważymy możliwość jego wprowadzenia" – wyjaśnia minister pracy Anna Kalata. Do ankiety warto może byłoby dodać pytanie o granice absurdu i bezsensu.
 23. 20.09.2006 – do Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. desygnowano nowego członkajest nim Kazimierz Drzazga, wcześniej odpowiedzialny za wydawanie przepustek w dziale zajmującym się obroną cywilną. Jakie specjalne umiejętności zdecydowały o jego przeniesieniu do zarządu? Pan Drzazga jest szefem PiS w pobliskich Policach.
 24. 04.10.2006 – ministerstwo rolnictwa wymyśliło, że ziemię rolną będą mogły nabywać jedynie osoby zamieszkałe na wsi. Nie ustalono jeszcze przez jaki okres trzeba będzie tam mieszkać, aby móc kupić ziemię, ale mówi się o 3 do 5 lat. Nareszcie będzie jakiś porządek i wrócimy do starych, dobrych wzorców.
 25. 05.10.2006pracownicy ministerstwa spraw zagranicznych pomylili flagi Rosji i Czech: podczas powitania ministra spraw zagranicznych Rosji Ławrowa – przed wejściem do pałacyku MSZ wisiała flaga naszych południowych sąsiadów.
 26. 06.10.2006"Ukraina to ważny sąsiad zarówno Czech, jak i Polski" – taką kategoryczną deklarację rewidującą europejskie granice, przedstawił w wywiadzie udzielonym dziennikarzom czeskiego tygodnika "Tyden" Mały Książę.
 27. 11.10.2006 - eurodeputowany Maciej Giertych zwołał na okoliczność "kłamliwej teorii Darwina" specjalną konferencję w Parlamencie Europejskim, a udowadniając nieprawdziwość teorii ewolucji, powoływał się m. in. na Smoka Wawelskiego.
 28. 12.10.2006pan minister Seweryński zajęty jest ostatnio budowaniem neokoalicji Samo-Ligo-PiS, więc nie był łaskaw w porę wydać stosownego rozporządzenia i ok. 25 tys. studentów zostało pozbawionych wypłat transzy kredytu studenckiego za październik. Jeżeli zdecyduje się jednak coś zadziałać na tę okoliczność, to studenci dostaną kasę i tak najwcześniej z ponad miesięcznym opóźnieniem.
 29. 12.10.2006 - w wywiadzie dla Radia Zet minister edukacji Roman Giertych uznał, że "Teoria ewolucji jest jedną z wielu teorii na powstanie życia na ziemi i jest sprawą nauczycieli i rodziców, czy znajdzie się w programach nauczania".
 30. 14.10.2006porażający (ulubione słowo ministra Wassermanna) stek prostych kłamstw i bzdur zaprezentowany przez szefa klubu PiS, Kuchcińskiego w wywiadzie dla "Przekroju":
 31. 14.10.2006 – wiceminister edukacji Mirosław Orzechowski był łaskaw oświadczyć ("Rzeczpospolita" z 13.10.2006 i "Gazeta Wyborcza" z dnia 14/15.10.2006), że teoria ewolucji jest kłamstwem.
 32. 16.10.2006najnowszy pomysł Rzeczniczki Praw Dziecka, pani Ewy Sowińskiej, polega na przymusowej rejestracji "[...] każdego związku skutkującego wspólnym zamieszkaniem czy wspólnym prowadzeniem gospodarstwa domowego". Wyrejestrowanie takiego związku też wymagałoby stawienia się przed urzędnikiem i umotywowania rozstania. "To właśnie wolne związki krótkotrwałe, bez żadnych zobowiązańnastępstwem uzależnień, kontynuacją, a czasem także przyczyną przemocy, anarchii, demoralizacji, a nade wszystko tragedii najmłodszych" – oto uzasadnienie pomysłu. Wydaje się, że warto byłoby rejestrować również każdy przypadek pożycia płciowego. A najlepiej wprowadzić wymóg uzyskania zgody na pożycie od właściwego merytorycznie ministra (oczywiście po przedstawieniu aktualnych wyników badań oraz opinii IPN).
 33. Służba wojskowa
 34. 24.10.2006 – z wyroku warszawskiego Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego wynika, że resort skarbu nie miał prawa żądać uczestnictwa w pracach Komisji Nadzoru Bankowego, która badała wejście Włochów do Banku BPH. Ministerstwo Skarbu Państwa nie może się wtrącać do poczynań Komisji Nadzoru Bankowego w sprawach, które nie wpływają na jego uprawnieniawynika z sentencji wyroku.
 35. 02.11.2006Wielki Brat mianował Krzysztofa Filipka sekretarzem stanu w Kancelarii Premiera. Pan minister Filipek posiada wykształcenie zasadnicze zawodowe, a zanim zasiadł w Sejmie RP był dozorcą w kamienicy.
 36. 02.11.2006 - Geniusz Mazowsza przedstawił podczas wizyty w Niemczech propozycję dotyczącą armii europejskiej. Miałoby to być 100 tys. żołnierzy podporządkowanych przewodniczącemu Komisji Europejskiej, a na poziomie operacyjnym ...Kwaterze Głównej NATO.
 37. 03.11.2006nowym ministrem budownictwa został Andrzej Aumiller, ogrodnik z wykształcenia, były zasłużony członek UP, a wcześniej PZPR. Wreszcie będą obiecane 3, a może nawet 30 milionów mieszkań.
 38. 07.11.2006 – podczas wizyty Małego Księcia i jego dworu w Anglii, kompetentni urzędnicy IV RP umówili panią minister Fotygę na dwa spotkania o tej samej godzinie.
 39. 07.11.2006"Mam świadomość, że część Polaków, którzy przyjechali do Wielkiej Brytanii nadal pobiera zasiłki w Polsce. Jest to coś, z czym chcemy walczyć. [...] Zdaję też sobie sprawę, że dla wielu z natury nieudolnych osób Wielka Brytania jest punktem docelowym w poszukiwaniu lepszego życia. [...] Tysiące Polaków przyjeżdżają do Wielkiej Brytanii, którzy kończą tu jako bezrobotni i bezdomni"prezydent wszystkich Wolaków w wystąpieniu przed siedzibą premiera Tony'ego Blaira na Downing Street 10.
 40. 07.11.2006ujawniono notatkę sporządzoną po rozmowie wiceambasadora USA Kennetha Hillasa z Leszkiem Jesieniem, sekretarzem stanu z kancelarii Geniusza Mazowsza, w której ambasador negatywnie wypowiadał się o Giertychu. Wszystko wskazuje na to, że źródłem przecieku jest RoMEN, próbujący poprawić sobie przedwyborcze notowania. Sprawa ta może napawać przerażeniem, bo w notatce były również elementy dotyczące programu tarczy antyrakietowej, transportu wolskich żołnierzy do Afganistanu oraz ... współpracy wywiadów USA i RP w Korei Północnej, a Wielki Reformator mimo to nie zawahał się jej ujawnić dla osiągnięcia doraźnych korzyści politycznych.
 41. 04.12.2006 - uczestnicząca w sesji ministerialnej OBW w Brukseli pani minister Anna Fotyga najpierw dwukrotnie przełożyła konferencję prasową, by w końcu ją odwołać bez podania przyczyn. Dziennikarze nie kryją rozczarowania zachowaniem szefowej wolskiego MSZ.
 42. 14.12.2006 - "Jeszcze jedno pytanie. Ale nie od tej »małpy w czerwonym«" - oznajmił w swoim mniemaniu dyskretnie Mały Książę prowadzącemu konferencję prasową w Brukseli.
 43. 14.12.2006 - "A nie »Netherland«?" - zdziwił się prezydent, gdy na konferencji prasowej w Brukseli tłumaczka słowo »holenderski« przetłumaczyła na angielski jako »dutch«.
 44. 15.12.2006 - "Ministerstwo Pracy nie jest od obniżania kosztów pracy, tylko od ich podwyższania" - wiceminister pracy Bogdan Socha w wystąpieniu sejmowym.
 45. 19.12.2006 - "NFZ nie powinien zwiększać kontraktów na hospicja, bo oznaczałoby to zwiększanie się liczby osób umierających" - stwierdził na spotkaniu z dziennikarzami prezes NFZ Andrzej Sośnierz.
 46. 19.12.2006 - po kilku miesiącach zwłoki Komisja Nadzoru Finansowego zaakceptowała (stosunkiem głosów 4:3) na stanowisku prezesa PZU Jaromira Netzela, który - oprócz tego, że był zamieszany w afery gospodarcze (patrz: Odnowiciele) - nie spełnia także podstawowego wymogu ustawowego, jakim jest co najmniej pięcioletni staż w kierowaniu instytucją finansową. W uzasadnieniu decyzji KNF stwierdziła, że Netzel otrzymał zgodę, bo ... "nie zajmuje się bezpośrednio nadzorowaniem działalności ubezpieczeniowej".
 47. Pozwy powiernictwa pruskiego

2007

 1. 05.01.2007 - Kazimierz Marcinkiewicz, żelazny kandydat na prezesa PKO BP, pytany przez dziennikarzy o kwalifikacje na to stanowisko, poinformował, że kierował dotychczas wieloma ważnymi podmiotami o dużych obrotach:
 2. 08.01.2007 - pani minister finansów Zyta Gilowska nie zdążyła przed końcem roku wydać rozporządzenia w sprawie prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów, które niezbędne jest w związku ze zmianami w ustawie o PIT. Podatnicy rozliczający się z pomocą księgi przychodów i rozchodów powinni ją założyć już 1 stycznia. Stają więc teraz przed poważnym dylematem: czy prowadzić księgę według starych reguł, czy też kierować się przepisami zmienionej ustawy o PIT. Jeżeli wybiorą pierwsze rozwiązanie, to narażają się na możliwość popełnienia błędów. Jeżeli drugie - księga będzie prowadzona niezgodnie z aktualnie obowiązującym rozporządzeniem Ministerstwa Finansów.
 3. 08.01.2007 - Sławomir Skrzypek, żelazny kandydat na stanowisko prezesa NBP, podczas przesłuchania przed sejmową komisją finansów:
 4. 16.01.2007 - Minister Sportu Tomasz Lipiec nie pojechał do Turynu, by poprzeć Poznań w walce o Uniwersjadę 2011 r., choć jeszcze dwa dni wcześniej deklarował wyjazd. Przyczyną absencji ministra był fakt, że w delegacji znalazł się twórca i wieloletni szef komisji antydopingowej, prof. Jerzy Smorawiński, który w 1993 r. przyłapał Lipca na dopingu (testosteron). Zaraz po objęciu stanowiska ministra jesienią 2005 r., pan minister odwołał zresztą profesora i rozpędził komisję (patrz: Odnowiciele).
 5. 18.01.2007 - Andrzej Sośnierz, były liberał, obecnie Prezes Narodowego Funduszu Zdrowia, wprowadził limity na porody, wyznaczajac poszczególnym porodówkom konkretną liczbę pacjentek, które mogą przyjąć w roku. A limit wyznaczony NFZ jest jak wyrok - żadna ponadprogramowa pacjentka nie dostanie się na wybrany wcześniej oddział. Ostatecznie rodzić nie można przecież na żywioł i ktoś musi odpowiedzialnie zadecydować, ile dzieci będzie się rodzić w Wolsce i gdzie one przyjdą na świat.
 6. 18.01.2007 - Jarosław Kaczyński, premier IV RP podczas wizyty w Małopolsce, związanej z uroczystością z okazji przywrócenia praw miejskich miejscowości Wojnicz, w okolicznościowym przemówieniu był łaskaw zakomunikować:
 7. Sprawa prezydentury Hanny Gronkiewicz-Waltz
 8. 01.02.2007 - okazało się, że pani minister finansów Zyta Gilowska również nie zdążyła przed końcem roku rozwiązać problemu związanego z wygaśnięciem ulgi akcyzowej dla producentów paliw z odpadów poliolefinowych. W związku z tym produkcja stała się mocno deficytowa, a branża od początku roku praktycznie nie działa. Dotyczy to 24 firm, z których każda zainwestowała po blisko 3 mln , każda zatrudnia około 30 osób, a wszystkie razem przynosiły z tytułu podatków około 100 mln zł. wpływów do budżetu państwa rocznie. W miejsce ulgi akcyzowej miały ewentualnie powstać inne rozwiązania promujące paliwo z odpadów, ale Ministerstwo Środowiska od dwóch lat nie było w stanie nic zaproponować.
 9. 01.02.2007 - szefowa wolskiego MSZ, pani Anna Fotyga, w wywiadzie dla "Frankfurter Allgemeine Zeitung" postuluje, żeby mniejszość polska miała przedstawicieli w Bundestagu. W Niemczech istnieją pewne preferencje w ordynacji wyborczej w wyborach do niektórych landtagów, natomiast nie ma ich w wyborach do Bundestagu, w związku z czym spełnienie tego postulatu wymagałoby zmiany konstytucji.
 10. 14.02.2007 - pani minister Anna Fotyga, na spotkaniu z wolskimi eurodeputowanymi: "Naszej pozycji w Unii trzeba się przyglądać uważnie. Dla nas sprawą kluczową jest rozszerzenie i Ukraina. Nikt nas w tej sprawie nie słucha. Więc jeśli mówimy o takim mechanizmie [podejmowania decyzji] w Radzie UE, który pozwalałby nas marginalizować, to zrozumiałe, że nie dopuścimy do możliwości takiego transferu". Dwie godziny później, poproszona przez łże-dziennikarza "Gazety Wyborczej" o wyjaśnienie tej zaskakującej wypowiedzi, będącej faktycznie przyznaniem się do dyplomatycznej klęski, minister Fotyga przytomnie zakomunikowała: "To był skrót myślowy".
 11. 16.02.2007 - minister Antoni Macierewicz w swoim tzw. raporcie z weryfikacji WSI przedstawia postać handlarza broni, niejakiego "Kashogiego, znanego także jako Monzer Al-Kassar". Problem w tym, że w rzeczywistości są to dwie różne osoby: Monzer Al-Kassar to Syryjczyk zwany "księciem z Marbelii" oraz Adnan Al-Kashogi, związany z królewską rodziną saudyjską, wuj Dodiego Al Fayeda, który zginął w wypadku z księżną Dianą. Al-Kashogi i Al-Kassar przez kilkadziesiąt ostatnich lat byli głównymi dostawcami broni na Bliski Wschód i do Afryki, o czym wiedzą wszystkie specsłużby (oprócz chłopaków Macierewicza). W raporcie mowa o nich trzykrotnie:
 12. 23.02.2007 do 16 komend wojewódzkich i komendy stołecznej trafiło pismo o sygnaturze WK-II-146/2006, w którym nowomianowany szef policji Konrad Kornatowski polecił rejestrowanie i rozpracowywanie ekologów w całym kraju. Obiektem zainteresowania policji mieli się stać działacze i organizacje "zagrażające rządowemu programowi obwodnicy w dolinie Rospudy". Minister spraw wewnętrznych i administracji stwierdził, że wydane polecenie było nieprecyzyjne, a co za tym idzie dawało podstawy do "niewłaściwej interpretacji", w związku z czym zobowiązał Komendanta Głównego do natychmiastowego jego doprecyzowania. Kontrolowane ma być też czy funkcjonariusze we właściwy sposób wykonują powierzone im w tej sprawie zadania.
 13. Według art. 12, pkt 4 ustawy antykorupcyjnej: "Do rejestru [korzyści] należy zgłaszać informacje o udziale w organach fundacji [...] nawet wówczas, gdy z tego tytułu nie pobiera się żadnych świadczeń pieniężnych".
 14. Według art. 12, pkt 4 ustawy antykorupcyjnej: "Do rejestru [korzyści] należy zgłaszać informacje o udziale w organach fundacji [...] nawet wówczas, gdy z tego tytułu nie pobiera się żadnych świadczeń pieniężnych".
 15. Sprawa prezydentury Hanny Gronkiewicz-Waltz - Reloaded
 16. Sprawa doktora Mirosława G.
 17. SKOK wytropił przestępstwo
 18. Strajk w szpitalu MSWiA w Łodzi
 19. Dofinansowanie Policji
 20. Euro 2012 - 17.04.2007, rozmowa w "Sygnałach Dnia":
 21. Sowiety wiecznie żywe?
 22. Kiedy była Targowica?
 23. 24.05.2007Komisja Nadzoru Finansowego, której przewodniczy Stanisław Kluza, otrzymała reprymendę z Komisji Europejskiej. Komitet Sterujący z ramienia Unii projektem budowy zintegrowanego nadzoru finansowego w Bułgarii wytknął władzom KNF, że wysunięty na stanowisko koordynatora projektu Adam Płociński, jest osobą niekompetentną. W liście skierowanym do KNF przez Mortena Jung-Olsena, reprezentującego Komitet Sterujący projektem z ramienia UE, przeczytać można: "Pragniemy przypomnieć, że od początku podkreślaliśmy, iż należy delegować eksperta z doświadczeniem w dziedzinie nadzoru zintegrowanego, której to propozycji niestety nie spełniono. [...] Kilka miesięcy pracy w KNF to zdecydowanie za mało z punktu widzenia wymaganych przy tym projekcie siedmiu lat doświadczenia. Co więcej - wątpliwe jest, czy poprzednie doświadczenie wyniesione z resortu finansów pozostaje w jakimkolwiek związku z pracą w nadzorze finansowym". Wbrew bezczelnym twierdzeniom pana Olsena, doświadczenie zawodowe pana Płocińskiego w dziedzinie finansów jest porażające, bo przez kilka miesięcy pracował w KNF, a wcześniej był specjalistą od gier losowych w Ministerstwie Finansów. Poza tym jest bliskim kolegą Stanisława Kluzy i jego zastępcy Marcina Gomoły, z którymi zakładał w 2000 r. stowarzyszenie Fair Play. Główną ideą stowarzyszenia jest "[...] chęć wyrażenia sprzeciwu wobec działań korporacji zawodowych, zamykających praktycznie na każdym kroku drogi rozwoju młodemu pokoleniu.", i w tym właśnie należy upatrywać wrogości funkcjonariuszy unijnych, dbających o interesy i nienaruszalność ich przestępczych korporacji. Szczegóły Projektu Bułgarskiego, z ramienia UE oraz artykuł z Naszego Dziennika
 24. 24.05.2007 - w podpisanym przez ministra Romana Giertycha i opublikowanym na stronie ministerstwa edukacji projekcie rozporządzenia ministra edukacji narodowej z dnia 24 maja 2007 r., w którym zawarto propozycje zmian kanonu lektur szkolnych (patrz: Wielkie inicjatywy LPR), w paragrafie 2, ust. 2, lit b, punkt 2, znalazł się rewolucyjny zapis: "Literatura powszechna: [...] Arystoteles - Obrona Sokratesa". Niestety już następnego dnia ministerstwo, prawdopodobnie pod presją lobby homoseksualnego, zostało zmuszone do zastąpienia Arystotelesa wstrętnym pederastą i w dokumencie znalazło się: "Platon - Obrona Sokratesa".
 25. 30.05.2007 - na wniosek nadzorującego KGHM wiceministra skarbu Ireneusza Dąbrowskiego, rada nadzorcza spółki zadecydowała o wypłacie dywidendy w kwocie przekraczającej cały ubiegłoroczny zysk kombinatu. KGHM zarobił w minionym roku 3 395 130 230,53 , co po podzieleniu przez 200 milionów akcji, odpowiada dywidendzie 16,97565115265 na jedną akcję. Pan minister postanowił zaokrąglić tę kwotę do drugiego miejsca po przecinku, z czego wyszło 16,98 na walor. Chcąc tyle wypłacić, KGHM musiałby wydać o 869 000 więcej, niż zarobił, co jest ewidentnie niezgodne z prawem.
 26. 05.06.2007 - małopolski działacz Samoobrony Kazimierz Wójcik został doradcą zarządu podległego KRUS-owi Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników. Nowy doradca nie ma nawet matury. "Mam wykształcenie średnie, bez matury. Mam takie samo wykształcenie jak premier Lepper" - powiedział Wójcik "Gazecie Wyborczej", która cytuje także anonimowego działacza Samoobrony z Małopolski. Twierdzi on, że Kazimierz Wójcik został kiedyś wyrzucony z małopolskiej Samoobrony za zatrudnianie syna jako dyrektora biura poselskiego i umieszczanie członków rodziny na listach wyborczych.
 27. 13.06.2007 - firmowany przez panią minister Zytę Gilowską projekt ustawy hazardowej, opracowywany w ministerstwie finansów przez pół roku, okazał się zupełnym bublem prawnym o treści niezgodnej z konstytucją i prawem unijnym. W wyniku prowadzonych od połowy maja 2007 r. konsultacji międzyresortowych, zgłoszono kilkaset znaczących uwag, które zostały wniesione przez Rządowe Centrum Legislacji, Narodowy Bank Polski, Urząd Komunikacji Elektronicznej, Główny Urząd Statystyczny, resorty kultury i dziedzictwa narodowego, spraw wewnętrznych i administracji, edukacji narodowej, sprawiedliwości i skarbu państwa, Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego, Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych, Koordynatora ds. Służb Specjalnych, szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Urząd Komitetu Integracji Europejskiej i Kancelarię Premiera.
 28. 14.06.2007 - "Co do konopi, no to na pewno trzeba walczyć z marihuaną, ale czy marihuana jest z konopi? Chyba nie. Ja nic na ten temat nie wiem. W każdym razie nie wiem jak pan łączy marihuanę z konopią" - Wielki Brat na konferencji prasowej
 29. I tak na jedno wychodzi
 30. 04.07.2007 - składka na ubezpieczenie zdrowotne a podatki
 31. 12.07.2007 - kto napisał "Naszą szkapę"
 32. 14.07.2007 - opublikowane wyniki PKN Orlen za pierwsze półrocze 2007 r. są jednymi z najgorszych w historii spółki - zanotowano spadek zysku za pierwsze półrocze o ponad 85 % w stosunku do roku 2006. W absolutnie bezdyskusyjny sposób potwierdza to głęboką słuszność dokonanego w dniu 18.01.2007 normalnego ruchu kadrowego, polegającego na zastąpieniu na stanowisku prezesa spółki, znanego liberała i czołowego reprezentanta przestępczego Układu, Igora Chalupca, apolitycznym i wyjątkowo kompetentnym merytorycznie Piotrem Kownackim, starym kumplem i prawą ręką prezydenta w okresie jego prezesowania w NIK.
 33. 17.07.2007 - wyszło na jaw, że wójt gminy Mrągowo Jerzy Karasiński na własną rękę rozpracował i zdemaskował fałszerzy, którzy okazali się agentami Centralnego Biura Antykorupcyjnego, podającymi się za biznesmenów i udającymi, że chcą zainwestować w jego gminie. Działania te agenci prowadzili w ramach przygotowywania prowokacji dla zdobycia dowodów na korupcję w Ministerstwie Rolnictwa i zaangażowanie w nią Leppera. Pan wójt zdołał bez problemu sfotografować potajemnie agentów udających biznesmenów oraz ich samochód, który okazał się być służbowym samochodem CBA.
 34. 12.07.2007 weszła w życie szumnie reklamowana przez ministra Zbigniewa Ziobrę nowelizacja kodeksu postępowania karnego, nakazująca prowadzić procesy zorganizowanych grup przestępczych i w sprawach afer gospodarczych już nie w sądach rejonowych, lecz okręgowych. Ministerstwo Sprawiedliwości pod wodzą wybitnego reformatora prawa uznało, że podniesie to poziom orzecznictwa, ale autorzy zmian zapomnieli zapisać, że sprawy już rozpoczęte w sądach rejonowych powinny być tam dokończone. W związku z tym sprawy - nawet te będące na ukończeniu - masowo przekazywane są do sądów okręgowych, gdzie nowe składy sędziowskie od poczatku zapoznają się z aktami i rozpoczynają od nowa procesy. W niektórych sprawach może to opóźnić wydanie wyroku nawet o trzy lata, co w wielu przypadkach grozi przedawnieniem. W skali kraju problem dotyczy ponad 2 tysięcy procesów.
 35. 31.07.2007 - reakcje wybitnych ekspertów na użalanie się plantatora na nieurodzaj i problemy z "drzewami rodzynkowymi":
 36. 24.09.2007 - zobowiązany zasadami pan premier powołał na stanowisko wiceministra skarbu Krzysztofa Tołwińskiego, wiceprezesa PSL Piast. Pan Tołwiński jest absolwentem technikum leśnego bez matury, w czym nie ma jego żadnej winy - edukację zakończył przed wprowadzeniem do powszechnego użycia epokowego wynalazku pod nazwą amnestia maturalna.
 37. 06.12.2007 - na jaw wychodzi, że ambasador Wolski w Kabulu przez wiele miesięcy nie miał ochrony osobistej, ponieważ MSZ nie wystąpiło do MSWiA z formalnym wnioskiem w tej sprawie. Działający w ambasadzie wolskiej czterej funkcjonariusze BOR mieli zajmować się wyłącznie ochroną budynku, a jeżeli dyplomata poruszał się po ulicach Kabulu, spotykał się w terenie z lokalnymi politykami lub polskimi wojskowymi, tam ochrona już mu nie przysługiwała. W takich sytuacjach, na prośbę ambasadora, funkcjonariusze BOR ochraniali go, choć było to nielegalne.

2008

 1. 06.03.2008 - Kancelaria prezydenta zaprosiła na uroczystość poświęconą rocznicy Marca 1968 nieżyjącego od 15 lat Jana Walca - literaturoznawcę, działacza niepodległościowej opozycji i członka KOR. Zaproszenie dotarło zresztą do jego rodziny dopiero w dniu uroczystości.
 2. 26.03.2008 - jak poinformował w rozmowie z Moniką Olejnik (pseudonim operacyjny: "Stokrotka") w programie wrogiej telewizji TVN 24 "Kropka nad i" poseł Jacek Kurski, "Lech Kaczyński wiedział, że orędzie będzie multimedialne i będzie przykryte przez pewną część filmem, natomiast nie wiedział, co będzie na filmie".
 3. 14.04.2008 - podczas spotkania prezydentów Ukrainy i Wolski z przedstawicielami społeczności ukraińskiej w Wolsce, prezentujący uczestników uroczystości szef Departamentu Spraw Zagranicznych Kancelarii Prezydenta Mariusz Handzlik, początkowo w ogóle nie zauważył przedstawicieli Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego. Gdy skończył czytać nazwiska delegacji grekokatolickiej, chciał oddać głos prezydentowi, jednak ktoś zwrócił mu uwagę, że zapomniał o prawosławnych i pan dyrektor wreszcie ich przywitał, nie wymieniając jednak ich funkcji i nazwisk. Delegacja na czele z arcybiskupem lubelskim i chełmskim Ablem uznała, że chodziło o zdyskredytowanie ich religii i na znak protestu opuściła Pałac Prezydencki. Kancelaria Prezydenta na swojej stronie internetowej wyraziła "głęboki żal z powodu zaistniałej sytuacji" i wyjaśniła, że "nie wymienienie z imienia i funkcji dostojników Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego, podczas powitania gości, nie było zamierzone. Wynikało z niepełnej informacji, uzyskanej przed spotkaniem przez osobę witającą uczestników spotkania [...]". Jednocześnie szefowa Kancelarii Prezydenta Anna Fotyga "wystosowała listy do Jego Eminencji, Wielce Błogosławionego Sawy - Prawosławnego Metropolity Warszawskiego i całej Polski, Jego Ekscelencji, Najprzewielebniejszego Abla - Prawosławnego Arcybiskupa Lubelskiego i Chełmskiego oraz Jego Ekscelencji, Najprzewielebniejszego Jerzego - Prawosławnego Biskupa Siemiatyckiego, zawierające wyjaśnienie sprawy oraz podkreślające wyjątkowy wymiar stosunków łączących Rzeczpospolitą Polską z Polskim Autokefalicznym Kościołem Prawosławnym".
 4. 24.04.2008 - Podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim w dniu 17.04.2008, Lech Kaczyński wręczył Rokerowi Pereiro pustą teczkę. Prawdziwy akt nadania wolskiego obywatelstwa Roker otrzymał dopiero 24.04.2008 w kameralnych warunkach i bez rozgłosu z rąk wojewody mazowieckiego Jacka Kozłowskiego. Dopiero w tym dniu piłkarz złożył na akcie swój podpis i formalnie stał się obywatelem Wolski. Tak więc 22.04.2008 trener Leo Beenhauer do reprezentacji Wolski na Euro 2008 powołał Brazylijczyka.
 5. 28.04.2008 - "Nasza arma [ pisownia zgodna z oryginalną wymową ] ma 115 generałów w tej chwili. [ szef BBN Władysław Stasiak podpowiada ] Ile? 127, no przepraszam" - prezydent Lech Kaczyński do dziennikarzy
 6. 07.05.2008 - "Rzeczywistość skrzeczy, panie ministrze i tu trzeba współpracy całego rządu" - usiłuje cytować Wyspiańskiego w sejmowej debacie nad polityką zagraniczną wybitny przedstawiciel PiS Paweł Kowal. Właściwy cytat z "Wesela" brzmi "... a tu pospolitość skrzeczy" (Poeta do Gospodarza, akt I, scena 24)
 7. 21.06.2008 - Sąd Administracyjny w Warszawie uchylił postanowienie minister rozwoju regionalnego Grażyny Gęsickiej z czerwca 2007 r. w sprawie budowy wschodniej obwodnicy Warszawy, co zablokowało na nieokreślony czas budowę nie tylko obwodnicy, ale również trasy Via Baltica, pokrywającej się z nią na odcinku półtora kilometra. Postanowienie zostało uchylone, gdyż pani minister Najlepszego Rządu w dziejach Wolski na dokumencie podpisała się nieczytelnie, czyli niezgodnie z przepisami, a jej podpis nie został zaopatrzony w imienną pieczęć
 8. 09.10.2008 - "Dzisiaj może się wydawać, że interwencja, a szczególnie na skalę amerykańską, plan Paulsona, który jak wiadomo został odrzucony, że przedsięwzięcia, które pewnie podejmie Rada Europejska na najbliższym posiedzeniu za tydzień, że te przedsięwzięcia w końcu dosypią pieniędzy tym, którzy za kryzys odpowiadają, którzy zbyt ryzykancką polityką do tego kryzysu doprowadzili, co się okazało, znaczy okazało się, że oni też nieidealnie racjonalni, że czasami myślą w sposób nieracjonalny" - Lech Kaczyński w rozmowie z Markiem Mądrzejewskim w audycji "Sygnały Dnia" na antenie Polskiego Radia
 9. "Są również problemy, na przykład deprecjacja złotówki, co może wiązać się z większymi ratami kredytu. To może być nauczką, żeby brać pożyczki w walucie, jaka obowiązuje w Polsce, czyli w złotówce" - Lech Kaczyński do dziennikarzy po spotkaniu z przedstawicielami środowisk finansowych (24.10.2008)
 10. "Trzeba powiedzieć obywatelom, że wprowadzenie euro może doprowadzić do 10-15-procentowego spadku ich realnych dochodów" - Lech Kaczyński w przemówieniu do ludu podczas wizyty w Wierzchosławicach w ramach Wielkiego Tournee (30.10.2008)
 11. 05.11.2008 - Kancelaria Prezydenta wysyła depeszę gratulacyjną do prezydenta-elekta Stanów Zjednoczonych Baracka Obamy, uzupełniając przygotowany przez Kancelarię premiera Tuska tekst dwoma przymiotnikami:
 12. 27.11.2008 - "Oczywiście zostały przekazane panu prezydentowi republiki kondolencje"Lech Kaczyński o depeszy kondolencyjnej wysłanej po zamachach terrorystycznych w Bombaju do pani prezydent Indii Pratibhy Patil

2009

 1. 20.04.2009 - rozmowa posłanki PiS Elżbiety Jakubiak z Moniką Olejnik (pseudonim operacyjny: "Stokrotka") w audycji "Gość Radia Zet":
 2. 03.06.2009 - "Piotr Stańczak nie stał się ofiarą skutecznej taktyki zastosowanej przez porywaczy, ale ofiarą nieskutecznych działań Rządu RP. Odpowiedzialność polityczną za tę nieskuteczność ponosi szef MSZ Radosław Sikorski. [...] Największym błędem władz była wypowiedź premiera Donalda Tuska, który w trakcie negocjacji z porywaczami stwierdził, że „Polska nie zapłaci okupu talibom [...] i nigdy nie będzie płatnikiem żadnych okupów"" - Biuro Bezpieczeństwa Narodowego w dokumencie "Analiza w sprawie oceny rzetelności działań podejmowanych przez urzędy państwowe w związku z uprowadzeniem i śmiercią Piotra Stańczaka"
 3. 18.06.2009 - "Tu nasuwa się porównanie z pewną częścią twórczości naszego wybitnego poety Herberta: "Trzeba kochać ludzi, bo szybko odchodzą"" - Lech Kaczyński podczas konferencji prasowej w Brukseli
 4. 30.07.2009 - "Dwadzieścia osiem dni? Ale proszę nie róbmy takich testów, bo to nic nie daje" - wybitny uczony i znawca historii II Wojny Światowej, Adam Hofman, odpowiadając na pytanie dziennikarki Radia TOK FM "Ile trwało Powstanie Warszawskie"
 5. 15.09.2009 - ignoranci odznaczają siatkarzy:
 6. Ułamek internauty
 7. 24.10.2009 - "Nawet gdyby Tusk działał nieumyślnie, to i tak by się dopuścił przestępstwa. Nie może udowodnić, że nie było żadnej jego winy w tym przecieku. Obawiam się, że w normalnym, uczciwym procesie jest to niemożliwe do udowodnienia" - doktor nauk prawnych Jarosław Kaczyński w wywiadzie na łamach "Rzeczpospolitej"
 8. 06.11.2009 - "Komunizm był systemem ludobójczym, który doprowadził do zamordowania dziesiątek miliardów ludzi" - Jarosław Kaczyński na konferencji prasowej

2010

 1. 14.01.2010 - krakowski oddział Instytutu Pamięci Narodowej przekazał TW Bolkowi (pseudonim operacyjny: "Lech Wałęsa") wydany przez siebie kalendarz ścienny na 2010 rok "30 lat Solidarności", w którym brakowało karty z ... sierpniem. Porażające dowody na to, że był to wyłącznie rzadki i "fatalny" zbieg okoliczności, podał w oświadczeniu skierowanym do TW Bolka (pseudonim operacyjny: "Lech Wałęsa"), szef krakowskiego IPN, Marek Lasota:
 2. Prezydent wie lepiej
 3. Hojni budowniczowie autostrad
 4. Wybitny znawca wolskiego prawa
 5. Pomoc z zaświatów

2011

 1. Nawoływanie do nienawiści na tle różnic narodowościowych poprzez wystawianie na sprzedaż artykułów deklarujących przynależność do narodu śląskiego
 2. Zagospodarowanie środków unijnych
 3. Procenty to trudna sprawa
 4. Co to mogło być ten cholerny Hołd Pruski? - Adam Hofman w rozmowie z Moniką Olejnik (pseudonim operacyjny: "Stokrotka") w audycji "Gość Radia Zet" (14.12.2011):

2012

 1. Zbigniew Girzyński - krótki kurs zachowania przy stole, z uwzględnieniem właściwego użycia noża
 2. O ratingu rentowności

2013

 1. "Nie brałem nigdy udziału w pracach badawczych związanych z katastrofami lotniczymi, natomiast prowadziłem badania laboratoryjne podstaw mechaniki prętów cienkościennych i wytrzymałości materiałowej i w tym obszarze czuję się dobrze. Już od kilkuletniego chłopca interesowałem się bardzo lotnictwem, modelarstwem lotniczym, nawet zdarzało mi się że na święto lotnictwa siedziałem w samolocie bojowym w Białej Podlaskiej [...]. Oprócz tego wykonałem kilkaset godzin lotów odrzutowcami pasażerskimi, jako pasażer, przyglądając się temu jak pracują skrzydła i silniki samolotów w czasie lotu [...] w związku z tym czuję się dość kompetentny w tym zakresie. Jeżeli chodzi o materiały wybuchowe i skutki ich użycia, to zeznaję, że byłem w wojsku, gdzie miałem do czynienia na przykład z bronią strzelecką, granatami czy środkami strzeleckimi przeciwpancernymi. Dodatkowo, jako dziecko oglądałem wybuchające stodoły w czasie pożarów po wojnie" - prof. Jan Obrębski, wykładowca Politechniki Warszawskiej, wybitny ekspert zespołu Macierewicza, w zeznaniu złożonym przed prokuratorem Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie, ppłk. Karolem Kopczykiem (09.05.2013)
 2. "Uderzenie kołami do góry jest lepiej amortyzowane, więc daje większą szansę przeżycia" - wybitny ekspert Zespołu Macierewicza Wiesław Binienda podczas II Konferencji Smoleńskiej (21.10.2013)
 3. "Nitrogliceryna może być składnikiem kosmetyków, więc to oczywiście niczego nie przesądza" - Małgorzata Wassermann w programie "Jeden na jeden" na antenie TVN 24 (22.10.2013)
 4. Bilion wygramy sobie na giełdzie

2014

 1. Niemcy stworzyli doktora!
 2. Skrzętnie ukrywana prawda bezkontekstowa o dwutlenku węgla
 3. "W perspektywie kilku lat będziemy mieli wzrost cen energii o blisko 80-100 na jednej kilowatogodzinie" - Piotr Naimski na konferencji prasowej w Warszawie (24.10.2014)

2015

 1. "Przecież ostatnio słynny grafen został sprzedany, okazuje się, że będzie produkowany w Wielkiej Brytanii. Jak mogliśmy stracić tak wspaniały polski wynalazek, jak można było do tego dopuścić?" - Andrzej Duda podczas debaty z Wybranym-Przez-Nieporozumienie agentem WSI łże-prezydentem Bronisławem-Fałszywym Hrabią-Bydle-Komorowskim (ros.: Брониславом Коморовским, pseudonim operacyjny: "Gajowy") na antenach TVP i Polsatu (17.05.2015)
 2. "Miasto powinno mieć zakupiony taki most do szybkiego montażu, którego parametry byłyby zaplanowane z wojskami inżynieryjnymi. Przykładem może byc most Syreny. Zapasowa przeprawa snajperska powstała w ciągu trzech miesięcy i służyła mieszkańcom Warszawy w trakcie remontu Mostu Poniatowskiego" - radna PiS Agnieszka Soin w interpelacji "W sprawie posiadania przez m.st. Warszawa mostu zapasowego", skierowanej do Prezydent Warszawy (17.06.2015)
 3. "Profesor Henryk Zieliński umożliwił mi dostęp do prohibitów i z zapartym tchem siedziałam w bibliotece i czytałam. To były przedwojenne gazety i książki historyczne z okresu międzywojennego. Stamtąd czerpałam wiedzę o Katyniu czy układzie Ribbentrop-Mołotow" - rzeczniczka PiS Elżbieta Witek w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" (14.07.2015)
 4. Reżim bliski kulturowo
 5. IV RP ma wreszcie terytoria zamorskie!
  Dudatweeter1.jpg
 6. "Kłamstwem jest twierdzenie, jakoby wydłużenie wieku emerytalnego niosło za sobą większe kwoty emerytur" - Beata Szydło na profilu @pisorg na Tweeterze (21.09.2015)
 7. "Pani minister nie odkryła żadnej eureki" - Elżbieta Witek w rozmowie z portalem gazeta.pl (01.09.2015)
 8. "Bardzo często wysyła się taki argument: dzisiaj ceny węglaniewysokie, mamy do czynienia z okresem zdarzającym się w dziejach gospodarki, gdy ceny węglowodanówniskie, więc niektórzy twierdzą, że nie opłaca się wydobywać węgla" - Nasz Umiłowany Przywódca, Nowy Zbawiciel Wolski, niezłomny i charyzmatyczny, przypadkowo niedointernowany, Cudownie Ocalony Prezes-Premier-prawie Prezydent Jarosław (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmieniony-Kaczyński na konferencji prasowej w Ostrołęce (12.10.2015)
 9. "W tej sprawie jestem pod taką kontrolą, że nie ma zmiłuj. Koleżanki mojej żony naciskają, żeby weszło to w życie. Zanim jednak zaczniecie nas rozliczać, dajcie nam najpierw sformułować rząd" - Joachim Brudziński w rozmowie z "Super Expressem" (28.10.2015)
 10. Rewolucyjny pomysł
 11. No muszą wreszcie zacząć płacić!

2016

 1. "Staż pracy zaczyna im [ osobom z wyższym wykształceniem ] się od 24 roku życia, więc mogą powiedzieć, że skoro nie pracują od 18 roku życia, to staż pracy wyprowadzi ich w górne granice emerytury" - minister Henryk Kowalczyk w rozmowie z Moniką Olejnik (pseudonim operacyjny: "Stokrotka") w audycji "Gość Radia Zet" (19.01.2016)
 2. Chrzciny się przeciągnęły? - grafika zaprezentowana przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów na Tweeterze i Facebooku (14.04.2016)
  996.jpg
 3. "Bardzo byśmy chcieli, aby relacje pomiędzy Polską a państwami bałtyckimi zostały podniesione na poziom strategiczny"Zrodzony Przez Błogosławione Łono i Wykarmiony przez Błogosławione Piersi, drugi najlepszy w dziejach Wolski prezydent - po zamordowanym w zamachu smoleńskim Lechu Kaczyńskim rzecz jasna - niezłomny, dlatego dobrze stojący, obrońca dobrej zmiany Andrzej Duda (pseudonim sceniczny "Maliniak") na konferencji prasowej w Oslo (25.05.2016)

2017

 1. Odkłamana geografia świata - "Mamy okazję prawie do 20 spotkań z różnymi ministrami. Z niektórymi, jak np. krajami na Karaibach po raz pierwszy chyba w historii naszej dyplomacji. Na przykład z takimi krajami, jak San Escobar albo Belize" - Witold Waszczykowski na konferencji prasowej w Nowym Jorku (10.01.2017)
 2. Odkłamana geografia Wolski (10.01.2017)
  Gdyniazagan.png
 3. "Do you remember demonstration 2 and 3 years ago o the September 11th, which is Independence Day in Poland" - Mateusz Morawiecki w wywiadzie w programie "Conflict Zone" na antenie "Deutsche Welle" (16.02.2017)
 4. "BOR na zlecenie prokuratury prowadzącej śledztwo w sprawie wypadku prezydenckiej limuzyny przeprowadził eksperyment. Do próby wybrano nowe i identyczne BMW jak to, w którym miał wypadek Andrzej Duda. Próba zakończyła się uszkodzeniem auta. [...] Auto, przyspieszając, hamując, "zdarło" opony i zniszczyło zawieszenie. Po eksperymencie trafiło do serwisu do naprawy - zdradził przedstawiciel BOR. Prokuratura Okręgowa w Opolu potwierdza przeprowadzenie eksperymentu [...]" - informacja na stronie dziennik.pl (25.04.2017)
 5. Na wystawie "Żołnierze Niezłomni... oczami młodych" w lubelskim oddziale IPN, przez dwa miesiące wisiał portret Czesława Boreckiego, zastępcy szefa Wojewódzkiego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego w Kielcach, szefa UB w Zielonej Górze i Łodzi. Autorką portretu z jest uczennica gimnazjum, która "pomyliła go z żołnierzem wyklętym". Choć stworzony przez nią obraz był szczegółowo opisany, żaden z pracowników lubelskiego IPN przez dwa miesiące nie zorientował się, że wśród działaczy podziemia niepodległościowego wisi wizerunek szefa UB.
 6. Nowa angielszczyzna czyli żargon (i to w dodatku językowy!) nie dla nauczycieli (02.05.2017)
 7. TekstMSZ.jpg
 8. Nowa gramatyka (a może ortografia?) (05.05.2017)
  Maturzysci.jpg
 9. "...in vitro to najlepszy sposób na uprzedmiotowienie mężczyzn, na których wymusza się onanizm" i zakazana pigułka "dzień po"- senator Naszej Partii Dorota Czudowska w sprawie tabletki elleOne (31.05.2017):
 10. Nowy przewrót kopernikański - Maciej Wąsik (19.07.2017)
 11. Elementy animalne i najgorsze sorty już dawno haniebnie sfałszowały Kodeks Postępowania Karnego - Jarosław Gowin (03.10.2017)
  Opieszalysad.jpg
 12. Dalsze konsekwentnie odkłamywanie geografii świata - Andrzej Duda (05.10.2017)
  Astana.jpg
 13. Okay exchange off English tongue - Polska Fundacja Narodowa (08.10.2017)
  PFN.jpg
 14. Tadeusz Kościuszko wielkim kompozytorem był - Kancelaria Prezydenta (19.10.2017)
  Muzyka t Kosciuszki.jpg
 15. Poezja fusion - "Służba zdrowia, wielki obszar, o którym można bardzo długo mówić, prawda, we fraszce Kochanowskiego "Szlachetne zdrowie", prawda. "ile cię trzeba cenić" czy jak, emm ..., tak emm..., "jako smakujesz, aż się zepsujesz", prawda..., i wtedy dopiero wiemy, kiedy brakuje nam tego zdrowia, jak ono jest absolutnie kluczowe" - Mateusz Morawiecki w wystąpieniu w Lublinie (23.10.2017)
 16. Apelacji w sądach administracyjnych nie ma, ale my napiszemy - Patryk Jaki (25.10.2017)
  Apelacja Jakiego-Takiego.jpg
 17. "Otrzymaliśmy od siedmiu wojewodów i komendantów wojewódzkich raporty i meldunki o sytuacji w województwach. Z tych raportów wynika, że sytuacja jest opanowana, pod kontrolą, w części województw już następuje usuwanie skutków wichur, w części trwają prace zabezpieczające. Najtrudniejsza sytuacja jest w tej chwili w województwie warmińsko-pomorskim" - Beata Szydło na konferencji prasowej w Warszawie (30.10.2017)
 18. Nic nie zbudowali, ale zbudowali
 19. KPRM umawia
  KPRM umawia.png
 20. 11.11.2017
  Niezyjepolska.jpg
 21. 21.11.2017
  Wybuchgazu.jpg
 22. 22.11.2017 - "Język angielski będzie obowiązkowy od pierwszej klasy. I tak przez 12 lat" - Anna Zalewska w rozmowie z Robertem Mazurkiem na antenie RFN FM

2018

 1. 06.01.2018
  Szydlo apeluje zeby bezdomni nie wychodzili z domu.jpg
 2. 09.01.2018 - Fragment strony głównej witryny www.mon.gov.pl:
  SzefMON.jpg
 3. 30.01.2018 - Wolska Fundacja Narodowa odkrywa porażającą prawdę, że niemieckie obozy koncentracyjne zakładała Republika Federalna Niemiec!:
  Flagahitlerowska.jpg
 4. 01.02.2018 - Jak skutecznie i efektownie propagować prawdę historyczną o wolskich obozach koncentracyjnych - premier Mateusz Morawiecki w orędziu na antenie TVP, udostępnionym przez KPRM na Youtubie
  Polishcamps.jpg
 5. 02.02.2018 - Jak skutecznie i efektownie propagować prawdę historyczną o zbrodni katyńskiej - premier Mateusz Morawiecki w angielskiej wersji orędzia, udostępnionej przez KPRM na Youtubie
  Gusenikatyn.jpg
 6. 07.02.2018 - "Czy mnie wzroki słuch mylą, czy rzeczywiście mistrzostwa świata w skokach narciarskich są w Korei Płn? Która grozi atomowa bronią połowie świata? Pjongjang, dawniej nazywany Phenian, stolica Korei Płn?" - Teresa Bochwic członkini Krojowej Rady Radiofonii i Telewizji we wpisie na Twitterze
 7. 22.02.2018 - podczas spotkania z dziennikarzami Mateusz Morawiecki przedstawił program walki ze smogiem, a na koncie KPRM na Twitterze zamieszczono mapę, w której rzekomo roiło się od błędów. Najbardziej widocznym było "zgubienie" jednego województwa, ponieważ na grafice połączono woj. łódzkie ze świętokrzyskim. Po dokładniejszym przyjrzeniu się można było jednak zauważyć jeszcze większe błędy. Katowice (niem. Kattowitz), Sosnowiec (niem. Sosnowitz) i Kraków trafiły bowiem do tego "województwa łódzko-świętokrzyskiego", natomiast Zabrze (niem. Hindenburg) i Gliwice (niem. Gleiwitz) przeniesiono do Wielkopolski
  Zanieczyszczone miasta nowo polozone w Wolsce.jpg
 8. 07.03.2018 - Bonnie Parker i Clyde Barrow mieli wolskich przodków, a niektóre kultowe postaci popkultury stworzyli Wolacy!
  Warnerbros.jpg
 9. 13.03.2018 - na polecenie Instytutu Pamięci Narodowej z kamienicy przy ul. Staszica 37 skuto tablicę upamiętniającą miejsce urodzin wybitnej działaczki ruchu robotniczego Róży Luksemburg - decyzję podjęto na podstawie przepisów tzw. "ustawy dekomunizacyjnej" zabraniającej upamiętniania osób odpowiedzialnych za zbrodnie reżimu komunistycznego - tym samym jedna z najwybitniejszych myślicielek XX wieku odpowiedziała za zbrodnie, których nigdy nie popełniła, do których nigdy nie nawoływała.
 10. 26.03.2018 - portal Niezalezna.pl
 11. 20.04.2018 - Krótki kurs rozszeżonej ortografii
  MENrozszezony.jpg
 12. 20.05.2018 - Krótki kurs patriotycznie dobrze zmienionej ortografii angielskiej
  Roloflow.jpg
 13. 18.06.2018 - Budapeszt coraz bliżej Warszawy!
 14. 21.06.2018 - Niech żyje nowy Prezes!
  Jaroslawkurski.jpg
 15. 27.06.2018 - Jacek "Gerymanderysta" Sasin w Radiu Zet:
 16. Reklama SOP - premiera ulotki - 03.07.2018
  Ulotka SOP.jpg
 17. 15.07.2018 Marek Kuchciński na Twitterze:
 18. 25.07.2018 Patryk Jaki poinformował podczas konferencji prasowej, że jeśli zostanie prezydentem Warszawy, w ciągu dwóch kadencji w stolicy powstaną dwie kolejne linie metra:
  III linia metra miałaby przebiegać od Białołęki do Wilanowa, a IV - z Marysina Wawerskiego do Ursusa
 19. 26.07.2018 Patryk Jaki w telewizji wPolsce.pl:
 20. 12.08.2018 Patryk Jaki założył w sieci "Śmieciowy Patrol"
 21. 24.08.2018
 22. 02.09.2018 - Perfekcyjnie zmienione "Wiadomości" TVP odkrywają nową planetę!
 23. 04.09.2018: - IPN pierwszy do walik, ostatni do nauik albo pierwszy do pulchności (Urban Dictionary)
 24. 19.09.2018
  Regan.jpg
 25. 21.09.2018
 26. 02.09.2018 - Prezydent odznacza mistrzów świata w siatkówce
 27. Fragment rozdawanego w celach promocyjnych kalendarza na 2018 rok, wydanego przez odnowioną Kancelarię odnowionego Sejmu RP z okazji 550-lecia parlamentaryzmu:
  Kaledarz.jpg
 28. 26.11.2018 - "...sytuacja na morzu Azorskim, gdzie następuje zwiększenie aktywności militarnej Rosji" - minister spraw zagranicznych restaurowanej IV RP Jacek Czaputowicz o eskalacji konfliktu między Rosją i Ukrainą
 29. 26.11.2018 -
  Azorpetru.jpg
 30. 08.12.2018 - "O mięsie nie dyskutujemy dlatego, że zwierzęta oddychają i wydzielają dwutlenek węgla, więc jakby tak myśląc logicznie i konsekwentnie – człowieka też należałoby zlikwidować, bo człowiek, jak oddycha emituje, dwutlenek węgla. Taka jest logika tego myślenia, więc może nie oddychajmy" - Henryk Kowalczyk w rozmowie z Michałem Rachoniem na antenie TVP 1

2019

 1. 09.01.2019 - "Nie wiem, na ile w rzeczywistości człowiek przyczynia się do zmian klimatycznych" - Andrzej Duda na antenie TVN 24
 2. 19.01.2019 - kadr z relacji z pogrzebu Pawła Adamowicza na antenie TVP 3 Gdańsk:
  Stadopawianow.jpg
 3. 20.01.2019:
 4. 27.02.2019 -
  Weganskakawa.jpg
 5. 04.06.2019 - "To resort dla mnie nowy, też niespodzianka, dlatego przede wszystkim będę się tego resortu uczyć. Pan premier coś we mnie dostrzegł, co pomoże mi wypełnićmisję" - nowa ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Elżbieta Witek do dziennikarzy
 6. Pruscy żołdacy zdemaskowani!
 1. 11.07.2019 -
  Tablicajarosława.jpg
 2. 31.07.2019 - Kiedy naprawdę była Jałta?
 3. 29.08.2019 - W którą stronę naprawdę płynie Wisła?
 4. Szymborski wielkim poetą był!
  Szymborski.jpg

2020

 1. Postawimy Grodzkiego przed Trybunałem Stanu!
 2. "W związku z faktem wysłania życzeń śp. Sędziemu Józefowi Wieczorkowi [ zmarłemu w 1996 roku ] przez Premiera Mateusza Morawieckiego, opisanym w publikacji prasowej z przykrością informujemy, że sytuacja wynikła z błędu popełnionego w Mazowieckiem Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie - efektem czego było przekazanie niepoprawnej informacji do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. W związku z tym wyrażamy ubolewanie i przepraszamy Rodzinę śp. Sędziego Józefa Wieczorka. Przepraszamy również Prezesa Rady Ministrów za wprowadzenie w błąd" - oświadczenie Mazowieckiego Urzędzu Wojewódzkiego (22.01.2020)
  Listpremiera.jpg
 3. Mariusz Roman, dyrektor programowy Radia Gdańsk w mejlu do pracowników rozgłośni (28.01.2020)
  RadioGdansk.jpg
 4. Obowiązkowa szczepionka na szkarlatynę
 5. 28.07.2020 -
  Ruża.jpg
 6. 31.07.2020 - "Wieża kontrolna w Babimoście skończyła pracę o 22.00 mając informację, że samolot z prezydentem Andrzejem Dudą będzie startował do Warszawy?! Kontroler ruchu musiał do domu, bo mu nadgodzin nie płacą czy strzelił focha? Miał w d... prezydenta, tak?" - Marzena Paczuska na Twitterze (pracy kontrolera lotów nie wolno przedłużać)
 7. 04.08.2020 - "To jest na tyle niski komentarz, że mogę powiedzieć, że wolę pana Gajosa jako komisarza Rybę [ komisarza Rybę grał Jerzy Stuhr ] niż obywatela Gajosa, który zaczyna wypowiadać się w tematach politycznych" - Jacek Ozdoba w Polsat News
 8. USG1.jpg
  24.08.2020 - "Okazało się, że moje córki oglądają ten program i przysłały mi zdjęcie USG dziecka 10-tygodniowego. Przysłały mi Jasia, to jest znany Jaś 10-tygodniowy, który ma główkę, rączki i nóżki. Czy to jest człowiek, proszę państwa?" - poseł Naszej Partii Robert Telus w programie "Studio Polska" na antenie TVP Info
 9. 06.10.2020 -
  JKwpowstaniu.jpg
 10. 10.10.2020 - Prawdziwa nazwa rzekomego dydelfa
  Dydlef.jpg
 11. 30.10.2020 - Posłanka Naszej Partii ujawnia prawidłową pisownię
  Podrzegacze.jpg
 12. 06.11.2020 -
  Listbudki.jpg

2021

 1. Musimy wreszcie ukarać tych szwabskich zbrodniarzy!
 2. "Pingwinynurkami i świetnie pływają. Tak, na przykład pingwiny przylądkowe potrafią zanurkować 130 metrów i złowić rybki, jakich żadne inne ptaki nie są w stanie złowić z wody. Są w stanie przetrwać pod wodą 2,5 minuty. [...] A temperatura wody? Czasami nawet do minus 60" - Izabella Krzan w programie "Pytanie na śniadanie" na antenie Telewizji Narodowej
 3. Logo-bez-przecinka.jpg
  Po zmianie składu i struktury megamocnego rządu (październik 2020), do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego włączono także sport, co zaskutkowało zmianą jego nazwy na Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz koniecznością stworzenia nowego logotypu. Poniżej zacytowano kilka komentarzy użytkowników facebooka pod wpisem ministerstwa, prezentującym nowy logotyp:
 4. 02.05.2021 -
  Rezurekcja.jpg
 5. Totalna opozycja do Trybunału Stanu!
 6. "O unicestwienie urządzeń i wież nowoczesnej technologii 5G" - codzienna msza w Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Rafała Kalinowskiego w Mrągowie (niem.: Sensburg, wym.: zenzburg)
  Intencja-mszalna-w-Mragowie---O-unicestwienie technologii 5G.jpg
 7. 12.06.2021 - bohaterscy dziennikarze z brawurowo odnowionego kanału TVP Sport, prezentują prawdziwe flagi wybranych państw europejskich
  FlaginaEuro.jpg
 8. 12.06.2021 - bohaterscy niepokorni dziennikarze z brawurowo odnowionych "Wiadomości" TVP ujawniają, że osławiony siepacz totalnej opozycji Bartosz Arłukowicz, głosował w Parlamencie Europejskim dwukrotnie!
  DwaBartosze.jpg
 9. 15.06.2021 - Putin z Noblem
  Pereiraignorant.jpg
 10. 18.06.2021 - "Nawet częściowa korespondencja na mailu prywatnym, ona daje pewnego rodzaju zabezpieczenia. [...] Polegają one na tym, że ten mail jest dużo trudniejszy do zidentyfikowania dla takich służb jak rosyjskie, które teraz atakują" - wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda w Polsat News
 11. 12.07.2021 - "Postawię takie pytanie dzisiaj za państwa pośrednictwem [...] czy jest prawnie dopuszczalne, eksperymentowanie, bo de facto jesteśmy w okresie eksperymentu, z udziałem dzieci?" - rzecznik praw dziecka Mikołaj Pawlak o szczepieniach dzieci przeciwko Covid, podczas posiedzenia parlamentarnego zespołu do spraw sanitaryzmu
 12. 20.07.2021 - "A kiedy Słońce ponownie okrąży Ziemię i zatrzyma się niemal w tym samym punkcie, w telewizyjnej Dwójce usłyszą państwo znowu dźwięk "Panoramy" - Karol Gnat w "Panoramie" na antenie dobrze zmienionej TVP
 13. 22.07.2021 -
 14. 02.08.2021 -
  NocetiKlepacka.jpg
 15. 04.08.2021 -
 16. 15.09.2021 - "Stare drzewa już nie tylko nie produkują tlenu, nie przerabiają dwutlenku węgla, ale wręcz jest proces odwrotny: że one wyciągają z atmosfery tlen" - Maria Kurowska na posiedzeniu sejmowej Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa
 17. Jedynie słuszne przedsięwzięcie edukacyjne "Poznaj Polskę" - w ramach tego przedsięwzięcia szkoły otrzymają środki na dofinansowanie wyjazdów do muzeów, miejsc pamięci, obiektów kultury czy instytucji popularyzujących osiągnięcia nauki - przedsięwzięcie jest realizowane w ramach programu "Ruski" "Polski Ład" (27.08.2021 - Przemysław Czarnek podpisał komunikat o ustanowieniu jedynie słusznego przedsięwzięcia). Przykłady najciekawszych wskazanych przez ministerstwo punktów edukacyjnych:
 18. "Wstępując do Unii, umawialiśmy się na równe traktowanie. W Brukseli czy w innych instytucjach myślą, że będą nas traktować jak kraj drugiej czy trzeciej kategorii, jak jakiś batustan. Z całym szacunkiem do batustanu" - wiceminister sprawiedliwości Michał Woś w programie "Kwadrans polityczny" w TVP 1 (22.09.2021)

2022

 1. O odciąganiu dzieci sprzed komputerów komputerami
 2. 20.02.2022 - tekst piosenki na melodię pieśni kościelnej "Kiedy ranne wstają zorze", "która budziła wiele pokoleń naszych przodków; przodków, którzy tak rozpoczynali każdy kolejny dzień", wyemitowanej na antenie Polskiego Radia podczas niedzielnej audycji religijnej dla dzieci "Niebieska szkatułka":
 3. Serbia nie jest członkiem Unii Europejskiej, więc nie ma możliwości wykluczenia polityków z tego kraju z klubu w Parlamencie Europejskim, ponieważ w nim nie zasiadają
 4. 13.03.2022 -
 • Friendindick.jpg
  1. 11.04.2022 -
   Ukrainskiebarbarzynstwo.jpg
  2. 07.07.2022 -
   OrtografiaTVP.jpg
  3. 05.08.2022 - Rewelacja "Wiadomości" TVP: Unia Europejska ma kryptoczłonków!
   CenypaliwwUE.jpg
  4. 17.08.2022 - Nieco spóźnione pozdrowienia
  5. 03.09.2022 - Odkrycie zupełnie nowych jednostek!
  6. 05.11.2022 - NBP podnosi stopy dyskontowe aby ulżyć kredytobiorcom
  7. 05.11.2022 - Mężczyźni mogą pić 20 lat, a kobiety tylko dwa
  8. 05.11.2022 - W Warszawie jest najmniej dzieci, ale pod względem dzietności Warszawa zajmuje 3 miejsce w Wolsce
  9. 20.11.2022 -
   Dawajkase.jpg
  10. 22.11.2022 -
  11. 30.12.2022 - "Północna Korea wystrzeliła dwie rakiety balistyczne, pociski spadły na morz... wschodnich..., u mo..., u schyłku morza... Północnego i Japońskiego. [...] Rakiety wzniosły się na wysokość 550 kilometrów i spadły w odległości 250 km od miejsca startu" - Krystian Kukułka w TVP Info

  2023

  1. 07.02.2023 - nazywa się Izera dlatego, że jest produkowany w Górach Izerskich (niem.: Isergebirge) - rozmowa w RFN FM:
  2. 08.02.2023 -
   Zelenski-PrezydentGB.jpg
  3. 04.03.2023 - "Samochody elektryczne niebardziej ekologiczne. Średnio bateria auta elektrycznego waży 450 kg. Składa się z dużej ilości pierwiastków ziem rzadkich: 12 kg litu, 36 kg niklu, 20 kg manganu, 91 kg miedzi i 182 kg stali." - Maria Kurowska na Twitterze (recydywa)
  4. 21.03.2023 - Pani redaktor sobie wymyśliła pojęcie Puszczy Karpackiej
   Haslo--Puszcza-Karpacka--w-encyklopedii-Lasow-Pans.jpg
  5. 04.04.2023 - "Donald Tusk [...] widząc że jego rządy w partii pozwoliły na pokonanie konkurentów na stronie opozycyjnej, ale uniemożliwiają podjęcie realnej rywalizacji z Prawem i Sprawiedliwością, które jest bezwzględnie liderem sondaży, a w zasadzie każdy kolejny objazdowy stand up Donalda Tuska powoduje wahnięcie w sondażach Platformy i spadek poparcia dla tej partii." - Błażej Poboży w "Gościu Radia ZET"
  6. 17.04.2023 - Tuskowe wywiesiły bezczelnie szmatę LGBT obok krzyża, ale ona tam wisi od kilkunastu lat, bo w 1921 r. w Bazylei spółdzielcy jednogłośnie uznali szmatę za swój symbol
  7. 19.04.2023 - "Ja się bardzo cieszę pani redaktor z jednej rzeczy, że, no do tej pory nas krytykowano, że my łamiemy w jakiś sposób prawo unijne, a teraz Unia Europejska, Komisja Europejska proponuje dosłownie to samo co my, bo proponuje na chwilę cztery zboża pszenica, kukurydza, słonecznik i nasiona rzepaku, my mówimy jeszcze o innych produktach [...] także tutaj opozycja, niektórzy dziennikarze atakowali nas, że no łamiecie prawo unijne, a w tej chwili Unia Europejska bierze z nas przykład, także my jesteśmy liderami, to, co my zrobiliśmy w tej chwilidecyzją sobotnią [ bezprawne embargo na produkty rolne z Ukrainy ], otworzyliśmy oczy Unii Europejskiej"dobrze zamieniony minister rolnictwa Robert Telus
  8. Przeczytała tylko tytuł i zapałała świętym oburzeniem, a to wzruszający utwór o wychodzeniu ze swojej strefy komfortu
  9. "Bo jak coś jest w Warszawie, to przecież prezydent Warszawy za to odpowiada, prawda?"
   Semeniuk.jpg
  10. O jednego nieboszczyka za daleko
  11. 25.09.2023 - "Podczas gdy kanclerz Niemiec przesadnie reaguje na setki nieprawidłowo wydanych wiz (obecnie badanych), potencjalnie wprowadzając kontrole graniczne między Polską a Niemcami, być może wyjaśni, dlaczego setki tysięcy dolarów z niemieckich podatkówwydawane na wspieranie organizacji takich jak SOS Humanity, które sprowadzają tysiące nielegalnych imigrantów