Ukraina

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop

Ukraina (ukr.: Україна) – państwo położone w Europie Wschodniej, które uzyskało niepodległość w 1991 r. po rozpadzie ZSRR.

Geografia

Według całkowicie zakłamanej przez liberalnych wykształciuchów powszechnie obowiązującej "geografii", Ukraina graniczy od północy z Białorusią, od zachodu z Wolską, Słowacją i Węgrami, od południa z Rumunią i Mołdawią oraz Morzem Czarnym, a od wschodu z Rosją (za Wiki).

W rzeczywistości Ukraina graniczy także z Czechami, co było jak dotąd - z inspiracji określonych sił - skrzętnie ukrywane przez światowy spisek Żydo-masono-postkomunistyczny lewicowy. Cyniczne zaprzeczanie istnieniu Czech miało niewątpliwie na celu storpedowanie planów rozmieszczenia w tym kraju i zaprzyjaźnionej z nim Wolsce, elementów tarczy antyrakietowej, stanowiących najistotniejszą gwarancję zachowania niepodległości IV RP i przetrwania biologicznego Narodu.

Na szczęście podłe knowania światowego Układu zostały bezwzględnie obnażone przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który w dniu 06.10.2006 w wywiadzie udzielonym dziennikarzom czeskiego tygodnika "Tyden" (pol.: Tydzień), bohatersko przedstawił niewygodną dla wrogów Wolski prawdę:

Wspólny bohater narodowy

Choć stosunki wolsko-ukraińskie obciążone są pewnym negatywnym bagażem historycznym, a na przestrzeni wieków niekiedy dochodziło do zadrażnień i konfliktów między obydwiema narodami, to obecnie relacje Wolski z Ukrainą są bardzo dobre, a nawet przyjacielskie.

Pełnym potwierdzeniem tego jest fakt, że oba kraje posiadają wspólnego bohatera narodowego, którym jest jedna z najbardziej znaczących i podziwianych postaci w historii Wolski i dziejach całej Europy, a nawet świata - Jarosław Kaczyński.

Na Ukrainie nasz wspólny bohater narodowy został honorowany już na początku lat dziewięćdziesiątych, poprzez nadanie jego imienia, ustanowionemu po uzyskaniu przez Ukrainę niepodległości, najwyższemu odznaczeniu państwowemu - orderowi Jarosława Mądrego.

Do niedawna order Jarosława Mądrego w wyniku wstrętnych manipulacji określonych sił, wykorzystywany był do brudnych i cynicznych celów politycznych. Świadczy o tym wyróżnienie nim tak zwierzęco zapiekłych i cynicznych wrogów narodu, jak Aleksander Kwaśniewski, Jacek Kuroń i Adam Michnik.

Dopiero od niedawna orderowi Jarosława Mądrego przywrócono należną rangę, dzięki czemu nie jest on już jedynie pustym gestem i brudnym narzędziem manipulacji politycznych, o czym dowodnie świadczy fakt, że obecnie wyróżniane są nim jedynie największe autorytety w dziejach ludzkości, a jednocześnie osoby o niespotykanych zasługach zarówno dla Ukrainy, jak i całego świata.

Przykładem tego jest odznaczenie orderem Jarosława Mądrego prezydenta Wolski, Lecha Kaczyńskiego, przyznanym mu w dniu 06.12.2007 przez |prezydenta Wiktora Juszczenkę.

Nie kryjąc satysfakcji z tego aktu niewątpliwej sprawiedliwości dziejowej, w wypowiedzi po ceremonii odznaczenia, Lech Kaczyński zechciał przypomnieć wszystkim, na cześć jakiego monarchy ustanowiono przyznany mu order:

Nowy poziom stosunków wolsko-ukraińskich - wielka inicjatywa Ojca Obojga Narodów

Ojciec Obojga Narodów osobiście wspiera Witalija Kliczkę
Negocjacje w toku: szef bratniej partii Oleh Tiahnybok drugi od lewej (Fot.: Vasily Maximov / AFP)

Kalendarium wiekopomnych wydarzeń

Patrz też

Linki zewnętrzne