Szybkie działanie rządu

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop
Szybkie dzialanie megamocnego rzadz.jpg

Szybkie działanie rządu, właściwie Szybkie działanie megamocnego rządu - pokazana na przykładzie klęski żywiołowej w gminie Rytel i okolicach rekordowo powolna szybka reakcja megamocnego rządu polegająca na debatowaniu, kontrolowaniu i wreszcie wysłaniu wojska bez rozkazów, dzięki czemu przez pierwszy dzień swojej obecności żołnierze nie wiedzieli, co robić.

Analiza czasu reakcji megamocnego rządu na wydarzenie z nocy 10/11.08.2017 r.

Wniosek w sprawie zbierania gałęzi i zamiatania liści w gminie Rytel

Do dnia 14.08.2017 r. kilkadziesiąt tysięcy hektarów powalonych drzew, tysiące osób bez prądu, zablokowana rzeka i dziesiątki rannych - ten bilans nie był dla wojewody Dariusza Drelicha działającego z nadania Partii wystarczającą przesłanką do wezwania na pomoc wojska:

Sołtys zniszczonej przez nawałnicę gminy Rytel, niejaki Łukasz Ossowski twierdzi, że już w 11.08.2017 r. przedkładane były uniżone prośby o przysłanie wojska na pomoc. MON odpowiadało, że zgodnie z prawem w takich sytuacjach może działać na wniosek wojewody, a ten wpłynął dopiero 14.08.2017 r.

Wściekłe ataki porażonych szybkością działania megamocnego rządu wrogów narodu

Inne wściekłe ataki na Twitterze (19. Aug. 2017):

Marszałek województwa pomorskiego, rzecz jasna z osławionej PO, nic nie robi

W dniu ukazania sie kalendarium szybkiego działania megamocnego rządu i jego terenowych przedstawicieli po naradzie w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Chojnicach na specjalnej konferencji prasowej Mariusz "Chodzący Deficyt Intelektualny" Błaszczak udzielił jedynie słusznie lekcji na miejscu marszałkowi województwa pomorskiego niejakiemu Mieczysławowi Strukowi, rzecz jasna z osławionej PO:

Rzekoma wersja wydarzeń według zakamieniałych wrogów narodu

Już 11.08.2017 r. Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego powołał sztab kryzysowy i ruszył z koordynacją pomocy dla ofiar kataklizmu.

Marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk rzekomo w dniu 16.08.2017 r. wystosował również apel do przedsiębiorców z Pomorza, by włączyli się w pomoc mieszkańcom terenów, które ucierpiały na skutek piątkowej nawałnicy. W dniu 18.08,2017 r. z kolei zaapelował do premier premier megamocnego rządu Naszego Umiłowanego Przywódcy, Nowego Zbawiciela Wolski, Obrońcy Europy przed islamem, Wielkiego Higienisty, niezłomnego i charyzmatycznego, przypadkowo niedointernowanego, Cudownie Ocalonego Prezesa-Premiera-prawie Prezydenta Jarosława (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmienionego-Kaczyńskiego, twardej jak Margaret Thatcher, ale wrażliwej i ciepłej jak dziewczyna z południa Polski, Beaty Szydło o uzupełnienie listy gmin poszkodowanych przez żywioł, bo - jak twierdzi - bez tych zmian szybko nie otrzymają pomocy. Pytana przez dziennikarzy na konferencji prasowej w Chojnicach o ten apel asystentka Naszego Umiłowanego Przywódcy, Naczelnika Państwa Wolskiego, Dobrego Pasterza i Nowego Zbawiciela Wolski, Obrońcy Europy przed islamem, Wielkiego Higienisty, niezłomnego i charyzmatycznego, przypadkowo niedointernowanego, Cudownie Ocalonego Prezesa-Premiera-prawie Prezydenta Jarosława (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmienionego-Kaczyńskiego podkreśliła, że:

Skala zniszczeń

W nawałnicach, które przeszły nad Polską w nocy 10/11.08.2017 r., ucierpiało 5 województw. Największe straty zanotowano w woj. pomorskim i kujawsko-pomorskim. W nawałnicach zginęło sześć osób, a ponad 50 odniosło obrażenia, w tym 12 strażaków. Zostało zniszczonych 3.688 budynków, głównie mieszkalnych, tysiące hektarów lasów (8 milionów metrów sześciennych drewna).

Patrz też