Hak

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop
Hak na Janosika (model Liptovský Mikuláš 1713)
Hak prosty
Ultranowoczesny hak z zapadką, uniemożliwiającą hakowanemu wyczepienie się. Takiego właśnie haka użył Mariusz Kamiński wobec Donaldu Tusku w aferze hazardowej

Haki tradycyjne

Hak na przestrzeni dziejów

W średniowieczu jednym ze sposobów wykonywania kary śmierci było powieszenie złoczyńcy na haku za ziobro, czego między innymi doświadczył w 1713 roku znany prekursor nowoczesnego PiSjanizmu i prawdziwy wzór dla członków Ruchu Oporu, bohaterski pogromca wszelkiej maści bogaczy i oligarchów, Juraj Janosik.

Biorąc pod uwagę, że ten sposób wykonania kary śmierci był okrutny, gdyż powodował zgon w męczarniach, nie należy się dziwić, że stanowi bezpośrednią inspirację nowej, świeckiej tradycji.

Nowa, świecka tradycja

W czasach współczesnych hak stał się nowoczesnym narzędziem prowadzenia polityki, wynalezionym i z powodzeniem stosowanym w IV RP. Hakiem może być każda informacja, prawdziwa lub fałszywa, która dyskwalifikuje politycznego oponenta w oszczach wyborców. Stosowany przeciwko członkowi Ruchu Oporu nazywany jest "wściekłym atakiem". Szczególnie często jest w użyciu w okresie kampanii wyborczych.

Niesłychanie precyzyjną definicję haka w ujęciu PiSjanistycznym, opracował największy bez wątpienia autorytet w dziedzinie teorii i praktyki nowoczesnego hakerstwa w dziejach świata, Jarosław Kaczyński, który podał ją do publicznej wiadomości w dniu 15.02.2010, podczas wykładu otwartego w Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu:

Wyszukiwaniem odpowiednich haków zajmują się wyspecjalizowani fachowcy (tzw. hakerzy). Najbardziej wybitnymi przedstawicielami tej szlachetnej profesji są Antoni Macierewicz oraz Jacek Kurski. Szczególnie wysoko cenionehaki, które stanowią tajemnicę państwową, co powoduje, że hakujący nie może ujawnić istoty haka, a jedynie zasugerować, że on istnieje. Taki hak-widmo jest szczególnie niebezpieczną bronią w rękach profesjonalisty, jako że automatycznie stawia on hakowanego w Kręgu Podejrzeń, nie dając mu szansy na jakąkolwiek obronę, lub choćby wyhaczenie. Specjalistami od tych najbardziej szlachetnych hakówoczywiście Bracia Mniejsi Zjawisko biologiczne. Hak-widmo bywa tajny do tego stopnia, że sama osoba hakowana nic o nim nie wie. A nawet Jacek Kurski! Tak jest np. w przypadku tajnego haka o kryptonimie WX78/N/2007, który dotyczy Radosława Sikorskiego, a o którym Jarosław Kaczyński mówi:

Jeśli jednak atak hakiem-widmo nie jest dość dotkliwy, należy go wzmocnić przeciekiem haka do zaprzyjaźnionej gazety.

Należy zaznaczyć, że w sposób oczywiście oczywisty ten typ haka może być stosowany jedynie przez przedstawicieli Ruchu Oporu, a jakakolwiek próba wykorzystania tej broni przez wrogów narodu wobec patriotów reprezentujących Siły Wolności i Postępu, jest cyniczną i kłamliwą manipulacją i jawnym zamachem na demokrację.

Niepodważalnąprawdę przekazał już w dniu 08.11.2007 sam Ojciec Narodu, który na konferencji prasowej w Sejmie, komentując postulaty powołania komisji śledczych wymierzonych w bojowników Sił Wolności i Postępu, błyskotliwie oświadczył:

Młodzieżowy ruch hakerski

W Wolsce działają prężnie dwie organizacje, zrzeszające młodych entuzjastów hakerstwa. Są to Związek Hakerstwa Wolskiego (ZHW) oraz Związek Hakerstwa Rzeczpospolitej (ZHR). Dla efektywnego przygotowania przyszłych kadr dla CBA oraz IPN, w okresie wakacyjnym organizuje się obozy hakerskie dla dzieci i młodzieży. W ramach wakacyjnego wypoczynku, młodzi adepci sztuki hakerskiej nabywają nowe umiejętności oraz zdobywają cenne sprawności, takie jak "zwiadowca", "prowokator", "tajny współpracownik", "podglądacz", "podsłuchiwacz", czy "szperacz".

Popularną zabawą są tzw. podchody, polegające na tym, że dwie grupy młodzieży szukają na siebie wzajemnie haków. Po znalezieniu haka, donoszą o nim wychowawcy, który ocenia wartość haka i prowadzi punktację. Osoba skutecznie zahakowana odpada z gry. Zabawę kończy się, gdy jedna z drużyn straci wszystkich zawodników.

Obozy często odwiedzane są przez gości specjalnych. Szczególne emocje budzi wśród młodzieży legendarny Czuły Tomek, który oczywiście występuje w kominiarce. Przy ognisku i pieczonej kiełbasie, młodzi ludzie z wypiekami na twarzach słuchają barwnych opowieści o życiu agenta CBA i o jego najbardziej brawurowych akcjach.

Poszukiwanie i produkcja haków w IV RP

Poszukiwanie haków jest najstarszą, klasyczną już metodą ich pozyskiwania, choć nawet w tej metodyce wykorzystywać można najnowsze osiągnięcia PiSjanistycznej nauki i technologii informatycznej.

Wspaniałym przykładem może tu być epokowy wynalazek warszawskiego radnego Naszej Partii Wiktora Klimiuka, który zapewnił wolskiemu hakerstwu supernowoczesne i unikatowe na skalę światową narzędzie, pozwalające na przekazywanie pocztą elektroniczną opisów znalezionych haków na kartkach papieru o formacie A4!
Hakinatrzaskowskiego.jpg

Ostatnimi czasy poszukiwanie haków coraz częściej zastępowane jest ich produkcją. Proces produkcji haka przy pomocy operacji służb specjalnych jest o wiele bardziej efektywny od nieco już anachronicznego i żmudnego grzebania w starych teczkach i dokumentach.

W przeciwieństwie do tej starej metody, produkcja haków daje niemal 100 % pewności uzyskania twardych dowodów na przestępczą lub kompromitującą polityka działalność. Specjalistą w produkcji ultra-nowoczesnych haków jest Mariusz Kamiński.

Surowce do produkcji nowoczesnych haków

Technologie stosowane przy produkcji nowoczesnych haków

Planowanie produkcji

Planowanie produkcji jest niebywale ważnym etapem w procesie wytwórczym wszelkiego rodzaju haków, gdyż od właściwego jego przebiegu zależy w znacznym stopniu finalna jakość wyrobu gotowego, na którą składają się takie elementy, jak wytrzymałość dynamiczna i statyczna haka, jego trwałość oraz skuteczność, rozumiana jako uniemożliwienie hakowanemu wyhaczenia się z haka.

Nic więc dziwnego nie ma w tym, że do procesu planowania zatrudniani są przez Ruch Oporu najwyższej klasy eksperci, czego przykładem może być pan Jacek Kurski, którego niewiarygodna kompetencja w tym zakresie jest powszechnie znana i ceniona.

Dla zilustrowania dotychczasowych wybitnych osiągnięć pana Kurskiego w tej dziedzinie, obok zaprezentowano sporządzony przez niego modelowy dokument, stanowiący wstępny projekt perfekcyjnej kampanii hakowej, szeroko znany w literaturze przedmiotu pod nazwą "Lista haków na Tusku".

Prezentując ten niebywale wartościowy i przetłumaczony na wiele języków dokument, Dyrekcja Muzeum IV RP wyraża głęboką nadzieję, że stanie się on podstawowym materiałem szkoleniowym i inspiracją dla milionów członków i sympatyków Ruchu Oporu, którzy zapragną włączyć się do coraz powszechniejszego ruchu hakerskiego i doskonalić dla dobra Ojczyzny swe umiejętności w tym zakresie.

Przykładowy proces produkcji haka

Proces produkcji haka spełniającego wszystkie niebywale wyśrubowane kryteria jakościowe, wymaga długiego czasu oraz ogromnej staranności i zaangażowania całego zespołu wysoce kompetentnych hakerów.

Dla zilustrowania stopnia skomplikowania procesu produkcji, liczby zaangażowanych w nią osób oraz czasochłonności produkcji, poniżej szczegółowo zaprezentowano kolejne etapy procesu wytwórczego, prowadzące finalnie do skutecznego zastosowania haka w praktyce.

Zaprezentowany poniżej proces obejmuje również produkcję i wstępne testowanie prototypów, które ostatecznie okazały się niewystarczająco skuteczne, w związku z czym nie poddawano ich dalszej obróbce, a w szczególności konfekcjonowaniu.

 1. 06.02.2007 - "[...] zachowanie Sikorskiego można traktować jak rejteradę z trudnej sytuacji, w jakiej znalazła się Polska w związku z misjami polskich żołnierzy w Afganistanie i Iraku"minister Zbigniew Wassermann w TVN 24
 2. 19.09.2007 - "Jego działanie jako ministra obrony było takie, że chciał ludzi, którzy mieli patenty szkół GRU czy KGB, robić wysokimi dowódcami wojskowymi" - Jarosław Kaczyński w rozmowie z Markiem Mądrzejewskim w audycji "Sygnały Dnia" na antenie Polskiego Radia
 3. 31.10.2007 - "Część rzeczy jest objęta tajemnicą państwową, więc nie mogę ich ujawnić. Przekażę Tuskowi fakty, natomiast on postąpi, jak zechce. Tylko musi pamiętać, że tego rodzaju kandydatury nie sprzyjają współpracy prezydenta z rządem" - Lech Kaczyński w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej"
 4. 02.11.2007 - "Pan Sikorski wyprawił się do USA z premierem Marcinkiewiczem, żeby zyskać od Amerykanów przeszło miliard bezzwrotnej pomocy dla polskiej armii. To był Mount Everest braku profesjonalizmu i infantylizmu. Było jasne, że nie należy tego robić, nic się nie uzyska i obniży się status Polski wobec USA. Bo status żebraczy jest bardzo słabym statusem" - Jarosław Kaczyński do dziennikarzy, komentując kandydaturę Radosława Sikorskiego na stanowisko ministra spraw zagranicznych
 5. 02.11.2007 - "Jestem związany tajemnicą państwową, [...] są także inne, bardzo poważne przyczyny wskazujące na, łagodnie mówiąc, pewne trudności z poczuciem odpowiedzialności [ u Sikorskiego ]" - Jarosław Kaczyński w wypowiedzi dla Polskiego Radia
 6. 03.11.2007 - "Odniosłem wrażenie, że Radosław Sikorski to polityk nastawiony bardzo antyamerykańsko. A gdy Polska leży w strefie, którą Rosja uważa za utraconą przejściowo, a cała Unia Europejska niewiele może Rosji zrobić, powoływanie na szefa MSZ polityka o wyraźnym kompleksie antyamerykańskim jest w najwyższym stopniu nieodpowiedzialne" - Jarosław Kaczyński na konferencji prasowej w Sejmie
 7. 03.11.2007 - "Radosław Sikorski jest zdrajcą. Zachował się podle" - minister obrony narodowej Aleksander Szczygło w wywiadzie dla dziennika "Polska. The Times"
 8. 06.11.2007 - "Jesteśmy trochę zdziwieni, że Tusk powiedział, że prezydent przedstawił tylko subiektywne opinie. Prezydent przedstawiał fakty i opinie, które z tymi faktami się łączą" - Michał Kamiński do dziennikarzy
 9. 06.11.2007 - "Zastrzeżenia pana premiera i prezydentakonkretne. [...] Ponieważ wielokrotnie byłem w sposób kłamliwy i obelżywy bez żadnej przyczyny atakowany przez pana Radosława Sikorskiego, w związku z tym, nie będę się na jego temat wypowiadał" - Antoni Macierewicz dla serwisu "Wirtualnej Polski"
 10. 09.11.2007 - "Materiały na Radka Sikorskiego pojawiły się, gdy był jeszcze ministrem obrony. [...] Panie redaktorze, proszę o następne pytanie, to jest sfera bezpieczeństwa, objęta tajemnicą ścisłą, państwową. Nie możemy rozmawiać o takich sprawach" - Zbigniew Wassermann w rozmowie z Konradem Piaseckim w audycji "Kontrwywiad" na antenie RMF FM
 11. 11.11.2007 - "Zastrzeżenia Pana prezydenta wobec kandydatury Radka Sikorskiego nie mają charakteru kryminalnego czy szpiegowskiego. Zarzuty i wątpliwości pana |prezydenta mają charakter merytoryczny, nie kryminalny, nie bulwersujący obyczajowo czy prawnie. Są udokumentowane faktami" - Michał Kamiński w programie "Kawa na ławę" na antenie TVN
 12. 12.11.2007 - "Informacje dotyczące Radosława Sikorskiego zagrażają interesowi państwa" - Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla "Polska. The Times"
 13. 12.11.2007 - "To są zarzuty, po pierwsze, związane z promowaniem i eksponowaniem osób, które zgoła na to nie zasługiwały, z drugiej strony – z proponowaniem różnych, zdumiewających wręcz decyzji, no i po trzecie – z pewną lekkomyślną wiarą w przekazywane informacje przez służby, które w Polsce nie cieszyły się najlepszą opinią" - Lech Kaczyński do dziennikarzy
 14. 12.11.2007 - "Były szef MON Radosław Sikorski rozpowiadał o Afganistanie rzeczy, których dowiedział się od najwyższych władz państwa. [...] Zawiadomienie o przestępstwie [ naruszenia tajemnicy państwowej ] złożyłem; prokuratura i sąd rozstrzygną sprawę" - Antoni Macierewicz do dziennikarzy
 15. 18.08.2008 - "Radosław Sikorski często przyjmuje optykę narzuconą przez Rosjan" - Lech Kaczyński w wywiadzie dla "Newsweeka"
 16. 12.02.2010 - "Jeśli Donald Tusk postawi w wyborach prezydenckich na Radosława Sikorskiego, to będzie bardzo zabawnie" - Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla "Newsweeka"
 17. 15.02.2010 - "Prezydent mówił panu premierowi Tuskowi, że nie powinien powoływać pana Sikorskiego na ministra i podał powody. Ja, jako były premier te powody znam, ale to są informacje ściśle tajne i pan Sikorski wie, że nie mogę ich ujawnić i jeszcze zaszkodzić Polsce. Bo to jest taka sprawa, która by nam realnie zaszkodziła" - Jarosław Kaczyński podczas wykładu otwartego w Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu
 18. 15.02.2010 - "Bo obywatele nie powinni być traktowani jak dzieci, przed którymi zataja się pewne informacje. Dobry obywatel to dobrze poinformowany obywatel, musi znać prawdę. A pan Sikorski powinien się zastanowić, że historia państw demokratycznych szybko się zmienia i z pewnych spraw będzie się musiał rozliczyć" - ibidem
 19. 15.02.2010 - "Ja haków nie zbieram" - ibidem

Wzorcowa metodyka magazynowania wyrobów gotowych

Hak-holding "PiS - CBA - IPN" - numer 1 na świecie

Dewiza holdingu

Oficjalna: "Si vis pacem para hacum" (Chcesz pokoju szykuj haki)

Nieoficjalna: "Hak do haka, będzie draka"

Misja holdingu

"Efektywnie produkując niewyhaczalne i najnowocześniejsze haki na świecie działamy dla dobra ludzkości i szeroko pojętej sprawiedliwości społecznej."

Zakłady produkcyjne

Wiodący menedżerowie w branży

Marketing i sprzedaż haków

Główne techniki sprzedaży nowoczesnych haków

Główne kanały dystrybucji i sprzedaży nowoczesnych haków

Grupy docelowe

Najważniejsze kampanie marketingowe

Najznamienitsze haki IV RP

Niektóre haki na czołowe postaci reżimu i innych aktualnych wrogów narodu
L.p. Hak Hakowany Hakujący (haker)
1 TW "Bolek" Lech Wałęsa IPN
2 Sowiecki Agent Władysław Bartoszewski Antoni Macierewicz
3 Dziadek w Wehrmachcie Donaldu Tusku Jacek Kurski
4 Afera bilboardowa PO Jacek Kurski
5 Kręcenie lodów Beata Sawicka Czuły Tomek
6 Afera gruntowa Andrzej Lepper Mariusz Kamiński
7 Aneks do raportu z likwidacji WSI1) Wybrany-Przez-Nieporozumienie agent WSI łże-prezydent Bronisław-Fałszywy Hrabia-Bydle-Komorowski (ros.: Бронислав Коморовский, pseudonim operacyjny: "Gajowy") Antoni Macierewicz
8 Alimenty Ludwik Dorn Nasz Umiłowany Przywódca, Nowy Zbawiciel Wolski, niezłomny i charyzmatyczny, przypadkowo niedointernowany, Cudownie Ocalony Prezes-Premier-prawie Prezydent Jarosław (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmieniony-Kaczyński
9 Afera hazardowa Donaldu Tusku Mariusz Kamiński
10 Ron Asmus Radosław Sikorski Lech Kaczyński
11 WX78/N/20072) Radosław Sikorski Nasz Umiłowany Przywódca, Nowy Zbawiciel Wolski, niezłomny i charyzmatyczny, przypadkowo niedointernowany, Cudownie Ocalony Prezes-Premier-prawie Prezydent Jarosław (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmieniony-Kaczyński
12 Miękkie podbrzusze3) Radosław Sikorski Nasz Umiłowany Przywódca, Nowy Zbawiciel Wolski, niezłomny i charyzmatyczny, przypadkowo niedointernowany, Cudownie Ocalony Prezes-Premier-prawie Prezydent Jarosław (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmieniony-Kaczyński
13 Inspiracja protestów przeciwko4) Róża Thun Zbigniew Girzyński
14 Nieprzypadkowy wybór na kanclerza Niemiec5) Angela Merkel Nasz Umiłowany Przywódca, Nowy Zbawiciel Wolski, niezłomny i charyzmatyczny, przypadkowo niedointernowany, Cudownie Ocalony Prezes-Premier-prawie Prezydent Jarosław (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmieniony-Kaczyński
15 Finansowanie przez środowiska aborcyjne6) Wanda Nowicka Jan Dziedziczak
16 Porażająca wiedza o machlojkach Tusku i jego ekipy7) Donaldu Tusku & Co. Bogdan Święczkowski
17 TW "Bolek"8) Lech Wałęsa Uważam Rze & Antoni Macierewicz
18 Współpraca z Rosją9) Wybrany-Przez-Nieporozumienie agent WSI łże-prezydent Bronisław-Fałszywy Hrabia-Bydle-Komorowski (ros.: Бронислав Коморовский, pseudonim operacyjny: "Gajowy") Nasz Umiłowany Przywódca, Nowy Zbawiciel Wolski, niezłomny i charyzmatyczny, przypadkowo niedointernowany, Cudownie Ocalony Prezes-Premier-prawie Prezydent Jarosław (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmieniony-Kaczyński
19 Zdjęcia z imprezek10) 11) Szef CBA Paweł Wojtunik Agent Czuły Tomek

Przypisy

1)  Hak objęty tajemnicą państwową (dopóki Nasz Umiłowany Przywódca, Nowy Zbawiciel Wolski, niezłomny i charyzmatyczny, przypadkowo niedointernowany, Cudownie Ocalony Prezes-Premier-prawie Prezydent Jarosław (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmieniony-Kaczyński nie wyda swemu bezpośredniemu podwładnemu Lechowi Kaczyńskiemu polecenia opublikowania go)

2)  Hak objęty tajemnicą państwową (dopóki Nasz Umiłowany Przywódca, Nowy Zbawiciel Wolski, niezłomny i charyzmatyczny, przypadkowo niedointernowany, Cudownie Ocalony Prezes-Premier-prawie Prezydent Jarosław (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmieniony-Kaczyński nie zdecyduje, że już ma być zabawnie); wg niektórych źródeł chodzi o tak zwany "konkubinat jednopłciowy", który hakowany propagował na forum Rady Ministrów [1]

3)  Hak klasyczny: "Jeśli chodzi o miękkie podbrzusze - my nie mamy żadnego miękkiego podbrzusza. Miękkie podbrzusze i to bardzo miękkie i bardzo duże, ma Radosław Sikorski. Mam nadzieję, że któregoś dnia społeczeństwo je zobaczy" - sam Nasz Umiłowany Przywódca, Nowy Zbawiciel Wolski, niezłomny i charyzmatyczny, przypadkowo niedointernowany, Cudownie Ocalony Prezes-Premier-prawie Prezydent Jarosław (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmieniony-Kaczyński podczas konferencji prasowej (01.04.2011) [2]

4)  "Mam dowody na to, że Róża Thun inspirowała protesty przeciwko pochówkowi pary prezydenckiej na Wawelu" - zahakował klasycznie poseł PiS Zbigniew Girzyński i, zgodnie ze sztuką hakowania, publicznie ich nie pokazał (17.05.2011) [3]

5)  Hak klasyczny: "Ona wie, co ja chcę przez to powiedzieć" - Nasz Umiłowany Przywódca, Nowy Zbawiciel Wolski, niezłomny i charyzmatyczny, przypadkowo niedointernowany, Cudownie Ocalony Prezes-Premier-prawie Prezydent Jarosław (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmieniony-Kaczyński w komentarzu do haka ukrytego w jego własnej książce "Polska naszych marzeń": "Kanclerstwo Angeli Merkel nie było wynikiem czystego zbiegu okoliczności" (03.10.2011) [4]

6)  Hak klasyczny: "Pani Wanda Nowicka jest przecież z tego znana [ z ataków na polski Kościół i religię katolicką oraz z prób usuwania nauczania Jana Pawła II - przyp. Muzeum IV RP ] Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że pani Wanda Nowicka jest finansowana przez środowiska aborcyjne i wypełnia teraz swoją rolę" - Jan Dziedziczak w rozmowie z Wandą Nowicką z RPP w "Polsacie" (17.10.2011)

7) "Natomiast zapowiedź skandalicznej pod względem prawnym decyzji marszałka Schetyny wcale mnie nie dziwi, biorąc pod uwagę strach i obawę środowisk związanych z partią rządzącą przed profesjonalną i merytoryczną kontrolą parlamentarną. Zarówno Dariusz Barski jak i ja posiadamy wiedzę, umiejętności oraz zapał, który jak sądzę przeraża Donalda Tuska i jego drużynę" - były szef ABW Bogdan Święczkowski w oświadczeniu dla dziennikarzy (18.10.2011)

8) "Zgodnie z informacjami opublikowanymi w ostatnich dniach przezNasz Dziennik” oraz „Uważam Rzepoświadczone kopie części z nich (doniesienia agenturalne i notatki ze spotkań z Lechem Wałęsą jako TW Bolek zawarte w sprawach obiektowych kryptonimArka” i „Jesień 70”) [...] zostały odnalezione w Archiwum Sejmowym." - oświadczenie Antoniego "Instytucji" Macierewicza na portalu www.pis.org.pl (21.02.2012) [5]

9) "Nie ulega również wątpliwości, że ludzie z najbliższego otoczenia Komorowskiego mają bardzo bliskie związki z Rosją. Świadczą o tym ich życiorysy." - Nasz Umiłowany Przywódca, Nowy Zbawiciel Wolski, niezłomny i charyzmatyczny, przypadkowo niedointernowany, Cudownie Ocalony Prezes-Premier-prawie Prezydent Jarosław (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmieniony-Kaczyński w "Gazecie Polskiej Codziennie" (28.02.2012)

10) "Podkreślę jedną rzecz - w dniu wczorajszym otrzymałem zdjęcia z imprez Pawła Wojtunika, wspólnych zjazdów, szef CBA będzie wiedział, o czym mówię. Ja nigdy tych zdjęć żadnym dziennikarzom nie przekażę i ich nie upublicznię. Byłoby to niegodne i haniebne. Obecny szef CBA Paweł Wojtunik może być spokojny" - Tomasz Kaczmarek na antenie RFN FM (05.12.2012)

11) "Po tym, gdy szef CBA mnie publicznie skrytykował, zgłosili się do mnie byli funkcjonariusze CBŚ. I powiedzieli wprost: Tomek, Wojtunik mówi o profesjonalizmie? O tym, że nie robi się zdjęć? Proszę bardzo, ujawnij to dziennikarzom. I rzeczywiście są to zdjęcia, które chwały mu nie przysparzają" - Tomasz Kaczmarek w wywiadzie dla tygodnika "Wprost" (08.12.2012)

Patrz też