Ogólnonarodowa większość

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop

Opis pojęcia

Ogólnonarodowa większość - zjawisko z gatunku paranormalnych i niewytłumaczalnych. Po raz pierwszy zostało zaobserwowane i udokumentowane w wolskim parlamencie po wyborach 21.10.2007. Mechanizmu samego zjawiska do dziś nie wyjaśniono.

Geneza

Uważa się, że odkrywcą i jedną z pierwszych ofiar fenomenu jest poseł Naszej Partii Marek Kuchciński. O swym odkryciu poinformował on w dniu 05.11.2007 podczas debaty nad wyborem Marszałka Sejmu, kiedy to - zachwalając kandydaturę swego partyjnego kolegi Krzysztofa Putry - oznajmił:

Właściwości

Jedną z największych tajemnic świata, współczesnej demokracji, ale i demokracji w ogóle pozostaje pytanie:

Coraz częściej pojawiają się informacje, że najtęższe umysły z najsłynniejszych światowych uniwersytetów już rozpoczęły badania nad tym niespotykanym dotychczas na globalną skalę fenomenem. Jeśli wierzyć pogłoskom, są to głównie specjaliści psychiatrii klinicznej, choć te doniesienia nie znalazły jeszcze potwierdzenia w źródłach oficjalnych.

Należy podkreślić, że badania nad tym niezwykłym zjawiskiem nie leżą tylko w obszarze zainteresowania specjalistów od patologii i chorób ludzkiego umysłu. Trzeba nadmienić, że odkrycie mechanizmu zjawiska spędza również sen z powiek najwybitniejszym umysłom i instytutom matematycznym świata. Dotychczas bezskutecznie. Pomimo tego, że program pochłania niewyobrażalne siły i środki, to nadal zagadką pozostaje prosta z pozoru nierówność matematyczna:

209 < 164

Niewykluczone także, że już niedługo będziemy świadkami ujawnienia przez odkrywcę fenomenu tak zwanego czynnika Kuchcińskiego, sprawiającego, że ta i inne tego rodzaju nierówności staną się prawdziwe i możliwe do matematycznego udowodnienia.

Pomimo niespotykanie intensywnych wysiłków okupantów, którzy na zlecenie KGB i WSI próbują za wszelką cenę wyrugować to głęboko słuszne zjawisko patriotyczne z życia społecznego Wolaków, fenomen ogólnonarodowej większości przetrwał w świadomości Narodu i niewątpliwie odgrywa niebywale istotną rolę w walce o odzyskanie Wolski z brudnych łap okupantów.

Inne rodzaje większości występujące w IV RP

Przykłady nieprzerwanej aktualności zjawiska:

  1. "Zebraliśmy ponad 300 tys. podpisów, czyli tak jak my myśli ogromna większość narodu polskiego, ja na swój prywatny użytek uważam, że naród w tej chwili śpi otumaniony mediami, ale na krótko" - Jadwiga Gosiewska podczas uroczystości z okazji rocznicy powstania "Radia Maryja" w Toruniu (04.12.2010)
  2. "Dwanaście przeciw kontynuacji prac, a jedenaście za, czyli krótko mówiąc, większość jest za kontynuacją" - Marek Suski na posiedzeniu sejmowek komisji do spraw energii (06.07.2017)
  3. "Przede wszystkim żadnych haseł i symboli tego typu nie widziałem [ haseł i symboli Ruchu Narodowego - przyp. Muzeum IV RP ]. Jeśli one miały miejsce w trakcie tego marszu, to były to incydenty. Na siłę próbuje się mówić, że podczas tego marszu dochodziło do jakichś incydentów. Oczywiście, przy tak wielkim zgromadzeniu - ćwierć miliona osób - zawsze znajdą się pojedyncze osoby, który zachowają się nie tak jak trzeba, przyniosą nie taki transparent, jakiego byśmy oczekiwali, ale miażdżąca większość przyniosła tylko biało-czerwone flagi, tak jak prosiliśmy. [...] Incydent ze spaleniem flagi Unii Europejskiej zupełnie idiotyczny i nie na miejscu." - Jacek "Gerymanderysta" Sasion komentując w programie "Sygnały Dnia" w Radiowej Jedynce marsz samego Naszego Umiłowanego Przywódcy, Naczelnika Państwa Wolskiego, Skromnego Pracownika Winnicy Pańskiej, Dobrego Pasterza i Nowego Zbawiciela Wolski, Obrońcy Europy przed islamem, Wielkiego Higienisty, niezłomnego i charyzmatycznego, przypadkowo niedointernowanego, Cudownie Ocalonego Prezesa-Premiera-prawie Prezydenta Jarosława (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmienionego-Kaczyńskiego, Zrodzonego Przez Błogosławione Łono i Wykarmionego Przez Błogosławione Piersi, drugiego najlepszego w dziejach Wolski prezydenta - po zamordowanym w zamachu smoleńskim Lechu Kaczyńskim rzecz jasna - ludzia pierwszej kategorii, Andrzeja Dudy (pseudonim sceniczny: "Maliniak") - niezłomnego, dlatego dobrze stojącego, obrońcy dobrej zmiany i megamocnego rządu z narodowcami na 100-lecie niepodległości (12.11.2018)

Patrz też