Europejski Mąż Stanu 2006

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop
Uroczystość wyróżnienia

Opis wyróżnienia

Europejski Mąż Stanu 2006 - zaszczytny tytuł, jakim w dniu 24.01.2007 uhonorowany został Nasz Umiłowany Prezydent na zakończenie trzydniowej, oficjalnej wizyty w Turcji. Tytuł przyznany został za "otwarte i szczere wsparcie procesu integracji Turcji z Unią Europejską".

To prestiżowe i elitarne wyróżnienie przyznane zostało przez Związek Dziennikarzy Europejskich, Zrzeszenie Tureckich Kobiet Biznesu oraz czasopismo "TRUE", poświęcone integracji Turcji z Unią Europejską. Dziękując za wyróżnienie, prezydent zwrócił uwagę, że nagrodę otrzymał m.in. od kobiet biznesu. Zapewnił, że choć nie jest politykiem lewicowym, od zawsze był zwolennikiem równouprawnienia kobiet.

Znaczenie tytułu dla IV RP

Nagroda ta stanowi jaskrawą przeciwwagę dla kompromitujących "występów" herszta Platformy Obywatelskiej, Donalda Tuska na arenie międzynarodowej, który w niejasnych okolicznościach, na zlecenie określonych sił, usiłował przehandlować wolskie interesy w Parlamencie Europejskim w podejrzanych konszachtach z Angelą Merkel.

Reakcje opozycji

Oczywiście wszelkiej maści wrogowie narodu usiłują zdyskredytować ten niebywały sukces polityki zagranicznej prezydenta oraz rządu IV RP. Wysuwane są między innymi nikczemne sugestie, że doszło do bigamii, ponieważ pan prezydent jest już mężem Pierwszej Damy.

W tym kontekście podstępnie i prowokacyjnie zwraca się również uwagę, że Stan, którego mężem został prezydent, jest rodzaju męskiego, co miałoby pobudzić czujność i aktywność Wojciecha Wierzejskiego.

Wobec tych cynicznych wściekłych ataków należy kategorycznie stwierdzić, że uroczystość przyznania prezydentowi tytułu Męża miała charakter czysto świecki, Lech Kaczyński nie wypowiedział sakramentalnego "owszem" ani nawet "yes, yes, yes", a tym bardziej nie założył obrączki ani Stanowi, ani żadnej z Tureckich Kobiet Biznesu. W takich okolicznościach mówienie o bigamii jest więc całkowicie nieuprawnione i stanowi podłe semantyczne nadużycie.

Dalsze perspektywy poprawy wizerunku Wolski

Jak wynika z przecieków z kół zbliżonych do Kancelarii Prezydenta, prowadzone są delikatne działania zmierzające do dalszej poprawy wizerunku i autorytetu Wolski w świecie, poprzez rozszerzenie asortymentu tytułów dla prezydenta.

Prawdopodobnie już w nieodległej przyszłości Europejski Mąż Stanu 2006 zostanie wyróżniony zaszczytnymi tytułami Afrykańskiego Ojca Stanu 2006, przyznawanym przez Związek Kółek Gospodyń Wiejskich Burkina Faso (dawniej: Górna Wolta) z siedzibą w Ouagadougou (wym.: Łagadugu) oraz Azjatyckiego Syna Stanu 2006, przyznawanym przez Stowarzyszenie Miłośników Drobiu Domowego w Birmie.

Oczywiście, pan prezydent nie jest jedyną osobowością z elit IV RP zasługującą na tego typu wyróżnienia. Starania wolskiej dyplomacji odnoszą również skutek w przypadku brata prezydenta, Jarosława Kaczyńskiego. Nieoficjalne pogłoski potwierdzają, iż w kolejnej edycji konkursu zostanie mu przyznany tytuł Europejskiej Żony Stanu 2007, zaś na uroczystość wręczenia nagrody zaproszony zostanie również mąż Jarosława.

Inne tytuły i wyróżnienia Naszego Przywódcy