Status żebraczy

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop

Status żebraczy - zdefiniowany przez Geniusza Mazowsza stan, w którym żądanie od najdoskonalszego pod słońcem alianta należnych Wolsce pieniędzy uznawane jest za "Mount Everest braku profesjonalizmu".

To niespotykanie trafne pojęcie zostało błyskotliwie wprowadzone przez Jarosława Kaczyńskiego do oficjalnego użycia w dniu 02.11.2007, w komentarzu dotyczącym kandydatury Radosława Sikorskiego na stanowisko ministra spraw zagranicznych w okupacyjnym rządzie Platformy Obywatelskiej:

Inne przykłady żebractwa politycznego

  1. 24.05.2010 - nieudolny Tymczasowy Rząd Okupacyjny zwrócił się do Rosji o pomoc w walce ze skutkami wywołanej przez siebie powodzi, po raz pierwszy w historii korzystając ze stosownej wolsko-rosyjskiej umowy wzajemnej. Rosja wysłała do Wolski samoloty z pomocą humanitarną, pompami i generatorami prądu. O skali upadku świadczy fakt, że nawet postkomunistyczny lewicowy rząd SLD, o najlepszym w dziejach Wolski rządzie PiS nie wspominając, w 1997 r. takiej pomocy nie potrzebował.
  2. 26.04.2012 - z wrodzoną sobie błyskotliwością w jednym zdaniu Nasz Umiłowany Przywódca, Nowy Zbawiciel Wolski, niezłomny i charyzmatyczny, przypadkowo niedointernowany, Cudownie Ocalony Prezes-Premier-prawie Prezydent Jarosław (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmieniony-Kaczyński opisał skutki reformy emerytalnej przepychanej na chama przez Tymczasowy Rząd Okupacyjny w Sejmie: - "Minimalna emerytura, która ma być zagwarantowana, będzie niesłychanie wręcz niska, będzie tak niska, że można powiedzieć o tworzeniu nowej sfery biedy, sfery wręcz żebraczej."

Patrz też

Linki zewnętrzne