Niezwykła przemiana Jarosława

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop

W życiu każdego mężczyzny przychodzi taka chwila, gdy odzywa się w nim wewnętrzny głos, domagający się gruntownych zmian. Zjawisko to, zwane "kryzysem wieku średniego" dotyka niemal wszystkich mężczyzn po 40-ce. Niektórych dużo po 40-ce. Katalizatorem tych zmian bywają często ważne wydarzenia w życiu mężczyzny. W życiu Męża Stanu są to przede wszystkim ważne wydarzenia dziejowe.

Niezwykłe przemiany osobowościowe wieku średniego stały się, z niejakim opóźnieniem, udziałem samego Prezesa Jarosława Kaczyńskiego, na co niewątpliwy wpływ miała katastrofa w Smoleńsku i kampania prezydencka 2010 roku.

Swoimi obserwacjami dotyczącymi tego niezwykłego i brzemiennego w skutki zjawiska podzielił się z ludem poseł Paweł Poncyljusz, rzecznik prasowy sztabu wyborczego jedynego słusznego desygnata na prezydenta RP. Oto zapis jego obserwacji, udostępniony szerokiej publiczności w dniu 10.05.2010 na falach Radia Zet, w wywiadzie z Moniką Olejnik (pseudonim operacyjny: "Stokrotka"):

Potężna odmiana Jarosława Kaczyńskiego

Wykładnia: Pod wpływem tragedii, której doświadczył Jarosław Kaczyński, dokonała się w nim potężna odmiana, polegająca na usunięciu z jego wnętrza resztek Palikota.

Kim jest teraz Jarosław Kaczyński?

Wykładnia: Po wyzuciu z siebie Palikota, Jarosław Kaczyński jest wreszcie sobą, czyli Mężem Stanu, i jako taki szuka pól i odpowiedzi.

Co teraz myśli Jarosław Kaczyński?

Wykładnia: Ze względu na rozpacz po utracie najbliższej osoby, jaką przeżywa Jarosław Kaczyński, nikt nie wie co myśli i czy zgadza się ze swoim klubem parlamentarnym. Może sobie myśleć co chce, bo cierpi.

Nowy Człowiek

Stałem się zupełnie nowym człowiekiem
Wykładnia: W wyniku bolesnej tragedii, która stała się jego udziałem, Jarosław Kaczyński stał się Nowym Człowiekiem: dobrodusznym i wielce łaskawym, tudzież cierpliwym i wspaniałomyślnym, tolerancyjnym i otwartym na dialog.

Nowe podejście do mediów

Okulary uczynią z ciebie męża stanu!
Wykładnia: Uznając pluralizm mediów Jarosław Kaczyński, jako przyszły prezydent, sam będzie wybierał media bliskie jego sercu. Jest to ogromna zmiana w porównaniu z dotychczasową praktyką.

Jeszcze bardziej bliźniaczy brat swego brata bliźniaka

Wykładnia: W wyniku traumatycznych przeżyć, które dotknęły Prezesa, stał się on nieodróżnialną kopią swojego brata, znanego z otwartości i tolerancji wobec inaczej myślących. Stał się zupełnie centrowy i strawny zarówno dla prawicy, jak i dla lewicy.

Marek Migalski potwierdza autentyczność przemiany

Liczni dziennikarze i publicyści polskojęzycznych mediów, związani z łże-elitami szarą siecią podejrzanych powiązań, jak psy łańcuchowe na usługach Tusku z wściekłością natarli na Prezesa, poddając w wątpliwość autentyczność jego przemiany i sugerującjest to jedynie chwyt propagandowy, mający przekonać do niego bardziej umiarkowany elektorat. Odpór tym ohydnym insynuacjom dał Marek Migalski, który w dniu 16.05.2010 umieścił na swoim blogu wpis potwierdzający w całej rozciągłości spostrzeżenia Pawła Poncyljusza:

Aplauz i zaakceptowanie

Jak wynika z tendencyjnych badań tzw. opinii społecznej, przeciętni obywatele rzekomo przyjmują ponadprzeciętną metamorfozę Jarosława Kaczyńskiego z umiarkowanym entuzjazmem. [1]

Drugie dno niezwykłej przemiany

Jak się okazało, liberalni okupanci, bezczelnie włażący z ubłoconymi buciorami w najbardziej nawet intymne sprawy prezesa-premiera-przyszłego-prezydenta Jarosława Odmienionego-Kaczyńskiego, w obliczu zaglądającego im w oszczy widma traumatycznej porażki w wyborach prezydenckich 2010 roku, nie zawahali się w sposób oburzający cynicznie manipulować opinią publiczną i w sposób haniebny igrać z najgłębszymi uczuciami i przemianami Ojca Narodu po zamachu smoleńskim.

Porażającą prawdę o osobistym zaangażowaniu w ten haniebny proceder głównego klałna Platformy Obywatelskiej, Janusza Palikota, jak również o mrocznej roli dziennikarzy wrogich mediów w tej manipulacji, bohatersko przedstawiła w dniu 15.06.2010 w wywiadzie dla "Polska. The Times", czołowa intelektualistka Ruchu Oporu, Nelly Rokita:

Dowód potwierdzający fakt istnienia drugiego dna

19.07.2010 - wybitna PiSocjolożka prof. Jadwiga Staniszkis w programie "Czas Decyzji" wytłumaczyła przyczyny niezwykłej przemiany ludowi:

Znieczulenie to - jak każde - ustąpiło po zajęciu II, zaszczytnego miejsca w wyborach prezydenckich 2010. Cnd.

Wściekłe ataki prasy rosyjskiej

Jak należało się tego spodziewać prasa rosyjska kwestionuje cudowną przemianę:

Przykłady zachowań Jarosława Odmienionego

Mówienie prawdy

  1. 05.06.2010 - na krótkim spotkaniu z dziennikarzami domagał się przywrócenia inwestycji przeciwpowodziowych, które były już przygotowane i zatwierdzone przez Unię Europejską. Chodzi o listę projektów przygotowanych w 2007 roku przez minister rozwoju regionalnego - Grażynę Gęsicką. Powiedział że, większość z tych propozycji została wykreślona przez Tymczasowy Rząd Okupacyjny PO-PSL. Komentując ten fakt powiedział, odnosząc się do rządu Donaldu Tusku, że trzeba się przyznać do błędnych decyzji i je zmienić.
  2. 14.06.2010 - prezes wywalczy dopłaty:
  3. 16.06.2010 - Sąd Okręgowy w Warszawie wydał wyrok w trybie wyborczym w sprawie pozwu sztabu Bronisława Komorowskiego przeciwko sztabowi Jarosława Kaczyńskiego, w którym nakazał Jarosławowi Kaczyńskiemu sprostowanie podanej przez niego w dniu 09.06.2010 na wiecu w Lublinie nieprawdziwej informacji o tym, że Bronisław Komorowski popiera prywatyzację służby zdrowia. Sąd orzekł też, że Jarosław Kaczyński ma zakaz rozpowszechniania nieprawdziwej informacji oraz nakazał mu opublikowanie płatnego ogłoszenia w TVP i TVN oraz w PAP, które ma mieć "wymiar zajmujący cały ekran" i ma być "wolno i wyraźnie czytane przez lektora", o treści:
  4. 16.06.2010 - Sąd Okręgowy w Warszwie wydał wyrok w trybie wyborczym w sprawie pozwu sztabu Jarosława Kaczyńskiego przeciwko sztabowi Bronisława Komorowskiego, w którym sztab Jarosława Kaczyńskiego domagał się przeprosin za wypowiedź, w której Bronisław Komorowski mówił między innymi, że chciałby "przestrzec przed kłamstwem uprawianym regularnie w ramach kampanii wyborczej, chciał przestrzec kolegów z PiS: nie róbcie tego rodzaju świństwa". Sąd oddalił pozew sztabu Jarosława Kaczyńskiego i orzekł, że Bronisław Komorowski nie musi przepraszać, gdyż "sporna wypowiedź zawierała informację nieprawdziwą, więc Bronisław Komorowski miał podstawy by nazwaćkłamstwem".

Byłem w poważnym związku

Premier poszedł na całość i udzielił wywiadu "Gali". Prezes PiS wziął nawet udział w sesji zdjęciowej. Kraciasta koszula, grill i zdjęcie zza drzew. Uderzająca jest całkowita szczerość polityka. Kaczyński zwierzył się tygodnikowi z miłości jaką przeżył w latach młodzieńczych:

Nowe przyjaźnie i miłości Jarosława

Okolicznościowy tort niosący jedno z głównych przesłań niezwykłej przemiany prezesa-premiera-przyszłego-prezydenta Jarosława Kaczyńskiego, przygotowany przez niego na przypadające w dniu 18.06.2010 urodziny
  1. Rosja
  2. Postkomuna Lewica
  3. Komuna i Edward Gierek

Szukanie porozumienia ponad podziałami

Podsumowanie

Sam prezes-premier-prawie-prezydent Jarosław Chwilowo-Odmieniony-Kaczyński:

Kulisy przemiany

W dniu 27.09.2010 ponownie odmieniony Jarosław Kaczyński zdradza w wywiadzie dla "Newsweeka" szokujące szczegóły swojej wcześniejszej przemiany, w której - jak się okazuje - maczali brudne palce głęboko zakamuflowani wrogowie partii: [19]

Ukrytą piątą kolumną nielojalnych kryptoliberałów okazali się Paweł Poncyliusz i Joanna Kluzik-Rostkowska, co - po swej przemianie do zwykłej postaci - bezbłędnie rozpoznał prezes Kaczyński:

Istotę niezrozumienia przemiany prezesa tłumaczy w rozmowie z portalem onet.pl Jadwiga Staniszkis (07.10.2010):

Skutki procesowe przemiany

Dlaczego pytacie.jpg
Drugs.jpg

W związku z dwoma wywiadami udzielonymi dziennikarzom tygodnika Newsweek i Onet.pl (z września 2010 i stycznia 2011 r.), w których Nasz Umiłowany Przywódca, Nowy Zbawiciel Wolski, niezłomny i charyzmatyczny, przypadkowo niedointernowany, Cudownie Ocalony Prezes-Premier-prawie Prezydent Jarosław (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmieniony-Kaczyński przyznał, że po tragedii smoleńskiej przyjmował silne leki znieczulające Sąd Rejonowy w Warszawie skierował w dniu 24.05.2011 r. do Naszego Umiłowanego Przywódcy, Nowego Zbawiciela Wolski, niezłomnego i charyzmatycznego, przypadkowo niedointernowanego, Cudownie Ocalonego Prezesa-Premiera-prawie Prezydenta Jarosława (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmienionego-Kaczyńskiego pismo procesowe, aby dowiedzieć się:

Po uzyskaniu tej informacji sąd może zwrócić się o opinię biegłych, by wypowiedzieli się w jakim stanie psychicznym jest lider PiS-u i czy może odpowiadać za swoje czyny. [21]

Jedynie słuszny komentarz kontekstowy Adama Hofmana:

Patrz też

Linki zewnętrzne