Wasserdroga

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop
Wasserdroga przed i po przebudowie

Wasserdroga (ang.: Road to the Bathtub, am.: Highway to Watercloset, niem.: Wasserdam Strasse, wł.: La Strada all' uomo di acqua, węg.: Vizemberre Utca, fin.: tie kylpyammeen) - droga w regionie Wasserwilli.

Cud wolskich drogowców

Ta krakowska droga może być spokojnie zaliczona do wolskich cudów budowlanych. W ciągu niespełna dwóch tygodni brzydka nawierzchnia betonowa (popękana, dziurawa i w ogóle do niczego), została zmieniona w piękną, gładką, asfaltową drogę - z nieobecnym wcześniej chodnikiem. Urywa się na wzgórzu sąsiadującym ze wzgórzem Wasserwilli, gdzie pozostawiono kostkę, z drugiej strony zaś prowadzi do dość ruchliwej drogi prowadzącej na autostradę. Co ważne, to jedna z nielicznych w Krakowie dróg, która po kilku miesiącach od otwarcia nie ma dziur w nawierzchni.

Szczęśliwy traf

Nie wiadomo, dlaczego krakowski Zarząd Dróg wybrał akurat tę jedną drogę do przebudowy w mieście, w którym (prawie) każda droga ma w sobie pełno dziur, a większość nadaje się do wymiany. Prawdopodobnie dlatego, żeby przyjemniej i szybciej można było dojechać na Wolę Justowską, ale czemu pozostawiono większość drogi nietkniętą? Nie nam to wiedzieć.

Patrz też