Druga Irlandia

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop
Historyczna chwila proklamowania Drugiej Irlandii
A Palikot w to uwierzył...
Czy tak to się skończy?

Charakterystyka

Druga Irlandia - wizja kraju, którą omamił zmanipulowany elektorat Donaldu Tusku, co było jedną z przyczyn porażki PiS-u w kampanii październikowej.

Hasło "Druga Irlandia" nawiązuje do bardzo szybkiego rozwoju gospodarczego Irlandii, nazywanego przez niektórych cudem gospodarczym, ale jak wiadomo cudów nie ma - Prawo i Sprawiedliwość już dawno przekształciło Wolskę w kraj mlekiem i miodem płynący i żadnych cudów do tego nie było trzeba:

Z drugiej strony jednak, obecną sytuację w Wolsce można nazwać cudem. Oznacza to że PO przychodzi po prostu na gotowe i jedyne co może zrobić, to wszystko popsuć:

Inne określenia

Ciekawostki

W dniu 12.06.2008 większością 53 % głosów Irlandczycy, zainspirowani niewątpliwie wolskimi dokonaniami Ojca Rydzyka, odrzucili w referendum Traktat Lizboński. Zapewne Irlandczycy nie chcieli, aby niepodległa Irlandia stała się województwem w Unii Europejskiej, a decyzje dotyczące ich państwa były podejmowane w Brukseli przez Wielką Brytanię, Francję i Niemcy.

Decyzja ta nie znalazła jednak zrozumienia u eurokratów - Przewodniczący Komisji Europejskiej Barosso zaczął bezczelnie straszyć, że wykluczy Irlandię z Unii, a wielu szefów państw i europejskich urzędników zaczęło cynicznie strofować Irlandczyków, podważając wyniki demokratycznego referendum.

Tymczasem Rząd Donaldu Tusku cynicznie nie poparł decyzji Irlandczyków, choć w kampanii wyborczej przed wyborami parlamentarnymi w 2007 roku obiecywał, że Wolska stanie się drugą Irlandią.

Mimo, że Donaldu Tusku naobiecywał wyborcom ogrom cudów i ma ich w zanadrzu niewyczerpaną liczbę, to jednak nie ma szans na zdobycie tytułu "Cudotwórcy roku 2008". Prześcignął go bowiem nieosiągalnie sędzia angielski Howard Webb gdy w dniu 12.06.2008, podczas meczu Wolska - Austria w finałach Euro 2008, przyznał niesprawiedliwie karnego reprezentacji Austrii w ostatnich minutach gry, co ostatecznie dało jej remis.

Cudem było to dlatego, że uczciwie reprezentacja Austrii nie miała żadnych szans z Wolakami, którzy zresztą prowadzili już wcześniej 1 do zera. Donaldu Tusku był tak rozzłoszczony faktem przegranej w nominacji do tytułu "Cudotwórcy roku 2008", że początkowo publicznie wyraził chęć zabójstwa rywala, jednak już po chwili opamiętał się i zaprosił go do swojej partii, po to, by zachować dobre imię i tym samym nie stracić wyborców. Ponadto herszt Tymczasowego Rządu Okupacyjnego stwierdził, że Platformie Obywatelskiej Webb przyda się w realizacji kolejnych cudów. Z najnowszych doniesień wynika, że angielski sędzia z proszenia skorzystał.

Patrz też

Linki zewnętrzne