Stać dobrze

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop

Stać dobrze - niezwykle użyteczny termin nowomowy, nawiązujący wprost do dwójmyślenia, określający pozycję w jakiej zawsze powinien znajdować się Zrodzony Przez Błogosławione Łono i Wykarmiony przez Błogosławione Piersi, drugi najlepszy w dziejach Wolski prezydent - po zamordowanym w zamachu smoleńskim Lechu Kaczyńskim rzecz jasna - niezłomny, dlatego dobrze stojący, obrońca dobrej zmiany Andrzej Duda (pseudonim sceniczny "Maliniak"). To nieco męczące, ale przecież jest niezłomny, więc postoi.

Ten niezwykle celny w swej prostocie związek frazeologiczny, został wprowadzony do tezaurusa nowomowy w dniu 30.05.2016 przez samego Naszego Umiłowanego Przywódcę, Nowego Zbawiciela Wolski, niezłomnego i charyzmatycznego, przypadkowo niedointernowanego, Cudownie Ocalonego Prezesa-Premiera-prawie Prezydenta Jarosława (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmienionego-Kaczyńskiego w wywiadzie dla tygodnika "Do Rzeczy".

Definicja stania dobrze

Warunek konieczny stania dobrze

Nowoczesne formy stania dobrze

  1. 18.09.2018 - podczas podpisywania z Donaldem Trumpem w Waszyngtonie porozumienia o dalszym rozwoju handlu oraz zwiększeniu współpracy w obronności, Zrodzony Przez Błogosławione Łono i Wykarmiony przez Błogosławione Piersi, drugi najlepszy w dziejach Wolski prezydent - po zamordowanym w zamachu smoleńskim Lechu Kaczyńskim rzecz jasna - niezłomny, dlatego dobrze stojący, obrońca dobrej zmiany Andrzej Duda (pseudonim sceniczny "Maliniak"), zaprezentował bardzo interesujący wariant stania dobrze, w literaturze przedmiotu znany pod nazwą "stać spontanicznie i dynamicznie". Tę nowatorską odmianę stania dobrze błyskotliwie spopularyzował na konferencji prasowej w dniu 19.09.2018 wybitny intelektualista i minister z Kancelarii Prezydenta, Krzysztof Szczerski:

Gwara Poznania o staniu dobrze

Patrz też

Linki zewnętrzne