Szymon Majewski Show

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop

Szymon Majewski Show - cykliczny program ukazujący się co tydzień (poniedziałek, godzina 21.30) na antenie żydowsko-masońskiej stacji telewizyjnej o charakterze terrorystyczno-antypolskim - TVNu, począwszy od września 2005 roku.

Charakterystyka

Jego autorem i prowadzącym jest szalony i wybitnie pomysłowy Szymon Majewski, który skutecznie wyśmiewa absurdy związane z politycznym i społecznym życiem Wolski. Okres w jakim przyszło mu tworzyć swój program (należy tu mieć na myśli konkretnie rządy Naszej Partii) sprawił, że pan Szymon nie ma specjalnego problemu w znajdowaniu tematów do swojej audycji, a co za tym idzie skutecznie naraża się miłościwie nam panującym.

Program, mimo że zawsze inny, jest podzielony na kilka różniących się od siebie stałych części. Są to między innymi - krótki talk show z zaproszonymi gośćmi (przeważnie jest ich dwóch), teleturniej "Końca nie widać" oraz, uważane za kulminacyjny punkt programu, "Rozmowy w Tłoku". Występują w nim aktorzy kabaretowi, którzy przebrani za polityków lub znane gwiazdy kina i estrady komentują bieżące wydarzenia polityczne. Jednymi z najczęściej pojawiających się "gości" są Andrzej Lepper, Danuta Hojarska, Kazimierz Marcinkiewicz, Krystyna Janda i Doda. Sponsorem programu jest Ędward Ącki pochodzący z partii ĘĄ.

Ciekawostki

Po parodii Danuty Hojarskiej w programie, posłanka pozwała autorów do sądu.

Próby organizowania konkurencyjnych shows

  1. "Arku, czekaj, ja chcę jeszcze z tobą pogadać [...]. Mam taki pomysł, jakbyś na przykład wyszedł teraz, przerwał kon... Nie konwent... Przerwał i wezwał Tuska do natychmiastowego wyjścia do tych ludzi [ związkowców protestujących przed Sejmem ]. Niech nie chowa głowy w piasek. "Jeśli ma pan honor, proszę wyjść do tych ludzi, iluś tam tysięcy...". Zadzwoń do Dudy, ilu przyjechało. I każ mu wyjść z nory. [...] Na samym początku zrobisz show. Zrób to" - Beata Kempa do Arkadiusza Mularczyka w kuluarach Sejmu (30.03.2012)

Patrz też