Krowy

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop
Blokada drogi zorganizowana przez święte krowy
W niektórych wypadkach krowy umieją zamanifestować swoje poglądy polityczne

Krowy - w czasach pierwotnej kultury rolnej stworzenia służące do pozyskiwania mleka - cieczy zawierającej szereg składników odżywczych pozytywnie wpływających na organizm konsumenta. Dziś substancja ta zastąpiona została substytutem składającym się z wody kraniczanki, wody wapiennej i pewnej ilości tłuszczu roślinnego.

Krowy nadal hodowane są przez hobbystów (z wykorzystaniem weksli), lecz nie mają już większego znaczenia gospodarczego. Krowy pozostają jednak popularnym środkiem płatniczym wśród niektórych wrogów narodu, zwłaszcza lekarzy.

Współcześnie pojęcie to zmieniło całkowicie znaczenie i odnosi się do zupełnie innych desygnatów:

  1. święta krowa - skompromitowany, często skorumpowany i niedokształcony polityk, samorządowiec albo lokalny notabl, odporny na podmuchy wiatru odnowy. Cecha charakterystyczna takiego osobnika to stateczny, powolny chód, któremu towarzyszy silne wychylenie korpusu do przodu. Spowodowane jest to chorobą zawodową, polegającą na zroście pośladków z siedziskiem stołka bądź fotela. Jest wiele gatunków i odmian świętych krów tworzących razem rząd pasożytów (grupa obleńce).
  2. szalona krowa - członek lub członkini specyficznej partii politycznej rekrutujący się z włościaństwa. Ich związek z korzeniami jest tak silny, że pomimo nawału zajęć służbowych nadal znajdują czas, aby rżnąć, wywozić obornik, wylewać gnojówkę i pracować cepami. Motto tego ugrupowania: Chłop żywemu nie przepuści.

Krowy wiele straciły w oczach Ciemnego Ludu, odkąd odciął się od nich Ojciec Rydzyk oraz odkąd dr Andrzej Lepper przerzucił się na hodowlę północnoamerykańskich bizonów.

Kategoria specjalna: głupia krowa

Tym mianem opisał niejaką Henrykę Krzywonos wybitny PiSjonarz w odpowiedzi na jej wściekły atak na samego prezesa-premiera-prawie-prezydenta Jarosława Chwilowo Odmienionego Kaczyńskiego podczas uroczystości z okazji 30-lecia związku zawodowego "Solidarność" (30.08.2010), o czym inkryminowana "głupia krowa" nie omieszkała donieść niezwłocznie wrogim mediom:

Patrz też