Maybach

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop
Ojciec Dyrektor i Maybach
Ojciec Tadeusz w swym skromnym Audi A6

Maybach - jedno z najdroższych na świecie produkowanych seryjnie aut (kosztuje ok. 1,6 mln ). Polskojęzyczna "Gazeta Pomorska" zarzuca Tadeuszowi Rydzykowi, że kupił Maybacha za pieniądze ofiarowane przez radiosłuchaczy.

Choć za chwalebne dokonania Ojca Tadeusza należałoby mu się nawet 10 Maybachów, oczywiste jest, że nie jest on posiadaczem tego auta, ponieważ żyje w ascezie i wszystkie datki oraz dobrowolne ofiary od radiosłuchaczy przeznacza na działalność charytatywną i rozwój Radia Maryja. Poza tym Ojciec Dyrektor ma już samochód, co sam wyznał w jednej z audycji:

Konsekwentne trwanie Ojca Dyrektora w chwalebnej ascezie, potwierdza fakt, że w miejsce i tak skromnego Mercedesa, zakupił on we wrześniu 2007 r. jeszcze mniej wypasioną brykę, jaką jest niewątpliwie Audi A6.

Choć z jątrzących komentarzy wrogów narodu i przeciwników odnowy moralnej możnaby wnosić, że nowy samochód Ojca to jakiś niebywały luksus, to w rzeczywistości jest to pojazd prosty i niewyszukany, posiadający tylko naprawdę niezbędne wyposażenie podstawowe, które w dzisiejszych czasach stanowi standard spotykany w przeciętnych wolskich rodzinach.

Ilustracją tego mogą być następujące przykładowe parametry tego ascetycznego pojazdu:

Niespotykanie oczywisty fakt, że rzekoma "limuzyna", a w rzeczywistości - jak wykazano powyżej - prosty i skromny środek lokomocji, należy się Ojcu Tadeuszowi jak psu zupa, potwierdza najbardziej w końcu kompetentna w tym zakresie osoba - jego starszy brat.

W dniu 15.09.2007 w wypowiedzi dla dziennika "Fakt", Mirosław Rydzyk bezdyskusyjnie rozwiał wszelkie rzekome wątpliwości wrogów narodu, z prostotą stwierdzając:

Patrz też