Szacunek dla prezydenta

Z Muzeum IV RP
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FacebookTwitterWykop

Wprowadzenie

Jak powszechnie wiadomo, w całym cywilizowanym świecie, autorytet państwa budowany jest przede wszystkim na szacunku dla jego najważniejszych instytucji, a w szczególności dla najpierwszego z pierwszych urzędów każdego bytu państwowego - Prezydenta Kroju.

Szarganie autorytetu prezydenta przez funkcjonariuszy reżimu okupacyjnego

W mrocznych czasach restaurowanej III RP, które nastały w efekcie bezczelnie zmanipulowanych wyborów 21 października 2007 roku, administrujący tymczasowo Wolską okupanci z przestępczej Platformy Obywatelskiej, swymi niespotykanie wściekłymi atakami na najlepszego prezydenta wszystkich tysiącleci, doprowadzili do sytuacji, w której autorytet prezydenta był systematycznie podważany i szargany, a on sam stał się ofiarą niewybrednych i haniebnych drwin ze strony wrogich mediów.

Jedynie słuszne wystąpienia Ruchu Oporu w obronie autorytetu prezydenta

Stojący niezmiennie na gruncie poszanowania państwa i jego instytucji przedstawiciele ogólnonarodowego Ruchu Oporu, a później Biało-Czerwonego Obozu, wielokrotnie zwracali uwagę na niestosowność bezczelnych wściekłych ataków na prezydenta. Przykłady takich bohaterskich wystąpień przedstawiono poniżej:

 1. "Boleję nad tym, ale to jest kwestia szacunku dla Rzeczypospolitej. Szacunek dla prezydenta jest kwestią szacunku dla państwa" - Kazimierz Ujazdowski w rozmowie z Dorotą Gawryluk w audycji "Sygnały Dnia" na antenie Polskiego Radia (01.09.2006)
 2. "Brak szacunku dla Prezydenta to brak szacunku dla własnego państwa" - Szefowa Kancelarii Prezydenta Anna Fotyga w programie "Minęła dwudziesta" na antenie TVP INFO (29.11.2007)
 3. "[...] w demokratycznej polityce, jest miejsce na ostry spór, niektórzy mają taki temperament, ale granica przebiega tam, gdzie są zasady wychowania, szacunku dla urzędu" - Paweł Kowal w rozmowie z Jackiem Karnowskim w audycji "Sygnały Dnia" na antenie Polskiego Radia (16.10.2008)
 4. "Po pierwsze nie jest prezydentem Donald Tusk, tylko prezydent, jest starszy, w związku z tym wypada czasem politykom, również się stosować do takich ogólnych zasad i czasem po prostu z szacunku dla urzędu" - Elżbieta Jakubiak w rozmowie z Moniką Olejnik (pseudonim operacyjny: "Stokrotka") w audycji "Gość Radia Zet" (29.10.2007)
 5. "Nowa ekipa przybiera wyraźnie konfrontacyjny charakter, bo wyzywające zachowanie ministra Sikorskiego miało charakter prowokacji. [...] Radosław Sikorski wykazał się brakiem kultury i szacunku dla prezydenta" - Michał Kamiński na konferencji prasowej (29.10.2007)
 6. "Publiczne okazywanie braku szacunku dla Prezydenta stało się wręcz oznaką dobrego tonu" - Grzegorz Górny, redaktor naczelny kwartalnika "Fronda" na łamach tygodnika "Niedziela" (25.04.2010)
 7. "Prezydent powinien być traktowany z szacunkiem. I tego będę oczekiwał od swoich współpracowników. Także od Antoniego Macierewicza" - Jarosław Kaczyński na antenie RFN FM (31.03.2017)

Modelowe przykłady praktycznego okazywania szacunku dla prezydenta w wykonaniu czołowych przedstawicieli Ruchu Oporu oraz innych Prawych Wolaków

Zarówno przedstawiciele Ruchu Oporu, jak i wszyscy członkowie ogólnonarodowej większości Prawych Wolaków, powszechnie znani są i podziwiani za niespotykaną prawdomówność, niebywale rozwinięte poczucie honoru oraz legendarną wręcz odpowiedzialność za słowo.

Nie ma więc nic dziwnego w tym, że swoje jedynie słuszne deklaracje o potrzebie szacunku dla prezydenta, potwierdzają spektakularnymi zachowaniami i działaniami, pełnymi prawdziwej estymy dla najwyższego przedstawiciela majestatu IV RP.

Dla utrwalenia w pamięci zbiorowej Narodu takich niespotykanie patriotycznych zachowań oraz rozpropagowania wśród szerokich rzesz społeczeństwa modelowych przykładów szacunku dla prezydenta, właściwych niewątpliwie osobom pochodzącym z najwyższych półek i wychowanym w lepszych miejscach, poniżej zaprezentowano rejestr ich najbardziej spektakularnych osiągnięć na tym polu.

Szacunek dla prezydenta w perfekcyjnym wykonaniu Zjawiska biologicznego

 1. Za prekursorów właściwego oddawania szacunku urzędującemu prezydentowi, niewątpliwie uznać należy braci Kaczyńskich Zjawisko biologiczne, którzy wdrażanie właściwych metod tego okazywania rozpoczęli już w mrocznych czasach znienawidzonej przez cały Naród III Rzeczypospolitej, kiedy to w dniu 04.06.1993 brawurowo poprowadzili przed warszawskim Belwederem, ówczesną siedzibą prezydenta TW "Bolka" (pseudonim operacyjny: "Lech Wałęsa"), kilkusettysięczny patriotyczny wiec, którego głównymi elementami były transparenty z czerwoną świnią i napisami "Bolek" oraz wykrzykiwane przez prawdziwych patriotów hasła: "Precz z Wałęsą!", "Bolek do Moskwy!", "Miałeś, chamie, złoty róg!", "Targowica!". Kulminacyjnym momentem wiecu było spalenie kukły TW "Bolka" (pseudonim operacyjny: "Lech Wałęsa").

Szacunek dla prezydenta w perfekcyjnym wykonaniu Naszego Umiłowanego Przywódcy, Nowego Zbawiciela Wolski, niezłomnego i charyzmatycznego, przypadkowo niedointernowanego, Cudownie Ocalonego Prezesa-Premiera-prawie Prezydenta Jarosława (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmienionego-Kaczyńskiego

 1. "Powstanie przy powitaniu Wałęsy to "odruch Pawłowa"" - tym według Joachima Brudzińskiego był gest powstania posłów na powitanie TW "Bolka" (pseudonim operacyjny: "Lech Wałęsa") podczas inauguracji Sejmu VI kadencji. Gdy marszałek senior Zbigniew Religa witał byłego prezydenta, znakomita większość posłów wstała. Jedynie Jarosław Kaczyński demonstracyjnie siedział i gestem nakazał Zycie Gilowskiej, by się nie podnosiła (08.11.2007)
 2. "Uznaję jego wybór, bo uznaję reguły demokracji. Wygrał wybory, a nie mam żadnych podstaw by sądzić, że zostały one sfałszowane. Natomiast w żadnym razie nie podam mu ręki [...] Mam niewielkie zaufanie do intelektu pana Komorowskiego, więc nie bardzo wiem, co chciał w ten sposób zrobić [ przenosząc krzyż ]" - Jarosław Kaczyński daje w rozmowie z Newsweekiem przykład szacunku dla uzurpatora Komorowskiego (25.09.2010) [1]
 3. "Po sprawie krzyża ja nie uważam pana Komorowskiego za partnera do rozmowy. Nie wiem, czy otrzymałem zaproszenie, ale na pewno się tam nie wybieram" - Jarosław Kaczyński pytany o swój udział w posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego dotyczącym zasad podróżowania VIPów (23.09.2010) [2]
 4. "Nie chcę z tymi ludźmi, którzy za to odpowiadają - bo mogliby to jedną decyzją zmienić - nie chcę być razem, przyznawać się do jakiejś wspólnoty z nimi, bo żadnej wspólnoty nie ma. Ja mówię jasno: tacy ludzie Polską rządzić nie powinni" - Jarosław Kaczyński w Radiu Maryja o swojej nieobecności na posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego (30.09.2010)
 5. "Rząd reprezentuje typową politykę zagraniczną kłaniania się w pas na Zachód, głównie w Berlinie, a Komorowski na wschód. W jego Biurze Bezpieczeństwa Narodowego powstał dokument, w którym czarno na białym stoi, że to Rosja jest gwarantem naszego bezpieczeństwa. A każdy wie, że Rosja, odkąd stała się silnym państwem, chce innych brać pod but. Obojętnie, czy był to carat, Rosja komunistyczna lub późniejsza. I mamy prezydenta, który chce pod tym butem być" - na spotkaniu z działaczami i sympatykami Ruchu Oporu na Uniwersytecie Zielonogórskim (07.12.2012)
 6. "W normalnym kraju on już dawno wypadłby z polityki. Tymczasem w Polsce został prezydentem. Trzeba z tym walczyć, trzeba mieć odwagę się temu przeciwstawiać" - w na antenie RMF FM (07.09.2013)
 7. Lekcje perfekcyjnego szacunku dla prezydenta Dudy w wykonaniu Ojca Narodu

Szacunek dla prezydenta w perfekcyjnym wykonaniu portalu niezalezna.pl

 1. Niezależna.pl, portal internetowy "Gazety Polskiej", otwarcie wyraził szacunek dla prezydenta, pisząc nazwiska obydwóch zwycięzców wyborów prezydenckich wielkimi literami (04.07.2010).

Szacunek dla prezydenta w perfekcyjnym wykonaniu "Gazety Polskiej"

 1. "Gazeta Polska", główny organ Prawych Wolaków, w celu rozsławienia Wolski na arenie międzynarodowej, swoją wielką radość z powodu wyboru prezydenta zdecydował się wyrazić w języku obcym. Tej wspaniałej patriotycznej inicjatywie towarzyszyła również umieszczona na samym szczycie strony tytułowej przyjacielska rada dla Stanów Zjednoczonych, że szpiegów powinni szukać nie tylko w Waszyngtonie, ale także w innych miastach tego zaprzyjaźnionego kroju, jak na przykład Nowy Jork lub Los Angeles (05.07.2010)
Radość wyrażona (ku chwale Ojczyzny oczywiście) w języku obcym oraz dobrotliwa przestroga przed szpionami

Szacunek dla prezydenta w perfekcyjnym wykonaniu posłów i europosłów Ruchu Oporu oraz innych Prawych Wolaków

 1. "To będzie prezydentura chaosu i śmieszności. Mam nadzieję, że Polacy zrozumieją, że ci ludzie nie są w stanie ich przeprowadzić przez trudny czas"Elżbieta Jakubiak na antenie TVN 24 po ogłoszeniu wyników II tury wyborów prezydenckich (04.07.2010)
 2. Podczas uroczystości pożegnania przez Sejm jego byłego marszałka, samozwańczego prezydenta-elekta Bronisława Komorowskiego (ros.: Брониславa Коморовскoвo, pseudonim operacyjny: "Gajowy"), większość posłów powstała z miejsc i nagrodziła ostatnie wystąpienie sejmowe marszałka oklaskami. Jedynie bezkompromisowi posłowie Ruchu Oporu nie klaskali i nie podnieśli się z miejsc, wyrażając w ten sposób swoje najwyższe uszanowanie dla foteli sejmowych, w których przecież jeszcze nie tak dawno zasiadali wymordowani w zamachu smoleńskim Polegli Męczennicy (07.07.2010)
 3. "Niech więc Komorowski lepiej siedzi cicho. Niech nie ubliża nieżyjącemu prezydentowi, bo w tym i wielu innych jego przypadkach kłamstwo ma przeraźliwie krótkie nogi" - Richard Henry Czarnecki na swoim blogu (27.12.2010)
 4. "Mamy strusia za prezydenta. Gdy ogłoszono w Moskwie raport MAK-u Komorowski zapadł się pod ziemię. Niczym kret"' - Richard Henry Czarnecki swoim blogu na portalu onet.pl (18.01.2011)
 5. "Pierwsza osoba w państwie, Mister Ga Ga (Gajowy Gamoń), całkowicie niezawisły od powagi swego urzędu i od kindersztuby, robiący sobie jaja ze wszystkiego i wszystkich, nawet z szefów mocarstw. Angela musiała grzecznie stać, kiedy siedział, Mulat musiał grzecznie wysłuchać anegdotki o cnocie swej białogłowy gdy mężczyźni polują, a kurdupel Sarko musiał grzecznie tkwić w strugach deszczu. Tak demonstrować mocarstwowość RP wobec sojuszników umiał ostatnio inny 'Ciołek', Stanisław August" - Waldemar Łysiak na łamach "Uważam Rze" (18.04.2011)
 6. "Miała być konf LOT ale to bydle musi sie podlansować, podziękuj swoim panom z Kremla pajacu. [...] Opóźnienie merytorycznej konferencji LOT aby mógł się lansować Komorowski to skandal" - Maciej Maciejowski, warszawski radny Ruchu Oporu we wpisie na Twitterze (02.11.2011)
 7. "Zawsze się wstydzę, gdy słyszę zapowiedź, że samolot wyląduje na lotnisku imienia Lecha Wałęsy - poseł Ruchu Oporu Andrzej Jaworski dla portalu onet.pl (07.04.2012)
 8. "16 kwietnia, na dwa dni przed pogrzebem obojga rodziców, Marta Kaczyńska została zmuszona do pakowania ich osobistych rzeczy, jakby nie można było z tym poczekać. Słoma z butów, słoma z butów. Niecierpliwość Dyzmy, wrażliwość kamienia" - wybitny dziennikarz "Gazety Polskiej" Robert Tekieli, na jej łamach (11.04.2012)
 9. "Bronisław Komorowski nie wyróżnia się niczym oprócz gaf, nie umie pisać, nie umie czytać, nie umie się zachować, dlatego zakompleksione i wykorzenione społeczeństwo podśmiewając się popiera go, to taki »swój chłop«" - Krystyna Pawłowicz dla portalu wp.pl (09.08.2012)
 10. "Poziom skretynienia tego mędrca Europy [ Lecha Wałęsy ] osiągnął taki poziom, że dajmy sobie spokój. Nie komentujmy kolejnych idiotyzmów wypowiadanych przez tego, którego część tak zwanej elity już za życia uczyniła świętym" - Joachim Brudziński w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim w programie ""Jeden na jeden" na antenie TVN 24 (25.09.2013)
  Maciejowskifb.jpg
 11. "Powiem krótko: gdyby Putin w 2010 nie zamordował Lecha Kaczyńskiego, dziś nie mógłby zająć Krymu. A pożal się Boże prezydęt Komoruski nawet nie postawił armii w stan gotowości bojowej mimi manewrów w obwodzie Kalingradzkim" - radny Maciej Maciejowski we wpisie na facebooku (04.03.2014) (pisownia oryginalna)
 12. "Co publiczna ekspozycja Bronisława Komorowskiego – jawi się obraz ćwierćinteligenta. Nie ważne w kraju, czy zagranicą" - Tomasz Domalewski na portalu wPolityce.pl (03.03.2015) (pisownia oryginalna)
  Klatkabronka.jpg
 13. "Według standardów UE, dla kur zalecany jest wolny spacer, a nie klatka. Odwrotnie dla prezydenta Komorowskiego" - Janusz Wojciechowski we wpisie na Twitterze (15.05.2015)
 14. "To wykształcenie chyba z kosza wyciągnął na śmieci albo po prostu kupił na bazarze. Taki jest prosty wniosek człowieka myślącego. Pan Bronisław Komorowski podejmował decyzje, które pokazują, jakiej historii się uczył" - ojciec prowadzący na antenie Radia Maryja (28.07.2015)
 15. "Prezydent [ Bronisław Komorowski ] nie był diabłem, ale zachowywał się jak uczeń szatana. [...] Dopuszczał się wszelkiego zła - kłamstwa, morderstwa, popierane, aprobowane, ale niekoniecznie przez niego wykonane. [...] Choćby zbrodnia smoleńska. I ostatnio doszło jeszcze do kradzieży, bo wyniósł, co się dało z pałacu" - kapelan "Solidarności" ksiądz Stanisław Małkowski w rozmowie ze Sławomirem Jastrzębowskim na łamach "Super Expressu" (07.10.2015)
 16. "To jest błazen. Pajac, który kompromituje się do cna i przy tym ośmiela się świętokradczo przyjmować komunię świętą. I co gorsza, znajduje duchownych, którzy go w tej schizofrenii utwierdzają" - ibidem
 17. "Wałęsa to taka znana na świecie Myszka Miki, która bezwzględnie jest obecnie wykorzystywana w polityce wewnętrznej i również zagranicznej przeciwko rządowi RP" - Piotr Gliński w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" (06.09.2017)

Szacunek dla prezydenta w perfekcyjnym wykonaniu jedynego wiarygodnego związku zawodowego

W dniu 22.05.2012 w niesłychanym akcie niespotykanego i nadludzkiego wręcz bohaterstwa, Prawi Wolacy z toruńsko-włocławskiego regionu "Solidarności", wyrażając najwyższy szacunek dla urzędu prezydenta RP i obnażając przy okazji całą prawdę o największym zdrajcy w dziejach Wolski TW "Bolku" (pseudonim operacyjny: "Lech Wałęsa"), publikują na oficjalnej stronie internetowej regionu porażającą swą trafnością ilustrację z odpowiednim podpisem:

"Wytęż wzrok! Znajdź choć jeden szczegół różniący te dwa obrazki"

Patrz też